Millist saage?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma viili ei kasuta.
Kui ei võta, siis pinki. See ei maksa tänapäeval midagi. Viilimine on üks paras jura.
Mul muidugi aastas üle keti-paari ei kulu kahh. 20 rm puid iga talv teha....
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Ma kulutan aastas 1 kett ning lisaks muu jura saagimisega sai möödunud aasta 60 ruumi tehtud ning ei saa öelda, et viil on jura, teritan kõik ketid viiliga lõpuni.
Kellele ema kellel tütar, maitse ja harjumuse asi, igaüks teritab nii kuidas mugavam, mulle ei ole mugav pidevalt ketti maha võtta teritamiseks.
Minu jaoks mugav on seda puhastamiseks maha võtta soojas toas õhtul peale tööpäeva mitte metsas kännu otsas
Aga väga väikeseks kasutuseks kodu lähedal soovitan 2akuga makita saagi
Külaline
külaline

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 06 Okt 2018, 15:24
Külaline kirjutas: 06 Okt 2018, 11:39 Ära aja jama! Ei arvuta sul keegi soodustust täishinnast. Kui täishind on kas või 1% alla lastud, siis võid 30% soodustusest und näha. Ainsad tooted, mille hinnast sel nädalavahetusel kassas 30% alla saad, on siis Makita ja Fiskarsi näite põhjal tikksaeleht ja pudeliavaja. Tasub poodi tormata. ;)
Sul on arvutamisega miskit nihu ja eelnevalt ei kontrolli numbreid kassas! Kevadel 30% sooduka sai K-Rautast ajal ostetud Bosch puurpink. Sildil alghind oli 349€, see läbikriipsutatud ja siis uus soodushind, mida täpselt ei mäleta(arvutades oli % tunduvalt väiksem kui 30) ja kui läksin kassasse küsima, et mis see lõplik hind ikkagi tuleb, siis lõplikuks hinnaks oli suts üle 240 euro. See juba sobis. Nii, et paluks mitte eksitada.
Ja veel, kui kolm aastat tagasi murutraktori ostsime, siis see traktor oli e-poes juba allahindlusega, aga kui e-kaubanduse päeval(tehti 20% allahindlust) ostsime, siis saime allahindlust omakorda sooodushinna pealt, mitte alghinnast. See on paberitega tõestatav fakt ja palun selle fakti osas mu raamatupidajaga mitte vaielda. Punkt!
Lihsalt tuleb õigel ajal osta, mitte teha emotsioonioste.
K-Rauta lehel on ju kirjas, et kõik tavahinnaga kaubad -30%. Ei ole kirjas, et kõik kaubad tavahinnast -30%.
Selliseid müügiskeeme sellepärast kasutataksegi, et enamik ei saa vahest kohe aru, kaardiga makstes ja mitmeid asju ostes ei märka ka kassas, et reaalselt suurele osale toodetest see soodustus ei kehti. Ja nagu näha, mõni ei saa seletades ka aru. :)
Külaline
külaline

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuule tarkpea. Mine käi ruttu poes ära, jõuad veel. Siis näed kuidas tegelikult on. Tartus oli selline veerand tunnine järjekord täna iga kaasa juures. Ja Üle üldse, need epoe hinnad ei lehti kaupluses olevatele toodetele.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 07 Okt 2018, 13:58 K-Rauta lehel on ju kirjas, et kõik tavahinnaga kaubad -30%. Ei ole kirjas, et kõik kaubad tavahinnast -30%.
Selliseid müügiskeeme sellepärast kasutataksegi, et enamik ei saa vahest kohe aru, kaardiga makstes ja mitmeid asju ostes ei märka ka kassas, et reaalselt suurele osale toodetest see soodustus ei kehti. Ja nagu näha, mõni ei saa seletades ka aru. :)
Jah, nagu näha, mõni ei saa aru, aga nüüd ei saa aru mina, et miks tsiteerisid mind, kes saab aru, mitte seda kes aru ei saa. :scratch: ;)

No vähemalt on aru saada, et sa saad aru, millest keegi aru saab ja millest ei saa aru, aga võimalik et sa peaks endamisi veel mõningaid selle arusaamise tahke siiski arutama, et asjadest õigesti aru saada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Akusaag oleks kõige ideaalsem lahenduse aga ka elektrisaag oleks okei, lihtsalt pikendustega tuleb jamada. Enne okste saagimist tasuks harjutada maapinnal ja põhitõed selgeks teha. Aga ei tohi eeldada ,et elektrisaag on vähem ohtlik kui mootorsaag.

Kui aias vahest oksi lõigata siis püsib see kett üpris kaua terav. Kui kett ei ole enam nii efektiivne siis viid keti vastavasse töökotta ja teritatakse ära.

Kui kardad, siis võid ka midagi sellist proovida :D
https://www.youtube.com/watch?v=ASaCOlrn7F8
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Kettidest jauramise juurde seda ka, et elektrisaagi tuleb kindlasti enne lõikama hakkamist ca minut tühjalt käiata ja vaadata kas õli hakkab tulema.

