Naelapüss

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas NLS »

Selliste püstolite hinnad ongi sinna kanti. Vahet pole kas Tjep, Senco, Haubold või mõni muu. paar-kolmsada sinna tänna, kuidas müüjaga diilile saad. 90-130mm püstolid on tunduvalt odavamad. Sellieid on paljudel tootjatel olemas aga üle tuhande on ikka hinnad.
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas maisalup »

e-bay-s tjep 900-1400eur ja BeA firma ka sinna kanti. Eks peab otsima ja uurima, ei tahaks hommikul katust minna naabrimehe juurde otsima.
Siiani olen käsitsi peksnud juurdeehituse väikesed pindalad 150-200mm naelu, no sai ikka pekstud neid. Viimasel ajal on kämblas mõra või midagi juba pikemat aega, haamriga ei kannata peksta üldse, naelapüssiga aga saab ilusti tööd teha. Rendis pole ka näinud nii suurt püssi, käisin kõik ramirendid ja cramod läbi ning muud kohad ka. Kui 160mm ei leia mõistliku hinnaga siis tulebki leppida selle 130mm naelaga ja loota, et ei lähe tuulega katus jalutama
Fgh
külaline

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Kui katusel on vaja kasutada 160 mm naela, siis tuleb otsida endale pädev projekteerija. Ühel eramajal puudub igasugune vajadus suurema, kui 90mm kammanaela järele.
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Vana ehitusmeister ütles, et nael peab olema kinnitatavast materjalist 2x pikem, ehk kui kinnitan 50mm roovi peab olema nael 150mm. See on juhul kui all on sirge katus, minu majal katus kõigub vähemalt 50mm(vana palkmaja renoveerimine), selle võrra tuleb loodida, saame vastuseks, et 50mm on roov+50mm rihtklots+32mm distantliist ja sarikasse läheb 28mm ainult no mida perset ma nende max 90mm naeltega teen keset tuulist lagendikku, tulen peale esimest sügistormi jälle siia foorumisse nutma, et tuul viis katuse ära?
Ma olen majatehases töötanud, seal läksid seina 90mm naelaga ainult distants liistud tuuletõkke plaadi peale, prussid naelutati kõik 130-140 naelaga ja seal oli sirge konstruktsioon, ei mingit rihtklotsi.
Ma ise tahaks pigem küsida, et kas sa ise kinnitad katuseroovi max 50mm kipsikruviga?
Lisaks selle asemel, et 90 naelu 6tk iga sarika ühendusse lüüa löön mina 2tk 160 naelu otstesse ja 1 keskele ning on tugev kui vanaloom.
Ega ma kiiresti odava raha eest teistele ei ehita ikka omale ja, et vähemalt 50 aastat oleks muretu
Lisaks on 90mm 3,1 nael täiesti mõttetu nael minu silmis, olen omal ka laenanud 90mm naelapüssi, hiljem tõin poest 100x4,0mm kammnaelu ja lõin kinnitused lisaks käsitsi üle. Lisaks 160 püssiga saab samamoodi kasutada ka 100mm naelu, ega kogu konstruktsiooni ei lammuta 160 naeltega kinni...
Mulle meeldib kui kõik asjad on kindlalt kinni mitte ei pea iga tormiga muretsema kas katus lendab minema. Vana katusega hetkel on just selline mure, iga kolina peale peab vaatama minema kas katus on juba naabrimehe maja peal, kuna kinnitatud võimalikult väheste 90mm tavaliste naeltega, roovi saab käega ilma kangita katuselt eemaldada, hea lihtne on lammutada..
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas NLS »

Üks varjant on veel pihupüss kui ei viitsi päris käsitsi naelu toksida:
https://taivoster.ee/toode/tooriistad/s ... 20-pc0781/
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Pihunaeluti oli ka variandina, aga siin tuleb mängu natukene ka ajakulu. Samuti oli kaalumisel korralik akutrell ja konstruktsioonikruvi 8.2mm jäme. Aga ikkagi ma ei tea kuidas reageerib kruvi puidu liikumisele, 6mm läheb veel krõpsti, samas 150mm prussi tappe olen küll kinnitanud 140mm kergbetoonikruvidega mis 8mm jämedad ja seal ei tekkinud nagu kahtlustki, et see jurakas võiks järgi anda. Korra mõtlesin isegi neid samu betoonikruve katusel kasutada, saadaval nad kuni 190mm pikkused ja kaetud korraliku ilmastikukindla kattega ja kuigi alguses kahtlesin selle kruvi puitu minemises, siis töö käigus sai selgeks, et läheb üpris hästi sisse, kuid vajab meeletut jõudu keeramisel.
Aga kui pihunaelutile juba jutt läks, siis kas kellegil on olemas selline asi? Võtaksin oma prussijupi ja 150mm naelad kaasa, katsetaks.
Netiotsingus tuli välja, et näiteks milwaukee on välja lasknud akuga naeluti mis töötab 12v ja 1 laadimisega lööb 1000 naela 120mm pikkust, mis on nagu päris mõistlik, jääb ära vajadus kompressori järgi ja mingi voolikuga jändamine katusel....https://www.youtube.com/watch?v=MDVFWI2Glt4
Kiire googeldus annab milwaukee naeluti hinnaks koos 2x4,0ah akuga mis suudavad lasta topelt koguse naelu ühe laadimisega tuleb 370eur.
Fgh
külaline

