robotniiduk

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas laurit »

Mul on 315X ühe hooaja toimetanud, kiidan ka. Hetkel pikutab garaazis.
Parim robot
külaline

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Parim robot »

anryo kirjutas: 30 Nov 2018, 09:55 Mis on see põhjus, et kodus garaažis ei talvitu? Kas Reginett hoiustab ka tasuta?
Põhjuseks on see, et endal pole hetkel sooja garaaži vms hoiustamiseks sobivat ruumi ja tuppa voodi alla ka ei tahaks nagu masinat talveks panna :D . Päris tasuta ei hoiusta ka Reginett, kuid hooldust vajab robot nagunii, seepärast viisin ta sinna, kust ka ost tehtud sai. Mina olen praegu küll igati rahul , nii masina kui ka teenindusega.
Marek123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 15 Veebr 2012, 20:09

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Marek123 »

Kellel Worx Landroidiga kogemusi? 2019 on väljas uued mudelid, kõigil äärete niitmine sees ja võimalik juurde osta "silmad". ACS süsteem mis töötab ultraheliga ja teoorias peaks oluliselt vähem kaablit maha panema (puud,peenrad jms)

Välismaalt saab 500m2 masina kätte 650€ga, lugesin saksa foorumeid ja sealsed kiidavad vanu mudeleid küll, eks on ka üksikuid probleeme nagu kõigil tootjatel
Suvaline Jope
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 18 Mär 2019, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Suvaline Jope »

Siin mõned leheküljed eespool on Worxidest juttu. Paraku mitte tollest mudelist (Landroid S), mis Sind huvitab.
Mul on Landroid M ja olen sellest eespool ka mitmeid postitusi teinud.
"S" mudelil on niiduorgan ühele küljele nihutatud ja nii saab ala servad ka küllaltki puhtaks. Väikeses aias, kus kogu ala on korraga silma-all on see tublisti abiks, sest just seal riivavad niitmata siilud kõvasti ilumeelt. Mina olen seepärast oma ridakakorteri pika ja kitsa aiasiiluga pidanud tegema igasugu kujunduslikke silmamoondamise trikke, et niiduk saaks ikka maksimaalselt jätta mulje, et ala on hooldatud ja samas enesel oleks minimaalset trimmeriga või murukääridega asjatamist.
Tollest ultraheli värgist ei oska midagi arvata. Ju ta mõnes kohas ikka toimiv on.
Aastat viis-kuus tagasi elasin märjas unenäos, et olen ikka nii kõva mees ja teen ise mururoboti. Ajuks Arduino ja abiks igasugu liiki andureid. Miski robotkäru sain tehtud ja ka ultrahelianduritega sain kõvasti möllatud. Igatahes minu aias olevaid taimi mina usaldusväärselt oma aparaati "nägema" panna ei saanud. Samas kõvad ja enamvähem siledad pinnad olid nähtavad. Toas ja teiselpool maja parkimisplatsil töötas asi tõrgeteta - aga see polnud eesmärk.
Eelmisel suvel töötas "M" veel sedasi: https://www.youtube.com/watch?v=QYBoC0jLU4E
Marek123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 15 Veebr 2012, 20:09

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Marek123 »

Lahe!

Tellisin ära M500 ja ACS "silmad", kokku tuli 818€koos saatekuluga. Nüüd ootan...

Kui M500 hakkab väheks jääma, siis panen 4ah aku sisse, et pikendada niitmisaega. 2019 mudelitel on vahetatavad "tavaakud" mis akutrellidel, hekikääridel jne
Suvaline Jope
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 18 Mär 2019, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Suvaline Jope »

Kui suure ala peal niiduk töötama peab? Loodetavasti mitte 500 m3. Roboti peaks soetama ikka mõningase varuga. Miski veerand või kolmandik võimekust võiks varuks jääda, siis saab niiduk hästi hakkama igasuguse akuga.
Marek123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 15 Veebr 2012, 20:09

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Marek123 »

Hakkab nnitma veidi alla 500m2. Järgmine m700 mudel on 200€ kallim, kuid kogu erinevus on 4ah aku 2ah asemel ning 20m rohkem kaablit komplektis, tundus nonsens,sest uus 4ah aku maksab 60€. Ühes saksa foorumis on võrreldud varuosade nimekirja ning need on identsed m500 ja m700 vahel, v.a. aku.

