makita combo komplekt 18V 3AH

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

makita combo komplekt 18V 3AH

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Tere! On kellelgi infot Makita combokit komplekti saadavuse osas, mis olid 18v ja 3 ampriste akudega? Komplektis olid akutrell ja löögiga krivikeeraja ehk käristajaja 3 akut. Pole enam müügil näinud. Ainult 4 ja 5 amprised komplektid müügil, minu kogemuse põhjal 4 amprised akud oluliselt kauem ei kesta, küll aga on laadimisaeg tunduvalt pikem! Seega jääks truuks 3 ampristele ja soetaks meeleldi uue komplekti kui kuskil ainult osta oleks :)
kruvi keeraja
külaline

Re: makita combo komplekt 18V 3AH

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Laadimisaeg sõltub paljuski aku tehnoloogiast ning laadijast. makita kohta ei tea, aga milwaukeel laeb "rapid laadija" 18V 5Ah. aku täis umbes30- 40 min. seda paraku ainult uuemate akudega, vana süsteemi omad pole nii nutikad , sinna tambib aeglasemalt voolu sisse.
Boschi akudele mul olemas nii tava kui kiirlaadjia, nendel umbes 2x laadimiskiiruse vahe.
Samas mitteoluline on ka kaal, 5Ah. akuga trell on ikka paras jurakas, ise haaran tihtilugu just pisikese bochi järele kui vaja peakohal puurida v kruve keerata.

Aga 3 Ah. komplekti pole kahjuks silma jäänud.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: makita combo komplekt 18V 3AH

Lugemata postitus Postitas anto »

Mul on nii 3, 4 kui ka 5 Ah Makita akudega kogemus. Ma olen alati arvanud, et need kestavad vastavalt sellele, kui palju aku peale mahtuvuseks märgitud on. Samas, ega ma ei ole seda mõõtnud ega üle kontrollinud. Kuna kõik on erinevate tööriistade või seadmete peal, siis võrdlusmoment puudub. Näiteks, 3 Ah akud on akutrellil ja akulöökkruvikeerajal, 4 Ah omad on akumuruniiduki peal jne.

Küll aga oskan laadimisaegu võrrelda. Need vastavad enam-vähem tootja lubatule ehk 3 Ah laeb vist kusagil 20 minutiga täis. 4 Ah laeb umbes 10-15 min kauem ning 5 Ah omakorda sama palju kauem.

Kaalu ja mõõtmete poolest on 3, 4 ja 5 Ah akud kõik ühesugused niivõrd, kuivõrd mu tunnetus täpne on.

Kui sa just nimelt 3 Ah saada tahad, võid Z-seeria ehk tööristad ilma akudeta osta ning seejärel akud ja laadija eraldi, aga komplekt tuleb reeglina siiski soodsam.
Külaline
külaline

Re: makita combo komplekt 18V 3AH

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vanadel Makita akudel olid sees mitu termoandurit, voolumõõteahel ja rohkem elektroonikat.
Uutel on sees ainult aegrelee mis määrab laadimisaega. Akud ju kuluosad.
ping
:hello:
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

Re: makita combo komplekt 18V 3AH

Lugemata postitus Postitas karukusti »

anto kirjutas: 05 Jaan 2018, 14:43 Mul on nii 3, 4 kui ka 5 Ah Makita akudega kogemus. Ma olen alati arvanud, et need kestavad vastavalt sellele, kui palju aku peale mahtuvuseks märgitud on. Samas, ega ma ei ole seda mõõtnud ega üle kontrollinud. Kuna kõik on erinevate tööriistade või seadmete peal, siis võrdlusmoment puudub. Näiteks, 3 Ah akud on akutrellil ja akulöökkruvikeerajal, 4 Ah omad on akumuruniiduki peal jne.

Küll aga oskan laadimisaegu võrrelda. Need vastavad enam-vähem tootja lubatule ehk 3 Ah laeb vist kusagil 20 minutiga täis. 4 Ah laeb umbes 10-15 min kauem ning 5 Ah omakorda sama palju kauem.

Kaalu ja mõõtmete poolest on 3, 4 ja 5 Ah akud kõik ühesugused niivõrd, kuivõrd mu tunnetus täpne on.

Kui sa just nimelt 3 Ah saada tahad, võid Z-seeria ehk tööristad ilma akudeta osta ning seejärel akud ja laadija eraldi, aga komplekt tuleb reeglina siiski soodsam.


kõik eraldi ostes läheb ulmeliseks, akud on ise juba päris kallid !
tonxx
külaline

Re: makita combo komplekt 18V 3AH

Lugemata postitus Postitas tonxx »

Osta see 5ah akudega komplekt ära ja müü üks aku mulle.
Saadud raha eest mine osta omale 3ah aku.
tonu00(ätt)hotmail.com
Mihkus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 17 Mär 2017, 20:47
On tänanud: 1 kord

Re: makita combo komplekt 18V 3AH

Lugemata postitus Postitas Mihkus »

Hitachil 3Ah ja 6Ah aku kaalult sama. Need 2.5Ah kus 1x5 akut need ei suuda nii palju voolu anda ja surevad tunduvalt kiiremini kui 4Ah ja vahe on väga suur kui on 6Ah aku.
Mida suurem aku seda vähem piina ta tööriista taga saab.
Vasta