Puidufrees pühapäevadeks.

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Tere, siin juttu olnd sellest aga ikka teen teema.
Plaan on paari päeva jooksul endale üks frees osta, mööbli ja muu sarnase jaoks.
Milline präegu müüdavatest freesidest oleks parim hinna ja kvaliteedi suhtega?Minimaalsete lõtkudega.
Kas nii 100-~150euro eest midagi head saab?
Muidugi oleks tore festool osta aga peab esialgu odavamate asjadega hakkama saama.
Nagu aru olen saand siis kõrguse muutmine ja tsangi loks on põhilised vead freesidel?
Võimsust peaks olema 1kW+ kindlasti?
Handymani kauba jätan esialgu kõrvale kuigi võib sealt ka midagi head leida aga töökindlus ja lõtkud..
Arvatavasti ostan K rautast või bauhofist või on Tartus veel mõni hea pood kust saaks odavamalt korraliku freesi?
Võibolla hoopis mõni kasutatud kellegil pakkuda.

Tänud ette kes viitsivad vanal teemal veel kord rääkida.

http://www.bauhof.ee/p/ulafrees-skil-1840-aa/640216
http://www.ehitusmees.ee/epood/product. ... roduct=504
http://www.stokker.ee/elektrilised-kasi ... /p:896329/ teistes suurem sügavus.
Need 6 ja 8mm tsangid vist pole väga head peaks ka 12,7mm olema kindasti?
Näiteks see, aga kvaliteeti ei tea.
http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/1801/
raske algus
külaline

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Kui mul vaba raha oleks, siis valiksin selle:
http://www.ehitusmees.ee/epood/product. ... roduct=505
Miks? Esiteks on see Makita ja see on sujuva käivitusega ning imuriadapter ja voolujuhe asuvad ülal. Ei tasu karta 6-8 freesivõlli, sest enamus euroopas kasutatavad freesid on just 8mm võlliga ning suuremaid pole käsifreesi jaoks eriti tarvis. Teine asi mis kindlasti tuleb meeles pidada - freesi terad hulgipakendis no-name pole ka kõige vingema freesi korral hea lahendus. Proovi korra Freud või CMT ja saad aru mis erinevus neil on.
Tartus pakub Makita kaupa ntx Tallmac ja nendega saab ka mingis osas kaubelda.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kus neid freese osta on mõistlik?
raske algus
külaline

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Hiid kirjutas:kus neid freese osta on mõistlik?
Kui teradest käib jutt, siis CMT esindaja Eestis on Nava (Stokker) ja Freud asju olen näinud Tööriistamarket's ning Tartus kataloogist saad valida AS Mate Tööriistakeskus esindusest.
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Tera teraks, enne on vaja ülafrees ära osta.Käisin vaatamas bauhof soovitas boschi ja abc makitat.
Ikka see power plus tundub neist nagu parem aga ei julgend ära osta.Juttu selle kohta kole vähe, see eest tal 1/2 tsang.
sinilill
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Mai 2008, 23:09
On tänatud: 1 kord

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas sinilill »

Mis sul see hinnapiir on ning mis töid sellega tegemah hakkad? Teed rohkem tööd laua all või peal?
Sellest 1/2 tsangist pole kasu kui Eesti pinnal freesivalik nullilähedane.

Mina ostaks vastvalt vajadusele kas

http://www.amazon.co.uk/Triton-MOF001-4 ... d_cp_diy_0
või
http://www.amazon.co.uk/Triton-TRB001-0 ... 502&sr=8-9

Need suudavad nii laua all kui peal tööd teha, esialgu tulevadki ainult 1/2 tsangiga, netist saab ka teisi tellida.
Amazonist tuleb nädalaga kohale :D
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

150 euriga tahan hakkama saada.
Mingi hetk läheb äkki laua alla ka.
Kindlaid töid pole aga servade ümardus, soonte lõikamine, tappide jne.
selle hinnaga saab makita 0900 see on aind 900W aga firma on vähemalt teada aga sinu lingitud asja kohta ei ole enne kuulnud kas sul endal olemas siuke?
sinilill
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Mai 2008, 23:09
On tänatud: 1 kord

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas sinilill »

