Dewalti akulööktrellid

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mõtlesin, et teen ikka eraldi teema. Praegu on mul kasutuses üks 12 V Bosch ja üks pisike Makita, vaja oleks midagi natike suuremat. Käisin poes ja silma hakkas Dewalt, mis tundus käes pgana mugav. Nüüd olengi kahe vahel, kas võtta dcd795 või dcd778. Mõlemal väänet 60 tuuris, 778-l nati rohkem, aga 778 on mõnikümmend euri odavam (netis, siin on nad enamasti kole kallid). Kohapeal oleks kohe saada 776, vääne u 40, hind soodukaga samas kandis kus teistel saksas tavahinnaga, u 170 eurot. Kas keegi oskab nimetatud aparaatide kohta midagi isiklikku öelda? Mis õieti on 795 ja 778 vahe, kas 778 on madalamast klassist, et odavam? Kodukasutusse, kus vahel rohkem vunki vaja, sobivad nad ilmselt kõik? Aitäh kah vastajatele! :hello:
A.S.
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas A.S. »

795 tundub olevat veidikene võimsama mootoriga, aga kuna pöördeid on spindlil/padrunil rohkem, siis on väänet selle võrra vähem (23Nm, samas kui nõrgemal 778-l on 26Nm).
Ei oska valida? Aga sa guugelda või viska kulli-kirja.
 
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

see kull või kiri tundub juba peris hea mõte :D Guugeldamisega annab nii- ja nasuguseid tulemusi, mõnel Dewalti enda lehel 778-t ei olegi. Kui nad ikka ühe kvaliteediga on, siis võtab 778, see oli nati odavam.
A.S.
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Loodetavasti sa seda ikka tead, et padrun võib suuremal kiirusel end ise inertsiga lahti keerata.
https://www.youtube.com/watch?v=OO7sVSdDDRw
https://www.youtube.com/watch?v=o4ZgPD6Ogrg
jne...
See oli nüüd suvaline näide, ei olene mudelist, neil kõigil väidetavalt pidur üleliia efektiivne.

Lihtsalt meeldetuletuseks. Loodetavasti see sind ei häiri.
 
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma enda oma panin müüki . https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... rc=desktop Mitte et halb oleks olnud, vastupidi väga hea. Väga tugev vääne. Lihtsalt müüsin kõik eri firmad maha ja kasutan edasi ühe tootja kraami.
Aga mida sa seal lööma hakkad? Mul on mõned trellid ka nn lööktrellid olnud, aga kasutanud olen trelli ikka ainult kruvide laskmiseks ja puurimiseks. Lüüa need ju normaalselt ei mõista ja pole seetõttu ka tarvitanud seda featuuri.
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul kruvib see pisike Makita ka pahatihti padruni lahti, kui katust panin, läks mitu puuriotsa rändama. Kahju muidugi, kui dewalt ka nii teeb, see on üks väheseid asju, mis mulle selle Makita juures närvidele käib, muidu on ta tubli, teda on ikka kuritarvitatud ka, augusae, suurte kruvide ja puuriotstega, aga ta on ikka vastu pidanud. Lööki aga läheb vahel vaja, minul küll harva, enamasti tegelen puiduga, aga siis on ikka hea, kui on olemas. Mul on suuremate trellidega jah kogemust kole vähe, nii et kui keegi oskab veel midagi soovitada, näiteks mõnda teist firmat või aparaati või midagi, siis igatahes aitäh. Eks ma kammin sellesama foorumi ka veel korra läbi.
A.S.
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Raske soovitada. Eks valik sõltub tegelikult ju eelarvest. Dewalt tulebki vast kõige odavam (kui kvaliteetsetest riistadest rääkida), eriti siis kui kusagilt kaugemalt tellida või kohapealt mõne normaalse sooduka ajal.
 
