"Araablaste" metalljoonlaud

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

"Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mure selline, et kunagi isetehtud mobiilse platesae plaat lagunes ära, tegin endale uue ja otsustasin teha ka natuke parema ning panna juhikule metalljoonlauad mõlemasse serva. Kui plate oli valmis ja läksin poodi joonlaudu ostma, siis avastasin, et nende peal olevad numbrid on "tagurpidi". Nüüd küsimus- kas üldse tehakse metalljoonlaudu, mille 0-punkti lugemine ei hakka mitte vasakult, vaid paremalt ja kui keegi on selliseid näinud, siis kus kohast võiks osta? Võiks ju panna ka need hetkel poes müügil olevad, aga ei viitsi kaelalihaseid niipalju pingutada. :)
Muidugi oleks vist(?)veel variant, et panna sae mootor teistpidi käima, aga kuidas seda teha, on minu mõistuse jaoks juba liig. Kahjuks ei jaga elektroonikast niipalju. :blush: Mootoriks on elektrilise käsisae Topex mingi vana mudel ja iseenesest vägagi töökorras.
Asjalike arvamuste eest tänud juba ette!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Prill »

http://www.kliko.ee/toode/kleepmoodulint/
metalljoonlauda ei tea, otsingus tuleks kasutada "vasakukäeliste joonlaud" või midagi sarnast.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Otsisin paar aastat tagasi neid joonlaudu - kahel pingil tulid lahti. Leidsin netist, aga siis läks kiire jälle mööda. Ühe (vasak-parem) sain kenasti tagasi liimitud, teine universaalpink ootab. Proovi taolist otsingut: "steel ruler, mm scale. left to right - right to left." Mäletan, et leidsin ca meetri pikkuseid ja lühemaidki, kus ühel null vasakul, teisel paremal. Oli ka joonlaudu, kus null oli keskel. Süvendama / paigaldama pead ta plaadist madalamale nii v.teisiti, et mõni puupinnuke vahele ei roniks. Arvesta seda, et saeketta kinnituspoolne joonlaud hakkab Sul valetama siis, kui kasutad erineva paksusega saekettaid - no isegi ehk kuni ca mm. Tegel. Devalt´il on ju mul mingist plastist joonlaud (vasak-parem), korra ju liimisin ta tagasi ja 20 aastat, on ta praktiliselt kriimudeta.
Usun, et Tallmac´ist saaks selle isegi varuosana tellida. Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Aitäh, Prill, viite eest, kuid pean kurvastusega sulle tunnistama, et sinu pakutud variant mulle ei sobi. Kuigi ei kavatse selle isetehtud platesaega hakata tegema disanmööblit, siis ikkagi sooviks joonlauda natukenegi stabiilsemast materjalist kui "kummist". Üks põhjus on veel- mul läks uus plate koos juhtlatiga, tekstoliidist(mõõtudega 600x800) koos lisamaterjalidega(poldid-mutrid ja 4 tk 3/4" torukinnitust) maksma 30€.
Viimati muutis Urmas, 15 Okt 2017, 09:43, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Andresto kirjutas: 15 Okt 2017, 09:27 Proovi taolist otsingut: "steel ruler, mm scale. left to right - right to left." Mäletan, et leidsin ca meetri pikkuseid ja lühemaidki, kus ühel null vasakul, teisel paremal. Oli ka joonlaudu, kus null oli keskel.
Tänan, eks hakkan kodutööd tegema. See 0 keskel mulle nagunii ei sobiks, sest saeketas ise on juba 2,4mm paksune.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Urmas kirjutas: 15 Okt 2017, 09:39 Tänan, eks hakkan kodutööd tegema. See 0 keskel mulle nagunii ei sobiks, sest saeketas ise on juba 2,4mm paksune.