Ise loodan, et silmad annavad kiirust samuti juurde kuna niitmise käigus tekib vähem "kokkupõrge-tagurdamine-keeramine-uuskatse" liigutusi... Näeme mis hakkab toimuma
https://youtu.be/TXvtXCX5v68
Madis_
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 14 Veebr 2019, 19:15
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Madis_ »

Ma küll mingit robotit ei taha. Muru niitmine ju igati mõnus töö. 500 m2 käsiniidukiga niita on köömes. Kuni 1000 m2 on ka ok kui maastik on normaalne (ja "ebanormaalsele" maastikule ju robotit ka ei pane). Suvel ikka vaja väljas nahale veidi päikest ka lasta, pole ju mingi eit, kes tundide kaupa rannas lesib. :good:
Suvaline Jope
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 18 Mär 2019, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Suvaline Jope »

Veel mõni aasta tagasi oli mul ka siin ümbruskonnas selliseid mitte_eit_matshomehi lademes. ise sealhulgas. Nii kui puhkeajal vähegi ilm lubas, nii muutus põhiliseks loodushääleks muruniidukite jauramine. Üleaedsel pensionäril veel miski nõukaaegne isetehtud, 2T mootoriga ja tühjakspõlenud summutiga variant. Olin vahepeal mitu aastat ainuke roboniiduki kasutaja, kuid eelmisel aastal tekkis mu lähiümbrusesse kolm robotit veel. Puhkepäevad hakkasid juba puhkepäevade moodi kostma. Mürareostust pea-aegu polnud ja piltlikult öeldes: õhtuks ei jooksnud kõrvad virtsavett.
Ma ei mõista, mis üübermehisuse tunnus see muruniitmine on, et kui sa seda ei tee, siis oled kohe "eit". Kas muud mehelikku eneseväljendusvormi ja kasulikku tegevust tõesti ei leia?
Viimati muutis Suvaline Jope, 19 Mär 2019, 11:12, muudetud 1 kord kokku.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Prill »

Suvaline Jope jutuga nõus ja ise sama kogenud, üle kümnendi sai ise murutraktorile, muruniidukil, trimmerile valu antud, naabrid samamoodi. Nüüd kus robotniiduk teeb töö on häirivaks osutunud naabrite niitmine, suvel ikka keegi põristab, maal ka 100 meetri kaugune tundide viisi murutraktor tekitab häirivat mürafooni.
See on natuke sarnane suitsetamisega, kui ise oled suitsumees, ei saa nagu aru neist helbekestest-pehmodest, kes tubakalõhnase riide-isiku peale nina kirtsutavad, nüüd kui ise pole samuti enam üle dekaadi suitsu teinud on suitsumehe ruumi astumine lõhnast koheselt tuntav - suitsumehe riided ja kõik on spetsiifiliselt läbi imbunud ja isegi kui ei tule suitsu tegemast, käib odöör pidevalt kaasas - mõelda sai ise samuti sedasi aastakümneid kulgetud :)
Robotniidukiga on nagu paljude muude mugavuslisadega, kunagi kõvemad mehed kirtsutasid härrade peale nina, kes konditsioneeritud autoga kulgesid, et päriselt maksad tuhandeid kroone lisa ja jaksa vändast akent alla lasta ja tasuta tuulel jahutada, sama teema manuaal vs automaat käiguvahetus.
Kui sul see lisamugavus juba kord on, saad alles aru, et tagasi enam minna ei taha. Ma ei tea ühtegi robotniiduki omanikku, kes oleks oma otsust kahetsenud ja roboti kuurinurka visanud ning vanal viisil edasi "nautinud".
Ise samuti ei soeta enam autot, millel kliimaseade puuduks, viimased paar aastat kulgen automaatkastiga ja vabal tahtel enam käsitsi kangiga hammasrataste vahetuse peale tagasi ei trügiks.
Mida lollim ja rutiinsem töö, seda rohkem võiks masin seda minu eest teha. Kuigi tean ka inimest, kes väldib kalkulaatori kasutamist, sest peast arvutamine vähemalt tuhande piires peaks igaühele jõukohane olema, aju treeningu mõttes.
On arenguruumi...
Madis_
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 14 Veebr 2019, 19:15
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Madis_ »

Ei tea, ei ole nagu eriti "hell teema" mu jaoks 1 tund nädalas muruniidukiga niita, et ma seda probleemiks peaksin ja iga hinna eest sellest vabaks tahaks saada. :wave:
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Madis_ kirjutas: 19 Mär 2019, 17:37 Ei tea, ei ole nagu eriti "hell teema" mu jaoks 1 tund nädalas muruniidukiga niita, et ma seda probleemiks peaksin ja iga hinna eest sellest vabaks tahaks saada. :wave:
See on sinust väga tore, et teada andsid, aga siin pole see teema. Teemaks on robotniidukid, mitte ise niitmine.
Usu mind - kui sa korra sellest oled "vabaks saanud", enam sa tagasi minna ei taha! Asi pole ajas, müras, mõnus vms. vaid MUGAVUSES.
Kilopapa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 27 Aug 2018, 21:16

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Kilopapa »

krt siis äkki ei tasugi kolme poole raha eest raiderit osta vaid võtaks roboti. saab seda poolteist hektarit 24/7 uhada. ainult puude ja põõsaste ja kõige muuga võib niiduk lolliks minna. :scratch:
Madis_
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 14 Veebr 2019, 19:15
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Madis_ »

anryo kirjutas: 21 Mär 2019, 14:46
Madis_ kirjutas: 19 Mär 2019, 17:37 Ei tea, ei ole nagu eriti "hell teema" mu jaoks 1 tund nädalas muruniidukiga niita, et ma seda probleemiks peaksin ja iga hinna eest sellest vabaks tahaks saada. :wave:
See on sinust väga tore, et teada andsid, aga siin pole see teema. Teemaks on robotniidukid, mitte ise niitmine.
Usu mind - kui sa korra sellest oled "vabaks saanud", enam sa tagasi minna ei taha! Asi pole ajas, müras, mõnus vms. vaid MUGAVUSES.
No ega diivanil lösutamine ka ju sobiv alternatiiv pole? Vabal ajal tahaks ikka teha neid asu mis meeldivad ja kord nädalas tund aega muruniitjaga niita on kahtlemata meeldiv füüsiline aktiivsus. :roll: Kui ikka väga mitu tundi läheb, siis võibolla jah hakkab ära tüütama.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas laurit »

Tund ei ole palju jah niitmiseks kulutada, samas selle tunni leidmisega on kohati probleeme, küll sajab vihma (niita ei saa), küll on vaja mujal olla, kui on sobilik ilm, jne.
Robot niidab kogu aeg.
Madis_
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 14 Veebr 2019, 19:15
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Madis_ »

Ei ole probleeme täheldanud selle tunni leidmisega ja ei arva, et igal võimalikult juhul peab mugavust maksimaalselt taga ajama ja selle eest rohkem raha välja käima. :)
betoonieri
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 23 Mai 2012, 06:39
Asukoht: Tallinn Nõmme
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas betoonieri »

Madis_ kirjutas: 21 Mär 2019, 22:24 Ei ole probleeme täheldanud selle tunni leidmisega ja ei arva, et igal võimalikult juhul peab mugavust maksimaalselt taga ajama ja selle eest rohkem raha välja käima. :)
Mida Sa nüüd jaurad? Minul on robotniiduk selleks, et jõuan sellel vabaneval ajal mingi muu kasuliku asja ära teha! Ei ole alati sedasi, et istutakse toas, õlu käes ja vaatad kui toredasti niiduk töötab.
Betoon on meie sõber!
betoonieri@gmail.com
+37255670626
Madis_
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 65
Liitunud: 14 Veebr 2019, 19:15
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Madis_ »

Las ta siis olla. Ma arvan, et teengi kasulikku ja meeldivat asja kui tund aega nädalas muru niidan. :)
mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Veebr 2010, 18:23
On tänanud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas mattu »

küsimus paigalduse kohta. Worx niiduk, kas ta tuleb mööda seda piirdetraati koju? küsimus selles, et mullahunnik näiteks ühes nurgas maas, kui panen traadi hunniku tagant, et kui hunnik ära kaob siis niidab sealt alt ka. Või siis ta seal hakkab jamama, kuna ei saa piirdetraadile ligi?
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Tuleb koju ja läheb niitma (kui ääreniitmine om aktiveeritud) piki seda kaablit. Kaabli lähedal takistusi olla ei tohi. Keset hoovi võib olla kasvõi mitu mullahunnikut sul, peaasi et sinna ennast otsa ei sõida või kinni ei kaeva. Aga selline ~50cm peaks min. piirdetraadi ümber vaba ruumi olema.
mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Veebr 2010, 18:23
On tänanud: 3 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas mattu »

Tänud vastuse eest. Aga vaatan, et see laadimispesa ise ka jääb talle ju nn teepeale ette, kaabel jookseb jaama alt läbi. Mõtlen, et nii kui mõne peenra aia äärest muudan või põõsa välja võtan, siis vaja jälle traat ümber panna.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas anryo »

Kaabel jookseb jaama alt läbi, et ta oskaks jaama sisse sõita. Jaamast välja sõites robot tagurdab ja siis teeb poolkaare, kuni kaablini jõuab (kui servaniitmine on aktiveeritud). Kui servaniitmine on mitteaktiivne, siis tagurdab jaamast välja ja paneb lihtsalt ~45-kraadises suunas minema.
Piirdetraat piirab välisperimeetri, võid selle ka kohe põõsastest/peenardest kaugemale panna, kuid siis jääb suurem ala, mida pead ise niitma.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Mul piirneb muru osaliselt aia betoonsokliga, võrkaiaga ja puitterrassiga. Kokku ~25 jm. Püüan pilti ette saada - kui laia riba robot sinna kasvama jätab. Kui ma Husqvarna juhendist õigesti aru saan, siis peaksin piirdekaabli panema 20cm terrassist/aiast ja robot jätab siis ca 12cm muruserva puutumata? Tegelikkus klapib juhendiga? Kas on võimalik selle niitmata riba laiust vähendada KUI mind ei häiri, et robot vastu terrassi või aiavõrku nühib?

Puhast murupinda on 460-470 m2. Äkki 500m2 Landroid saaks ka hakkama, see uuem mis jätab teoorias vaid 2,5 cm niitmata serva.
Suvaline Jope
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 18 Mär 2019, 15:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas Suvaline Jope »

Kui robot liigub piki kaablit laadimisjaama suunas, siis sel ajal ei tohi ta kuhugi vastu nühkida ega takerduda. Nii kaugel peab siis kaabel ikka asuma terrassist või aiavõrgust. Kui ta tajub laaadimisjaama minnes teel takistust, siis pöörab ta kaablist eemale ja hakkab uuest suunast kaablit otsima. Oleneval aia kujust ja takistuste asukohast, võib olla suur tõenäosus, et ta traadi üles leidnuna jõuab sama kohani uusti tagasi, kus ta eelmisel korral takistust kohtas ja ära pööras, ja nii ei jõuagi ta lõpuks laadimisjaama. Robot liigub mööda traati vastupäeva. See annab võimaluse traadi järsemates "vasakkurvides" traati veidi takistustele lähemale sättida, kuid samavõrra peab "paremkurvides traati takistustest kaugemal hoidma, sest robot otsib/järgib traati esiotsas olevate anduritega ja tema tagumine osa koos ratastega pisut lõikavad kurvi.
Kui niidetaval alal või servas on põõsaid-puhmaid (näiteks pojengid, roosid, marjapõõsad), mida tahetakse piirdetraadiga kaitsta, siis peab arvestama ka nende suvejooksul suureks-lopsakaks kasvamisega. Alale jäävad elupuid ka oleks vaja kaitsta muruniiduki nügimise eest - kõigile elupuu sortidele (näiteks kerakujuline elupuu Tiny Tim) see ei meeldi.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: robotniiduk

Lugemata postitus Postitas aero »

Suvaline Jope kirjutas: 23 Apr 2019, 15:53Robot liigub mööda traati vastupäeva.
Kõigil robotitel sama loogika - kui jaama otsides traadini jõuab, keerab alati vasakule? Ja ei tee vahet piirdetraadil ja juhttraadil?
Vasta