Palun nurgasaele hinnangut!

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kuna tasapisi uuendan tööriistaparki akuvariantide poole, siis lähiajal oleks vaja täpsemaks lõikamiseks(hetkel uste piirdeliistud) uut nurgasaagi. Mul on olemas üks noname nurgasaag ja siiani olen hakkama saanud, aga ikkagi ... Et mul on juba mõningaid akutööriistasid Makita valikust, siis ei näe mõtet kellegi teise tootja pakutavat. Makita valikus on olemas selline isend http://www.makserv.ee/toode/akutukeldus ... 13z-akuta/. Kui keegi omab kogemusi viites mainitud nurgasaega, siis palun välja tuua selle head-vead.
Viide on näitena, hinna osas teen veel kodutööd. :)

Tänud ette!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
fgh
külaline

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ise mõtlesin ka mingi aeg sellele. Makital on see sama saag ka kahe akuga olemas. Kindlasti tuleks seda eelistada. Lihtsalt jõudu on nii palju rohkem kui on kaks akut ja tuleb parem jälg. Sama jutt nagu ketassaega, et aku peab alati üle poole täis olema, et üldse normaalselt midagi teha.

Käes tundub väga nadi ausalt öeldes, minu meelest loksub ja tolerants liiga suur normaalse tööriista kohta. Liigitaks pigem harrastaja tööriistaks. Aga normaalseid nurgasaage ega tänapäeval enam eriti polegi ja teleskoobid on kõik väga ebatäpsed.

Kindlasti saab tööd tehtud, aga minult tekkis reaalne küsimus, et millal mul on vaja akuga saagi reaalselt. Kõik objektid mis on liistutamise staadiumis on ka elektriga varustatud ja elekter on igas kontaktis olema ja seega saab oluliselt paremaid ja täpsemaid tööriistu kasutada. Kui aga tegu mingi välisvoodri vms tööga, siis selle saega pole midagi teha või peab sada akut kaasas olema. Prussi sellega ei sae, teed mõned lõiked ja kaks akut läbi jne.

Käi poes katsu käega seda aparaati ja võrdle sama hinnaklassi elektri järkajatega ning saad aru mis vahe neil on. Samuti tasub mõelda mitu korda reaalselt pole objektil elektrit, et normaalse jõudlusega saagi kasutada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

fgh kirjutas:Käes tundub väga nadi ausalt öeldes, minu meelest loksub ja tolerants liiga suur normaalse tööriista kohta.
Kas elektri pealt töötav isend pole mitte sama konstruktsiooniga? Kui jah, siis on ju mõlemad variandid nadid.
fgh kirjutas:Kindlasti saab tööd tehtud, aga minult tekkis reaalne küsimus, et millal mul on vaja akuga saagi reaalselt. Kõik objektid mis on liistutamise staadiumis on ka elektriga varustatud ja elekter on igas kontaktis olema ja seega saab oluliselt paremaid ja täpsemaid tööriistu kasutada.
Nojah, elekter on küll igal objektil olemas, kuid siin tuleb tihtipeale mängu minu laiskus/mugavus. Alati ei ole kõik objektid lõppjärgus sellises staadiumis, et igas pistikus on särts olemas ja ronida iga kord II korrusele, et tassida üles saag, siis alla ronida ja minna pikenduse järgi ja uuesti vastupidises järjekorras.
fgh kirjutas:Kui aga tegu mingi välisvoodri vms tööga, siis selle saega pole midagi teha või peab sada akut kaasas olema. Prussi sellega ei sae, teed mõned lõiked ja kaks akut läbi jne.
Minu puhul välistööd välistatud, sest ei taha/viitsi sõltuda ilmastikust. Noh, võib-olla mõnele sugulasele tehtav töö, umbes nagu "halastusseks"(ilma rahata), aga õnneks selliseid sugulasi on vähe. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
fgh
külaline

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas fgh »

Urmas kirjutas: Nojah, elekter on küll igal objektil olemas, kuid siin tuleb tihtipeale mängu minu laiskus/mugavus. Alati ei ole kõik objektid lõppjärgus sellises staadiumis, et igas pistikus on särts olemas ja ronida iga kord II korrusele, et tassida üles saag, siis alla ronida ja minna pikenduse järgi ja uuesti vastupidises järjekorras.
Selle asemel tassid peale sae veel nelja akut ja laadijat ning käid neid keldris laadimas.
20m juhe kaalub vähem kui need akud ja võid õlale visata. Hinnavahe eest võid ka teha nii, et ostad 10 pikendust ja jätad iga kord objektile, jälle paar sammu vähem tehtud.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Mulle tundub metabo nurgasaag kvaliteetsem ja mugavam kasutada, kuna käepide on horisontaalis, mitte vertikaalis. Stopper on väga ebamugav makital. Loksusid pole võrrelnud, neid on hea poes näidismudelitel loksutada.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Arvan samuti, et juhtmega nurgasaag on mõistlikum enamus vajadustele. Kui nurgasaag on raha teenimiseks, siis minu arvates peaks ühel heal ehitusmehel mõlemad variandid omandatud olema. Akuga väiksem ketas, juhtmega suurem ketas näiteks.

