robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Vaatan veel mõnda aega nn lahtiste silmadega ringi ja kohe Worxi ostma ei tõtta, lisaks pole kõiki Worxi mudeleid meil Eestis müügilgi ja järgmine aasta pidi tulema uuemad ultraheli anduriga mudelid. Aga kui keegi pakub hetkel poes letihinnast odavamat Worxi, siis võimalik, et prooviks selle äragi.....
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

märkasin, et naabril oli täna hommikul vist selline masin toimetamas:
http://www.lawnbotts.com/lawnbott/LawnB ... Mower.html

Küsida ei saanud, võibolla võttis vaid testimiseks. Ilus punane, kuid ega see vaikne küll ei olnud... Tera vihin-vilin üsna nõme võrreldes minu Husqvarna vaikse krõbistamisega. Võrreldav müra n. akuhekikääride või akutrimmeriga, kuid siis spetsiifilisemalt metalne. Jah, tuppa ei kosta ilmselt, kuid samal ajal sõpradega kõrval terrassil istudes pigem häiriks.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xjan kirjutas: Jah, tuppa ei kosta ilmselt, kuid samal ajal sõpradega kõrval terrassil istudes pigem häiriks.
Sõpradega istumise ajaks kamandad masina aianurka seisma. Ega sa sõpradega kaks nädalat ikka terrassil ei istu, et muru jõuaks selle ajaga ülepõlve pikkuseks kasvada. :)

Urmas
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Loonbotil paistavad olema seest tühjad rattad, mis muru maha ei talla. Husqvarnal?
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

kuidas seest tühi ratas vähem muru tallab jääb mulle arusaamatuks
Lawnbott peaks olema Euroopas Ambrogio, http://www.homeyard.ee/l85elite.html

Urmas, ei saa välistada :). Point pigem, et see heli oli üsna häiriv. Kui mina võin kiidelda heanaaberlikkusega robotniiduki omanikuna, siis antud mudeli kasutamisel on õnnelik peaasjalikult vaid omanik, kes oma vaeva sellega säästab. Robotniitja niidab ka oluliselt kauem - 2-3 tsüklit 24h jooksul, igaüks ca. 2-3h. Seega on võimalikku häirivat müra endale, teistele rohkem. Jah, murutraktor teeb veel rohkem lärmi, kuid kui on 2 võrreldavat masinat, siis mina eelistaksin vaikset :)
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui juba robotid õuepeal askeldavad ... 3HgM8k7Ao1w
http://www.gigantti.fi/product/kodin-tu ... ite-gbu102
Huvitav kas seda saaks ka kassi sügamiseks kasutada või koorib liialt ära? :blush:
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

xjan kirjutas:kuidas seest tühi ratas vähem muru tallab jääb mulle arusaamatuks
Kitsad servad toetuvad maha, ratta keskel jääb muru püsti. Elementaarne, Watson :roll:
Oravaonu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 223
Liitunud: 18 Okt 2009, 21:53
On tänatud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Oravaonu »

Vaatasin eile õhtul Worx Landroid M WG790E hindasid mujal maailmas ja ühe poe juures oli ostjate arvustus ( inglise keeles ja kahjuks ei leia seda enam üles) ning üks ostja oli sellele mudelile pannud hindeks 1, kuna niiduk niitis ebaühtlaselt ja kippus isegi väikese kallaku puhul madalamast servast rohkem niitma, kõrgemast mitte. Niisuala oli ~700 ruutu ja niidetav ala hobuseraua kujuline ning niiduki laadija sai paigutada ainult ühe hobuseraua aasa küljele , täpselt nagu minul. Küll ta muutis seadeid, käis isegi esinduses , uuendati tarkvara, seadistati, aga ikka ei hakanud ta korralikult ehk ühtlaselt niitma ja 1,5 kuu pärast viskas roboti nurka ning tõi vana hea bensulise niiduki välja. Seega mul tekkis väike umbusk selle Worxi suhtes, kuigi müügimees Stokkeris väitis, et pole probleemi, niidab ilusi igalt poolt.
Andy74
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mai 2013, 18:55

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Andy74 »

Külaline kirjutas:
xjan kirjutas:kuidas seest tühi ratas vähem muru tallab jääb mulle arusaamatuks
Kitsad servad toetuvad maha, ratta keskel jääb muru püsti. Elementaarne, Watson :roll:
Tule taevas appi!
Watson, sinu loogika järgi tallavad naised oma tikkkontsadega ka muru vähem kui 45-st jalanumbrit omav meeskodanik?! Õige, nad ei tallagi - nad vajuvad lihtsalt läbi! Üks kord OK, kaks korda OK, aga kui ikka päev otsa selliste kontsadega mööda muru käia, siis peaks õhtuks juba üht-teist näha olema. :shock:
Esiteks, tuletame meelde, et me räägime siin keskmisest robotniiduki kaalust ca 13+/-kg! Mis tallamisest jutt käib ...?! Mul on kodus kaks koera (2 x 25kg), kes jooksevad igapäevaselt aias ringi, kuid nende jälgi murul ma ei näe (võrdluse tõin sellepärast, et nad on samuti enamasti pidevas ja ebakorrapärases liikumises, nagu ka robotniiduk). Lükatavate muruniidukite keskmine kaal on ca 35-40 kg, murutraktoritel hoopiski 200 ja enam kg. Vot viimaste puhul ma julgeksin tallamisest rääkida.
Teiseks, vaevalt, et need robotniiduki rataste kitsad servad (või hambad) on üldse seonduvad mingi tallamise temaatikaga. Koolis me oleme ju kõik käinud. Seal me õppisime midagi sellist, et mida suurem on koormus pinnaühiku kohta, seda parem on pidamine. Teisipidi, mida väiksema pinna peale kogu robotniiduki mass jaotub, seda sügavamale murusse (vahel vast ka pinnasesse) niiduk vajub ja seda parem on haakuvus.
Kolmandaks, tallamine on robotniiduki puhul teemaks, kui juhtub olema "natuke vähem tark" robot, kes kasutab laadimisjaamale sõites või sealt lahkumisel ainult ühte ja sama teed või ka niitmisel piirdekaabli vahetus läheduses, ääres. ... no a la, nagu koertele meeldib tihtilugu ainult mööda aiaäärt edasi - tagasi joosta ning selle tulemusena sinna korralik ja sissetallatud rada tekitada.
Neljandaks, need robotniiduki rataste kitsad servad või hambad ei oma mitte ainult haakumisel suurt rolli, vaid on mõeldud ka muru õhutamiseks. Seega, justkui taotluslikult on programmeeritud sisse see väikene muru "kündmine" robotniiduki poolt.
:hello:
Andy74
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 20 Mai 2013, 18:55

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Andy74 »

xjan kirjutas:märkasin, et naabril oli täna hommikul vist selline masin toimetamas:
http://www.lawnbotts.com/lawnbott/LawnB ... Mower.html

... Tera vihin-vilin üsna nõme võrreldes minu Husqvarna vaikse krõbistamisega. Võrreldav müra n. akuhekikääride või akutrimmeriga, kuid siis spetsiifilisemalt metalne. Jah, tuppa ei kosta ilmselt, kuid samal ajal sõpradega kõrval terrassil istudes pigem häiriks.
xjan, ma saan aru, et sellel Lawn Mower`il on üks suur ja massiivne nelinurkse tähe kujuga lõiketera ja sinu Automower`il kolm väikest žiletilaadset lõiketera. Sellest vist ka see märkimisväärne mürataseme erinevus ....
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

jah, seda mõtlesin ka ise, et huvitav kas kõik jäiga teraga robotid siis on mürarikkamad...
KaidoT
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas KaidoT »

Kas robotniiduki tööala piiraval kaablil peab toide ka olema või saab suvalisse kohta (näiteks keset muru oleva lillepeenra ümber) ilma mingi toiteta kaabli maasse panna? Mille järgi niiduk üldse kaabli ära tunneb?
xjan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 11 Juul 2008, 13:19
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas xjan »

kaablil on toide ja see on kõik ühes tükis ikka. Kui vaja sellist saart tekitada siis saab silmusega - põhipiirdest kaks otsa kõrvuti peenrani ja siis ümber selle, 1 ühelt teine teiselt poolt. Kaks kõrvuti olevat traati niidukit ei huvita.

AM raadiokanalit kuulates saad katkise kaabli üles leida:
https://www.youtube.com/watch?v=5cOyR1xtB3c
aiatehekspert
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Mai 2015, 11:21

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aiatehekspert »

aiatehnika ekspertide lehel video worx roboti kasutajast, kellel worxi suurema masinaga 3 hooaega kogemust. Tema aed ei ole küll üle liia keerukas, kuid muru niitmise on ta unustanud peale roboti ostu.

w0bwJKRMnjE
rom.
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas rom. »

Sai ka pikalt uuritud ja puuritud ning lõpuks otsustasin husqvarna 330x kasuks. Niitmisala kokku 3200m2 ning suhteliselt keerukat pinda - näiteks üks selline 10 x 30m plats kus on kahe meetriste vahedega malelauas marjapõõsad istutatud. Marjapõõsastele ja puudele panin ümber vanad autorehvid. Niiduk läheb õrnalt vastu ning pöörab ümber. Samuti kuna kohati tegu vanade põllualadega, mida olen küll paar aastat tavalise niidukiga niitnud, siis ikkagi on maapind päris ebatasane.

Ütleme nii, et olin ikka väga skeptiline selle roboti asjus. Üks põhipointe oli see, et ostsin läbi interneti ehk siis jäi õigus 14 päeva tagastada. Pean tunnistama, et robot on minu ootused igas mõttes ületanud. 3200m2 klapib täpselt roboti maksimaalse töövõimega niiet kartsin, et ei jõua kõike niidetud, aga pole mingit probleemi. Nüüd on üks kuu aega töötanud ja muruplats on päris ideaalne.

Läbitavus on uskumatult hea. Kinni on jäänud 4 korda kui mälu ei peta, aga tõesti ka väga halbadele kohtadele. Iga kord kui kinni jäänud, siis olen aiakäruga mulda toonud, augu ära täitnud. Ei imesta kui veel kinni jääb, aga seda üha harvemini ja harvemini ja lõpuks saavad need augud ka otsa ning muruplats tasasemaks :)

Ostatud sai selle pärast, et käsiniidukiga läks mul suvel keskmiselt iga nädal enam kui 6 tundi platside niitmisele. Kui üks nädal vahele jäi, siis võis seda aega korrutada 1.5ga, sest rohi oli nii pikaks kasvanud, et niita oli raskem (ummistas niiidukit, eriti kui rohi natuke märg). Samuti see tulemus mille saavutasin ei olnud kõige ilusam - plats oli pidevalt täis pikka kõdunevat heina. Koguja nii suure platsi peal ei ole väga mõeldav. Mults ei töötanud kui rohi vähegi märk, ummistas pidevalt. Trenn oli küll hea, eelmise suvega kaotasin päris mitmeid kilosid, aga ei olnud seda väärt. Seda just sellepärast, et maal käin ainult nädalavahetustel - töötan linnas. Kui reede õhtul jõuan maale, terve laupäeva niidan ning pühapäeval linna tagasi, siis tundub ikka päris mõttetu seal üldse käia. Maakohta on nii maal, et sinna muruniitmisteenust kutsuda ei saa - linnas tõenäoliselt oleks teenus isegi odavam tulnud. Paljudel naabitel on aitartaktorid. See tundus mulle ka mõttetu. Maksan sama raha mis roboti eest, aga ikkagi pean iga nädal ise niitma, küll saab kordi kiiremini, aga ikka.

Husqvarna sai valitud selle pärast, et netis oli selle kohta kõige rohkem infot. Igasugused videod tundusid küll olevat husqvarna tellitud nagu eelnevalt mainitud, aga samas mingid infokillud sai sealt ikka kätte. Samuti on selle firma vastu kõige suurem usaldus. Husqvarna on minu silmis alati väga kallis, aga samas väga kvaliteetne tööriist olnud. Ei tea, võibolla veidi reklaamiohver, aga kui ma juba nii kallist asja ostan, siis magan öösel veidi rahulikumalt kui tean, et on olemas aus garantii ja toode töötab ka aastaid peale garantii lõppu. Samuti on husqvarnal kõige laiem teeninduspunktide võrgustik niiet loodan, et kui kunagi niidukiga midagi juhtub, siis saab seda remontida, mitte ei pea päris uut niidukit ostma. Mehaanilises mõttes aparaat ise tundub ikka päris lihtne olevat, ei tea millest nii kõrge hind - kas elektroonika? Aga lõppkokkuvõttes on vabad nädalavahetused seda väärt :)
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Huvitav test erinevatest niidukitest https://www.youtube.com/watch?v=_f-4J98EWrI
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Veikko kirjutas:Huvitav test erinevatest niidukitest https://www.youtube.com/watch?v=_f-4J98EWrI
see test on suht marketing , aga muidugi robot pakub täna hinnaklassis murutraktorile head konkurentsi. parim mida thea saate ongi ise see läbi testida ja netist tellida. saate tagasi saata, kui hakkama ei saa.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul plätsib hariliku niiduki alt iga 10min. jooksul täis. Iga poole tunni tagant tõstan otsa püsti ja puhastan. Neil peab siis ka järel käima ja aegajalt maast lahti tõstma?
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Väga võimalik, kui olukord niiske. Osta ära, saad täpselt teada 8).
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:mul plätsib hariliku niiduki alt iga 10min. jooksul täis. Iga poole tunni tagant tõstan otsa püsti ja puhastan. Neil peab siis ka järel käima ja aegajalt maast lahti tõstma?
Mul on kuu aega olnud ja ega väga hull ei ole olnud. Korra nädalas olen ikka ülesse tõstun ja palja käega veidi sealt lahti kraapinud seda rohtu, aga midagi erilist pole olnud. Ma arvan, et erinevus tuleb sellest, et tavalise muruniidukiga lõikad sa rohtu mis on juba tükk aega kasvanud ning teadagi, et pikk rohi ummistab rohkem. Robotniiduk isegi ei lase rohul kasvada - niipea kui see pool sentimeetrit kasvab, siis niiduk käib uuesti üle. Sealt ka see ilus ilme rohuplatsil kus ei ole plats kõdunevat heina täis.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Lehel: https://www.worxlandroid.com/et-ET
Worx ise kirjutab: Oleme kuulnud üksikutest ootamatu välja lülitumise juhtudest, mis olid tingitud mitteideaalsest juhtmete paigaldamisest.
Meie andekad programmeerijad on selle vea parandanud.

Seega ikka probleem oli olemas, kas enam on ei tea :) Samas kui ta nii hea asi oleks, siis miks Mecro kõiki mudeleid ei paku ning konkureerivat niitjat müüb?
Aga keegi peaks siin ära proovima ning tagasisidet andma.
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

küttevahetaja kirjutas:Lehel: https://www.worxlandroid.com/et-ET
Worx ise kirjutab: Oleme kuulnud üksikutest ootamatu välja lülitumise juhtudest, mis olid tingitud mitteideaalsest juhtmete paigaldamisest.
Meie andekad programmeerijad on selle vea parandanud.

Seega ikka probleem oli olemas, kas enam on ei tea :) Samas kui ta nii hea asi oleks, siis miks Mecro kõiki mudeleid ei paku ning konkureerivat niitjat müüb?
Aga keegi peaks siin ära proovima ning tagasisidet andma.
Landroidi vaatasin ka. Väiksemate platside puhul ajab asja tõenäoliselt ära. Küll aga on kõige kallimal mudelil max niitmisala 2000m2. Husqvarna kõige kallimal mudelil on see 3 korda suurem ehk siis 6000m2. Muidugi jah, hinnavahe on ka vastav. Sama raha eest saaks pea kolm landroidi osta niiet sama tuleb välja :D Lihtsalt millegi poolest peab see tehnoloogia husqvarnal tublisti etem olema kui üks niiduk suudab kolm korda rohkem tööd teha. Hinna ajavad sellel husqvarnal nii kõrgeks veel igasugused lisavidinad - ala saab mobiiliga jälgida mida robot teeb ning kus ta on ja robot saadab häireid kui miskit juhtub, iseenesest kui valida oleks siis mina võtaks ilma nende lisadeta ning maksaks selle võrra vähem :D
Enda mudelil 330x on peal gps mille järgi muruniiduk oma tööd jaotab. Ehk siis odavamate mudelitega võrreldes on hea see, et ei pea ise mingeid programme seadistama vaid niiduk kaardistab gpsiga ala ära ning siis mingi päev toimetab ühe platsi peal, mingi päev teise, mingi päev kolmanda. See annab kõvasti juurde effektiivsust ja ühtlase muru ilmet.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

küttevahetaja kirjutas:Lehel: https://www.worxlandroid.com/et-ET
Worx ise kirjutab: Oleme kuulnud üksikutest ootamatu välja lülitumise juhtudest, mis olid tingitud mitteideaalsest juhtmete paigaldamisest.
Meie andekad programmeerijad on selle vea parandanud.

Seega ikka probleem oli olemas, kas enam on ei tea :) Samas kui ta nii hea asi oleks, siis miks Mecro kõiki mudeleid ei paku ning konkureerivat niitjat müüb?
Kaubanduskett on kasumit taotlev ettevõtmine. Nad ei lähtu mitte sellest, mis ostjale parim on, vaid sellest, kuidas ise paremini teenida. Ilmselgelt on täna turul mitu robotniidukite tootjat või kaubamärki, kellega neil on huvi koostööd teha.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Kas ma olen õigesti aru saanud, et märja ilmaga nad ei niida?
Mis siis saab kui muudkui sajab ja sajab ja nii mitu nädalat jutti pidevat udukat.
Pole see nii ebatavaline ühti meite kodumaakesel.
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sashaobrok kirjutas:Kas ma olen õigesti aru saanud, et märja ilmaga nad ei niida?
Mis siis saab kui muudkui sajab ja sajab ja nii mitu nädalat jutti pidevat udukat.
Pole see nii ebatavaline ühti meite kodumaakesel.
Minu husqvarna küll niidab. Ja tulemusel pole häda midagi. Ei tea mida see worx jahub.
Vasta