See "0" keskel, saaks plekksepa kiljontiinil, kenasti "0" pealt pooleks lõigata. Ma usun siiski, et Tallmac´is on see varuosana tellitav ja olgu, et reaalis on see plaadi etteserva süvendisse liimitud. No edu :jooma "saekaatri mehele!" Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Andresto kirjutas: 15 Okt 2017, 09:56 Ma usun siiski, et Tallmac´is on see varuosana tellitav ja olgu, et reaalis on see plaadi etteserva süvendisse liimitud.
Nädala alguses on Tallinnasse asja ja eks lähen sealt uurima. Joonlaua jaoks oleks nagunii freesiga lasknud "pesa", et oleks plate tasapinnaga ühes.
Ootan veel ära, et ehk mõned siinse foorumi elektriteema helgemad pead annavad soovituse mootori pöörlemissuuna muutmiseks ja siis saaks hakkama kohalikus ehituspoes müüdava sortimendiga. Kui annab pöörlemissuunda muuta, siis tuleb mul ainult veel mingi koolitusele minna, kus õpetatakse saagi kasutama nii, et juhtlatt jääb kettast paremale poole. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
A.S.
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Urmas kirjutas: 15 Okt 2017, 10:09 ...annavad soovituse mootori pöörlemissuuna muutmiseks...
On see muutmine ühekordne tegevus või toimub päevas mitu korda? Et kas paigaldad lisalüliti või mitte. Aga igal juhul pead arvestama imepisikese võimalusega, et asi teistpidi normaalselt ei toimi.
http://www.elfafoorum.ee/threads/78718- ... %C3%A4rise
 
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

A.S. kirjutas: 15 Okt 2017, 10:31 On see muutmine ühekordne tegevus või toimub päevas mitu korda?
See oleks ühekordne ja jääks seniks kuni mootor oma eksistentsi lõpetab.
No on sul alles ootused minu teadmise osas täppiselektroonika valdkonnas, a`la nagu raamat "Televisoon, see on imelihtne". :)
Pilt mootori andmetest(?)
IMG_3246.JPG
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
A.S.
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Alustuseks peaksid mootori laiali lammutama sellest kohast, kust kaabel sisse läheb. Põhimõtteliselt vaja vaid ühe mähise kaks otsa omavahel ringi tõsta.
 
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Andresto »

See pole keeruline, aga aru ma ei saa: Urmas, mida see Sulle annab? Joonlaudu on ka siis Sul vaja, kus ühel 0 vasakul, teisel 0 paremal. Lihtsalt ketas pöörleb vastassuunas ja ise asud teistpool platet. Või ma ei hammusta teemat läbi. Teine teema. Lahti pead võtma ka reduktori ja vaatama neid hammasrattaid: seal on 2 hammasratast, üks on vedav, see on ankruvõlli otsas (vahel ankruga ühestükis, vahel liimituna v. muul moel ankruvõlliga ühendatud) teine veetav, millel võllikese teises otsas, on saeketas. Võib ju olla, et nende hammaste ehitus on selline, et nad ei pea vastu kaua, kui vastupidises suunas ja koormusega peavad tööd tegema - pealegi, on nad juba üsna kulunud. Kui nii siis reduktor võib lennata laiali. Samasuunaliselt tööle jättes, võid isegi penskarina seda saage kasutada. Ühtlasi on Sul reduktor juba "kuiv", nii v. teisiti - saab määritud. Ja veel: vastupidise pöörlemissuunaga, ei viska saepuruavast, enam korralikult saepuru välja. Arvan nii. Andres
fgh
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas fgh »

Mine Tallinna Espaki tööriista remonti jutustama. Kui see tegelane sulle seda joonlauda ei leia, siis seda pole olemas Eestis ega lähiruumis. Seega igasugu ebay jms otsinguks valmis panna.
Vajadusel keerab sul mootori ka valet pidi pöörlema.
A.S.
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Kas poleks lihtsam see käsisaag lihtsalt teistpidi keerata? Kinnituse jaoks saab ju plate sisse uued kinnitusaugud puurida. Ma ei saa samuti momendil eksperimendi mõttest aru.
 
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

A.S. kirjutas: 15 Okt 2017, 14:21 Kas poleks lihtsam see käsisaag lihtsalt teistpidi keerata? Kinnituse jaoks saab ju plate sisse uued kinnitusaugud puurida. Ma ei saa samuti momendil eksperimendi mõttest aru.
 
Ehh, oleks see nii lihtne. Esiteks on harjumuse jõud ikka suur ja teiseks kinnituste augud saaks uued teha, kuigi ei soovi platet päris "märklauaks" teha, vaid peaks ka uue saetee tegema, sest praegusel hetkel jääks lüliti mootorile ette ja mootor plate servast väljapoolt tolknema. Panen pildid ka aretisest.
IMG_3243.JPG
IMG_3245.JPG
IMG_3244.JPG
Andresto kirjutas: 15 Okt 2017, 13:23 Ja veel: vastupidise pöörlemissuunaga, ei viska saepuruavast, enam korralikult saepuru välja. Arvan nii. Andres
Hakkab küll välja viskama, sest nagu pildilt näha, olen kettakaitse natuke täiendanud, või õigemini asju ära võtnud. Asi selles, et originaal, 185mm ketta puhul jäi max lõikekõrguseks ca 45mm, kuid asendasin 210mm kettaga ja hetkel max lõikekõrguseks 56mm. Kaitse sees oleva puru suunaja läks samuti kõikse kaduva teed.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

