Tikksaag

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
TöökasMees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 14 Nov 2014, 02:42

Tikksaag

Lugemata postitus Postitas TöökasMees »

Soovitage töökindlat tikksaagi?
Mitte üle 100 euro,võimsus pluss,miinus 750w.
Võimalusel ka,et saab kaldu lõigata.
Voltamper
külaline

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Endal Metabo, aga Makitad ka kindlasti head. Metabol üks mudel natuke üle 100 euri, usun et kuskil saad ka 100-ga kätte. Makital on paar mudelit alla 100 euri ka.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Endale ostsin vähekasutatud Makita võimsama tikksae akuga variandi koos laadija ja akuga mingist pandimajast alla 100€. Juristab vabalt nii plekki, puitu kui ka paksemat vineeri. Pandimajadest võib palju asja saada üllatavalt odavalt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pandimajast võib osta soodsalt ka minu eelmisel kuul varastatud makita tööriistad.
Head kaasmaalased , ärge ostke naiivselt "heade hindadega" pandimajadest tööriistu, et toita VARGAID. Sinisilmne on arvata et töömees müüb rahahädas on korralikku töövahendit , millega ta ülla-ülla teeniks hoopis ise RAHA.
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas xil »

Pendelfunktsioon on hea asi, kui paksemat materiali vaja lõigata. Ja laserist võib ehk kasu olla. Firmamärk ja võimsuse nr. pole ehk nii olulised, oluline, et profiriist oleks. Amatööridele mõeldud tikksaagidel pendelfunktsioon, isegi kui ta on, siis praktiliselt ei tööta.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas NLS »

Voltamper kirjutas: 02 Juul 2017, 11:43 Endal Metabo, aga Makitad ka kindlasti head. Metabol üks mudel natuke üle 100 euri, usun et kuskil saad ka 100-ga kätte. Makital on paar mudelit alla 100 euri ka.
Makita alla 100 euri mudelid on 450w ja nende teravahetus on eelmisest sajandist. Võimsamatel on tera kiirvahetus peal aga hinnad oluliselt üle 100. Metabo 100 eurine oli ka vist 450w mootoriga aga terad juba normaalselt vahetatavad.
100 euri kanti jääb Bosch 8000, millel on pendelfunktsioon, terade kiirvahetus ja 710w mootor. Selle üks häda on et puhumisfunktsioon on koguaeg sees ja tolmuimejat ei saa järgi panna aga muidu peaks olema nö, profikatest kõige soodsam oma võimsuse ja funktsionaalsuse osas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 09 Nov 2017, 10:02 Pandimajast võib osta soodsalt ka minu eelmisel kuul varastatud makita tööriistad.
Head kaasmaalased , ärge ostke naiivselt "heade hindadega" pandimajadest tööriistu, et toita VARGAID. Sinisilmne on arvata et töömees müüb rahahädas on korralikku töövahendit , millega ta ülla-ülla teeniks hoopis ise RAHA.
Aga võin ka osta kellegi tööriista, kellel seda enam pole vaja. Senikaua kuni pandimajadel on antud õigus müüa pandist mitte väljaostetud esemeid, ei saa ma eeldada, et pandimajad on varastatud tööriistade ametlikud edasimüüjad. Mulle antakse müügi-ostu tehingu kohta ametlik arve. See, kas pandimajas müüdav tööriist on varastatud või mitte, ei kuulu minu kompetentsi ja seni olen ma pandimajast midagi ostes heausklik ostja.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Mihkus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 17 Mär 2017, 20:47
On tänanud: 1 kord

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas Mihkus »

Endal Makita 4304T juba 5 aastat tööd teinud minu käes aga vanust 18 aastat, vahest puhastan ja määrin ning vahetan harjad...
Muus osas pommikindel elukas, terade vahetus on ülimalt mugav ja täpsus/tasakaal 5+
5a tagasi ostsin kasutatult.

Olen sellisega: https://www.verkter.ee/elektrilised-sae ... 90vst.html
Tööd teinud. Väga mugav riist aga tera vahetus on nagu natuke jama...
Tera püsib hästi ja saab mis tahes terasi kasutada aga selleks on kahte erinevat kuuskanti vaja...

Odavamad makitad (alla 200€) ei kõlba väga muuks kui kodus nokitsemiseks...
Pendelfunktsioon on ülitähtis ei ostaks riista ilma selle funktsioonita. Tundub rohkem nagu mänguasi.
Külaline
külaline

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minul on juba mõnda aega pisike bosch, vist pst 800 või midagi sellist, hind oli kuskil 40 euro ligi, laser ja tohutu hulk terasid tuli kaasa, ikka kohe mitukúmmend erinevat. Vähe kasutanud, aga võimsust on minu jaoks küllalt, saeb kiiresti. Joone hoidmine on mõnikord raskevõitu (näiteks töötasapinna plaadi saagimine oli keeruline), kuid see on vist pigem terade probleem. Nojah, kui mõtlema hakata, lasin vist mingi kiire puiduteraga, äkki viga selles?
:hello:
Mihkussssss
külaline

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas Mihkussssss »

Bosch riistadega pole minul kunagi õnne olnud... Üks hullem kui teine sõltumata hinnast. Lammutad laiali ja vastu vaatab rämps. Lõhud Fein riista laiali ja silmis tekib sära... Makita, hitachi, metabo, milwaukee või dewalt.. Tihti on näha et asi on oma hinda väärt. Ei laida boschi, paar riista on olnud aga pole neis mitte midagi mis enam ostma kutsuks.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas NLS »

Mihkussssss kirjutas: 10 Nov 2017, 00:44 Bosch riistadega pole minul kunagi õnne olnud... Üks hullem kui teine sõltumata hinnast. Lammutad laiali ja vastu vaatab rämps. Lõhud Fein riista laiali ja silmis tekib sära... Makita, hitachi, metabo, milwaukee või dewalt.. Tihti on näha et asi on oma hinda väärt. Ei laida boschi, paar riista on olnud aga pole neis mitte midagi mis enam ostma kutsuks.
Millest me räägime siin? Feinil on kaks tikksaage ja hinnaklass on 500+ euri. Boschi saagidel on lagi 350 euri ümber.
Saad nii palju kui maksad. IMO on ka sinised Boschi saed oma hinda väärt. Kindlust annab juurde ka kolme aastane garantii. Kui tööriistad on praktiliselt iga päev töös siis on väga oluline et garantiitingimused oleksid korralikud ja ilma jonnimata ja kliendi süüks ajamata asi korda tehtaks. Odaval rohelisel PST 650 tikksael olen küll kaks korda tõstevarda ära lõhkunud. Üks läks garantii ajal mõned aastad tagasi (vahetati ära), teine kord läks alles hiljuti, tellisin varuosa (umbes 15 euri), vahetasin ära ja on jälle töös.
Mihkus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 17 Mär 2017, 20:47
On tänanud: 1 kord

Re: Tikksaag

Lugemata postitus Postitas Mihkus »

Mul oli üks boschi GHO 16-82 höövel...200€ maksis... Ainult kindlat tüüpi terasid sain kasutada aga neid polnud kuskilt lähedalt võtta ,pidin tellima.. Saadeti siis "õiged terad ning vibras nagu vana kurat. Kannatasin ühe töö ära teha ja võtsin poest uue aga odava makteci. 2 tera ühe asemel ja terade vahetamine tundus isegi lihtsam+ sai suuri HSS kui ka TC terasi kasutada... Saab ka väga paksu laastu lasta ja tera seadistada nii järsuks, et saab palgi sisse kumerusi hööveldada nagu kumera tallaga höövliga.

Sain boschile terad kätte.. Identsed originaaliga aga ikka vibrab. Originaaliga samamoodi.. Juu läks midagi kõveraks, materjal ju mingi pressitud plekist risu nagu mootori rootor. Mitte miski äärmiseid plekke kinni ei hoidnud, need pudenesid lihtsalt lahti. Lõpuks jäi palgu alla ja otsa ta lõppesgi.
Lõhkusin siis laiali ja... Harjad messingplekist korpuses mis otse vastu korpust mitte kuumakindlas komposiidis.
Laagrid noname hiinakad. Harjad pudedad nagu muda. jne jne... Ainult tald oli ilus, muu oli rämps.

Igaljuhul oli see üks väga õnnetu riistapuu. Trellid ja saed on päris head, ei kahtlegi... Aga ei viitsi mina närve rikkuda.
Vasta