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Kui padruni lahtikerimine närvidele käib siis võta metabo või aeg trell kus on selline otsiku kinnitus nagu kruvikeerajatel, padrun häib kiir kinnitusega ära ja otsik ilma vahetükidetta spindli otsa... https://www.youtube.com/watch?v=LovuDIznJ7c
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas dmax »

endal 795 olemas. pikkalt betooni ei puuri. Lasin vist 5 6mm. auku järjest paneeli sisse. Läks kuumaks ja revers lülitis midagi juhtus (vist sulas). Ei lülitanud enam ringi. Viisin parandusse(karantii) ja seal ilma probleemideta tehti korda. Ilmselt tüüpviga. Muidu Täitsa rahul. Võtsin komplekti DCK250M2T Eestis hind 323 euri
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nojah, eelarve on nii 150-200, rohkem nagu ei tundu mõistlik, arvestades, et enamasti rohkem niisama vaikselt nokitsen, profiriist tunduks priiskamisena. Alguses vaatasin sellist asja nagu Boshi GSB 18 2-li, aga ausalt öeldes tundus kuidagi kobakas dewalti kõrval. Makita huvitaks, just sellepärast, et nende pisikese trelliga on hea kogemus, aga sellistel, mida tahaks, paistavad hinnad kõrgevõitu (võib-olla pole osanud otsida ka).
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 16 Veebr 2018, 00:43 Nojah, eelarve on nii 150-200, rohkem nagu ei tundu mõistlik, arvestades, et enamasti rohkem niisama vaikselt nokitsen, profiriist tunduks priiskamisena. Alguses vaatasin sellist asja nagu Boshi GSB 18 2-li, aga ausalt öeldes tundus kuidagi kobakas dewalti kõrval. Makita huvitaks, just sellepärast, et nende pisikese trelliga on hea kogemus, aga sellistel, mida tahaks, paistavad hinnad kõrgevõitu (võib-olla pole osanud otsida ka).
kas sa Milwaukee asju pole uurinud? kui vaja saan ilmselt hea mõistliku hinnaga midagi pakkuda
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miskipärast kustus mitu korda postitus ära. Ei ol jah Milwaukeet uurinud, olen ainult kuulnud, et kvaliteetne ja kallis, aga paistab, et 250 eest juba midagi saaks, millel kaks 4ah akut (mul vist pole nii suuri vajagi, aitaks kahestest). Käes pole ühtegi Milwaukeet hoidnud. Nüüd nädalavahetus ees, eks siis läheb jälle poode ründama :D
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paistab, et ka Makitaga pole asi sugugi lootusetu: u 200 euro eest saab ühe 4 ah akuga dhp482. On küll harjadega mootor ja dewalti dcd 795 ja 778 olid harjadeta, aga igatahes on hea teada, et selline võimalus ka olemas, muidu arvasin, et Makitad jäävad juba puhtalt hinna pärast välja.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas rundll »

feb-s praegu suur milwaukee allahindlus. Mine uuri asja. Hinnad olid tõesti väga head.
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rundll kirjutas: 17 Veebr 2018, 07:01 feb-s praegu suur milwaukee allahindlus. Mine uuri asja. Hinnad olid tõesti väga head.
Mingi aeg tagasi ei pakkunud Milawuke akude kiirlaadimist.
Ehk kasutaja pidi omama mitut akut ja suurt laadijat, et töösse mitte pause teha.
Kuidas praegu asjad on?
ping
:hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Ma olin ka kunagi Milwaukee usku. Esimene seeria L-Ion akudega oli akude tõttu nii ebaõnnestunud, et tekitas pasamaigu siiani suhu, kui keegi milwaukeed mainib.
Uuemaid ei ole seetõttu ka pidanud ja ei oska kaasa rääkida.
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas dmax »