fgh kirjutas: 15 Okt 2017, 14:16 Mine Tallinna Espaki tööriista remonti jutustama. Kui see tegelane sulle seda joonlauda ei leia, siis seda pole olemas Eestis ega lähiruumis. Seega igasugu ebay jms otsinguks valmis panna.
Vajadusel keerab sul mootori ka valet pidi pöörlema.
Eks lähen ja astun läbi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
A.S.
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Urmas kirjutas: 15 Okt 2017, 14:48 Hakkab küll välja viskama...
Et välja viskama hakkab, see on tore. Veel toredam oleks kui ei hakkaks saeketta kinnitusmutrit lahti keerama.
 
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

A.S. kirjutas: 15 Okt 2017, 19:26 Veel toredam oleks kui ei hakkaks saeketta kinnitusmutrit lahti keerama.
 
Jep, see nüanss jäi mul küll vahele. :blush:
Eks tuleb ikkagi seda joonlauda otsida. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

joonlaudu selliseid netipoodides küll. mõlematpidi loetav kasvõi siit: https://www.fine-tools.com/mass.html
Külaline
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 16 Okt 2017, 23:26 joonlaudu selliseid netipoodides küll. mõlematpidi loetav kasvõi siit: https://www.fine-tools.com/mass.html
lahe pood, polegi varem seda näinud.
Külaline
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

see mida otsitakse ka seal tõesti olemas https://www.fine-tools.com/mass1.html
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tänan kõiki kommenteerijaid nõuannete, märkuste ja viidete eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 17 Okt 2017, 00:01 see mida otsitakse ka seal tõesti olemas https://www.fine-tools.com/mass1.html
need plastikust kleebitavad teipjoonlauad imho, pole kuigi vastupidavad. pigem ikka just seda esimest, mõlematpidi loetavat roostevaba soovitaks. freesid platesse soibiva kanali, kanali põhja lased mõned püsimagnetid ja joonlaua sinna nätsti kinni. saab hiljem mugavalt siia-sinna vastavalt parasjagu kasutatavale ketta paksusele reguleerida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 17 Okt 2017, 21:49 need plastikust kleebitavad teipjoonlauad imho, pole kuigi vastupidavad. pigem ikka just seda esimest, mõlematpidi loetavat roostevaba soovitaks. freesid platesse soibiva kanali, kanali põhja lased mõned püsimagnetid ja joonlaua sinna nätsti kinni. saab hiljem mugavalt siia-sinna vastavalt parasjagu kasutatavale ketta paksusele reguleerida.
Jah, idee on hea ja võtan teadmiseks, kuid, kas roostevaba külge magnet jääb kinni? Minu teada mitte.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 17 Okt 2017, 21:49
need plastikust kleebitavad teipjoonlauad imho, pole kuigi vastupidavad.
keri leht natuke allapoole ja paistsid ka terasest kleebitavad seal müügis , võid kleepida võid magnetiga paigaldada kuidas hing ihaldab.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: "Araablaste" metalljoonlaud

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 18 Okt 2017, 17:42 keri leht natuke allapoole ja paistsid ka terasest kleebitavad seal müügis , võid kleepida võid magnetiga paigaldada kuidas hing ihaldab.
Seda`nd küll, et hing ihaldab, aga südametunnistus ei luba sellise hinnaga 2 joonlauda osta, arvestades aretise senist maksumust ja uurides/võrreldes õigetpidi(?) metalljoonlaudade hindasid meie kaubanduses. Kuigi olen oma arust paremakäeline, siis äkki peaks mingile õigusvolinikule kaebuse esitama, et miks diskrimineerib meie kaubandus teistpidi joonlaudade ihalejaid? :)
Kannatan ja uurin veel, ega nii kiire nüüd ka selle asjaga pole.
Käisin eile läbi suuremad ehituspoed, aga hästivarustatutena nad küll ei tundunud, sest soovitut ma ei leidnud. :) Ka Espaki tööriistaremondis öeldi, et nemad ainult remondivad ja küsimusele, et kui mu hüpoteetilisel platesael(Bosch, Makita, Works, Fartool, Qvalda võikelleiganes toode) läheb joonlaud katki, kes siis joonlauda remondib või vahetab? Kehitati ainult õlgu. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta