Avaldage arvamust: Kompressor, Lintsaag, Tolmuimur, Puurpink, Lihvmasin

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Maikkel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 07 Mär 2016, 14:00

Avaldage arvamust: Kompressor, Lintsaag, Tolmuimur, Puurpink, Lihvmasin

Lugemata postitus Postitas Maikkel »

Tervist!

Panin kokku ühte tellimusse enda uuritavad seadmed, kuna firmad just tuntud ei ole. Siis on ka netist peaaegu võimatu infot leida nende kohta. Küsin, äkki on kellegil kokkupuudet nendega.

Ilmselgelt ei saa neist eeldada samat kvaliteeti kui 3x kallimatest profi firma toodetest, kuid mida neist tasub oodata? On keegi päriselt ka kasutanud midagi nendest?
Tellimus
Tellimus
Kõike paremat ja tänud asjalikele!
:jooma
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Avaldage arvamust: Kompressor, Lintsaag, Tolmuimur, Puurpink, Lihvmasin

Lugemata postitus Postitas anto »

Tundub Tööriistamarketi kraam olevat.

Mul on kogemus Woodtec 1.5 kW laastuimuriga. Originaalkujul pole ma seda kunagi kasutanud, aga ümber ehitatud kujul küll. Ehitasin raami ja kinnitasin kogu kupatuse nii, et keskmisel kõrgusel paikneb separaator, selle kohal tigu ning separaatori all suur kogumiskast, kuhu laast lendab. Separaatori põhja tegin Thien-baffle tüüpi. Olen seda nüüd üle aasta hobi korras kasutanud ja toimib täitsa kenasti. Mulle meeldis see, et tiiviku labad olid viisaka paksusega lehtmetallist tehtud (näiteks, Metabo'l on see plastikust). Tigu mootorile pole samuti siiamaani etteheiteid olnud. Eks näis, mida tulevik toob. Loodan, et nii jääb.

Lintsaag: mul on natuke väiksem ja teise nimega (Makita), aga samuti Hiina toodang. Kui esimest korda käima panin, olin pettunud, kuna täpsus jättis kõvasti soovida. Õnneks, kui putitada, saab seda paremaks teha. Näiteks, malmlaud on minu omal kõver. Kavatsen sinna tulevikus vineerist laua peale teha. Vineeri saaks alt malmlaua kõverustega vastavusse viia ning pealt jääks see sellisel juhul ilus tasane.
Paralleeljuhik oli ligadi-logadi saast. Selle tegin kohe ise uue. Tuli suurusjärgu võrra parem: täiesti jäik, sirge, saelindiga (s.t. vertikaalsuunas) paralleelne ja korralikult laua külge kinnituv.
Originaallint oli kehva - saagis koguaeg viltu, laua kaldest hoolimata. Ilmselt vale teritus (vasakud vs paremad hambad ebasümmeetrilised). Tellisin Terätoimitusest uued lindid. Nendega saeb väga ilusti ja otse!
Lindi rattad ei ole ideaalselt ümmargused. Seda on lindi järgi näha: kui lindi ülemised ja alumised kuullaagrid ära reguleerida, siis käib lint hääletult nende vahelt läbi, v.a. ühes kindlas ratta asendis, kui läheb kergelt vastu paremat kuullagrit. Ilmselt on ratas selles kohas lopergune.

Lühidalt: kas sellest lintsaest on töö tegemisel reaalselt abi olnud? Peale kõiki neid putitamisi: jah, kindlasti!
Samas, kui nüüd uuesti ostma peaksin, võtaksin pigem mõne tõsisema firma toodangu (Euroopas toodetud).

Puurpink: jällegi, mul on midagi sarnast (Bernardo, s.t. ka hiinlane). Nagu ma olen aru saanud, siis väiksemad puurpingid kipuvad painduma, kui laua peale kõvasti vajutada, aga sellise suurusega (100 kilosed, 92 mm sambaga) on väga jäigad, stabiilsed.
Kontrollisin poes enne ostmist malmlaua üle. See oli ilusti sirge!
Kergitasime müüjaga puurpingi pead ja piilusin, kui paksust terasest see sammas tehtud on? Silma järgi tundus täitsa kena paks teras olevat.
Meeldis ka see, et puurpingi alumine osa, kuhu terassammas sisse pistetakse, on malmist valatud ja kõrge! See aitab kindlasti jäikusele kaasa.
Kontrollisin, kas spindel on laua suhtes mõlemas suunas täisnurkne - oli.
Kinnitasin ühe sirge puuri padrunisse (veel parem on mingi pikk frees võtta, kuna need on täpsemad, näiteks spiraalfrees), panin puurpingi tööle ja vaatasin, kas on ilusti tsentreeritud. Oli. Ainult padruni pealmine osa (mingist plekist kaas?) käis sinna-tänna, aga puurimisele see mingit mõju ei avalda, kuna spindel ja padruni sisemine osa olid õnneks täpselt tehtud. Ostsin ära.

Kas seda tulemust võib kõikidele Hiina pinkidele laiendada, ei oska öelda. Pigem mitte, s.t. soovitaksin võimaluse korral konkreetne pink (isend) enne ostmist üle vaadata.
Vasta