Olen samuti makita fänn, kuid ostsin metabo, kuna see oli parema hinnaga ja käepärasema ehitusega. Riivab silma küll vahel, kui rohekas-siniste tööriistade sekka on eksinud tumeroheline.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

fgh kirjutas:Selle asemel tassid peale sae veel nelja akut ja laadijat ning käid neid keldris laadimas.
20m juhe kaalub vähem kui need akud ja võid õlale visata. Hinnavahe eest võid ka teha nii, et ostad 10 pikendust ja jätad iga kord objektile, jälle paar sammu vähem tehtud.
Peaks lisainfoks mainima, et mul ei oleks see soetatav nurgasaag igapäevaseks kasutamiseks, kuid olen aru saanud, et kui mul on olnud mingit spetsiifilist tööriista vaja vähemalt kolm korda aasta jooksul, siis rentimine enam ei tasu ennast ära, sest kui oled üks-kaks-kolm korda normaalselt tööd teinud, siis tellitakse veelgi. Rentimisel kulutused järgi minemisele, tagasiviimisele ja renditasud, siis reeglina tasub juba endale riist soetada. Selle Makita peale mõtlesin just täpsuse osas, sest siiani pole selle firma teised riistad alt vedanud. See akuga isend jääks peenemate tööde jaoks, sest nagu mainisin, ropumaks tööks on mul üks noname olemas. Mind huvitaks just 45* ja ka muude kraadidega lõigete täpsus.
mkubi kirjutas:Arvan samuti, et juhtmega nurgasaag on mõistlikum enamus vajadustele. Kui nurgasaag on raha teenimiseks, siis minu arvates peaks ühel heal ehitusmehel mõlemad variandid omandatud olema. Akuga väiksem ketas, juhtmega suurem ketas näiteks.
Sellepärast ma mõtlengi akuga variandia peale, 300mm kettaga on mul olemas.

Ei vaidle vastu, et juhtmega variantidel on jõudlus parem. Kogemus olemas lööktrelliga. Oli betoonlagi, mis oli vaja sõelapõhjaks lasta(karkassi jaoks), endal sinine Bosch ja tellija andis proovida akuga Makitat. Bosch(juhtmega) oli ikka tunduvalt efektiivsem kui juhtme tolknemine välja arvata.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui sul just aku kasutus on oluline eesmärk, siis anna peale. seal see kahe akuga versioon http://www.axminster.co.uk/makita-dls71 ... nly-102098 , kui käibemaksukohuslane ka , siis tuleb hind koos kahe aku ja laadijaga sama mis makservis koos käibega ühe aku versioon . Transa sealt ostes ~20 - 30 euri. Samas peab ka akusid varuga olema, et kõik riistad midaga kooraga vaja oleks kasutusvalmid

muidugi kui arvestada mida see järkamissaag sulle võimaldab, siis pakun, et see platesaag koos kelguga (kelguga lased liiste nagu mühiseb) http://www.makserv.ee/toode/saepink-makita-mlt100/ on odavam (kui makservist ei osta) ja kindlasti täpsem ja pakub saena tunduvalt rohkem võimalusi erineva materjali saagimiseks, kui see akuga järkamisssaag suudaks.

kui ainult liistutöö jaoks vaja täpset saagi, siis kulutad üle ja see http://www.axminster.co.uk/proxxon-fet- ... eal-717740 paneb ikka väga perfektset lõiget liistu jaoks
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ma just täna sattusin TallMac'i ja uurisin tuttava käest, kes seal masinaid hooldab, ka kuidas lood nende ketassaagidega on. Tema jutu järgi pidid DeWalti omad natuke paremad olema selle poolest, et neil pole rootorülekanne vaid ülekanne lahendatud rihmaga. Samas, kui endal mõistus peas ja masinat üle ei koorma siis pole mu meelest põhjust sellepärast muretseda. Mul sugulane töötab Kaur Trades hooldustehnikuna ning tema jutu järgi saab ka 3000-4000 täisprofi pinke samamoodi kokku ajada, kui poolearuline pulti lasta. Täpsus on neil kõigil suht ühte auku, kuid enamus inimesi ootavad, et kui ostan endale Makita või siis hoopis DeWalti siis on täpsus sama nagu CNC pingil. Ja siis pettuvad. Ja siis lähevad jooksma need külajutud, et asi ei kõlba kuhugile.
Akuriistal jõuldust liistude laskmiseks täiesti piisavalt, kuid inimesed kukuvad nendega ka prusse järkama ja sealt need jamad tulevad... Ise olen kasutanud käsiketassaage. Nii DeWalti kui Makita omi ja jõudsin omal ajal täpselt sarnasele arusaamisele. Liistude-plaatide lõikamiseks on jõudlust piisavalt, kuid kui vaja prusse ka vahest lõigata siis on juhtme otsas masin ikka üle prahi. Siiamaani olen ise niipalju laisk olnud, et pole eraldi akusaage endale hankima hakanud, kui tiigertikk välja arvata....
Ahjaa, käik TallMac'i lõppes sellega, et ronisin uksest välja õnneliku saeomanikuna. Valikusse jäid Makita MLT 100 ja LS1018L.
Torutööd Tartus 56 932 898
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ostsin detsembri keskel Makita SDS, 18 V akuga. Just sellepärast, et tüdinenud juhtme enda taga venitamisest ning 3 Ah akusid on 3 tk kasutada. Senine kogemus näitab, et ega see aku eluiga väga pikk ei ole. Minu avamus - kui sa tahad saega tööd teha ja mitte olla olukorras, kus poole lõike peal jääb ketas seisma, siis miinimum on 5 Ah akud. Ise ostaks juhtmega isendi.
KiviT
külaline

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas KiviT »

Loen ja muigan :grin: Akut peab ju ka kuskil laadima!!! Mis siis vahet, ning rohkem maksta, juhet nii või-naa vaja :scratch: Ise kasutan Metabod särtsuga ja ei nurise.
__________________________________________________________________________________
http://www.kivitee.ee
Voltamper
külaline

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Endal odava otsa Metabo. Oli mingi sooduka ajal nii hea hinnaga, et ei saanud võtmata jätta. Sae kohta pole mitte üks paha sõna. Tundub käe all soliidne ja ei loksu üheski suunas. 6x12 prussi lõikab nagu sooja võid, liistudest rääkimata. Ainuke asi, et see laserjoon on rohkem suurusjärgu hindamiseks. Seda annab küll kalibreerida, aga päris täpseks mina seda ei saanud. Kuna saag ise lõikab täpselt, siis pole sellest ka numbrit ka teinud. Siin lingil oluliselt kallim, meenub, et sain selle palju odavamalt.

https://www.stokker.ee/jarkamissaag-ks- ... 1124309969
Külaline
külaline

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ise olen sellega oma 10 aastat tööd teinud juhtmega masin
https://www.meistrimees.com/tooted/masi ... ag-ls0714/
8cm prussi läbi ei võta esimese hooga, kui mitte lasta kahelt poolt aga 5 cm paksused ja kuni 25 cm laiad väga hästi.
Liiste saagima pidanud ikka äärmise täpsusega, ning nuriseda ei saa.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun nurgasaele hinnangut!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

KiviT kirjutas:Loen ja muigan :grin: Akut peab ju ka kuskil laadima!!! Mis siis vahet, ning rohkem maksta, juhet nii või-naa vaja :scratch: Ise kasutan Metabod särtsuga ja ei nurise.
No kasuta juhtmega kui meeldib, aga ise eelistan mobiilsemat varianti. Ega see aku ainult viite lõiget vastu pea, et pidevalt peaks laadima viima, ikka rohkem ja kogu tööpäeva ma nüüd ka ei istu sae otsas.
Tollekordse vajaduse sain rahuldatud laenatud Metaboga ja laenatud asjadega on ikka nii, et lagunevad võõraste käes. :) Sugulane hoidis juhtmega saagi külmas ruumis, öösel oli mul autos, hommikul tassisin autost tuppa ja kui mõne aja pärast hakkasin saagima, siis saeketta kaitse päästiku nupp murdus pooleks. Miks tehakse plastmassist väändele ja tihedamini kasutatavaid asju, ei pea olema titaanist, võiks olla vähemalt kasvõi alumiiniumist. Selliste tobedate juhtumite pärast eelistangi omada isiklikke töövahendeid.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta