Saeraam

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
SilverStar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Jaan 2013, 20:00

Saeraam

Lugemata postitus Postitas SilverStar »

Kas keegi kasutab koduses majapidamises mingisugust saeraami?
Kas siis tehase oma või enda välja mõeldut?
Head ja vead?
Saatana_Peni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 12 Mär 2013, 15:32
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Saatana_Peni »

Tere Sai mõned aastad tagasi soetatud omale Venemaal tehtud isend. Elektrimootoriga ja saeketiga. Muidu tore asi aga nagu Vene asjadega ikka kõigepealt peab nädalakese varuma et asi korralikult tööle putitada (aga võibolla mulle lihtsalt sattus kehva isend)
Plussidest ja miinustest rääkides on kõige suurem eelis see et saab teha seda materjali mida vaja ja kui palju parasjagu vaja. Ja kui on oma mets siis saab ka kõverad palgid sealt suurema vaevata läbi lasta.
Miinuseks on minu arvates saagimise aeg ja see et keti peab hoidma väga terava koguaeg. (ise ostan järgmiseks kindlasti kõvasulam hammastega keti)
kaader
külaline

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas kaader »

Minul on Rootsis tehtud lintsaeraam. Kogemuste puudumise tõttu oli ülespanekuga mässamist ja esimesed saagimised tundusid lootusetud. Sai targemate juures käidud vaatamas, mis järel ostsin uued lindid ja masin hakkas tööle. Terava lindiga lõikab päris jõudsalt, mootor on 5.5 kw.
Laua saagimise juures on väga palju õppimist. Erinevad puuliigid käituvad omamoodi. Üllatuseks oli, et haavapuust on sirget lauda suur kunst saagida. Lisaks on tähtis, kuidas palk alusele paigutada, kuidas teda pöörata jne.
Peamiselt sai saeraam prusside ja plankude saagimiseks võetud. Kui poehindasid vaadata, siis prusse on oma metsast väga mõistlik ise saagida. Prussi puhul ei mängi nii suurt rolli ka saagimise vead. Kui tollisel haavalaual tuleb viga +-5 mm, mis on torkab kohe silma, siis 150 prussi puhul on see juba tühine.
Tuttav talumees hindas, et korraliku saeraami ost tasub ära 100 tihuga juures. Ma ise pole tasuvust analüüsinud, kuna sain kasutatud, kuid heas korras sae peaaegu niisama kätte.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Kuna osutan mobiilse woodmizeri lintsaekaatriga teenust,siis räägiksin oma mätta otsast vaadatuna.
1.Starsionaarne kettsaekater.Ajakulu meeletu.Ka materjalikulu on märkimisväärne,kuna saetee on ca 10mm.
Ka kulu keti teritusele ja -õlitusele on suur.
Tasub osta siis kui lõikamist on harva ja need on kiireloomulised,et ei malda oodata millal saaks tulla mobiilne saekaater ja/või on vedu statsionaarsesse liiga kulukas.
Olen känud palke lõikamas kümnetel klientidel,kellel sellene saekaater kodus seismas,põhjuseks lihtsat see,et palke palju ja aega nende saagimiseks napib.
2.Teisaldatav saeraam koos võimas mootorsaega.Sobib kasutamiseks kui lõiked vähe ja lõikust tahetakse teha metsas.
3.Amatööri lintsaag.Ehk lintsaag mootoriga alla 7,5kw ja lindilaiusega alla 38mm.Täiesti mõtetu ost.Kallis ja ei anna piisavat kvaliteeti.Lõikelainetus on väga kerge tekkima.
Eks igaüks hindab jälle oma olukorda ise.kas kulutada oma raha ja aega minisaekaatri ostuks ja kasutamiseks,kutsuda oma juurde proffessionaalne liikuv ketas-või lintsaekaater või viia palgid saekaatrisse
Mina olen saaginud 3,5 aasta jooksul üle 4000tm palke ja olen oma segmendis tipptegija.
http://www.eramets.ee/foorum/viewtopic.php?id=5388
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
kaader
külaline

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas kaader »