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Katuseroovi ei rihita, see on lollimaid töid maailmas. Vanameistri sõnadega pole tänapäeval mitte midagi peale hakata. Püssinaeltel on hoopis teised füüsikalised parameetrid. Leidke pädev inimene, kea arvutab kinnitusvahendite vajaduse ja aluskonstruktsiooni normaalse lahenduse. 5*150 nael kõlbab, aga kruvi peaks olema 8.2 või lausa fibo 10 mm, kus see loogika on? 8.2 kruvidega tehakse liimpuit talade liitei mitte ei paigaldata närust roovi. Tehke aluskonstruktsioon selliseks, et ei peaks roovi rihtima ja õppige 90 naelaga roovi kinnitama. Kogu skandinaavia seisab nende 90mm naelte peal püsti ja seda mägedes ja rannikul. Mõni mõis see Eestis siis seista.
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas maisalup »

eks see fibo kruvi on liig 50mm roovile, kuid kaalumisel on ka jätta lisa sarikad lisamatta ja kasutada 75x75 roovi, kuna roovitus tuleb 1100 pikkuse vahega ja sellisel juhul on sarikavahe ka 1200-1300 ei ütleks, et liiga jõhker kruvi on, või 160 liiga pikk nael on.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas aero »

Vanameistri jutt kehtib tavaliste siledate naelte kohta. Kammnael on hoopis teine asi.
prtz
külaline

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas prtz »

aero kirjutas: 28 Mär 2018, 09:33 Vanameistri jutt kehtib tavaliste siledate naelte kohta. Kammnael on hoopis teine asi.
Nõustun! Mine proovi seda 90 naela , mis püssiga löödud välja kangutada puidust.

Oma ehituseks ostsin kasutatult nii rullnaele senco kui ka mingi japsi 50-90 laskmiseks. Igal ajal võtta, ja kui maja valmis lähevad ilmselt sama hinnaga müügiks. Rent muidu sellistel asjadel on a la 5-10-15 € päev, olenevalt kohast.
Külaline
külaline

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga siiski tuleb jälgida, et lõikekoormusele töötavas sõlmes oleks naela ankurdussügavus vähemalt 8x naela läbimõõt
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas maisalup »

üks asi on lõike koormus, aga kuna elan tuulisel lagendikul, siis kui palju peab olema ankurdussügavus tõmbele mitte lõikele? 16x?
Külaline
külaline

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maisalup kirjutas: 28 Mär 2018, 17:2016x?
jah, kui kogu katuse ühe naelaga paned
Külaline
külaline

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas Külaline »

maisalup kirjutas: 28 Mär 2018, 17:20 üks asi on lõike koormus, aga kuna elan tuulisel lagendikul, siis kui palju peab olema ankurdussügavus tõmbele mitte lõikele? 16x?
Justkui Piisaks ka 12d.

https://issuu.com/mlmeedia/docs/ehitus_ ... 20150910_8
Külaline
külaline

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Roovipaksus - 50 mm, distantsliist - 25 mm, roovi nael 90 mm. 90 - 50 - 25 = 15 mm. Mina ei julgeks nii ehitada, et ainult 15 mm sarikasse. Ei endale ega teistele. Isegi siis mitte kui projektis on nii kirjas. Katusekoolis õpetati, et sarikasse peab ulatama vähemalt 8d mm. Tegelikult tundub ka selline reegel natuke ebaloogiline. Vanasti kehtis reegel, et tolline laud 3 tollise naelaga.
Praegu remondin 50 a vana katust. Sellel roovilauad kinnitatud kõik 3-tollistega vähemalt 2tk/liide, lööduna otse sarikatesse. Naelad kõik logisevad. Nael kogub temperatuuride vaheldumisega kondensaati. Naela ümbert kipub puit pehkima hakkama.
Külaline
külaline