Külaline kirjutas: 16 Veebr 2018, 07:57
Külaline kirjutas: 16 Veebr 2018, 00:43 Nojah, eelarve on nii 150-200, rohkem nagu ei tundu mõistlik, arvestades, et enamasti rohkem niisama vaikselt nokitsen, profiriist tunduks priiskamisena. Alguses vaatasin sellist asja nagu Boshi GSB 18 2-li, aga ausalt öeldes tundus kuidagi kobakas dewalti kõrval. Makita huvitaks, just sellepärast, et nende pisikese trelliga on hea kogemus, aga sellistel, mida tahaks, paistavad hinnad kõrgevõitu (võib-olla pole osanud otsida ka).
kas sa Milwaukee asju pole uurinud? kui vaja saan ilmselt hea mõistliku hinnaga midagi pakkuda
mul ka milwaukee. Teenindus kehva sellele inimesele kes ei ela tallinnas. viga selline, kui lüliti lahti lased ei kustu led tuli ära. tuleb vahetada terve lülitiblokk.Nüüd probleem. Pean trelli ise sinna viima, ok. aga pean ka ise järgi minema. Võiks kuller teenust ka pakkuda aga ei.Sellepärast seda tööriista enam ei osta.
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

5 Ah. Milwaukee aku laeb täis mul u. Poole tunniga.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas rundll »

Külaline kirjutas: 17 Veebr 2018, 20:16 5 Ah. Milwaukee aku laeb täis mul u. Poole tunniga.
No see on ju supper. Ma pole ise kuulnud kellegi käest halba sõna.
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käisin vahepeal poodides ja muuhulgas tuli välja, et Boschi gsb 18-2-li plus pole üldse kobakas, vaid väga mugav (ilmselt enne sattus eelmine mudel) ja lisaks on hind praegu 160 tuuris, nii et mõtlemisainet on... Küll aga ei meeldi mulle, et iga natukese aja tagant ipadi ekraan mustaks lööb, kõik ära kustub, mis ma kirjutasin, ja ekraanile tuleb mingi kiirlaenureklaam.
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No nii, praegu kaldub kõige rohkem Makita 482 komplekti poole, hea vääne ja saab mõistliku hinnaga tugevamaid keresid juurde osta - mingil ajal võib-olla vaja salapulgaauke puurida palkide sisse jne. Teine olekski vast olnud Bosch, hea hinna pärast ja sellepärast, et istus hästi kätte, kuid sellele ei paista nii mõistliku hinnaga kõvema väändega keresid saada olevat. Huvitav jah, et dewalt jäi justkui kõrvale.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kui sa tahad tõsimeeli tulevikus salapulgaauke puurida siis selle töö jaoks jääb küll akutrellist väheks. Ma mõtlen selliseid salapulgaauke, mille sisse minevad punnid midagi reaalselt kinni ka hoiavad, mitte ära ei murdu või lihtsalt läbi ei paindu. Sellejaoks sobib Makita riistadest Trell/ Segamismasin. Või mõni selle analoog. Olen kunagi kasutanud Milwaukee akutrelli millega kannatas küll ka neid auke puurida kuid trell ise oli nii raske ja nii tugeva pöördemomendiga, et päev otsa sellega töötamist hakkas selgelt randmete peale. Seega sai see suht kiirelt maha parseldatud ja kaks erinevat riista hangitud.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vist tõsi jah, video on ju ilus, aga mis sest aparaadist pärast järele jäi, on iseküsimus.https://m.youtube.com/watch?v=x31C1keAs_Q Samas näiteks dhp458-l väänet nagu oleks...
A.S.
külaline

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline kirjutas: 25 Veebr 2018, 01:16 Vist tõsi jah, video on ju ilus, aga mis sest aparaadist pärast järele jäi, on iseküsimus.
Selle konkreetsel muideks on 4 kiirust, väänet hullu moodi (ega ilmaasjata külgkäepideme kinnitamise võimalust pole, see võimalus hakkabki ju tavaliselt alles 40Nm pealt tekkima), puidu sisse lubatud puurida 50mm auku. Seega ma eeldan, et pole sellel aparaadil pärast puurimist häda midagi, sädelevaid harju ju pole. Küsimus pigem on, et mitu auku aku vastu peab.

See DHP 458 on kirjade järgi isegi kraadi kangem, 482 jällegi veidikene lahjem. Suurte aukude puurimiseks vaataks mina küll külgkäepidemega mudelit.
 
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Dewalti akulööktrellid

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Vestlusest Makita müügimehega jäi meelde, et EU-s on külgkäepide alates 60Nm-st kohustuslik. Seda muidugi akutrellidel, mitte kõristitel.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Vasta