robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
külaline13
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Kuidas teil masinad võililledega hakkama saavad? Peaks ütlema, et oma husqvarna 330 paneb suht tuimailt üle, ei lõika neid eriti mitte.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

külaline13 kirjutas: 31 Mai 2017, 12:04 Kuidas teil masinad võililledega hakkama saavad? Peaks ütlema, et oma husqvarna 330 paneb suht tuimailt üle, ei lõika neid eriti mitte.
Võilill on kiire adapteeruja ka , kui pidevalt niita kasvatab õie niitmiskõrgusest madalamale. Küsiks parem kuidas koera/kassi junnidega lood on, paneb pasast läbi nagu võist või navigeerib ringi?
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Võilill kasvab ju reaalajas :D Ja tõesti adapteerub keskkonnaga ning kasvatab oma õied madalamale. Ideaalis võiks kõik võililled välja nokkida aga no kes seda viitsib :D
Väljaheited sõidab lihtsalt laiaks. Kuigi käin ja korjan neid igapäevaselt ära, siis mõne nädalas jõuab ikka laiaks sõtkuda. Selle laiaks litsutud väljaheite korjad ära ning korras.
Külaline kirjutas: 31 Mai 2017, 12:38
külaline13 kirjutas: 31 Mai 2017, 12:04 Kuidas teil masinad võililledega hakkama saavad? Peaks ütlema, et oma husqvarna 330 paneb suht tuimailt üle, ei lõika neid eriti mitte.
Võilill on kiire adapteeruja ka , kui pidevalt niita kasvatab õie niitmiskõrgusest madalamale. Küsiks parem kuidas koera/kassi junnidega lood on, paneb pasast läbi nagu võist või navigeerib ringi?
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Viimases "TM Kodu & Ehitus" numbris on ka niidukite võrdlustest.
Mar135
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Mar135 »

Kaup24.ee veebilehelt leiab robotniidukeid koos infoga https://kaup24.ee/et/aed-ja-lemmiklooma ... runiidukid
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Info on seal tõsti "hea": "... sobib kuni 18 aakri suurusele muruplatsile."
:lol:
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õnnestus proovida 450X, no ei tule minu aias (7500m) üldse toime, jään traktori peale, millega saan kõigest üle sõita, mitte ei pea pidevalt muru koristama, riisuma ja niidukile teed tegema :)
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Külaline kirjutas: 02 Juun 2017, 23:25 Õnnestus proovida 450X, no ei tule minu aias (7500m) üldse toime, jään traktori peale, millega saan kõigest üle sõita, mitte ei pea pidevalt muru koristama, riisuma ja niidukile teed tegema :)
Millest siis 450X jagu ei saanud?
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Kui auto sõidab täis paagiga 800km, siis sina tahad sõita 1200km? Nõuad ju 50% rohkem kui lubatud :D

Paigalda 2tk, siis ilmselt ei ole probleeme ning muru ilus madal ja tihe.
Külaline kirjutas: 02 Juun 2017, 23:25 Õnnestus proovida 450X, no ei tule minu aias (7500m) üldse toime, jään traktori peale, millega saan kõigest üle sõita, mitte ei pea pidevalt muru koristama, riisuma ja niidukile teed tegema :)
Viimati muutis küttevahetaja, 03 Juun 2017, 21:08, muudetud 1 kord kokku.
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas admin »

Mina lugesin tema kirjutatust välja, et 450X ei saanud niitmisega hakkama, jäi kinni jms. Sina räägid aga tühjast akust.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kütja2 kirjutas: 03 Juun 2017, 00:02
Külaline kirjutas: 02 Juun 2017, 23:25 Õnnestus proovida 450X, no ei tule minu aias (7500m) üldse toime, jään traktori peale, millega saan kõigest üle sõita, mitte ei pea pidevalt muru koristama, riisuma ja niidukile teed tegema :)
Millest siis 450X jagu ei saanud?
Suured puud, kuused, männid, kased, lehised. Kui vähegi tuult, nagu kaks viimast päeva on murul mitte palju oksarisu ja käbisid aga roboti jaoks piisavalt, et mitte toime tulla. Sisuliselt mine riisu kõik ära, samas traktor hekseldab hooga kõik ära.
Ja poolest suvest kuni hilissügiseni annavad varajased ja hilised õunapuud, pirnipuud ja ploomipuud (20tk) oma panuse. Enne traktoriga niitmist teen puhtaks, heal õunaaastal saan kaks kärutäit. :)
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Mul suudab käbid ja oksad ära hekseldada ja millest jagu ei saa sellest sõidab mööda
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Kuidas selle piirdetraadiga majandasite, kas nii nagu juhendi järgi igale põõsale-puule, postile liivakastile "saareke" või piisab perimeetrist ja juhttraadist ning puude-põõsastega tegeleb siis kui niidukil nendega tüli tekib?
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Igale puule -põõsale pole mõtet panna, nõrgemad asjad hävitab robot ära-tulbid,rabarbar jne.
Objektid mille otsa robot kinni võib jääda on mõistlik ära piirata. meil üks sipelgapesa hakkas meeldima,sellele sai piirdetraat ümber pandud. Kui väga pikk traat tuleb siis on mõistlikum paigaldus tellida, ise jäädki seda traati panema. Masinaga panevad kahe tunniga kilomeetri traati maha.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

mul kuskil 500-600 meetrit perimeeter+juhtraadid, ja selle paigalduse tellimine hinna poolest ei isuta, selle "paari tunni" töö eest küsiti 300-350€. Kui päevaga või ka kahega ise maha pusin, on ka hästi. Kas sellist riistapuud on keegi kasutanud https://www.stokker.ee/territooriumi-ma ... 1930337423 kas õigustab-lihtsustab või on rohkem mänguasi, mul tuleb küll Husqvarna robot aga traat neil vist ikka sarnane traat.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Prill kirjutas: 07 Juun 2017, 09:38 mul kuskil 500-600 meetrit perimeeter+juhtraadid, ja selle paigalduse tellimine hinna poolest ei isuta, selle "paari tunni" töö eest küsiti 300-350€. Kui päevaga või ka kahega ise maha pusin, on ka hästi. Kas sellist riistapuud on keegi kasutanud https://www.stokker.ee/territooriumi-ma ... 1930337423 kas õigustab-lihtsustab või on rohkem mänguasi, mul tuleb küll Husqvarna robot aga traat neil vist ikka sarnane traat.
suvaline pool kus traat peal ja kerida saab kergelt asendab selle tööriista, samas see töörist teeb töö palju mugavamaks kuna lükkab juhtme kohe soonde. kui endal aega on, siis tasub alati ise neid traate vedada, tead ka pärast kuhu labidat ei löö
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Külaline kirjutas: 02 Juun 2017, 23:25 Õnnestus proovida 450X, no ei tule minu aias (7500m) üldse toime, jään traktori peale, millega saan kõigest üle sõita, mitte ei pea pidevalt muru koristama, riisuma ja niidukile teed tegema :)
Automower 450x on mõeldud kuni 5000 ruudule (juhul kui robotniiduk töötab 24/7) +/- 20%, mis oleneb tööpiirkonna keerukusest. Näiteks kui osta 450x 6000 ruudusele jalgpalliväljakule, siis robotniiduk tuleb alguses toime, kuid liitiumioonaku (edaspidi Li-ion), mida Automowerites kasutatakse, mahtuvus hakkab olenevalt temperatuurist, laadimistsüklite arvust, tühjaks- ja täislaadimise sügavusest vähenema. Täpsemalt on graafikud ja lisainformatsioon leitav siit: http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries
Lihtsalt öeldes, robotniiduk võiks niita kui väljas on 0 kuni 20 kraadi Celsiuse skaalal. Miinuskraadide ja väga palava ilma korral võiks niiduk puhata laadimisjaamas ja lasta tal niita nii palju kui vaja, samas nii vähe kui võimalik, kasutades samaaegselt aja- ja ilmataimerit: kõik see pikendab Li-ion akupanga eluiga.
See tähendab, et 6000 ruudust jalgpalliväljakut 450x ei jõua enam mõne kuu möödudes teenindada ja muru jääb kohati niitmata. Seetõttu on oleks mõistlik osta robotniiduk varuga - mida suurem varu, seda harvemini pead akut uue vastu vahetama, sest robotniiduk ei pea niitma 24/7.
Endal vurab mul 430x ja käbide, okstega senimaani probleeme pole tekkinud, kuid Teie poolt kirjeldatud olukorras, kus murul on kärude viisi risu, Automower ei sobi terade töörežiimi iseloomu poolest. Kui finantsvahendeid jagub, siis soovitan Ambrogio robotniidukeid, millel on jäik, traditsionaalne tera, mis teoreetiliselt hekseldab oksa- ja käbirisust läbi.
Viimati muutis Herizon, 08 Juun 2017, 15:26, muudetud 1 kord kokku.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

pop-up kirjutas: 15 Sept 2016, 06:25 Niih. Vahetasin lõpuks roboti välja ning muretsesin Husqvarna (420). Hetkel võin täie kindlusega öelda, et ärge ostke Worxi. Nende erinevus on väga suur ja käituvad nad keerukatel kruntidel ka erinevalt. Husqvarna siiski üritab kõik nurgad ja nurgatagused korralikult ära niita, samas kui Worx põgenes sealt esimesel võimalusel ning tagasi ei tulnudki. Kusjuures kinni on Husqvarna kuu aja jooksul jäänud ainult üks kord, seevastu Worx, võis kinni jääda päevas üks kord. Niitmistulemus on neil enam-vähem sama aga töö kiirus erinev. Husqvarna suudab minu krundi ära niita ca kahe päevaga (ei tööta jutti 24/7), Worx aga vahest isegi nädalaga mitte (katsetasin 24/7 graafikut). Hinna poolest polnud ka eriti suur vahe, kui oskad hinda küsida. Mingis osas sain ka kokkuleppel Worxi rahade osas aga pean ütlema, et see oli mulle päris kalli õppetund. Seega kui soovid näiteks nädalaks kodunt lahkuda, siis Husqvarna peale saab kindel olla. Paigaldasin talle ka telefoni äpi ja kontroll on 100% minu käes.
Tõepoolest, ca kuu tagasi helistas mulle klient, kes kurtis, et Stokker olla talle müünud Worx robotniiduki, mis ei saa tema tööpiirkonna niitmisega hakkama. Klient oli loomulikult väga nördinud ja ta oli hakanud vaatama Husqvarna robotniidukite poole, kuid minul tekkis küsimus, miks Stokker kliendi vajadustele vale robotniiduki müüs?
TTÜ lõpetanud elektriinsenerina soovitan vaadata robotniidukeid, millel on võimalikult palju erinevaid sensoreid: GPS, ultraheli, elektrimootori koormus, güroskoop. Kui andurid töötavad korrektselt on võimalik kirjutada väga head niitmisalgoritmi. Näiteks, GPS annab robotniidukile teada, kus ta parasjagu asub, kus asub laadimisjaam, kus on tööpiirkonna osad, mida pole tükil ajal niidetud või mis on kiirema rohukasvuga (koostöös elektrimootori koormuse anduriga). Ultraheli andur annab robotniidukile teada, kui tema liikumistrajektooril on takistus ja seetõttu võtab ta enne takistusega kokkupuudet hoo maha. Güroskoop annab robotniidukile mõista, mil ta on ümber kukkunud, üles tõstetud või millise kaldega on mõni tööpiirkonna osa.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Benno kirjutas: 21 Mai 2017, 19:24 Vist ei tohiks eriti suur shokk olla aga siiski, ka Husqvarna robotitega oskab eesti kaupmees hingehinda küsida. Reginett, Saestuudio, Mehka, jne. kõigil sendi pealt samad hinnad. Väljamaal 400 EUR odavam, nt. https://www.myrobotcenter.eu/en/husqvarna-automower-440 pluss 250 EURine stardikomplekt ka tasuta kaasas. Kojutoomine 10 EUR.

Meil:
http://reginett.ee/toode/robotniiduk-440/
http://reginett.ee/toode/komplekt-l-kaa ... klamb-5tk/
Jah, teadjamad mehed ostavad enda masinad välismaalt, sest väljamaal on näiteks 450x'i hind enam kui 1000 € odavam, kuid paljud ei oska võõrkeeli või kardavad, et robotniiduk ei jõua posti teel nendeni. Seetõttu olen aidanud mitmetel inimestel masinaid välismaalt tellida. Loomulikult Eesti Husqvarna sellele hea pilguga ei vaata, sest selline tegevus sööb ära nende turuosa, kuid selline on tulevik. Kui keskajal oli Hansa liit, siis tänapäeval Euroopa liit ja mida aeg edasi, seda enam hoogustub ettevõtete konkurents Euroopa mastaabis ja lõpuks on ka Eestis baseeruvad edasimüüjad sunnitud langetama hindu.
Olen korduvalt Husqvarna Eesti esindajaga suhelnud ja sel teemal arutlenud, miks hinnad Eestis on märgatavalt kõrgemad kui mõnedes teistes Euroopa riikides. Tema väide on, et välismaa hinnad ei ole jätkusuutlikud ja Eesti edasimüüjad pakuvad sisuliselt mugavusteenust, mille eest tulebki rohkem maksta, sest robotniidukid on tihtipeale kohapeal olemas, neid saab katsuda ja veeduda, et robotniiduk on reaalne. Lisaks on kiirjuhendid Eesti mitte võõramaakeelsed ning edasimüüja saab kliendi küsimustele jooksvalt vastata.
Samas siin on paradoks, sest Husqvarna Grupp toetab piiriülest kaubandust, sest Euroopast ostetud Husqvarna toodetele kehtib Euroopa garantii, see tähendab, et garantiiremondi teostamiseks võib pöörduda ükskõik millise Husqvarna ametliku remonditöökoja poole Eestis ja terves Euroopas. Lisaks on garantiitingimused samad ja Eesti Husqvarna kodulehelt on võimalik välja printida tasuta Eesti keelne ca 100 leheküljeline käsiraamat, kuidas robotniidukit paigaldada või programmeerida. Sisuliselt on Eesti Husqvarna käed seotud ja on vaid aja küsimus, mil Eestis müüdavate Husqvarna robotniidukite hinnad langevad välismaal müüdavate masinate tasemele.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
Kasutaja avatar
Herizon
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 08 Juun 2017, 12:39
Asukoht: Arensburg
On tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Herizon »

Prill kirjutas: 22 Mai 2017, 08:21 Kuidas robotniiduki ülalpidamiskuludega omanikel kogemused on. Niipalju kui müüjate jutte lugeda on, siis 2-3 korda tuleks hooaja jooksul terasid vahetada, mis vist ei ole eriti suur kulutus. Lisaks laadimine võtab elektrit aga ka see võrreldes bensiinimüristajatega on pigem tagasihoidlik kulutus. Suurem küsimus on robotniiduki aku, mille eluiga on mõnes artiklis hinnatud 2-3-4 aastale ja seejärel vajaks vahetust. Akude hinnad jällegi on vist sadades eurodes, paarsada eurot ikka. Arvestades aku kulud sisse kujuneb sirka 100+ eurot hooaja ülalpidamiseks. Lisaks Husqvarna ise vist soovitab korra aastas viia robot nende juurde diagnostikasse-ülevaatusele ja soovitavad ka talvine hoiustamine teha nende juures, kus olevat tagatud roboti jaoks kõige optimaalsemad hoiutingimused ja talvine akuseisukorra jälgimine-laadimine - ja see kõik vist ei ole ka tasuta... kuigi vist mitte ka hädavajalik, iseküsimus kas garantiitingimused on tingimuslikud, et kehtib tingimusel, kui siblid korrapäraselt teeninduse vahet või midagi sarnast.
Benno postitatud lehel olevad Husqvarna robotite hinnad ja tingimused (+stardikomplekt, garantii) tundub nii hea pakkumine, et kibeleb endal ka üks robot panna enda eest tööle :)
Oskaja mees, kes soovib raha kokku hoida teeb ise uued terad. Info leitav siit: http://www.centblade.com
Lisaks vahetab oskaja mees ise Li-ion aku elemendid, kuid ilma eelneva elektrialase kogemuse või haridusega, seda ei soovita, sest valed Li-ion akud või vale installatsioon võib tekitada plahvatust, mille jõud suudab käelaba rebida tükkideks.
Piirde- ja juhtkaablite paigaldamisel on samuti võimalik kokku hoida sadu eurosid:
https://youtu.be/VLuBD3pWj2A

Ainuke miinus on see, et kui Husqvarna peaks sellest teada saama võivad remonditöökojad tasuta garantiitööde tegemisest keelduda, seega soovitan neid meetodeid rakendada pärast garantii lõppemist.
Robotniidukite müük, paigaldus ja sõltumatu tehniline know-how: https://herizon.ee
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Kas sellist traadi paigaldamise masinat keegi rendib ka:
Pilt
suvaline jope
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas suvaline jope »

Olen kolmandat hooaega Worx Landroid M kasutaja.
Muust pole põhjust rääkida - teeb seda, mida on määratud tegema ja mille eest maksin.
AGA! - kuigi kirjade-piltide järgi võiks vähemalt laadimisjaam olla aastaringselt õues, siis ikkagi soovitan temale ka aeg-ajalt mõningast tähelepanu pöörata. Nimelt suutsid mingid putukad (ilmselt sipelgad)tal sisemuse peenikest mulda täis kanda. "Sisemuse" selles mõttes, et see on see koht, kuhu suundub toitejuhe, kus on klemmid piirdetraadi ühendamiseks, ning kuhu kinnituvad roboti laadimise kontaktpulgad. Seal sees on üks elektroonikat sisaldav "emaplaat". See on küll kompaundi valatud ja peaks ise-enesest niiskuskindel olema. Kuid haljaid juhtmeotsi/kontakte seal plastiku all ikkagi leidub. Ja kui peaks pikem vihmaperiood olema või on lihtsalt tegu lume alt välja sulamisega, siis liguneb läbi ka sinna putukate poolt kantud muld ja hakkab elektrit juhtima. Tulemus võib olla ettearvamatu, minul näiteks kadus pärast viimast mitmepäevalist vihmaperioodi lõplikult ära laadimisfunktsioon. Piirdetraat aga töötab edasi. Robot isegi ei saanud aru, et ta on juba laadimisjaama jõudnud, vaid tõlgendas jaama jõudmist, kui mingit laadimamineku teele jäänud risu, millest on tarvis ikka ja jälle mööda/läbi pääseda.
Ma ei tea, millised on laadimisjaamade konstruktsioonid teiste firmade robotitel ja kui palju, ja kui kaistud elektroonikat ja kontaktikesi nad sisaldavad, aga ehk peaks sarnaste ebameeldivate üllatuste ärahoidmiseks teisedki oma püsivalt paigal olevate seadmete olukorda kotrollima. Eriti siis, kui nad on paigaldatud otse maapinnale.
keijo84
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 21 Dets 2007, 18:59

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas keijo84 »

Aga mida arvata Mcculloch Rob R1000 robotniidukist ehk keegi kasutab ja nõus jagama kogemusi?
keijo84
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 21 Dets 2007, 18:59

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas keijo84 »

keijo84 kirjutas: 27 Juun 2017, 00:52 Aga mida arvata Mcculloch Rob R1000 robotniidukist ehk keegi kasutab ja nõus jagama kogemusi?

Mcculloch keegi vist ei kasuta aga ehk keegi räägib Gardena Sileno R100Li-de plussidest ja miinustest?
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas trumm »

mul nüüd ca 2 kuud husqvarna 430x. väga rahul. maastik on hull (hetkel veel) ja lisaks keeruline (palju nurgataguseid soppe), lisaks käbid, kuid saab kenasti hakkama. terasid kulub praegu veel ja vahel ronib mõne kännu otsa ka, aga see on minu viga. roboti enda tööle pretensioone ei ole, vastupidi, olen ülimalt rahul.
Vasta