Kui keegi õpetaks kuidas seda lõikelainetust 35mm lindiga sael vähendada, oleks väga tänulik. Mõnel kuusel kisub nagu magnetiga oksakohtadest sügavamale. Aeglasem peale lükkamine aitab sirgemalt saagida. Paistab, et seal ongi kompromiss, kas saagida sirgemalt kuid aeglaselt või kiiresti ja lainetusega.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Mina kasutan Woodmizeri DoubleHard linti,laius 38mm,paksus 1,14mm.Mitte ainult laius vaid ka paksus tagavad stabiilsuse.Kui sul on soovi siis mul on veel 2 pakki tagavaraks,võin müüa 25 eur/tk,pikkus on Woodmizer LT-15,LT-20 ja LT-40-l ühesugune 401cm.Sama pikkusega on ka osa Pilouse ja Wirexi mudeleid.Lõikelainetuse tekkeks on 100+ erinevat põhjust,aga olulisemateks peale etteandekiiruse ja linditeravuse on ka lindiräsa,ehk hammaste kaldenurk.
Aga kui sul on amatööri lintsaagi,siis sa ei saagi saama kvaliteeti.Nagu ma eelmises postituses kirjutasin,siis peab olema.
1.Lint laius min 38mm ja paksus min 1mm või laius min 60mm ja paksus min 0,9mm.
2.Mootor,mis sellist linti jõuaks ringi ajada peaks olema vähemalt 7,5kw,soovitavalt 11kw
3.Kindlasti peaks olema liigutatavad juhtrullikud,mis võimaldaks lõikava lindiosa hoidmist minimaalse vahega.
4.Juhtrulliku laius peaks vastama lindilaiusega.Ehk kitsaste rullide peale pole mõtet ajada laia linti,ega ammugi mitte vastupidi.
5.Linditeritus peab olema kindlasti teemantkettaga,abrasiivketas jätab lindile teritusrandi.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
kaader
külaline

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas kaader »

Üks mure ongi selles, et lindi juhtklotsid on kulunud ja ei anna reguleerida enam. Minu sael pole juhtrullikuid, vaid on mingist plastikutaolisest ainest klotsid. Originaalid maksavad 120 eurot! Uskumatu, ega need tikutopsi suurused junnid pole ju kullast tehtud. Selle raha eest saab 6 linti näiteks.

http://shop.lennartsfors.com/sv/klossar ... -smb-4-stk

Arvestades nende klotside lihtsust peaks mingi odav alternatiiv olema?
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Tekstoliit?
Tee ise laagritega toetus.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Minu sael on need juhtklotsid originaalist metallist.
Oma ala meister..
kaader
külaline

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas kaader »

Eespool oli juttu, et saelinti peaks teritama teemantkettaga. Mul on olemas teritaja Grindlux 4000 (http://www.husqvarna.com/ddoc/HUSO/HUSO ... 113-26.pdf). Sellel on tavaline abrasiivketas.
Mulle on öeldud, et selle Grindluxiga on algajal raske linti teravaks saada. Seetõttu pole julgenud ennast kokku võtta ja proovida. Samas on korralik juhend olemas, kui raske see siis ikka saab olla? Soovitatakse väga õrnalt teritada ja isegi 3 ringi lasta.
See oleks ikka suur kokkuhoid, kui saeraami kõrval saaks lindid ära teritada. Räsama peab peab igal kolmandal teritusel.
Grindluxi juhendis on teritusketta šabloonid. Šablooni järgi tuleb ketas luisuga õigeks käiata.
Jagage kogemusi, palun.

Saeraamiga kaasa saadud 3 linti on täiesti rikutud. Eelmine operaator on teritaja nii isukalt lindile peale lasknud, et hammastest on köndid järgi. Ilmselt see teritamine nõuab natuke rohkem taipu.
kaader
külaline

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas kaader »

Sita Nikerdis
külaline

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Sita Nikerdis »

kaader kirjutas:Kui keegi õpetaks kuidas seda lõikelainetust 35mm lindiga sael vähendada, oleks väga tänulik. Mõnel kuusel kisub nagu magnetiga oksakohtadest sügavamale. Aeglasem peale lükkamine aitab sirgemalt saagida. Paistab, et seal ongi kompromiss, kas saagida sirgemalt kuid aeglaselt või kiiresti ja lainetusega.
Kas lint on ikka korralikult pingul ja kas õli ikka jookseb lindile?
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Sita Nikerdis kirjutas:Kas lint on ikka korralikult pingul ja kas õli ikka jookseb lindile?
Õli? Mida nalja veel? Kindlasti peab see olema vana kasutatud diiselmootori õli.
Oma ala meister..
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

kaader kirjutas:Eespool oli juttu, et saelinti peaks teritama teemantkettaga. Mul on olemas teritaja Grindlux 4000 (http://www.husqvarna.com/ddoc/HUSO/HUSO ... 113-26.pdf). Sellel on tavaline abrasiivketas.
Mulle on öeldud, et selle Grindluxiga on algajal raske linti teravaks saada. Seetõttu pole julgenud ennast kokku võtta ja proovida. Samas on korralik juhend olemas, kui raske see siis ikka saab olla? Soovitatakse väga õrnalt teritada ja isegi 3 ringi lasta.
See oleks ikka suur kokkuhoid, kui saeraami kõrval saaks lindid ära teritada. Räsama peab peab igal kolmandal teritusel.
Grindluxi juhendis on teritusketta šabloonid. Šablooni järgi tuleb ketas luisuga õigeks käiata.
Jagage kogemusi, palun.

Saeraamiga kaasa saadud 3 linti on täiesti rikutud. Eelmine operaator on teritaja nii isukalt lindile peale lasknud, et hammastest on köndid järgi. Ilmselt see teritamine nõuab natuke rohkem taipu.
Ise kasutan hetkel tavalist abrasiivketast lintide terituseks. Saab teritatud küll, kuid hetkel seisavad mõned lindid kuna räsa puudub ja kehva räsaga hakkavad ujuma.
Luisugapead kettale andma šabloonis toodud kuju, ega seal muud raskust polegi.
Oma ala meister..
mihkbab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 12 Veebr 2013, 21:57

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas mihkbab »

Saatana_Peni kirjutas:Tere Sai mõned aastad tagasi soetatud omale Venemaal tehtud isend. Elektrimootoriga ja saeketiga. Muidu tore asi aga nagu Vene asjadega ikka kõigepealt peab nädalakese varuma et asi korralikult tööle putitada (aga võibolla mulle lihtsalt sattus kehva isend)
Plussidest ja miinustest rääkides on kõige suurem eelis see et saab teha seda materjali mida vaja ja kui palju parasjagu vaja. Ja kui on oma mets siis saab ka kõverad palgid sealt suurema vaevata läbi lasta.
Miinuseks on minu arvates saagimise aeg ja see et keti peab hoidma väga terava koguaeg. (ise ostan järgmiseks kindlasti kõvasulam hammastega keti)

see et sulle juhtus nn praak raam seda ma kohe ei usu, ise saaginud pikka aega samasuguse isendiga, pirtsakas nagu drushba. :)
Tarzan13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Apr 2014, 11:41
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Tarzan13 »

Väiksemad lintsaeraamid täitsa korralikud abilised ainult nad vajavad veidi rohkem mõistust kui laiad ja paksud lindid
Suurepärast tööd saab teha 35mm laia ja 0,9mm paksuse lindiga Laia ja paksu lindiga lõikajad kes väidavad et alla 40mm ja 1,1mm lindiga tõõ aeglane ja eba kvaliteetne = sellega et mees ei oska linti räsada ja teritada. Lintsaeraamid vajavad häid linte ja ka mõistust et nendega toime tulla aga kui sa asja selgeks saad on kõik väga lihtne ja pole lainetusi ega muid jamasid Järjest rohkem tekib tunne et peaks läbi viima lintide ja raamide hoolduse ja kasutuse koolituse
Hunt kriimsilm kel 9 ametit.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Tarzan13 kirjutas:Väiksemad lintsaeraamid täitsa korralikud abilised ainult nad vajavad veidi rohkem mõistust kui laiad ja paksud lindid
Suurepärast tööd saab teha 35mm laia ja 0,9mm paksuse lindiga Laia ja paksu lindiga lõikajad kes väidavad et alla 40mm ja 1,1mm lindiga tõõ aeglane ja eba kvaliteetne = sellega et mees ei oska linti räsada ja teritada. Lintsaeraamid vajavad häid linte ja ka mõistust et nendega toime tulla aga kui sa asja selgeks saad on kõik väga lihtne ja pole lainetusi ega muid jamasid Järjest rohkem tekib tunne et peaks läbi viima lintide ja raamide hoolduse ja kasutuse koolituse
Olen nõus sellega, et võiks toimuda mingi koolitus, sest olgem ausad kõike oma pe..e peale ära katseta on suht kulukas. Samas ega need saeraami müüjad suurt isegi ei tea asjadest ega oska rääkida, et mis, kus ja miks. Ei saa ju lati ka müüjat uskuda, et tema müüdav asi on kõikse parem, ei pruugi olla. Hobi tegijale pole vaja alati kõikse paremat ja täpsemat, piisab temale talutavast kvaliteedist, mis iganes see siis tema kriteeriumite järgi on.
Oma ala meister..
Tarzan13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Apr 2014, 11:41
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Tarzan13 »

Raami müüjad üldjuhul ei teagi midagi rääkida ,kuna pole ise löikamisega tegelend
Talunikule kellel vaja aastas 10-20tm palki saagida sobib väga eduliselt WM LT10 või LT15 tüüpi raam
On Läti toodangut ja Eesti meeste tehtuid kõik nad enamvähem ühte tüüpi millega 5-6tm päevas rahulikult läbi lõikad
Kuid koolitus õppepäeva võiks korraldada kui huvilisi, saaks ka ise targemaks
Aga kuna see toimuda võiks
Hunt kriimsilm kel 9 ametit.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Tarzan13 kirjutas:Raami müüjad üldjuhul ei teagi midagi rääkida ,kuna pole ise löikamisega tegelend
Talunikule kellel vaja aastas 10-20tm palki saagida sobib väga eduliselt WM LT10 või LT15 tüüpi raam
On Läti toodangut ja Eesti meeste tehtuid kõik nad enamvähem ühte tüüpi millega 5-6tm päevas rahulikult läbi lõikad
Kuid koolitus õppepäeva võiks korraldada kui huvilisi, saaks ka ise targemaks
Aga kuna see toimuda võiks
No aga võid ju käia vaatamas, kuidas tipptegijad tööd teevad.
Mina olen täna Tääksis, Viljandimaal ja homme Suure-Jaanis.
Minu tööplaani leiad selle teema avapostitusest.
http://www.eramets.ee/foorum/viewtopic.php?id=5388
Ma saen aastas 1500-2000tm palke. Pean endaga võrdväärseks ainult üht tegijat eestis, kel on samaväärsed kogemused ja samaväärne mobiilne saekaater (kindlasti on veel suurema kogemusega statsionaarsete saekaatrite omanike, kuid nad pole mulle konkurendiks).
LT-15 on hea saekaater, lõikeorgan sama, mis LT 20-l ainult väiksema, 7,5kw mootoriga, kuid saam kasutada samu linte nagu LT-20-ga.
LT-15 hind maamessil oli 6000+km.
Lindid on head ja teravad, kuna pakun ka lindi teritusteenust, siis tagasiside on olnud positiivne.
Aga ma tean, mida räägin, sest olen lõiganud rootsi Munkforsi 0,9x 35mm lintidega.
Ei kõlba tulemus kuhugi, lainetab meeletult.
1x40mm juba saab lõigata ja seda ma vahel kasutangi, aga ainult lehtpuu puhul.
Aga põhitööd teen ma 1,14x38mm Double Hard Woodmizeri lintidega). Keskmine jõudlus on 10tm päevas.
Seega minu soe soovitus, unustage ära lintkaatrid, mis on alla 7,5kw ja mis ei saa kasutada 38+mm laiust linti.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Tarzan13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Apr 2014, 11:41
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Tarzan13 »

Ardi. Teema oli pandud koduses kasutuses olevate saeraamide kohta
Selleks sobivad 5,5kw mootoriga ja 0,9x35mm linte kasutatavad raamid väga hästi
Pole mingit lainetust kui lint terav ja räsa paigas seda et mõned lindid kehvemad on kui teised ei vaidle Mõni ütleb et Mersu pole auto ja teine kiidab taevani
Olin ka ise hädas kuid rohkem oma oskamattuse räsada ja teritada (kasutasin ka laiemaid linte lasin nn profi firmal teritada räsada aga tulemust ikka polnud) Nüüdseks probleemid lahentatud ja kasutan aind 0,9x35 linte ja saan kõik vajaliku saetud
St. et õpitud oma ja teiste vigadest ja tuleb juurde uusi teadmisi
Nüüd aitan jõudumööda teisi nii lintide hankimise (toome ise maale Saksa terasest linte) kui teritamise osas Need kes enne lõikasid paksude ja laiade lintidega ja olid hädas saavad nüüd hakkama ka 0,9mm-tega Kahju et ei õnnestund pilte teha (proovisin kuid ei jäänud vead näha) kuidas on mõni linte teritand ja räsanud kus räsa kõigub 0,5mm või on ühele poole räsatud 0,2mm ja teisele 0,6mm ja siis on tulnud minu juurde ja palunud et aita Loomulikult selline lint ei lõika sirget materjaali
Mida laiem ja paksem lint seda rohkem eksida võid räsa ja teritusega.
Mida peaks tegema talunik kellel tekib aastas mõned tuulemurru või muidu maha võetud palgid??!!
Kas tellib sind 4-5tm saagima või ostab mitukümmend tuhat maksva raami?
Parem ostab odavama raami lõikab ise sobival ajal ja sobivasse mõõtu
Loomulikult kui tahan saagida korraga 200tm siis on mõtet mõelda teenuse tellimisele.
Eh kurja küll tuli pikk loba kas ka miskit tarka. Ei oska öelda :? :)
Aga jõudu kõigile ja kellel ikka huvi ja vajadus mõned tm aastas saagida Julgustan hankima omale väike raam
NB Kuid mitte nn rauasae lintidega (peene hambaga) Nagu seda on Pilous 520
Hunt kriimsilm kel 9 ametit.
kaader
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 22 Apr 2014, 11:20

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas kaader »

Lindi laius mõjutab, kui palju linti saab pingutada. 35 mm lint ei kannata kuigi palju pingutamist. Mul sõber proovis rohkem pingutada ja muidugi lint läks pooleks. Lisaks räsale (mis on muidugi kõige tähtsam) aitab sirget lõiget saada lindi pingutamine. Mida laiem lint, seda kõvema pinge saab peale keerata. Teiseks ei saa lai lint saetees nii palju suunda muuta. Ega ilmaasjata suured saekaatrid koguni 600 mm lintidega ei sae.
35 mm puhul sõltub väga palju palgist, milline on puusüi suund. Minu kogemuse järgi on iga 10. palk äärmuslik. See tähendab, et kas lint jookseb sirgelt nagu laseriga või siis vingerdab nagu seak*si. Halvemal juhul on lainetus +- 10 mm. Tollise laua puhul on see probleem, aga 50mm prussi puhul ei sega suurt midagi. Materjal tuleb ära sorteerida ja üldiselt pole mul midagi kaduma läinud. Oma saetud laud on hää ikka, mis sest et kõver :)
Tarzan13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Apr 2014, 11:41
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Tarzan13 »

:o Hullul ja tuulel on palju jõudu seda rääkis juba vanarahvas :D :D
Seda et laia linti rohkem pingutad on täielik jama nii 35 kui 40st linti tuleb pingutada sama pingega Kui on kehv lint läevad mõlemad puruks. Lindi pinge peaks olema ca 130atm (kui hüdro pinguti ja kell vahel näeb seda ilusti) see et lailint vähem mängib on muidugi õige aga see tähendab ka seda et peab olema võimsam mootor sest mida laiem lint seda suurem koormus tekib. Kui lint õgesti teritatud räsatud ja tugirullide regull paigas siis lõikab 35x0,9mm lint vägagi ilusti ja sirget materjaali. Loomulikult kui tegu võimsa mootoriga ja arvad et jooksed palgist läbi siis läheb lainesse sellisel puhul on lai lint aga alla 7,5kw mootoritele on see piin mis piin. Täpsemat infot (tehase poolne) lindi vigadest leiab saelindid.ee pealt Olen viimasel ajal palju nn teritajate linte ümber teinud kuna kunded kurtsid et peale teritust enam lõigata ei saand siiani on rahule jäädud ja uuesti tuldud Ei väida end jumal olevat et ei eksi ja nn si.... sisse ei satu kuid on linte mis no kuidagi ei taha räsale alluda Teravaks saavad aga vot tee või tõrva räsa paika ei saa nagu vaja ja nendel lintidel pole tavaliselt ka mingit markeeringut et mis firma või kelle kehadega tegu.
Kui kellelgi mure proovin jõudumööda aidata nii palju kui oskan kontaktid kodulehelt

Parimate soovidega Avo
Hunt kriimsilm kel 9 ametit.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Lainetuse tekke 3 põhipõhjust on: Vale räsa, valesti valitud kiirus ja materjal.
Kõik muu on juba kökimöki. Nüri lindiga saab lõigata ka lainesse minemata, aga tempo on aeglasem ja lõige tuleb karvane. Ka valesti reguleeritud rullikutega saab tööd teha, pikemas plaanis lihtsalt sööb rullikud kiiremini ära. Tõenäoliselt saab ka õhema ja kitsama lindiga lainevabalt lõigata, kuid aeglasema tempoga, seega sobimatud profitööks.
Kui lindil on sisemised hambad liiga väljas, siis lint kisub üles, laia lõike puhul on lõige kumer.
Kui lindil on välimised hambad liiga väljas, siis lint kisub alla, halvemal juhul rullikutest eemale, laia lõike puhul on lõige nõgus. Seda kui lint kisub alla kuuleb ka häälest, heli läheb vaiksemaks. Seda saab siis eriti aru, kui ei kasuta libestuseks vedelikku. Ja mina olen leidnud, et libestamine ei ole vajalik, juhul kui lindile midagi ei kleepu. Vesi on küll peal, aga kraani avan vaid siis, kui lindile hakkab midagi kogunema tavaliselt koorevigastuste ja vaigupesade korral, aga ka näiteks saar on selline, mille puhul lint vajab libestamist. Kuivem saepuru lendab paremini välja, ka tekib oluliselt harvem woodmizerile omast tõrget, kui saepuru klompe koguneb vedava ratta pehmendusrihma alla.
Räsamisest veel niipalju, et peale igat teritust räsada pole vaja, kui räsa oli korralik (ei kisu, ega jäta lõikejälgi-jutte), see kas räsa on nüüd 0,4 või 0,7mm pole tavalõikuse puhul oluline, tähtsaks muutub see väga kõva(tamm, saar, vaher, jalakas jne) aga ka pehme lehtpuu(lepp, haab, pärn jne ) puhul, sest kõva lehtpuu puhul oleks vaja kitsamat saeteed, pehme puhul laiemat.
Lindi pingsusega on selline lugu, et mida pingumal, seda parem, aga siis ei kesta ka lindid.
Woodmizeri manomeetrit pole, pingutamine käib kummipuksi järgi, kuid mina olen pingutanud alati normist pisut rohkem.
Lähiajal hakkan pakkuma ka lindikeevitusteenust, soetasin vastava seadme.
Tõsi, olen sellega probleemi ees, kuna seade tahab 33A voolu, aga mul peakaitse 20A, seega pean otsima koha kus seda teha, või ostma ampreid juurde või võimsa geneka. No aitaks vist ka, kui osta 11kw mikrotootja päiksejaam, aga see on juba päris kõva investeering.
Ja mu uus abikaasa on pannud paraku investeeringutele veto, kuni maja remont pole lõppenud.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Tarzan13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 28 Apr 2014, 11:41
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Tarzan13 »

Kui tekib küsimusi lintsaagide kohta või lidi probleemid võib alati küsida. Kuna hakkasime ka lisaks lintidele ja teritus ketastele maale tooma saeraame siis võib kõike küsida sellel teemal. kui oskame siis ka vastame ja kui hätta jääme siis uurime. Nii saame targemaks nii meie kui teie. Kodulehelt leiab ka üht teist www.saetehnika.ee sealt saab ka kontaktid
Avo
Hunt kriimsilm kel 9 ametit.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Saeraam

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Tahan ka toonitada seda, et teravaks saab lindi vaid CNC teritusega. Abrasiiviga teritada pole mõtet, sest abrasiiv koorib rohkem metalli ära ja abrasiiviga tekib ka nn krae, ehk ta lükkab osa metalli vaid kõrvale. Sama tekib ka kulunud teemantkettaga.
Parima tulemuse annab muidugi teritus õlikeskonnas, kus õli jookseb otse teemantkettale ja seega ei toimu lõikepinna kuumenemist.
Kasutama peaks ka kvaliteetlinti. Woodmizeri lint, mis on teritatud 10+ korda lõikab ilusti ka peale 2h tööd, aga noname lint jätab lõike karvaseks juba peale 0,5h tööd. Olgugi, et teda on teritatud vaid võib-olla 5 korda ja juba silma järgi paistab, et on hästitöötavast WM lindist laiem (uuena mõlemad 38mm).
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Vasta