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks sa neid kõike kihte ühe naelaga tahad kinni lasta. Kui katuslagesid lisasoojustatakse, ütleme näiteks 100mm prussiga, kas siis lastakse ka nael läbi roovi, distantsliistu ja läbi lisasoojustuse prussi?
Kinnita iga kiht korralikult ja ei pea sul roovi nael sugugi 150mm olema.
Külaline
külaline

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 02 Apr 2018, 21:46 Kinnita iga kiht korralikult .
Kus koolis õpetatakse, mis tähendab korralikult kinnitamine?
Külaline kirjutas: 02 Apr 2018, 21:46 Miks sa neid kõike kihte ühe naelaga tahad kinni lasta. Kui katuslagesid lisasoojustatakse, ütleme näiteks 100mm prussiga, kas siis lastakse ka nael läbi roovi, distantsliistu ja läbi lisasoojustuse prussi?
Sest minule on õpetatud, et kinnitama peab konstuktsioonimaterjali külge. Distantsliistu ma ei julgeks pidada konstruktsioonimaterjaliks. Küll aga võiks 100 mm prussi tõlgendada konstruktsioonimaterjalina.

Loe näiteks Monieri katuse juhendit. Seal on sulaselgelt kirjas: jälgi, et nael ulatuks sarikasse vähemalt 12 kordne naela diameeter.
Selle reegli alusel 3,1 x 90mm nael peaks ulatuma sarikasse vähemalt 37mm.
25mm distantsliistu ja 50mm roovi kinnitamiseks peaks seega nael olema vähemalt 112mm. Selle reegli alusel mina julgeksin konkreetsel juhul naela pikkuseks määrata 120 mm.
Olen näinud küll eemalt, kuidas poisid kinnitavad nagu roove sellisel puhul 90mm naeltega. Ja muidugi seisab küll, vähemalt esialgu.
Siinkohal jõuame jälle selleni, et tööprojektis olgu kinnitusvahendid, nende täpne nimetus, mõõdud ja muud olulised andmed, sh kogus liite kohta mustvalgel ära määratud. Et iga mees ei peaks ise leiutama.
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas maisalup »

Ja jõuame ka selleni, et minu talupoja tarkus et 50mm roovi puhul 130(distantsliist mul 32mm) ja 75 mm puhul 150-160(palk pole ka iseaalselt sirge..). See buumiaja kärumeeste tarkus, et kõik kinnitatakse 90mm naelaga minuarust on pullisitt ja iga asja jaoks on oma pikkus, ega ilma asjata ei toodeta püsse 160mm naeltele kui neid tarvis pole ja kõik saab 90mm naelaga kinnitada..
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas NLS »

Miks on vaja 50mm roovi kasutada? Täiesti edukalt võiks ka mingi 22 või 32x100 lauda kasutada. 22 paksus ka distantsiks ja saab ka 90mm naelaga hakkama. Kunagi vaatasin kuidas ameerikamaal katuseid pandi, ei mingit distantsi aluskatte kinnituseks, aluskate fikseeriti piisavalt lõdvalt ära ja siis roov peale.
maisalup
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 10 Juun 2013, 12:07

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas maisalup »

1200-1300 vahega sarikas, roovi vahe 1100 ja peale eterniit. Mõtle korra uuesti kas ikka piisab 32x100? Ma ei pane 600 vahega uusehituse katust kus roovi samm 350mm ja peal 0.5mm plekk. Kui oleks sellise uusehitusega tegu siis piisaks rooviks ka tolline laud ja seal oleks 90 nael üli kõva juba
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas NLS »

maisalup kirjutas: 03 Apr 2018, 21:28 1200-1300 vahega sarikas, roovi vahe 1100 ja peale eterniit. Mõtle korra uuesti kas ikka piisab 32x100? Ma ei pane 600 vahega uusehituse katust kus roovi samm 350mm ja peal 0.5mm plekk. Kui oleks sellise uusehitusega tegu siis piisaks rooviks ka tolline laud ja seal oleks 90 nael üli kõva juba
ahjaa see jutt enne jäi tähelepanuta.
palgimees
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 07 Veebr 2017, 17:43

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas palgimees »

Lisan ühe tähelepaneku hiljutisest katuse lammutusest.Ca 48 kraadi,eterniit,väike tahvel,all puitsindel,sarikas ümar,sammuga 1000-1200.Eterniit löödud 130 naelaga,neli naela tahvli kohta.Enamus naelu sarikast ja roovist mööda ja need,mis tabasid roovi,olid ca 2cm roovis sees.Eterniit seal katusel olnud 40 aastat.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Naelapüss

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Alati on võimalus, et veab ja ei juhtu sellise poolpiduse asjaga midagi. Kuid vaevalt, et keegi täiesti teadlikult on nõus riskima.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta