Milline metalli lintsaag ?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Milline metalli lintsaag ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ostsin selle asjanduse ära. Midagi pole teha enam. Testisin ja katsetasin juba. Saeb küll. Rattad all. Ainuke miinus on see, et nurka sättida on kehv. Vbl saab lihtsamalt ka kuidagi. 45 kraadi jaoks tõmbasin triibu lauale. No kui 60mm nelikant turul lõikam 1 mm mööda pole hullu.
Tahaks homme lõigata lattrauda.3x30. Kas võiks kruustangide vahe panna näiteks 5 riba serviti ?
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Milline metalli lintsaag ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Manuaal on napisõnaline. Milline kiirus on paras mustale rauale ? Saen 30x59x 2 nelikant toru. Tehase seade oli kõige madalam.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Milline metalli lintsaag ?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Su küsimusele pole ühest vastust. Tegelikult peaks olema kiirus valitud vastavalt saelindile ja terasemargile.
https://www.starrett.co.uk/downloads/cu ... _chart.pdf

Eeldatavasti tuleb see "originaal" saeleht ka kusagile kaugele ära visata ja siit http://www.lsab.ee/metallitootlemise-to ... ntsaelehed uued tellida. Rikkad võivad minna ka stokkerist osta. Mu saele tuli hinnavahe üle kahe korra.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Milline metalli lintsaag ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ma arvan sama, et see mis peal on ei kõlba kuskile. See on 8 TPI leht. Olen vaadanud igast neti lehti aga ikka jah on see küsimus õhus. No saeb küll. Nurka on sättida kehva aga tõmbasin triibu peale raamile. Saab hakkama. Mul on tunne, et pean ostma kolmiku jahutusele ja kraani juurde veel teise.
Vahetasin kiiruse kolmanda peale, 1 on veel 46m/min. Ma ei saanud sealt tabelist muhvigi aru, et mis ja kus.
Kas tavaline metall on low carbon steel ? Seda võib lõigata kuni 90m/min kiirusega.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Milline metalli lintsaag ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

Helistasin neile Vändrasse ja sain targemaks. Nii saelehest kui ka saagimise kiiruse kohta.8/12 on selline toru saagimiseks paras. Mille sein on 2mm. Hinda on odav. 16.50 leht vs Stokker 45€ koos km-ga.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Milline metalli lintsaag ?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

insippo kirjutas: 26 Mär 2018, 11:33 Hinda on odav. 16.50 leht vs Stokker 45€ koos km-ga.
Onon päris raju palju vahele pannakse.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Milline metalli lintsaag ?

Lugemata postitus Postitas insippo »

8/12 saelint ameerikast. Saab vajadusel saagida ka paksemat. Pole plaanis osta küll aga kes teab. Loodan , et saeb paremini. Järgmine kuu ostma. Ei küsinud kas saatmine on selles hinnas.
Vasta