Pöördlasert tahaks

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Hiid »

rundll kirjutas: koduses kasutuses piisab täitsa vabalt üsna lihtsast ristjoon laserist. Aeg ajalt läheks vaja!!!! Mingi hetk oli kasutuses üsna lihtne (loe: odavama otsa) Bosch, millega ehitati mitmeid maju ja oli iga päev kasutuses. Oli ka roteeruv laser, aga see ju tundivalt ebamugavam. Odava Boschi täpsuse üle ei saa kuidagi kurta.

Ntx: fassaadi alumise serva sirgeks lõikamisel tegime majale ringi peale : 3-ne ridaelamu boks, ca 70 jm, 6x ümbertõstmist - 3 mm erinevust stardi ja "finiši vahel" ja seda ilma vastuvõtjatta. Kõrval teine punt kasutas dewalti sama taseme relva. dewalt parem, kuna joone jämedus kauguse suurenedes oluliselt ei suurenenud. Boschi joon läks mõnevõrra jämedamaks.

Ahjaaa....kui pappi üle mõttetult vedelemas siis Stabila vastuvõtja üsna OK(Y) ja mitte "Pöördlasert tahaks" vaid "pöördlaserit tahaks"

:wave:
Ma arvasin ka nii ja ostsin omale WÜRTHi ristjoonlaseri, lisaks vastuvõtja.
Reaalsus oli see, et rist risti isegi vist oli. aga valetas nii hullult,. et kui ümber maja tagasi jõudsin, siis oli vahe 3cm. Maja oli 8x10m.
Vot nii.
Komplekt maksis vist kokku 500, aga ei kõlvanud millekski. :banghead:
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Pöörane lugu oli alguses ja muud ei midagi. Nüüd läks üle. :)
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas admin »

Hiid kirjutas:...
Ma arvasin ka nii ja ostsin omale WÜRTHi ristjoonlaseri, lisaks vastuvõtja.
Reaalsus oli see, et rist risti isegi vist oli. aga valetas nii hullult,. et kui ümber maja tagasi jõudsin, siis oli vahe 3cm. Maja oli 8x10m.
Vot nii.
Komplekt maksis vist kokku 500, aga ei kõlvanud millekski. :banghead:
Täpselt sama kogemus WÜRTHi ristjoonlaseriga.
Külaline
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas: Ma arvasin ka nii ja ostsin omale WÜRTHi ristjoonlaseri, lisaks vastuvõtja.
Reaalsus oli see, et rist risti isegi vist oli. aga valetas nii hullult,. et kui ümber maja tagasi jõudsin, siis oli vahe 3cm. Maja oli 8x10m.
Niipalju teadmiseks hobi-ehitajatele, et ükski pädev ehitaja ei lähe mingi ristjoonlaseriga ümber maja ukerdama, on ammu teada fakt, et head nahka sellest ei tule.
Väli-töödel on Hilti pöördlaser asendamatu oma lihtsuse ja lollikindluse poolest.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas admin »

Mega loogika härra Külaline! Siseruumides kõlbab selle pa$aga viltu plaatida küll aga ümber maja ukerdada ei kõlba, diskrimineerimine!
Külaline
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

admin kirjutas:Mega loogika härra Külaline! Siseruumides kõlbab selle pa$aga viltu plaatida küll aga ümber maja ukerdada ei kõlba, diskrimineerimine!
Siseruumides on distantsid lühikesed, ja tolerants olematu pealegi tõsine
plaatija ei vaja ristjoonelaserit,lihtsalt liigne jobutamine.
Pigem kipsimehed ja pereisal maali seinale hõlpsam paigaldada.
Alati leidub igasuguseid ülemõtlejaid.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Kui minu putka tuleb ø9 meetrit siis ma saan selle Bosch-ga laotud sirgelt küll. Ma arvan, et ei teki probleeme?

Küsin siin samas. Katus peaks toetama keskelt postile. Kuna see ehitis tuleb 8 nurkne siis kas kas on mõeldav, et ma teen korstna ISOKERN plokist. Korstnale laon punansest kivist ümber nn. voodri ja toetan sellele sarikad ? Lapiti kivi ehk siis jääb poolekivi post toetama sarikaid. Katuse kalle tuleb väike. Pole veel mõelnud aga vbl 25 kraadi, 20 kraadi.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas admin »

Rauda ei taha kasutada? Püstised talad ja veidi keevitada?
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Nelikant torust post ? Keevitus on olemas. Selline toru 100x100 , peab ostma 6 m maksab vast nii 150€, alla ma lapi leian ülesse tuleb teha kuidagi selline tugi kuhu sarikad toetuvad. Krae ümber toru. Hetkel ei kujutagi ette seda.
Vahepeal tuli meelde, et on olemas toru ø200x8 ja 4 jm aga ainule jant on selles, et see toru on pigiga koos. Mingi vana trassi toru.
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Laser käes. Kastis, kolmjalg,magnetiga kinnitus, näpitsataoline kinnitus, eu garantii. Töötab nagu ikka. Sellega läksin alt, et ma ei vaadanud kuulutust korralikult. Vastuvõtjat pole. Selle saab vast 100€-ga koju. Mida veel vaadata? Ei teagi. 360 kraadi ringi teeb. Kolmjalg on selline tiira-taara. Kerge aga sees käib küll. 41€ ma vaatasin maksab. Ühesõnaga ma olen rahul. Arvan, et oma kaheksanurkse putka ehitan ma sellega valmis. 10 a ikka vastu see laser peab. :)
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Millest täpsemalt jutt? :?:
Laser
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Laser »

Ma usun, et selle isendiga on tegu
http://www.ebay.de/itm/401040685363
Külaline
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

insippo kirjutas:Laser käes. Kastis, kolmjalg,magnetiga kinnitus, näpitsataoline kinnitus, eu garantii. Töötab nagu ikka. Sellega läksin alt, et ma ei vaadanud kuulutust korralikult. Vastuvõtjat pole. Selle saab vast 100€-ga koju. Mida veel vaadata? Ei teagi. 360 kraadi ringi teeb. Kolmjalg on selline tiira-taara. Kerge aga sees käib küll. 41€ ma vaatasin maksab. Ühesõnaga ma olen rahul. Arvan, et oma kaheksanurkse putka ehitan ma sellega valmis. 10 a ikka vastu see laser peab. :)
Huvitav, et kui suur väljas töö raadius on päevavalges?
Nii silma järgi vaadates kui ka märklehega?
Ja krunt on sul ju suur, et kuidas täpsus kirjeldusele vastab? (Pane riist pimedas kindlale kohale, näiteks kaevu servale. Märgi ühele ja teisele poole 80-100m kaugusel kiire asukoht. Lülita seade välja, keera 180 kraadi, lülita sisse tagasi ja vaata, et kui palju kiir eelmisest kohast erineb.)
Kui jäme kiir 80m kaugusel, pimedas silmajärgi on?
Tänud.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Märgi ühele ja teisele poole 80-100m kaugusel kiire asukoht.
Pole mõtet nii kaugele minna, sest tehnilised andmed lubavad 40m ühes suunas.

Urmas
insippo
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 753
Liitunud: 24 Apr 2008, 20:50
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Pöördlasert tahaks

Lugemata postitus Postitas insippo »

Ma katsetan peale tööd.Proovisin nii kell 3 päeval ja ilm oli selline sombune. No nägin valgel taustal ilusti 4,5m peale. Keeran 180 kraadi ja vaatab mis näitab ka.
Vasta