Ei, mul ei ole sellist freesi, aga ma tahaks omale kunagi selle 2kW osta :D
Need Tritonid sobivad imehästi laua alla, tagasilükke vedru käib tal välja ning läbi lauaplate saab imemlihtsalt kõrgust reguleerida.
Vaata videot http://www.youtube.com/watch?v=xP6uQap5YdA See, et neid Eestis ei müüda nüüd teda halvaks ei tee. Välismaal suht populaarsed pillid ning foorumites/ülevaadetes ka inimesed kiidavad.
Amazonis müüakse ka 95€+saatmine 1200W Boschi, aga mina ostaks ikaa Tritoni :D
Tegemist on Inglise Amazoniga, mingeid lisamakse peale saatmise juurde ei tule.
raske algus
külaline

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas raske algus »

+1 sinilill postitusele 1/2 freesiterade osas. Ilusat tööriista pole mõtet endale riiuli peale osta kui lisade sortiment kohapeal nulli lähedane.

Tritoni kohta midagi kosta ei oska. See kõrguse reguleerimine näeb hea välja, kuid mõned on kurtnud seda käepidemest reguleerimise ebamugavust. Kuna mul on 2 freesi - Kress CNC frees laua all ja :oops: Einhell käsifreesiks, siis seda vahetamise probleemi pole.
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Nüüd tuli bauofis soodustus, mõtlesin sealt midagi ära osta.Netis pole peale makita ja skili muid freese aga kohapel peaks bosch ja võibolla midagi veel olema.
Kuna nüüd saab soodustust natuke siis võib hinna piiri natuke tõsta.Kuna makital on üks 0900 mudel aind 900w aga maksab skilli 1300w rohkem siis mõtlesin skili kasuks, kas keegi on seda kasutand?Endal aind skil tikksaag, pole väga vigagi.
sinilill
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 58
Liitunud: 30 Mai 2008, 23:09
On tänatud: 1 kord

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas sinilill »

Kui aus olla, siis mul endal ongi 1/2 tsangiga frees, lisaks veel 12mm ja 8mm tsang. Lihtsalt kui midagi läheb kiirelt vaja, siis peab 8mm freesi kohalikust poest ostma ning siiamaani olen ma seda vaid korra teinud :D Muidu on välismaalt võimalik aga igasuguseid toredaid säästukomplekte osta: nt http://www.amazon.co.uk/Silverline-5804 ... 21&sr=1-11, nädal läheb lihstalt transpordile. Eestist paraku kallis tööriistu osta ning kel vähegi võimalust, soovitaks ka välismaalt tellimise peale mõelda.
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Täna uurides slegus, et meil siin aind bosch, skill, mõni makita ja see power plus. Matrix oli ka aga seda ei hakka vist vaatama tundub kole kahtlane.
1400W power plusi saaks ~100euroga kätte, müüa rääkis, et erilist vahet pole kas see power või bosch.
Ei oskagi valida mõteid käivad, et see power osta kuna tal 1,4kW mootor ja tundub rohkem metalli kui boschil.
router
külaline

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas router »

Olen ka momendil freesi ostmas. Tänud sulle, sinilill huvitava ostuvihje eest! Kui saab tööriista enda väljamaalt osta, siis pole ju mingi probleem ka vajalikke tarvikuid sealt soetada. Siin nagunii valik kehv ja sageli mitmekordse hinnaga. Muidu näib see lingis toodud 2kW frees väga isuäratav küll selle hinna eest. Kripeldab küll aga käsi tõrgub veel ostukorvis OK klikata. :cool: Tritoni asjad tõesti endalegi tundmatu maa aga jah tundub, et ingliskeeles maailmas tõesti otseselt midagi halba ei paista öeldavat. :scratch: Ostukorv UK Amazonist tellides:

Order Summary
Items: 265.09€ (£209.98)
Postage & Packing: 13.85€ (£10.97)
Order Total: 278.94€ (£220.95)
Order Totals includes VAT.

2.3kW Makita RP2300FCX oma 455,40 EUR + Versand 14,95 EUR ehk 470,35 EUR hinnaga tuleb näiteks 191,41 EUR-i kallim. Kas see Makita eest rohkem väljakäidud summa ka ära tasub, see on küll küsimärk. Oletan, et Triton + paarisaja EUR-i eest lisavarustust annaks vist parema lõppväärtuse või teab keegi välja tuua Makita freesil suuri eeliseid?

Ka pühapäeval tööd tehes peab minu tõekspidamiste kohaselt tööriist olema korralik, jõudma teha ja olema mugav kasutada. Pole mõtet oma pühapäevi rikkuda mingi saastakaga maadlemisele ja koguda ähkivast-logisevast-lagunevast tööriistast negatiivset energiat. Just my 2 Cents..
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Ostsin poest 1,4kW skilli. üks loks mis häirib aga tuleb aind siis vällja kui liialt vasemat nurka suruda.Siiamaani teeb kõik tööd ära selle raha eest.kuskil 60euroga sain kätte. Eks näeb kaua töötab.
Nüüd välismaalt terasid tellida ja hea freesida, präegu üks odava komplekt olemas mis oli varem juba.

Nüüd vaja paar lihv masinat osta, mõtlesin makita 300w osta k-rauta see 116 euri amazonist tsipa odavam. Siis hakkas silma üks woodster 400w ja 44 euri bauhofi kodukal.
Kruatas on ryobi oma kah kus on reguleeritavad pöörded 64 euro eest.
Ei teagi millist osta, kas see pöörete regulerimine ongi nii tähtis?Makita oleks vast kindla peale minek aga hind teistest poole kallim.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

andke teada jahh. Kui need 3x odavamad riistad millekski kõlbavad, siis oleks küll tore üllatus. Seni olen profitööks kasutamisel pidanud neis pettuma. Jutt ei käi küll freesist, vaid muudest töriistadest. Aga arvan, et põhimõte peaks sama olema.
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas Allan »

Niisiis, 2 nädalat tagasi oli tarvis niikuinii amazonist üks tellimus teha ja panin möödaminnes selle 1400W Tritoni ka ostukorvi, puhas impulss-ost. Nüüd olen paar päeva seda kergelt katsetanud ja saab midagi kirja panna. Laua külge pole see masin veel jõudnud.
Taustaks nii palju, et varem kasutasin "pühapäeviti" odavat Tecnumi (Fartools) 1800W freesi, mis õnnestus kunagi -50% hinnaga, ehk siis ~60euroga kätte saada. Veidi enne Tritoni tellimist purunes minu Tecnumil sügavuspiiriku lukusti juurest korpus. Kvaliteet-freesidega kogemus puudus, kuid ilma selletagi oli selge, et see Tecnumi masin on ikka suht õnnetu.

Seega oskan võrrelda Tritonit Tecnumiga, kuid kahjuks mitte teiste korralike freesidega:
+ dual-mode on hea lisa. Kanti freesides või laua küljes on võimalik vähehaaval sügavust korrigeerida. Tecnumiga võimatu operatsioon.
+ freesi terade vahetamine väga mugav, tsang tõuseb tallast kaugele välja ja ühtlasi lukustab võlli.
+ sügavuspiirik palju asjalikum kui Tecnumil ja paari proovimisega ei nihkunud paigast ka, nagu Tecnumiga alatasa juhtus. Freesi tera vahetamine ei riku sügavuse seadet ära, vaid uue teraga saad ilusti nullpositsiooni uuesti määrata.
+ on-off lüliti, mida ei pea töötamiseks pidevalt hoidma. Samas on ta ilusti sõrme juures olemas, et vajadusel off vajutada.
+ puruimejat pole küll veel külge pannud, kuid puruimeja adapter oli tal juba kastist välja võttes küljes ja selle olemasolu ei paista kuidagi segavat. Ehk siis ei näe hetkel põhjust seda mingil põhjusel eemaldada. Tecnumil oli freesi tera vahetus paras piin kui adapter küljes.
+ veidi kergem kui Tecnum ja seega mugavam.
+ paraja survega vedru, mitte nagu Tecnumil, mis liikus raskelt ja tihkelt. Vedru vajadusel kergesti eemaldatav (user guide soovitab eemaldada kui frees laua alla panna).
- üsna äkilise käivitusega (Tecnumil on eriliselt pehme start) ja teeb ka veidi rohkem müra.
- kopeer-rõngaid (guide bushes) polnud ühtegi kaasas, seega panin need eraldi tellimusega teele. Kahjuks see aga tõstab jällegi masina lõplikku hinda. Tecnumil oli vähemalt 1 selline kaasas, kuigi väga ebatäpne.
- külgtugi on kuidagi imelik, hetke seisuga eelistaksin traditsioonilist varrastega külgtuge - võibolla harjumise asi. Ja hetkel ei näe, et see tugi minu jaoks väga oluline oleks.
- pole 8mm tsangi. Kaasas olid 12mm ja 1/2".
- kohaliku esindaja puudumine

Kokkuvõtteks olen hetkel tellitud Tritoni aparaadiga väga rahul. Asjad said vana freesiga ka kuidagi tehtud, kuid uuega on palju mugavam.
raske algus
külaline

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Allan kirjutas: + dual-mode on hea lisa. Kanti freesides või laua küljes on võimalik vähehaaval sügavust korrigeerida. Tecnumiga võimatu operatsioon.
Mis asi see dual-mode on? Kas sama asja mikro-seadistajaga ei anna teha?
+ sügavuspiirik palju asjalikum kui Tecnumil ja paari proovimisega ei nihkunud paigast ka, nagu Tecnumiga alatasa juhtus. Freesi tera vahetamine ei riku sügavuse seadet ära, vaid uue teraga saad ilusti nullpositsiooni uuesti määrata.
Viitsid äkki pikemalt seletada? See tundub üks igavesti hea võimalus olema, millest ise olen ka aeg-ajalt puudust tundnud.
- üsna äkilise käivitusega (Tecnumil on eriliselt pehme start) ja teeb ka veidi rohkem müra.
Kummaline, sest kodulehel kenasti kirjas, et antud mudel on soft-start käivitusega.


edu ja töökindlust!
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas Allan »

raske algus kirjutas:
Allan kirjutas: + dual-mode on hea lisa. Kanti freesides või laua küljes on võimalik vähehaaval sügavust korrigeerida. Tecnumiga võimatu operatsioon.
Mis asi see dual-mode on? Kas sama asja mikro-seadistajaga ei anna teha?
Loogiliselt võttes saab mikro seadistusega ka kõike seda teha (endal otsene kogemus puudub).
Triton vist nimetab dual modeks seda, et freesi saab kasutada nii tavalises sukelduvas (plunge) reziimis, kui ka fikseeritud/määratud sügavusega. Fikseerimine käib siis sisseehitatud kruvi-mehhanismiga. Ja kui tahta nüüd näiteks kasvõi pool mm korrigeerida, siis piisab kruvi keeramisest. Põhiline kasutus peakski sellel reziimil olema laua all olles. Triton on siis need 2 asja ühte korpusesse pannud.
raske algus kirjutas:
+ sügavuspiirik palju asjalikum kui Tecnumil ja paari proovimisega ei nihkunud paigast ka, nagu Tecnumiga alatasa juhtus. Freesi tera vahetamine ei riku sügavuse seadet ära, vaid uue teraga saad ilusti nullpositsiooni uuesti määrata.
Viitsid äkki pikemalt seletada? See tundub üks igavesti hea võimalus olema, millest ise olen ka aeg-ajalt puudust tundnud.
Raske kirjeldada, aga kui pilti kõrvale vaadata, siis ehk saab aru. Sügavuse määramine ei käi mitte korpuse küljes olevalt vardalt, vaid talla küljes olevatelt stopperi "kruvidelt". Talla küljes on 3 asendisse keeratav stopper - üks sügavus on null ja kaks sügavust saab siis ise väikese mutriga määrata. Korpuse küljes on üles-alla liikuv varras, mis tuleb siis alumise stopperi null-positsiooniga ühildada. Seega peale tera vahetust paned stopperi null-asendisse, vabastad korpuse-varda lukustuskruvi, siis vajutad freesi alla ja tera vastu lauda/detaili (varras liigub selle võrra korpuse sisse) ja varda lukustus nüüd kinni tagasi. Nüüd on algpositsioon sama, mis eelmise teraga ja saab valida tallalt kaks varem määratud sügavust. Kirjeldus tundub pikk ja keeruline, kuid tegelikult kulub 2 sekundit.
raske algus kirjutas:
- üsna äkilise käivitusega (Tecnumil on eriliselt pehme start) ja teeb ka veidi rohkem müra.
Kummaline, sest kodulehel kenasti kirjas, et antud mudel on soft-start käivitusega.
Just, aga võibolla on mul soft-stardist teine ettekujutus ;)
Mitte, et käivitus nüüd freesi käest rebiks, aga otseses võrdluses oma vana freesiga ei paistnud kuskilt otsast soft :lol:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

