Platesae piiraja.

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
lalala
külaline

Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas lalala »

Tervist,
oskab keegi öelda, kas platesaele on müüa eraldi piirajat, kuna vana läks katki.
Näeb siis välja sihukene https://meistrimees.com/toode/saepink-1 ... v-woodtec/

Äkki on mingeid universaalseid vms?
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas tequila »

Võiks alustuseks küsida Tööriistamarketist, nemad teoorias peaksid remondiga tegelema. Muidu selle jupi nimi inglise keeles on fence, kujutan ette, et kui natuke e-poode kammida leiab ka sellise, mis sobib. Iseasi, et majanduslikult võib olla tasuvam siis juba uus saag osta (30...40...50 euri on kindlasti ja saatmine peale ning korralikud maksavad veel rohkem). Või siis otsida metallitöömees, kes veidi töökindlama versiooni aretab.
lalalaal
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas lalalaal »

Tööriistamarketis käidud, ei olnud seal eraldi neid müüa.
Inglise keelsest nimetusest olen teadlik.

Uut saagi selle pärast osta on natuke lollus. Natuke veel uurin aga kui ei leia, eks siis peab ise midagi kompunnima.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ise on ilmselt kõige mõistlikum teha minu arust. Kui ta Sul juba ära lagunes, siis uus samasugune laguneb samamoodi. Muidu Alibabast vms leiab tõenäoliselt üsna kindlalt. Ilmselt mitte päris Woodteci nimega, vaid ala Harbour Freight, Home Depot, Woodstar, Proma, Scheppach, Holtzstar jne. jne. jne. jne. need hiinlased erinevad vaid sildi poolest.

Variant on veel universaalne korralik fence osta, aga minuarust on nende hind ca 200 taala + shipping (hind on seepärast selline, et neil tuleb sae külge käiv relss ju ka kaasa), sellepärast ma ütlesingi, et mõistlikum juba uus saag siis ;)
Külaline
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tööriistamarketis olen näinud universaalseid pikkustega 80 ja 120cm. 80cm pikkune maksis mäletamist mööda 28 eurot ja mingi käsiketassaagi ostes anti kaubale niisama kaasa.

Urmas
lalala
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas lalala »

Teoorias ei oleks raske ise teha aga asi tuleb täpselt vinklisse saada.
Olen uurinud ebay,aliexpress aga ei tundu väga neid olema.

Arvan ,et jah kui eestist ei leia siis teen metallist tummisema.



Urmas oled kindel :o?

Miks peaks käsiketassaega lauasae piiraja kaasa tulema ;O?
A.S.
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas A.S. »

lalala kirjutas: 20 Okt 2018, 09:47 Miks peaks käsiketassaega lauasae piiraja kaasa tulema ;O?
Ju seda siis nimetati "juhtsiiniks", vahet tegelikult pole, peaasi, et tasuta saab.
 
lala
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas lala »

Njah mul sellest juhtsiinist abi ei oleks.
Kuna puruks läks mul see agregaat mille külge see siin läheb.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas ifffff »

lala
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas lala »

Hind on mõnus :D
Külaline
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lalala kirjutas: 20 Okt 2018, 09:47 Miks peaks käsiketassaega lauasae piiraja kaasa tulema ;O?
Ma vist ei seletanud käsisaega tasuta kaasatuleva juhtsiini tööpõhimõtet. See on nelikant alumiiniumist, millel plate sügavus ei oma tähtsust ehk plate sügavus võib olla kasvõi 25cm ehk reguleeritav kas kuni 80 väi 120cm. Üks tihvit, edasi-tagasi käiv läks tagumise serva külge ja eesmise serva küljes olev on kangisüsteemiga nagu sinu katki läinud juhtsiinil. Ainuke mure peaks olema, et paralleelsust pead iga kord manuaalselt üle mõõtma eest ja tagant.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sellist lihtsat clampi saab ka asendusena edukalt kasutada: https://www.rutlands.co.uk/sp+hand-tool ... nds+dk2085
lalala
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas lalala »

Tegin siis täielikult uue piiraja ja pingutus mehhanismi.
Tänud!
Külaline
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lalala kirjutas: 22 Okt 2018, 14:36 Tegin siis täielikult uue piiraja ja pingutus mehhanismi.
Tänud!
Kuna tänu ei mulksu ega krabise, siis võiksid tänu asendada kirjelduse või pildiga, et kuidas asi välja tuli.

Urmas
lalala
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas lalala »

Et mis raha see tänu on ? :D

Oligi plaanis mõni pilt lisada ,et äkki kunagi kellegil sama teema käsil.

Mainiks siis ära ,et aega kulus ~30 minutit ja kõik on ilusti vinklis.
Piirajana kasutasin alumiinium vinklit ja jätsin ta pikema, et võimalusel saaks teiselt poolt laua otsast pitskruviga veel omakorda ära fikseerida. Arvatavasti tulevikus vahetan alumiinium vinkli vähe tummisema vastu, kas siis nelikant toru või karpraud. Natuke veel iluravi ja värvi ning ajab asja ära :D

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas enne oli juhtlatil tagumine ots lahtine või kang tõmbas ka tagumise otsa kindlalt kinni? Kui ei, siis mõtteainet sulle, kuidas ise lahendasin. Kuna ikka veel seedin korraliku platesae ostu, st ei ole soodsale hinnale veel pihta saanud, on mul esialgu 60x80 tekstoliidist platele üks Milwakee tagurpidi keeratud ja juhtlatiks alumiiniumist U-latt mõõtudega 20x40mm. Fikseerimiseks võtsin jalgratta sadula ekstsentrikud ja altpoolt fikseerib lattraua jupp umbes 20x40mm, millele puurisin augu. Altpoolt saab reguleerida peal asuva kangi tugevust, et kui kõvasti vastu platet tõmbab. Ehk saad enda oma tagumisele otsale idee, et ei peaks pitskruvidega mässama.
Tänu ei oota, sest see ei mulksu ega krabise. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
lalala
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas lalala »

Piiraja ots jäi kuskil kolmveerand plate kaugusele ja kui vähe kõvemini lükata siis nö paindus läbi.
Arvatavasti midagi ma sinna kokku kompunnin. See esimene vasikas ongi rohkem katsepartii, et näha kas konseptsioon töötab :)
Külaline
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Endal sama saag nagu Teemaalgatajal,selle raha eest toona valikut polnud, ega praegugi pole. Kõvasti vatti saanud ning üllataval kombel veel hingitseb, kuigi minul läks sae tõstemahhanism katki ja enam ei hoia tera täisnurga all ka. Pidevalt peab üle timmima.
lalala
külaline

Re: Platesae piiraja.

Lugemata postitus Postitas lalala »

Minu omal jällegi läks see nurga muutmis värk peruna :D
Kisun mingi aeg lahti ja vaatan, mis süsteem seal üldse on.

2011 aasta soetatud maksis 200 eurot. Ja tegelikult on asjalik masin olnud.
Vasta