trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
äpu puurib
külaline

trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas äpu puurib »

Mul on selliste andmetega trell praegu käes laenuks: Metabo SBE 900 Impuls, 900W, 0-1000/0-3100/min, 38Nm.
Pidi olema korralik riist, omanik ise olevat paneelikas auke puurinud. Aga mina ei saa hakkama - uriseb ja väriseb küll kõvasti, aga auku on 1 cm ja kogu lugu! Proovisin erinevaid puure - betooni ja raua ja neid ...finbullet vist...??? (oli mingi sarnane nimi, ei viitsi vaatama minna, igatahes mutli-värk olevat) - mitte midagi! Puur läheb tuliseks ja kogu lugu! Eriti närvi ajab see, et ennem ju kasutasin sileda tagumise otsaga puuriga, kõik toimis, aga nüüd uus, mis ma ostsin, seda ei pea kinni padrunis! Ma ei saa aru, mida ma valesti teen... Keegi teab?
Teine asi, mida ma küsida tahan: ükskord ammu sain kellegi käest sellise puuri, millega elektrifirma mehed tööd teevad. Ei märganud tookord marki ja näitajaid üles kirjutada, aga sellest Metabost jupp maad suurem ja üsna kallis ikka olevat, kui ei eksi siis jutt oli mingi 5-6 tuhat eeku vbl. See läks küll betooni nagu saia sisse! Kas keegi oskab öelda mingi sarnase pilli marki, sest ma ei oska näitajate põhjal midagi arvata - mu jaoks ta kas puurib augu või ei puuri :) Ja ma tahan nüüd endale sellist tööriista, millega ma hakkama saan, aga selleks on vaja aru saada, mis näitaja kui suur peaks olema, et tekiks see "läks nagu saia sisse" efekt, siis saaks otsida mida hankida.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

äpu puurib kirjutas: 02 Apr 2017, 19:14Puur läheb tuliseks
Jahuta puuri, iga natukese puurimise järel kasta puur vette.
äpu puurib
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas äpu puurib »

tegin seda, ainus viga, et auk ei taha sügavamaks minna :P
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kui sa tahad betooni auke puurida nagu "saia sisse", siis võlusõna on SDS. Sealt edasi on "taevas piiriks" - on Metabol, on Makital, on Boshil, ühesõnaga kõigil tootjatel need puurvasarad olemas. Ise kasutan Makita toodangut, harjumusest. Umbes midagi sellist http://www.boxes.ee/puurvasar-26-mm-sds-plus-hr2630tj
Külaline
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Teema algataja trell peaks korralik tööriist küll olema. Ilmselt viga puuris, osta korralik betooni puur ja löögiga lasedki nagu saia sisse.
A.S.
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Saan ma õigesti aru, et see "Impuls" seal ei tähenda mitte võimet kivi sisse auku puurida, vaid jõnksutades kruvisid keerata?
 
Külaline
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

äpu puurib kirjutas: 02 Apr 2017, 19:29 tegin seda, ainus viga, et auk ei taha sügavamaks minna :P
Kas betoonis armatuur või selle koha peal ees olla? Ega isegi SDS eilähe raust läbi.

Urmas
A.S.
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas A.S. »

äpu puurib kirjutas: 02 Apr 2017, 19:14...mis näitaja kui suur peaks olema, et tekiks see "läks nagu saia sisse" efekt, siis saaks otsida mida hankida.
Selle näitaja nimi on löögijõud/löögienergia, mõõdetakse džaulides (J). Mida suurem see number on, seda kergemini "saia sisse" läheb, paraku seda kallim kipub asi olema.
 
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Kahtlustan samuti, et betoonis on armatuur puuraugu kohal. Müüakse armatuuridetektorit. Ise olen ilma hakkama saanud, kuna pole vajadust olnud nii täpse asukohaga auke teha.

Trellidest on odavam lööltrell, milles tekitavad lööki kaks hambulist seibi omavahel libisedes. Kallimad trellid on aga perforaatortrellid, kuhu siis vaja SDS puure. odavamaga saab tööd edukalt tehtud, kuid kulub rohkem aega. Niiet, kui selle tööga raha ei teeni, siis saab nii kuni 10mm auke puurida ka näiteks taolise makita trelliga : http://www.bauhof.ee/looktrell-maktec-mt815k.html
Külaline
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Metabo SBE 900 Impuls, 900W, 0-1000/0-3100/min, 38Nm
...on piisav, et betooni sees asetsevast armatuurist läbi puurida, vaja vaid korraliku puuri.
Tavalisele padrunile on võimalik lisada adapter SDS puuri jaoks.
Kui väga tahta, siis on võimalik SDS puur ka tava-padrunisse fikseerida, nimelt ühes asendis jääb puur täpselt tsentrisse, vaja vaid leida see asend.
Korralik kivipuur läbib armatuuri ilusti, ainult kauaks teda ei jätku.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Külaline kirjutas: 02 Apr 2017, 23:17 Metabo SBE 900 Impuls, 900W, 0-1000/0-3100/min, 38Nm
...on piisav, et betooni sees asetsevast armatuurist läbi puurida, vaja vaid korraliku puuri.
Tavalisele padrunile on võimalik lisada adapter SDS puuri jaoks.
Kui väga tahta, siis on võimalik SDS puur ka tava-padrunisse fikseerida, nimelt ühes asendis jääb puur täpselt tsentrisse, vaja vaid leida see asend.
Korralik kivipuur läbib armatuuri ilusti, ainult kauaks teda ei jätku.
Külaline, sds puur pole parem, kui tavaline puur. sds on standard. Vahe tuleb ikka trellist, mitte padrunist.
äpu puurib
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas äpu puurib »

Tänud vastajatele soovituste eest! Sain uut infi enda jaoks!
Aga nüüd kõigile oskajatele tänutäheks hüva nõu eest natuke naeru ka äpu kulul :)
Et kõik ausalt ära rääkida nagu oli, tuleb üles tunnistada, et asi on ikka kõige rohkem selles, kes seda riista peos hoiab ja ilmselgelt ei aita siin võimsam aparaat ega parem puur ka mitte. Ainus lahendus minu puhul selle augu seina saamiseks on midagi mr.Beanilikku teha - näiteks tükike dünamiiti hankida, siis peaks üsna ruttu selle augu sinna saama, mõõtmed on muidugi mitteprognoositavad... Lõpuks tulid juba kõik need ebatsensuursed sõnad ka meelde, mida kunagi kuulnud olen (nagu sellest vähe oleks, et naabrimutt oma kargu vastu seina tagumise pärast ilmselt ära lõhkus), igatahes tuba oli sarvilisi ja muid elukaid täis, sest KUIDAS on võimalik, et kodanik paneb puuri trelli otsa, keerab kinni ja puur läheb puurimise ajal kas sügavale padruni sisse või tuleb lihtsalt välja. Ma ju keerasin kinni!!! Sikutasin ka, ei logisenud! Tavalise sileda otsaga puur. No../pikk piiks/! Aga see pole veel kõik (nagu neis totakates TV reklaamides öeldakse)! Murphy seadus ütleb ka, et kui miski pekki minna saab, siis sinna ta läheb - tagatipuks ei suuda ma enam padrunit lahti keerata, et uuesti puur sisse panna! No nuta või naera, ta ei keera. Jaa, ma proovisin teisele poole ka - sinnapoole krõmpsub ainult. See ei ole tõsi lihtsalt, mis toimub - kuidas on võimalik, et ma ei suuda trelli padrunit lahti keerata??? :)
Külaline
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

selle drelli raha eest tulnuks odavam tellida teenus meestelt, kellel pöial peopessa pole kasvanud ja kellel pädevad riistad ning teadmised valdkonnaga tegelemiseks. muidu lõhud selle drelli veel padruni otsas ka pooleks. :lol:
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Täpsustaks üle, mis läbimõõduga puuriga sa üritad puurida?
Külaline
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pakuks huupi et su elektrikel oli Hilti masin sds padruniga.
:grin:
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas hambakari »

kruvikeerajaga ilmselt saia ei saagi puurida:
https://www.youtube.com/watch?v=GE40Gy5IIXw

730w ja 2.7j peaks küll sobima:
http://www.hitachipowertools.co.nz/shop ... Drill.html
Külaline
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mkubi kirjutas: 02 Apr 2017, 23:27 Külaline, sds puur pole parem, kui tavaline puur. sds on standard. Vahe tuleb ikka trellist, mitte padrunist.
Loomulikult on standard ja otse loomulikult on sds parem kui tavaline puur!
Näit. ei keri sds end lahti puurimise ajal, vahetus on kiirem jne.
SDS on võimalik tava padruni külge installida, vastupidi tavalist puuri ei ole võimalik sds padruniga kasutada.
Ülal mainitud trelliga on võimalik imesi teha, nii, et ma ei saa aru su vahest ja targutamisest?
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Külaline kirjutas: 03 Apr 2017, 20:26
mkubi kirjutas: 02 Apr 2017, 23:27 Külaline, sds puur pole parem, kui tavaline puur. sds on standard. Vahe tuleb ikka trellist, mitte padrunist.
Loomulikult on standard ja otse loomulikult on sds parem kui tavaline puur!
Näit. ei keri sds end lahti puurimise ajal, vahetus on kiirem jne.
SDS on võimalik tava padruni külge installida, vastupidi tavalist puuri ei ole võimalik sds padruniga kasutada.
Ülal mainitud trelliga on võimalik imesi teha, nii, et ma ei saa aru su vahest ja targutamisest?
Targutasin, kuna soovitus osta tavapuurile sds padrun on rumal.
Külaline
külaline

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tavapuuri ja korraliku, jäätegi otsima, seda paska mis tsainast kohale veetakseei saa nimetada puuriks.
Korralik kivipuur on sds ka Würdist soetatud.
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

äpu puurib kirjutas: 03 Apr 2017, 00:11 - tagatipuks ei suuda ma enam padrunit lahti keerata, et uuesti puur sisse panna! No nuta või naera, ta ei keera. Jaa, ma proovisin teisele poole ka - sinnapoole krõmpsub ainult. See ei ole tõsi lihtsalt, mis toimub - kuidas on võimalik, et ma ei suuda trelli padrunit lahti keerata??? :)
Mul ka pikemat aega sarnane Metabo ja kiirpadrumil (mittes SD, keeratakse kinni käega, mitte padrunvõtmega) oli täpselt sama häda. Probleem tekib, siis kui lakke puurida ja betooni tolmu läheb liiga palju padrunisse. Padrun nagu kiiluks kinni :-(

Vahetasin eelmine aasta padruni uue vastu välja, eks näis kaua see kestab. Kasutan ainult oma tarbeks, ei tee sellega pidevalt tööd. Metabos igaljuhul natuke pettunud!!
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Üks asi veel. Ma sain tookord sedasi puuri kätte, et ujutasin WD40 -ga (selline õlitav / puhastav aerosool) padruni üle (puur allapoole). See pesi pasa välja.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas rundll »

Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Ärge te jumala pärast seda eelpool toodud soovitust järgige, et te töö vahepeal kõvasulampuuri jahutamiseks vette kastate. See on kõige kindlam moodus kõvasulam ära rikkuda, kõvasulamisse tekivad mikropraod. Kõvasulaminstrumente jahutatakse (näiteks teritamisel) nii, et instrumendi terasest keha kastetakse vette
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

siimsusi kirjutas: 03 Apr 2017, 22:49
äpu puurib kirjutas: 03 Apr 2017, 00:11 - tagatipuks ei suuda ma enam padrunit lahti keerata, et uuesti puur sisse panna! No nuta või naera, ta ei keera. Jaa, ma proovisin teisele poole ka - sinnapoole krõmpsub ainult. See ei ole tõsi lihtsalt, mis toimub - kuidas on võimalik, et ma ei suuda trelli padrunit lahti keerata??? :)
Mul ka pikemat aega sarnane Metabo ja kiirpadrumil (mittes SD, keeratakse kinni käega, mitte padrunvõtmega) oli täpselt sama häda. Probleem tekib, siis kui lakke puurida ja betooni tolmu läheb liiga palju padrunisse. Padrun nagu kiiluks kinni :-(

Vahetasin eelmine aasta padruni uue vastu välja, eks näis kaua see kestab. Kasutan ainult oma tarbeks, ei tee sellega pidevalt tööd. Metabos igaljuhul natuke pettunud!!

Ei ole antud juhul põhjust ju pettumuseks?
Ühegi trelli padrunit ei soovitata ülespoole puurides kaitseta lasta. Ikka tuleb kaitsta, et sodi sisse ei kukuks. Rikneb see uus padrun samamoodi, kui tööriistaga targemalt ringi ei käi.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: trell - milline see siis olema peab, et toimiks???

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Külaline kirjutas: 02 Apr 2017, 21:29
äpu puurib kirjutas: 02 Apr 2017, 19:29 tegin seda, ainus viga, et auk ei taha sügavamaks minna :P
Kas betoonis armatuur või selle koha peal ees olla? Ega isegi SDS eilähe raust läbi.

Urmas
Tänapeval on palju asju juba olemas ja ka toimivad:

http://www.janere.ee/projahn/

Märkesõna siis videost: Projahn ROCKET 5

Kuid jap, kindlasti hüdraulilise sisteemiga SDS trell on kõvasti abiks, lahjemaga selle tavalise mehhaanilisega piinad lõpuks ainult iseennast...
Vasta