:good: Sellist kogemuste jagamist võik siin rohkem olla. :good:
raske algus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Sept 2012, 10:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Allan kirjutas:
raske algus kirjutas:
+ sügavuspiirik palju asjalikum kui Tecnumil ja paari proovimisega ei nihkunud paigast ka, nagu Tecnumiga alatasa juhtus. Freesi tera vahetamine ei riku sügavuse seadet ära, vaid uue teraga saad ilusti nullpositsiooni uuesti määrata.
Viitsid äkki pikemalt seletada? See tundub üks igavesti hea võimalus olema, millest ise olen ka aeg-ajalt puudust tundnud.
Raske kirjeldada, aga kui pilti kõrvale vaadata, siis ehk saab aru. Sügavuse määramine ei käi mitte korpuse küljes olevalt vardalt, vaid talla küljes olevatelt stopperi "kruvidelt". Talla küljes on 3 asendisse keeratav stopper - üks sügavus on null ja kaks sügavust saab siis ise väikese mutriga määrata. Korpuse küljes on üles-alla liikuv varras, mis tuleb siis alumise stopperi null-positsiooniga ühildada. Seega peale tera vahetust paned stopperi null-asendisse, vabastad korpuse-varda lukustuskruvi, siis vajutad freesi alla ja tera vastu lauda/detaili (varras liigub selle võrra korpuse sisse) ja varda lukustus nüüd kinni tagasi. Nüüd on algpositsioon sama, mis eelmise teraga ja saab valida tallalt kaks varem määratud sügavust. Kirjeldus tundub pikk ja keeruline, kuid tegelikult kulub 2 sekundit.
Ah-sa-mait!!! Pmst oleks see teostatav ka kõigi nende freeside korral kus see mikro-seadja stopper koos poltidega olemas. Peab kohe esimesel võimalusel ära katsetama. Igatahes on see Tritonil väga elegantselt ära lahendatud.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Allan kirjutas: + freesi terade vahetamine väga mugav, tsang tõuseb tallast kaugele välja ja ühtlasi lukustab võlli.
Sellest funktsioonist juba ammu puudust tuntud. Samas palju keerulist plastik mehaanikat teeb pisut murelikuks.
Max
Mini Visu
külaline

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas Mini Visu »

Mul on see PowerPlus 1500W isend. Noh, teha saab temaga igast asju, olen näinud hulka hullemaid. Kuid sügavuse reguleerimine on veidi ebamugav. Freesi alla surutud asendis põhimõtteliselt see nn peenhäälestus ei tööta. Erinevalt mõnest Boschi isendist. Seetõttu olen üsna vähe kasutanud ka.
peemot
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 02 Nov 2012, 14:38

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas peemot »

Kui PowerPlusi 1500W mudelist juttu, siis sama mudel (veidi teist värvi korpuses) odavamalt:
http://www.amazon.co.uk/Silverline-Rout ... B002QS0J2S
Soovitaks pigem praktiliselt sama hinnaga võimsamat (2050W) (kaasas 5 tsangi: alates 6mm kuni 1/2 tollini)
http://www.amazon.co.uk/Silverline-1247 ... B002QRYFSI

Kunagi proovisin seda PowerPlusi, võimsust jäi väheks. 2050w mudel pole poole aasta jooksul lauas seistes suitsu välja lasknud.

Normaalseks tööks muidugi m12v2
http://www.amazon.co.uk/Hitachi-M12V2-1 ... B000Y8KJ86
Viimasel ajal olen palju kasutanud GKF600. Istub hästi kätte ning jõudu jätkub rohkemaks kui võimsuse järgi võiks arvata
http://www.axminster.co.uk/bosch-bosch- ... od781470/


Pisikestest freesidest on momendil ilmselt parim valik:
http://www.axminster.co.uk/dewalt-d2620 ... rod847127/
MiniVisu
külaline

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas MiniVisu »

Freesile tegid laua ise või kasutasid mingit valmis lahendust? Kuidas sa teda reguleerid seal? On äkki pilti näidata?
Külaline
külaline

Re: Puidufrees pühapäevadeks.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lugesin siin erinevaid freesiteemasid ja ühe koea pealt on väike arusaamatus - misasi see tsang on :)
Samuti oskab keegi lühidalt ja selgesõnaliselt kokku võtta kui palju erinevaid tera kinnitusvariante on ning millist eelistada? Mõtlen lihtsalt, et kui lähen poodi ja ostan endale sobiva freesi ära siis äkki tuleb välja, et tal on mingi eriti kahtlane kinnitussüsteem või mingi imelik mõõt ja ei leia sellele ühtegi tera :)
Vasta