akutrimmerid

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
A.S.
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Tavaliselt kipub jämedam tamiil niidukil hinge kinni võtma, ei jaksa enam nii lõbusa vungiga niita. Aga eks proovi ise järele, kes see teise inimese targutust ikka niiväga uskuda soovib.
 
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma sain naiselt sünnaks selle ühe akuga makita trimmeri, et niita neid ääri mida muruniidukiga ei saa. Läksin tollega võssa kohe proovima, sõi selle tamiili kohe ära (tean et pole selle jaoks mõeldud) seejärel läksin ehituspoodi ja ostsin 4mm kandilise tamiili. Kodus selgus et see ei mahu sealt trimmeripea avast läbi. Puurisin ava suuremaks ja lasin raginaga pilli käima. See tera seal ei suutnud tamiili kohe läbi lõiga ja masin ketras mul selle plastik korpuse tükkideks :D õnneks jäi see nüri tera siiski alles, lihtsalt see vertikaalne osa on nüüd puudu ja kui aeglaselt tamiili peale anda siis saab mõne sekundiga sellest ikka jagu. Lõpptulemusena pole olnud vaja tihti tamiili peale andagi, sest kestab jummala hästi :D Üks asi veel, et võssa ikkagi ei saa sellega minna kuna masinal on ülekoormuskaitse ja lülitub lihtsalt välja, aga muidu ma niidan ikka aia ääri sellega :D
aer0
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Esimene ette jäänud pood müüs McKuldnock'a nimelisi tamiile. Võtsin 2mm low noise toote. Väljumisava sobis, kinnitusava käisin 2mm puuriga üle. Esimene katsetus jättis vastuolulise mulje. Muruservi lõikas samamoodi nagu 1,65mm, peenemat puitumata võsa lõikas tunduvalt paremini ... kuni käis kerge klõps ja tamiil murdus täpselt väljumisava suudmelt. Edasi olin ettevaatlikum ja enam nii ei juhtunud. Aga ei saa väita, et 25% jämedam tamiil kestaks 25% kauem. Esmapilgul tundub, et umbes sama hästi kestab. Või grammike paremini. Vähemalt auto katuseluugi ülevoolud saan selle Kuldnokaga puhtaks lükata. 8)
netcat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 18 Jaan 2019, 12:03

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas netcat »

Minul lõppes see DUR181 sisse 2mm tamiili ka suht kehvasti, et pikkuse piiraja ei töötanud ja lõi kattest tükid välja ja lõpuks üldse mootoriga kööga. See arvatavasti ei olnud ehk peapõhjus küll, aga kohe oli näha et näris rohkem akut kui tavaliselt. Siis lõpetas äkki ükspäev töö, ülekoormuse signaaliga. Tõmbasin kuskilt Venemaa avarustest monteerimismanuali ja võtsin korpuse lahti. Selgus, et mingi taimede kinnitamise traadijupp oli sisse pugenud ja võlli ümber keerdunud. Juba rõõmustasin, et probleem leitud, aga peale selle ära võtmist ikka ei tööta. Kas on veel midagi, mida inimene saab ise parandamiseks ära teha, ja arvestades, et juba soetasin uue (kuna oli kärmelt niita vaja) 90 euro eest, kas on mõtet vana enam remonti viia? Uuega koos tuli 1,65 orig. tamiil ja kohe näha, et palju kauem saab sama akuga tööd teha kui ennist.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas aero »

Remonti ei oska kommenteerida. Kasutan seda aparaati vähe, ~15-20 min nädalas. Ainult muruservad, heina ei niida. Aasta eest pandud 2mm tamiil ei ole veel otsa saanud. Kuna tamiili pikemaks lasta on vaja väga harva, siis ma ei näe vajadust teha seda trimmipead vastu maad lajatades. Jätan pilli seisma ja ühe käega vajutan, samal ajal teisega tõmban tamiili enamvähem sobiva pikkuse jagu välja.
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas dmax »

aero kirjutas: 11 Juun 2019, 15:13 Remonti ei oska kommenteerida. Kasutan seda aparaati vähe, ~15-20 min nädalas. Ainult muruservad, heina ei niida. Aasta eest pandud 2mm tamiil ei ole veel otsa saanud. Kuna tamiili pikemaks lasta on vaja väga harva, siis ma ei näe vajadust teha seda trimmipead vastu maad lajatades. Jätan pilli seisma ja ühe käega vajutan, samal ajal teisega tõmban tamiili enamvähem sobiva pikkuse jagu välja.

See on nagu elektri saega käsitsi saagimine :D
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas aero »

dmax kirjutas: 11 Juun 2019, 19:44
aero kirjutas: 11 Juun 2019, 15:13 Kuna tamiili pikemaks lasta on vaja väga harva, siis ma ei näe vajadust teha seda trimmipead vastu maad lajatades. Jätan pilli seisma ja ühe käega vajutan, samal ajal teisega tõmban tamiili enamvähem sobiva pikkuse jagu välja.
See on nagu elektri saega käsitsi saagimine :D
Mitte päris. Elektrisae kontekstis - eestpoolt oli näha kuidas elektrisaed on nii ära tuunitud, et mingid detailid võivad pilbasteks lennata. Minu variandiga kaotan 5 sek nädalas aga kõik on kenasti safe and sound. Minu väikese mahu juures sobib.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas keemik »

Sai soetatud see: DeWalt DCM561PB; hetkel hea hind Tööriista maailmas. 2 Ah akud on tänu trellile olemas, ca 15-20 min kannatab ühe täisakuga töötada (töö iseloom koduhoovis puude ümbrused, terassi äär jms). Oli ka üks majatagune ala, mis on söötis, seal suutis ka pöidlajämedusi ohakaid ja noori vaarikaid niita. 4 või 5 Ah akuga oleks asi kindlasti uhkem, kuid puudub vajadus. Töööriistaga rahul.
Vasta