akutrimmerid

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
bosch
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas bosch »

Mul on see eelneval pildil olev Boschi trimmer. Ostsin ratsionaalse valiku põhimõttel - laste mängutrimmerid, mis põrisevad, aga ei lõika maksavad poes 25 euri, Boschi käraka ostsin okidokist 10 euriga, 7 euri läksid need imelikud plastikust terad juurde ning minu 4-aastasel lapsel on asjalik mänguasi, mis pole ohtlik ning laseb tal midagi kasulikku teha kui mina kõrval niidan. Super ost. Ah jaa, trimmerina on see reaalselt kõige hullem kärakas, mida ma olen näinud ning ma ei suuda talle ühtegi ülesannet välja mõelda, millega ta ka hakkama peaks saama. Plus need imelikud plastterad lendavad kohe pilbasteks kui vastu kivi lähevad ehk isegi äärekivi juurest ei saa lasta. Aga lapsel on lõbus ja sellisel juhul täidab oma eesmärki.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas see Makita dur181 on muidu okei (võimsus ja muu)? Mul ka plaanis võtta. Internetis videote järgi paistab nii ja naa.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas laurit »

Oleneb, mida teha soovid. Aia-, kiviääred jne saab edukalt ära teha. Võsa ei langeta.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aitäh, Laurit. Mul on praegu 36v Black&decker, mis on muidu päris kobe, aga mõni asi käib närvidele ka. Tal on näiteks mingi automaatne jõhvi etteandmissüsteem, aga kaasas oleva jõhviga see ei tööta, kogu aeg peab trimmipead lahti katkuma ja jõhvi järele andma. Jõhv ise on veidi liiga nõrk ka. Natike peenema (ja vist tugevama) husky jõhviga töötas, aga sõi jõhvi jälle liiga kiiresti ära. Nüüd proovin panna jämedama husky vms jõhvi, 2mm, kuigi soovitatakse ainult 1.6 mm kasutada.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Enne uue jõhvi kasutusele võttu tasuks proovijuppi aktiivselt väntsutada.
Mõni partii on vast 10 aastat laos seisnud ja nii rabe, et võib kohe minema visata ilma töötuju rikkumatta.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nojah, 2mm Mcullochi jõhviga on hoopis iseasi, rohkem tööriista moodi, nüüd ei pea igat imepisikest oksaraagu kartma, et jõhvi katki teeb.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Läks meelest lisada, et see automaatne jõhvi etteandmissüsteem ei funktsi endiselt, aga nüüd tuleb jõhvi palju harvemini juurde tõmmata.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 11 Juun 2018, 19:47 Läks meelest lisada, et see automaatne jõhvi etteandmissüsteem ei funktsi endiselt, aga nüüd tuleb jõhvi palju harvemini juurde tõmmata.
Kui jõhv on valesti keritud siis välja ta ei tule.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ehk on valesti keritud ka, aga siis oli originaalil ka valesti keritud, sest sellel ka ei tulnud jõhvi ise juurde. Ja peenema jõhviga töötas, aga siis tuli liiga libedalt. Pigem väike valearvestus tootja poolt, pole korralikult katsetatud või pandi tehases vale jõhv. Amazoni arvustusi lugedes paistab, et see pole üksikjuhtum. Tuleb ette, ja trimmer töötab muidu ju hästi.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

huvitav küll kuidas saab neid bensukatega võrrelda. omal kahjuks kogemus puudub. kui 36v Ah akuga tööaeg ca tund siis võimsuseks teeb ca 180w, 18v 5Ah aku korral võimsuseks 90w. ka väiksed bensukad ikkagi alates 1000w.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eks neil on üsna erinev rakendus, nagu noal ja kirvel. Meil on paar suuremat bensukat, mis võtavad trimmerijõhviga ükskõik millist rohtu, nii et tolmab, aga muru niita pole nendega kuigi hea, tulemus jääb ebaühtlane, võib kergesti mullani välja võtta ja augu maasse teha. Pisikese akutrimmeriga teed kümme minutit sama lapikest, mille bensukaga oleks paari kaarega puhtaks tõmmanud (neil on lõikelaius ju oma pool meetrit), aga tulemus jääb justkui ilusam. Mina teengi akuaparaadiga väikest murulappi, u 100-150m2 ja väiksemaid lõikamisi siit-sealt - kui aku on laetud, paned lihtsalt prillid ette ja lähed, väga mugav. (Siin tuleb natike vaadata, mõned akutrimmerid laevad aeglase laadijaga kuni 8 tundi :shock: , mõni laeb u poole tunniga täis.) Suuremaid asju teen muidugi bensukaga, mis nõuab rohkem sättimist, aga siis võtab ka kõike ja kiiresti.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas anto »

Külaline kirjutas: 13 Juun 2018, 05:53 huvitav küll kuidas saab neid bensukatega võrrelda. omal kahjuks kogemus puudub. kui 36v Ah akuga tööaeg ca tund siis võimsuseks teeb ca 180w, 18v 5Ah aku korral võimsuseks 90w. ka väiksed bensukad ikkagi alates 1000w.
180 W tundub tõepoolest vähe. Pani ka mind mõtlema, kuidas need trimmerid siis nii hästi rohtu lõikavad?

Võimalikud põhjused:
1) tavalised kodukasutuses olevad bensiinitrimmerid on tegelikult 700-800 W (1 kW on juba päris võimas trimmer);
2) elektrimootorite kasutegur on suurem kui bensiinimootoritel. Juba ainuüksi fakt, kui palju bensiinimootoritel soojuseks läheb, näitab, et osa sellest 700 W-st läheb lihtsalt õhu soojendamiseks;
3) akutrimmeritel paikneb mootor all, s.t. lõikepea istub otse mootori võlli küljes. Bensiinitrimmeritel aga üleval, mis nõuab ülekandeid jne, mis võimsuse kadusid põhjustavad;
4) bensiinitrimmeriga rohtu niites (just nimelt rohtu, mitte võsa) piisab, kui gaasi poole peal hoida ja vaikselt töristada, s.t. me tegelikult ei kasutagi kogu võimsuse potentsiaali ära.

Nii et ega bensiinitrimmeril ei pruugigi tegelikult lõikepeani rohkem kui 180 W välja jõuda.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Bensiinimootori võimsus on ikkagi see mis väntvõlli otsast tuleb. Sellest midagi maha ei arvestata. Mingi kadu muidugi on veel, nii et lõikepeani jõuab mõni protsent vähem kui märgitud võimsus.
See, et kasutegur bensiinimootoritel 30% kandis on tähendab seda, et kütuse põlemise energiast siis ainult kolmandiku saab kasulikuks energiaks muuta.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen jälginud seda teemat ja tahaks küsida, et kuna suve jooksul trimmerile suhteliselt vähe tööd ja viie suvega akudega ei juhtu midagi. Aga 10 aasta perspektiivis? Kas akud ikka peavad vastu, ei vanane? Kui ikka 10 aasta pärast peab ostma uue komplekti akusid, mis maksavad sama palju kui trimmer, siis kannataks ära bensuka trimmeri mõningase ebamugavuse. Bensuka trimmeri mootoriga 10 aastaga ei juhtu küll mitte midagi, kui ikka vähegi hooldada?

Urmas
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

10a juba natuke kahtlane. Oleneb muidugi aku alementidest. Kehvemad surevad paari aastaga.
Kui mingi tuntud tootja aku siis neid ka 10a pärast vabalt saadaval. Hind ilmselt parem kui praegu.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas anto »

Külaline kirjutas: 17 Juul 2018, 20:56 Olen jälginud seda teemat ja tahaks küsida, et kuna suve jooksul trimmerile suhteliselt vähe tööd ja viie suvega akudega ei juhtu midagi.
Kui on vähe tööd, siis ei juhtu 5 aastaga küll midagi! Mul saavad kõige rohkem vatti kaks akut (2x18 V), mida ma akumuruniiduki peal kasutan (Makita omad). Niidan kord nädalas, s.t. iga nädal kasutan neid ühe pügalani ära ja laen jälle täis. Praegu on teine hooaeg käimas ja seni pole probleeme täheldanud.

Ma väga ei muretse selle pärast, kui kunagi tulevikus uued akud ostma pean. Akutehnoloogia areneb pidevalt ja hinnad õnneks langevad. Tavahinnaga pole siiamaani veel ühtegi akut ostnud. Kõik on igasuguste kampaaniate ajal hangitud.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Urmas »

anto kirjutas: 18 Juul 2018, 10:57 Ma väga ei muretse selle pärast, kui kunagi tulevikus uued akud ostma pean. Akutehnoloogia areneb pidevalt ja hinnad õnneks langevad. Tavahinnaga pole siiamaani veel ühtegi akut ostnud. Kõik on igasuguste kampaaniate ajal hangitud.
Kiikasin Makservi hetkel olevat kampaaniat. Ikkagi, maksta 218€ 6Ah kahe aku eest ehk uue trimmeri hind 10 aasta pärast? :scratch: Absoluutselt ei vaidle vastu mugavusele akutrimmeriga töötades, aga noh, eks see ole igaühe valik. Õnneks minu rahakotist see raha ei tule. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas val »

Li-ion vanusega vist otseselt ei sure, loeb laadimistsüklite arv: http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries

Minu kogemus on, et 500m2 linnaaia tarvis on Makita DUR181 ideaalne ja 3,0ah (50 €) aku täiesti piisav.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

val kirjutas: 18 Juul 2018, 18:28 Li-ion vanusega vist otseselt ei sure, loeb laadimistsüklite arv: http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries

Minu kogemus on, et 500m2 linnaaia tarvis on Makita DUR181 ideaalne ja 3,0ah (50 €) aku täiesti piisav.
See 500m2 eiütle suurt midagi, tuleb vaadata äärte (töödeldava ala), jooksvate meetrite kogust.
Ega siis keset platsi trimmeriga ei lasta.
ping
:hello:
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1162
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas val »

Veel lihtsam on tööaega (jooksev aeg mitte pidev tööaeg) vaadata ja mul see ca 20-30 min. 3,0 ah akut ei ole ma suutnud tühjaks lasta. 2 ah aku olen tühjaks saanud, aga mitte iga kord.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas anto »

Makserv on tuntud oma kõrgete hindade poolest. Lisaks, Makita 6 Ah on küllalt uus mudel, s.t. hind on veel kõrge.
Mina ostsin niiduki jaoks 4 Ah akud (2 tk) Bauhausist umbes €74 tükk. Kokku seega €148.

Kasutaja 'val' poolt viidatud saidil on öeldud, et tagasihoidliku hinnangu järgi kestavad Li-ion akud 300-500 laadimistsüklit, s.t. reaalselt võivad kauem kesta. Kui aastas 6 kuud igal nädalavahetusel niita, kestaks 300 tsüklit üle 11 aasta. 500 tsüklit 19 aastat.
Enam kui küll!
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas anto »

Tegelikult see Makservi 6 Ah eest küsitav €109 on mõistlik hind. See teeb 109/6 = €18 per Ah.
Võrdluseks €74 maksev 4 Ah on 74/4 = €18.5 per Ah ehk sisuliselt sama.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ca aastajagu kasutanud saksa ebay st ostetud 5ah akusid (kuskil 30€/tk). Ei ole siiani märganud vahet originaaliga(laadimisaeg, kestvus). Sai võetud korraliku tagasisidegs müüjalt.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Prill »

Sai ka Makita 36V akutrimmer ligi võetud, täpsemalt sai üle mindud Makita 18V akutööriistadele. Eraldi poleks raatsinud akutrimmerit soetada aga kui akud-laadija on ühine trellile, kruvikeerajale, nurklihvijale, multitööriistale, saele ja trimmerile - ei tundu enam kallis, vaid isegi mõistlik. Ostmisega ei kiirustanud, sirka kuu aega tegin valikut, mida oleks mõistlik soetada ja hoidsin hindadel silma peal. Üllatuslikult enamus kraami tuli Makservi soodushindadega toodete hulgast ja teistel, kaasa arvatud ehituskaupluste 20-30% allahindlused Makservi hinnani ei küündinud (näiteks Makita DUR366LZ akutrimmer tuli Makservist kätte 285€ eest, hetkel täishind 350€ - ei suutnud kuskilt mujalt paremat hinda too hetk välja võluda). Ehituskaupluste soodukatel kipub konks juures olema - "nädalavahetuse allahindlusega on kõik tooted, välja arvatud soodushinnaga tooted", ja mingil põhjusel selline kobedam tehnika on neil pidevalt kollase sildiga ja sellele nädalavahetuse allahindlus ei kehti.
Ainuke erand oli Espaki kliendilehe Makita pakkumised, kus nad ilma akuta tööriista mudelile panid tasuta 4Ah aku lisaks, aga ka seal suutsin tünga välja võluda, sest ei taibanud kassas kliendikaarti näidata, õnneks oli sooduka nädalavahetus ja sain tööriista pealt ainult 30€ vastu pükse, lootsin küll päev hiljem viga parandada aga süü jäi minule, sest hinnasildil leti taga olevat pisikeselt ikkagi kirjas, et tegemist kliendihinnaga ja see kehtib kliendikaardi esitamisel, see et kassa kliendikaarti ei küsi tulenevalt põhjusest, et ega kassapidajad ei ole kursis mis kaupadele kliendihind kehtib ja seda nägevat alles kliendikaardi läbitõmbamisel ja kliendikaardi esitamine/esitamata jätmine on kliendi asi-valik :roll:
Trimmerist ka, Makita 36V ja 2x5Ah akut, kuiv on ja ainult korra õnnestunud kasutada, õue ala ja majaümbruse jaoks maa ja ilma ning jääb natuke ülegi, aga natuke suuremale pinnale suundudes andis kohe jõudlus tunda, et bensuka tööjõudlusele vastu ei saa. Kuna mul bensukas olemas, siis pole probleemi, majaümbruse-aia osa hoiab akuga korras ja kaugema heina-võsa kontrolli all hoidmiseks bensukatrimmer.
Kokkuvõttes, kui on tegemist eramukrundiga, piisab muruniidukist jäänud aiaäärte, põõsa-puualuste jm jaoks akutrimmerist, kui on suurem majapidamine-alad saab bensukaga kiiremini tehtud.
aer0
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Makita DUR181SY trimmerile on tehas pannud 1,65 mm tamiili. Lõikab hästi aga kulub suht kiirelt minu meelest. Kas keegi on proovinud 2,0mm tamiili selle trimmeri peas? Kas eelistada ümarat või teravama servaga nagu nt https://www.verkter.ee/muruniidukid-ja- ... 3-5-m.html või https://www.verkter.ee/muruniidukid-ja- ... 5-2-m.html
Vasta