Essve HDS

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Essve HDS

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Kust saab rentida Essve HDSi?
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas anryo »

Mul on olemas Camo Edge rakis, ~150mm laudadele. Kui see peaks sobima või huvi pakkuma, kirjuta PS ja lepime midagi kokku.
Sinna sobivad ilusti ka Essve kruvid. Proovitud.
http://www.camofasteners.com/hidden-dec ... ng-system/
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas arno14 »

anryo kirjutas: 31 Juul 2017, 18:39 Mul on olemas Camo Edge rakis, ~150mm laudadele. Kui see peaks sobima või huvi pakkuma, kirjuta PS ja lepime midagi kokku.
Sinna sobivad ilusti ka Essve kruvid. Proovitud.
http://www.camofasteners.com/hidden-dec ... ng-system/


Tänud pakkumast, asi lahendatud juba.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas anryo »

Küsin samal teemal nüüd ise, et kas lisaks Essve'le ja Camo'le on kellelgi veel valikus sarnase "peidetud" peaga kruvisid? Vaja oleks 45mm pikkust kruvi - mõlemal eelpoolnimetatul on pikemad.

Kruvi näeb välja sarnane:
Pilt
Külaline
külaline

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anryo kirjutas: 22 Aug 2017, 09:46 Küsin samal teemal nüüd ise, et kas lisaks Essve'le ja Camo'le on kellelgi veel valikus sarnase "peidetud" peaga kruvisid? Vaja oleks 45mm pikkust kruvi - mõlemal eelpoolnimetatul on pikemad.

Kruvi näeb välja sarnane:
Pilt
peitpeaga puidukruvisid (kõik kruvid mille pea on koonuses) on terve maailm täis , ei pea just samasugune olema ning peaasi, et sul rakise august läbi magub. Selle peitsüsteemi üks vigu on see, et need peidetud augud lähevad vett täis ja sealt hakkab vaikselt puit mädanema.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas anryo »

No olen otsinud tervest maailmast aga vaat ei leia. Oskad ehk linki jagada? Vaja on kusagil ~350tk sellist mõõtu aga 100.- eur eest USA'st tellima ka ei hakka. Seal jah on.
Muide, see pole tavaline koonusekujuline peitpea - vaid sellest väiksema läbimõõduga. Selles ongi konks.
Külaline
külaline

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas Külaline »

https://osta-ee.postimees.ee/porandalau ... 39835.html espakis müügil mõistliku hinnaga ka neid.
Külaline
külaline

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anryo kirjutas: 22 Aug 2017, 16:31 No olen otsinud tervest maailmast aga vaat ei leia. Oskad ehk linki jagada? Vaja on kusagil ~350tk sellist mõõtu aga 100.- eur eest USA'st tellima ka ei hakka. Seal jah on.
Muide, see pole tavaline koonusekujuline peitpea - vaid sellest väiksema läbimõõduga. Selles ongi konks.
mõõda pea ära , selle järgi saab otsida
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Mõni kasutaja võiks tiba muljetada kuidas selle vidinaga tööd teha on. Kas peale "peidus" kruviaukude on veel mõni pluss miks seda kasutada tasuks?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas arno14 »

rokikas kirjutas: 30 Aug 2017, 19:59 Mõni kasutaja võiks tiba muljetada kuidas selle vidinaga tööd teha on. Kas peale "peidus" kruviaukude on veel mõni pluss miks seda kasutada tasuks?
See oli minu esimene kord terassilauda paigaldada, st, et puudub kogemus ilma selle vidinata. Esteetilise poole pealt väga rahul, hetkel ei kujutaks ette, et igal poolt oleksid kruvid nähtaval, siiski on kohad kus ilma ei saanud, aga need on üksikud. Siiski pean tõdema, et kruvid saab peita ka ilma HDSit, aga suurtel pindadel on seda tüütu teha.
Praktilise poole pealt on ehk ainult see, et hoiab laudade vahet vajalikul kaugusel ja kaks kruvi on "pidevalt ees", lindilt laskjaid see eriti vist ei erruta.
Pigem olen rahul ja rahast ei olnud kahju, aga 1-2 korra tarbeks ikka pigem kallis. Kes oskab planeerida aegsasti, otsige amazonist sama CAMO toode, USAs maksab 3x vähem.
Ma ei oska ei soovitada ega maha laita, loogika nagu ütleks, et professionaalsele terassi mihklile ei oleks seda nagu tarvis, aga samas võiks ju selline riist töökorraldust kiirendada. Pead proovima, kui ehitada igapäevaselt siis võiks selline abinõu tööriistakastis olla - kui aega on, otsi netist, saad odavamalt ehk.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas anryo »

Mina kasutasin USA'st tellitud CAMO vidinat ja hinnavahe kohapealt soetatud ESSVE rakise + kruvidega tuli 2-kordne. Vaatamata sellele, et transport ise maksis juba lähes 150.-
Samas, olen kuulnud, et ESSVE oma saaks ka laenutada nende käest, kui ilusti küsida. Suur vahe on ka ESSVE HDS roostevaba kruvide hinnas versus CAMO Protech kattega. CAMO roostevabad on u. sama hinnaga, kui ESSVE'l.
Nagu eelpool kirjutatud, siis ilma kruvideta terass on ikkagi väga kena - ehitada oli keerulisem ja kallim aga see oli minu arvates seda väärt!
Muide, ka Kreg'il on vastav sari olemas ja seda saab Amazon.uk'st veelgi soodsamalt, kuid seal ei ole kruvid isepuurivad vaid tuleb auk ette puurida. Tundus lisatöö, kuigi komplekt oli veelgi soodsama hinnaga.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas NLS »

CAMO saab ka Eestist. Senco edasimüüjate käest küsida!
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas anryo »

NLS kirjutas: 31 Aug 2017, 21:53 CAMO saab ka Eestist. Senco edasimüüjate käest küsida!
Mulle ei meeldi selline "küsi, siis ütleme hinna" stiilis müük. Kui info ja hinnad pole üleval avalikult, siis olgu omaette edasi. Ostan mujalt.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas NLS »

anryo kirjutas: 01 Sept 2017, 14:11
NLS kirjutas: 31 Aug 2017, 21:53 CAMO saab ka Eestist. Senco edasimüüjate käest küsida!
Mulle ei meeldi selline "küsi, siis ütleme hinna" stiilis müük. Kui info ja hinnad pole üleval avalikult, siis olgu omaette edasi. Ostan mujalt.

Decoral on ju: https://www.decora.ee/kasitooriistad/20 ... results=42
dmax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 10 Veebr 2014, 16:17

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas dmax »

arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas arno14 »

See on ikka väga vale hind. BBToolsist saaks midagi palju paremat välja kaubelda
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas Prill »

googeldamisel esimeste otsingutulemuste hulgas: http://taivoster.ee/toode/kasitooriista ... ig-85-110/
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Aitäh kes kasutajatest kogemusi jagasid! :hello:

Seda kasutades tuleb ilmselt ka pitskruvid käepärast hoida sest vähegi propelleris lauda kruviga ligi tõmmata ei saa.
Eks kuidas keegi aga mina olen juba ammu loobunud laua sammu panemast distantsklotside/puusepapliiatsi abil. Meil müüdavate ("tavaliste") terrassilaudade niiskus % kipub poest tulles nii suures vahemikus kõikuma et aasta pärast võib algsest 5 mm. vahest olla saanud juba pea 10 mm. Väga märgade laudade puhul mõni paneb nad kohe külg küljega ja järgmiseks hooajaks on parajad vahed vahele kuivanud, mina eelistan matemaatikat kasutada. Teen "märkepulga" millel märgid näiteks 125 mm. (120 mm. laud + 5 mm. vahet) - 250 mm. - 375 mm. - 500 mm. - jne. Aega rohkem läheb kui vaheklotsiga paigaldades aga vuugid peaks pärast ühtlased jääma.
Nii et jääb vaid ilma peal olevate aukudeta laua ilu pool.
Ilmselt pääsu pole ja peab omale selle vidina siiski ostma.
Külaline
külaline

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas: 02 Sept 2017, 16:08 Ilmselt pääsu pole ja peab omale selle vidina siiski ostma.
Vaatan neid hindu :bye: 100€ ja üles, spetskruvid, spetsotsikud :confused: kas teil kodus metallipuuri ei ole, et selline junn ise kolast välja lasta ja nurgiku külge keevitada?

tegu pole ju millegi muuga , kui lihtsalt kindla nurga all rakisesse tehtud auguga kruvi suunamiseks (ja muidugi lollidelt raha ära võtmiseks) ja laua vahe hoidmiseks. Ja veel väga ebamugavana lahendatud (ESSVE ja CAMO oma samuti), sest ülemine käepide jääb ju kruvimisel segama võiks vabalt olla laiem riist kus käepide jääb kõrvale ja oleks toeks laua paigashoidmisel.

Kui eraldi riistana sellisel asjal üldse mõtet oleks, siis keskele tuleks lisada ülekanne mis kaks kruvi korraga sisse keeraks , aga ka siis jäävad peitkruvide augud vett koguma.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas Prill »

Paljudel ei ole kodus keevitust, elektroode, kaitsemaske ega nurgiku ja ehitamisrauda vedelemas, ega ka keevitusoskust. Lisaks oma aeg mis tööriista nikerdamiseks kulub võib ka midagi maksta. Ropust rauast tehtul peaks sel juhul vaatama, et see puitu kasutamisel kuidagi ei riku - nihutad natuke mööda lauda ja võtab nagu höövel :) aga see eest muskel raua tõstmisega kasvab.
Üks variant on osta ikkagi originaal tööriist teha oma töö ära ja tööriist järgmisele õnnelikule edasi müüa - parimal juhul läheks sellise skeemiga selle riista kasutamine lõpuks maksma ainult mõnikümmend eurot.. jah, ma tean tavaliselt ei viitsi müügiga tegeleda ja nii jääbki garaaži-kuuri nurka kallis tööriist seisma - isalt pojale vist :)
Külaline
külaline

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Prill kirjutas: 03 Sept 2017, 16:36 Paljudel ei ole kodus keevitust, elektroode, kaitsemaske ega nurgiku ja ehitamisrauda vedelemas, ega ka keevitusoskust. Lisaks oma aeg mis tööriista nikerdamiseks kulub võib ka midagi maksta. Ropust rauast tehtul peaks sel juhul vaatama, et see puitu kasutamisel kuidagi ei riku - nihutad natuke mööda lauda ja võtab nagu höövel :) aga see eest muskel raua tõstmisega kasvab.
no see kellel on , saab ise sellise rakise teha ja kui rohkem nuputada ei ole see seade raske, höövel ega vaja ka keevitust. . Muidugi võib sellise ka puidust teha (kasvõi samast trassilauast), pole vaja palju vaeva näha.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas arno14 »

rokikas kirjutas: 02 Sept 2017, 16:08 Aitäh kes kasutajatest kogemusi jagasid! :hello:

Seda kasutades tuleb ilmselt ka pitskruvid käepärast hoida sest vähegi propelleris lauda kruviga ligi tõmmata ei saa.
Eks kuidas keegi aga mina olen juba ammu loobunud laua sammu panemast distantsklotside/puusepapliiatsi abil. Meil müüdavate ("tavaliste") terrassilaudade niiskus % kipub poest tulles nii suures vahemikus kõikuma et aasta pärast võib algsest 5 mm. vahest olla saanud juba pea 10 mm. Väga märgade laudade puhul mõni paneb nad kohe külg küljega ja järgmiseks hooajaks on parajad vahed vahele kuivanud, mina eelistan matemaatikat kasutada. Teen "märkepulga" millel märgid näiteks 125 mm. (120 mm. laud + 5 mm. vahet) - 250 mm. - 375 mm. - 500 mm. - jne. Aega rohkem läheb kui vaheklotsiga paigaldades aga vuugid peaks pärast ühtlased jääma.
Nii et jääb vaid ilma peal olevate aukudeta laua ilu pool.
Ilmselt pääsu pole ja peab omale selle vidina siiski ostma.

Ei tea kas kasutasin valesid töövõteid teadmatusest, aga ei tundnud, et vajaksin HDSiga kasutada klotse vms. Kõik propellerisse läinud lauad sai ka ilusti mängitud sirgeks.
Külaline
külaline

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Peale kogemust eelmise terrassiga (sile laud muutus peale iga hooldusõlitamist vihmaga eluohtlikult libedaks) ma kindlasti ei tahtnud enam siledat pealispinda. Panin 5 soonega lauad ja väga rahul. Ei ole kunagi libe ja kruvipead soone põhjas ei häiri. Sodi ka ei korja.

Suva näide: Pilt
paadikeskus
külaline

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas paadikeskus »

Kellle huvi ESSVE HDS terassilaua paigaldustööriista rentida võib helistada tel.5644560
Ka HDS
külaline

Re: Essve HDS

Lugemata postitus Postitas Ka HDS »

Tere.
Kas keegi on HDS süsteemiga ka termomänni lauda paigaldanud. Tuttav sai omale soetada oma odavalt termomännilauda. Sellel aga all sooned sees kus käivad klambrid. Klambrite hinnad tuleksid umbes 10 korda kallim , kui osta omale HDS süsteem koos kruvidega . Äkki on kellelgi kogemusi või oskab nõu anda?
Tänud.
Vasta