Akutrell

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas Urmas »

A.S. kirjutas: 03 Nov 2017, 11:37 Aasta alguses ostsin 250.- eest SELLE, ...
A.S., kas saaksid natuke kirjeldada, kus oled seda kasutanud ja kuidas töötab. Asi selles, et olen valikute vahel otsustusvõimetu. Tegin ühele tellijale ripplage ja oli karkassi jaoks vaja betoonlakke puurida hulgim auke. Kasutasin enda juhtmega Boschi puurvasarat/lööktrell, aga tellija andis proovida enda Makita akuvarianti. Minu juhtmega Bosch oli jõudsam, aga akuga oli mugavam(juhe ei tolknenud). Ega mul mul neid üldehituslikke töid nüüd niipalju ka pole, aga vahest oleks vaja ka akuga varianti ja seepärast küsingi, et kuidas on selle sinu variandiga jõudlus betooni purimisel näiteks 8mm puuriga? Kas trelli pakid peavad ja kas puur ringi ei hakka käima võrreldes SDS puuridega?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Mihkus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 17 Mär 2017, 20:47
On tänanud: 1 kord

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas Mihkus »

Pigem harjadega kui BL. Liiga palju probleeme nende harjavabade mootorite ja kontrolleritega.
Hitachi DV18DBXL kõik teised maatasa teinud. Ostsin 280€ eest 2016 aastal... Väände poolest teeb kõikidele makitadele ära mis olen omanud.

A.S. pakutud Makita DHP481SP1I tundub olevat väga hea valik selles hinnaklassis. 115nm väänet... Peaaegu sama hea kui hitachi 136nm

Pole mitte mingit mõtet osta trelli mis maksab 300€ aga väänet healjuhul 50nm
Eelistaks harjadega mootorit aga praegu on trellidel nii või naa igasugu kontrollerid sees mis niiskusega rikki lähevad. Hitachil DV14DSL pidas 5a vastu ja sel sügisel jäi kaheks nädalaks metsamajja vedelema. Niiskus tegi otsa peale kuni mõned jubibad välja vahetasin.

Betooni puurimiseks on aku SDS trellid, mingi löökfunktsiooniga akutrell ei puuri küll suurt midagi. Kole kaua läheb aega... Pole veel head trelli vb proovinud SDS akutrell on 8mm aukude puhul vist sama kiire kui ~700W juhtmega SDS trell
Külaline
külaline

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 03 Nov 2017, 18:16
A.S. kirjutas: 03 Nov 2017, 11:37 Aasta alguses ostsin 250.- eest SELLE, ...
A.S., kas saaksid natuke kirjeldada, kus oled seda kasutanud ja kuidas töötab. Asi selles, et olen valikute vahel otsustusvõimetu. Tegin ühele tellijale ripplage ja oli karkassi jaoks vaja betoonlakke puurida hulgim auke. Kasutasin enda juhtmega Boschi puurvasarat/lööktrell, aga tellija andis proovida enda Makita akuvarianti. Minu juhtmega Bosch oli jõudsam, aga akuga oli mugavam(juhe ei tolknenud). Ega mul mul neid üldehituslikke töid nüüd niipalju ka pole, aga vahest oleks vaja ka akuga varianti ja seepärast küsingi, et kuidas on selle sinu variandiga jõudlus betooni purimisel näiteks 8mm puuriga? Kas trelli pakid peavad ja kas puur ringi ei hakka käima võrreldes SDS puuridega?
akutrelliga betooni puurida on suht mõtetu tegevus. Kodukasutuses pingutaks paar auku kuidagi ja see oleks ka kõik, leiba teenida sellega oleks suisa piinlik.
A.S.
külaline

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Urmas kirjutas: 03 Nov 2017, 18:16
A.S. kirjutas: 03 Nov 2017, 11:37 Aasta alguses ostsin 250.- eest SELLE, ...
A.S., kas saaksid natuke kirjeldada, kus oled seda kasutanud ja kuidas töötab.
See on rohkem selline kodukasutuse mänguasi, peamiselt kruvide keeramiseks, väga pikka tööd järjest teinud pole. Väänet on piisavalt (60Nm), ka suured kruvid lähevad nagu või sisse, seda mul vaja oligi.

Betooni ja tellise sisse olen mõned augud huvi pärast lasknud, akutrelli kohta läheb üllatavalt mõnusalt, piisavalt hästi peksab. Pneumolöögi vastu muidugi ei saa, pole lootustki. Puurid pole esialgu veel ringi käima hakanud (sellel Jaapani padrun).

Aga päev läbi (betoon)lakke auke puurida? Vot ei oska kommenteerida, ilma käepidemeta on veidi alla 2.5kg, seega vabatahtlikult hästi nagu ei tahaks.
 
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas Urmas »

No selge, ei hakka raha raiskama akuga lööktrelli peale. Tänan arvamuste eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 03 Nov 2017, 18:16 ... seepärast küsingi, et kuidas on selle sinu variandiga jõudlus betooni purimisel näiteks 8mm puuriga? Kas trelli pakid peavad ja kas puur ringi ei hakka käima võrreldes SDS puuridega?
See kuulub nüüd küll selgeltnägijate nägemuste pädevusse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 03 Nov 2017, 21:26 See kuulub nüüd küll selgeltnägijate nägemuste pädevusse.
Sinu kommentaare saab nimetada juba "idioodi järjekindluseks". :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas renxx »

Minul VAID makita tööriistad ja pm. 0 muret olnud nendega juba aastaid. Vaid Akukruviautomaadi pea tahaks ilmselt nüüd välja vahetamist, või hooldust. Kuna teen enamasti vaid lagesid, siis kogu kipsipuru kukub sinna vahele ja kipub kinni kiiluma. Kipslagede tegemiseks oli mul elektri sds, aga see varastati ära, asemele ostsin aku sdsi 5ah akudega. Elektri sdsil oli rohkem jõudu, kuid see mugavus akudega variandi puhul siiski on määrav ja lõpuks ilmselt saab töö ikkagi kiiremini tehtud.
Külaline
külaline

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 03 Nov 2017, 21:26
Urmas kirjutas: 03 Nov 2017, 18:16 ... seepärast küsingi, et kuidas on selle sinu variandiga jõudlus betooni purimisel näiteks 8mm puuriga? Kas trelli pakid peavad ja kas puur ringi ei hakka käima võrreldes SDS puuridega?
See kuulub nüüd küll selgeltnägijate nägemuste pädevusse.
Makita kataloogis on ka spets puurid akutrellile, nendega läheb päris ladusalt. Erinevad, nii betoon, kivi kui tellis.
Sobiks selline riist rohkem elektrikule, kes päevas 10m juhet peab seina laskma.
Laeehituse, sadade aukude juures, oleks mõistlik mõnda muud riista kasutada.
ping
:hello:
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Akutrell

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kas sellisest kohast on keegi midagi kuulnud/ sealt midagi osnud?
http://www.axminster.co.uk/ väidetavalt Eestisse saatmine ainult ~17€
Vasta