Fiskarsi puulõhkumiskiil

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Käsn
külaline

Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Kas kellelgi on kogemusi selle spets polüamiidist peaga kiiluga. Kuradima kallis oli , 58 euri ja täna esimest korda kasutasin jämeda kuuse lõhkumisel ja peksin selle polüamiidist pea 5 kg kuvaldaga pealpoolt metallrõngast puruks.

Kiil ise näeb välja selline:
https://www.stokker.ee/helicoidal-puulo ... /818225530

ja vahetatav pea selline:

https://www.stokker.ee/vahetatav-kiilu- ... 1684538374

Kui see pea maksaks viieka, siis väga ei põeks, aga 23 euri tiba palju. Või ongi mõeldud nii, et ülevalt pudiseb laiali ja tuleb lihtsalt senikaua peksta, kui metallvõru vastu kiilu käib.
Külaline
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käsn kirjutas: 03 Veebr 2018, 18:39 Kui see pea maksaks viieka, siis väga ei põeks, aga 23 euri tiba palju.
Pärast liida oma kulud, töö ja vaev kokku!
Hiljem saad kütteperioodi lõppedes andmeid võrrelda erinevate muutujatega.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tehnilisest kirjelduses selgub et see peaks vastupidav olema...
Kui pudeneb, sisi tegu praagiga. Vii tagasi. :blackeye:
Helicoidal lõhkumiskiil SAFE-T

*Väga vastupidav polüamiidist löögipea + metallist võru
*Vähendab osakeste või kildude lendamise võimalust: ei vaja kiilu pea hooldamist
*Vähendab vigastuse riske
Polüamiid
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Polüamiid »

Polüamiid e kapron e nailon, materjalina ei ole küll midagi erilist. Erinevaid plastikumüüjaid on Eestis mitmeid, näiteks Tööstusplast või Etra. Selle 23 EUR eest saab materjali vähemalt meetrijagu. Tuttaval treialil lase teha paar-kolm tükki valmis neid junne mõne õlle eest.
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Mina lasin tuttaval sepal teha sellise. ...paar korda olen lõhkunud, ei kurda.
Vend lasi ka teha, tema küll kiitis.
See on tehtud katlatorust (üleni tõmmatud) ja pea on kõvast puust, vist oli saar. Minu käest küsis 20€ (minu toru)...
Soovitan ka omale lasta selline teha, ei kahetse...
DSC00657.JPG
Viimati muutis Olaf, 06 Veebr 2018, 02:17, muudetud 1 kord kokku.
Külaline
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis nende puust ja polüamiidist kiilupeade mõte on, kas põrutab vähem kätt kui täisteras?
Käsn
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Huvitav reklaam on selle polüamiidist pea juures:

"14 päeva TASUTA tagastus ja 2 aastane garantii"

Minul oli ta 1,5 ruumi kuusepakkudega juba pealtpoolt sodi. Aga kasutada saan teda siiski edasi, vaatan, mis edasi saab. Praegu on metallvõruni puhas ja peksan seni, kuni saan. Võibolla ongi nii mõeldud, et kiirelt kulub pealmine osa ära ja siis see metallvõru hoiab allesjäänud osa koos ja vaikselt vajub allapoole. Ma lihtsalt natukene ehmatasin ära, et see protsess alguses nii kiiresti käis.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

No aga kui garantii kehtib miks sa siis seda tagasi ei vii ja müüja käest selgitust ei päri?
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui on plaanid tehtud puid lõhkuda siis mina ei raiskaks aega poe vahet sõitmisele. Saadaks neile mailiga pildid ja küsiks kas nii peabki olema.
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Külaline kirjutas: 05 Veebr 2018, 17:42 Mis nende puust ja polüamiidist kiilupeade mõte on, kas põrutab vähem kätt kui täisteras?
Selle mõte on selles, et sa ei peksa kiilupead laiaks/puruks
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas aero »

maisalup kirjutas: 06 Veebr 2018, 10:01
Külaline kirjutas: 05 Veebr 2018, 17:42 Mis nende puust ja polüamiidist kiilupeade mõte on, kas põrutab vähem kätt kui täisteras?
Selle mõte on selles, et sa ei peksa kiilupead laiaks/puruks
Teras läheb laiaks/puruks aga puit ja polüamiid ei lähe?
Käsn
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Mõte ka selles, et see pea töötab amotrisaatorina, kui kiil enam edasi ei lähe ja kinni jääb. Raudkiiluga lööb kätesse korraliku vibra sisse. Selle kiiluga oli ka natuke tunda, aga ma arvan , et vähem kui raudkiiluga.
See sepa tehtud puidust kiil on muidu hea , aga tal pole vinti sees.
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Läheb ikka, aga see puidust/polüamiidist osa on vahetatav ja maksab vähem kui terve kiil välja vahetada
Külaline
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul läks see Fiskarsi kiil ka esimese kuusepakuga ribadeks. Asenduspea ostmisel mõtet ei näinud, odavam oleks kuivi ja lõhutud küttepuid osta. Tellisin Amazonist sellise:

https://www.amazon.co.uk/Roughneck-6550 ... YEEP05BV3T

See on nüüd kestnud mõned aastad.
Külaline
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Millegipärast link kadus ära eelmisest postitusest.
Külaline
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 09 Veebr 2018, 14:06 https://www.amazon.co.uk/Roughneck-6550 ... YEEP05BV3T
selle toote arvustusi lugedes tundub, et nii mõnigi mees on sellest ka suht ruttu lahti saanud.
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Nõrgemast materjalist (nt. plastikust) junn pannakse metallkiilu otsa ohutusnõuete tõttu, kuna tootja ei taha vastutada kui löökidega "pannkoogiks" taotud kiilu otsast järjekordse haamrilöögi peale terav metallikild lööjat vigastada, näiteks silma lennata võib (samal põhjusel ei kasuta oskaja mees kunagi otsast laiaks taotud meislit vaid käiab enne tööriista otsa ümber turritavad metallinarmad maha).

Et sellise kiiluga tegelikult midagi teha ei saa, see võiks ju juba poes riista vaadates selge olla. Jätke siis seesugune kasutu vigur parem poodi riiulile. Või kui kogemata ostsite siis säästke ennast vähemalt vaevast seda koju tirida, visake poe ukse kõrval olevasse prügikasti.
Käsn
külaline

Re: Fiskarsi puulõhkumiskiil

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Nõrgemast materjalist (nt. plastikust) junn pannakse metallkiilu otsa ohutusnõuete tõttu, kuna tootja ei taha vastutada kui löökidega "pannkoogiks" taotud kiilu otsast järjekordse haamrilöögi peale terav metallikild lööjat vigastada, näiteks silma lennata võib (samal põhjusel ei kasuta oskaja mees kunagi otsast laiaks taotud meislit vaid käiab enne tööriista otsa ümber turritavad metallinarmad maha).
Neil on ilma plastjunnita kiile ka pakkuda.
Et sellise kiiluga tegelikult midagi teha ei saa, see võiks ju juba poes riista vaadates selge olla. Jätke siis seesugune kasutu vigur parem poodi riiulile. Või kui kogemata ostsite siis säästke ennast vähemalt vaevast seda koju tirida, visake poe ukse kõrval olevasse prügikasti.
Riiulis seda kaupa tavaliselt ei ole, seda tuleb tellida. Ma ise läksin reklaami ohvriks, vaatasin, et kirjas oli, et väga vastupidav jne. Ma muidugi ei lootnud, et see igavene on, aga lootsin ikka rohkem puid lõhkuda. ca 20 kuusepakuga oli ülemine osa pealtpoolt metallvõru lill. Ma ei näe mõtet seda ka garantiisse vedada, kuna vaevalt , et uus junn parem olla saaks. See junn lihtsalt pudiseb laiali, kui ta oleks nätskem, siis võibolla oleks asjal pointi, aga ta on liiga pude. Samas eks liiga nätsa junn hakkam kummipallina tagasi põrkama, nii et ei ole lihtne see materiali valik kiilupeaks. Fiskars vähemalt on püüdnud midagi luua, aga hetkel see asi neil ei tööta.
Vasta