Ja minu kogemus on, et need automaatpingutid on saatanast. Igal juhul peab saama ketti käega ringi tõmmata (kinnas kätte!). Elektrisaagedel vähemalt osadel tuleb seda tagurpidi teha, kuna on mingi lollakas pidurisüsteem seal vahel.
Normaalne keti pingus on selline, et lati all lähevad pingutades lülide ülaservad just-just vastu latti ja ülal ei tõsta lati keskel hammast soonest välja. Ja pingutades tuleb nokka tõsta :) ehk siis latti otsast ülesse tõmmata.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas anto »

Soovitan pöörata tähelepanu asjaolule, et akukettsaagidel on kett peenem kui n.ö. pistikust töötavatel elektri-kettsaagidel. See peenem kett ja vastavalt sellele ka peenem latt on õrnemad, s.t. võivad kergemini katki minna.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Mart 5 kirjutas: 06 Okt 2018, 17:58lihtsam need puud läbi viilida ... ainult istuvad viil peos
Ei tasu võtta sõna asjadest, millest midagi ei tea. See teritamine kujutab endast umbes 2-3 viili lüket hamba kohta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Küülaline kirjutas: 09 Okt 2018, 14:02
Mart 5 kirjutas: 06 Okt 2018, 17:58lihtsam need puud läbi viilida ... ainult istuvad viil peos
Ei tasu võtta sõna asjadest, millest midagi ei tea. See teritamine kujutab endast umbes 2-3 viili lüket hamba kohta.
Küülaline, :thumbsup: ;) !
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Talv tulekul, aeg hakata küttepuid tegema.
Keegi võiks eraldi teema teha mootorsaagide, teritamise, langetamise jne kohta.
Oleks täitsa huvitav teada mis tehnikat kaasmaalased kasutavad.

Või üldse võiks alafoorum olla metsanduse kohta.
Külaline
külaline

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selle jaoks fb-s oma grupp kus jahutakse päevad ja ööd metsatöödest. Alates võsasaagidest kuni harvesterini välja. Sealt saad adekvaatsemat infot ilmselt.
Kuid samas, seal räägitakse asju pigem elukutselise vaatevinklist. Siin foorumis on sihtgrupp veidi teine, pigem kodu/hobi kasutaja.
Loomulikult liigub siin ka asjalikke kommentaatoreid, kuid mõni tegelane on küll vist delfist v naisteka foorumist bäni saanud ja möllab nüüd siin.
suqmadiq
külaline

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas suqmadiq »

tequila kirjutas: 06 Okt 2018, 20:04 Juhendid on nõrkadele :D

Samas sealt kõike ei leia ka või tekitavad need segadust. Mina olen sellise naljaga kokku puutunud, et saega kaasa tulev kett on teritatud oluliselt suurema nurga alla kui sama ketimudeli karbivariandil ja sae enda juhendis öeldud. Oli sellelsamal Gardenal ja vist koguni 35 kraadi peale. Ei osanud muud arvata, kui et reklaamitrikk. Noh, kuna mingi udupeen Oregoni safety kett ja kehvalt võtab niikuinii siis keerame jube agressiivseks, et kasutajal esimene lõige vau oleks :) mis siis, et kestab pool paaki

Sellesama Makita 3551 elektrika juhendis on lõikenurgaks öeldud 85 kraadi :) ka husqvarna H30 ketil on juhendis ja ka veebis nii kirjas. Palju õnne, kui selle nurgaga käiama hakkad. Ma olen kunagi nii teinud ka, imestasin veel, et miks Oregoni samal ketil on see nurk 55.... mingi aeg kui selle paksu Oregoni piibli läbi lugesin kus oli käia ja viili tabelid kõrvu jõudis kohale (aga osadel kettidel ONGI käiaga lastes 85 kraadi...).
ENAMUSTES saagedega kaasatulevates juhendites aga on toodud käiamise nurk, tavaliselt 60 kraadi. Mida täpselt silmas peetakse, seda sa sae juhendist välja ei loe ja neid võrdlustabeleid ka igalt poolt ei leia. Samas viilimise jaoks on see nurk jumala mõttetu mainida, sest millegiga sa seda mõõta niikuinii ei saa ja rakist kasutades pole seda ka vaja.

Samasugune pull on näiteks selle 10 kraadise külgnurgaga, mida viiliga tehes osade rakistega eiratakse. Küll aga võib vaba käega teha.

No ja lolliks ei maksa ka minna. Saab suurepäraselt hakkama ka nende kõige odavamate teritajatega, milledel on lõikenurk tuimalt 60 peal paigal ja ühe paksusega ketas. Ignorance is bliss.

Ise olen alati oregoni kette( 21bpx) kasutanud ja teritanud pingis kaldenurgaga 55 kraadi või siis 60 kraadi.
Aga soetasin husqvarna h25 keti ja seal pakendil märgitud kaldenurgaks 80 kraadi?? Päris utoopiline erinevus.
Mis kaldenurka oleks siis mõistlik sellel husqvarna ketil kasutada?
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ta ongi selle 21BPX analoog (micro chisel, type21 kette on ka chisel tüüpi). Paks Oregoni raamat annab 55,30,10, aga 511A teritaja oma 60,30,10 ;) ja siis 3/16" ehk 4,8 mm ketas

See 80 kraadi on "side plate angle"

Minu arust seal küll mingit vahet ei ole, kas 60 või 55 (lõikas selle 80 kraadiga ka :D )
Mis loeb on see horisontaaltasapinna nurk (filing angle), seda võib väiksemaks lasta näiteks kui tahad et paremini hammast hoiaks.

http://forestryforum.com/board/index.php?topic=43784.0
Hendrixon
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 15 Dets 2013, 11:09
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Millist saage?

Lugemata postitus Postitas Hendrixon »

+1 Stihli akusaele. Endal MSA 140. See suvi umbes paarkümmend ruumi metsakuiva oma metsast sellega välja nokitud. Lõikab nii mis hirmus. Kett tuleb terav hoida !

Pilt

See ports järgatud ühe laadimisega, päris tühjaks veel ei saanud. Alt otsast ligi 30cm läbimõõduga mänd.
Vasta