Akukettsaag

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kruvi keeraja
külaline

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Küülaline kirjutas: 30 Jaan 2018, 14:44 Need saed ei ole mõeldud ühe käega saagimiseks. Neil on vasaku käe käepide ja ohutuspidur, mis rakendub ainult siis, kui kahe käega saagida.
täpselt nii, asi võib ikka väga kurvalt lõppeda, sellele vaatamata kasutavad ikka paljud ühe käega.

lk 91 kasutusjuhendis:
Veenduge kindlas haardes, hoides
pöidlad ja sõrmed ümber mootorsae
käepidemete ning mõlemad käed sae
küljes, valige selline keha asend, mis
lubaks tagasilöögi jõududele vastu seista.
Õigete ettevaatusabinõude kasutamisel
suudab operaator tagasilööke kontrollida.
Ärge laske mootorsaest lahti.

http://icmsmakita.eu/cms/custom/fi/user ... 3_NE8.pdf
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Paar kuud tagasi ilmus "Rakennusmaailma"s aku kettsaagide võrdlus. Peeti silmas sobivust ehitusplatsil kasutamiseks.
Pilt
Pilt
Külaline
külaline

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ega kellelegi Eesti ehituspoodides mõnda väikest ja kerget akukettsaagi pole silma hakanud? Hind võiks olla nii 150 tuuris. USAs müüakse selliseid jubinaid sellise hinnaga, et pisar tuleb silma, Worx 322 komplekt on kõvasti odavam kui Euroopas ainult saekere. Mõtlesin jah, et äkki huvi pärast võtaks midagi, lõkke ääres puid tükeldada ja nii.
Tammekõnõ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2010, 00:24
On tänanud: 4 korda

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas Tammekõnõ »

Ah kuidas aeg lendab. :D Akusaed on saanud mõne aastaga päris tavaliseks asjaks. Panin juba teise teema alla jupikese oma kogemusest Makita duc254-ga, aga panen ikka siia ka. 254 on kerge, mugav, kiire ketiga, parasjagu võimas ja lõikab hästi. Ja kasutab ainult ühte akut, 18v. Suurte puude lõikamiseks ta muidugi ei sobi, võimsust on tal umbes 500 vatti, nii et umbes 3- 4 korda nõrgem “tavalisest” bensukast, millega võib juba metsa minna, aga 10-20 cm puude saagimisel on lõikekiirus minu meelest väga hea, lisaks veel kergus, mis tähendab, et sae kasutamisel väsib vähem, ja võimalus kasutada saagi ühe käega, mis ühest küljest lisab ohte, teinekord aga teeb töötamist palju kiiremaks ja ohutumaks. Ise proovisin sellega peenemaid ahjupuid saagida ja käisin metsa väikestest kuivanud puudest puhastamas. Ühe korra tõmbas kes teab mitme töötunni jooksul keti maha ka, ilmselt sattus mingi peenike vits vahele vms. Ketipüüdja on muide metallist ja tundub, et mitte liiga kõvast, igatahes sai sama ketti edasi kasutada. Reaalselt saagida saab 5Ah akuga võib-olla umbes 10 min (ja kui on suurem töö, võtad muidugi suure sae), aga kuna ta saeb kiiresti ja tavaliselt on ükskõik mis töö juures rohkem muud kui otsest saagimist, saab ühe akuga päris palju tööd tehtud. Eriti kui akud olemas, tundub mõistlik ost - saksas u 160 euri koos saatmisega, ilma akudeta. Dewaltil oli midagi taolist juba enne olemas - 18v üsna kiire ketiga saag -, aga siin oli neid võimalik osta/ siia tellida kole kallilt. Nii et paistab, et pisikesed, kerged ja mõistliku hinnaga akusaed on vist valmis saanud ja siia ka jõudnud. :hello:
Tammekõnõ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2010, 00:24
On tänanud: 4 korda

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas Tammekõnõ »

Akude blokeerimise kohta ei tea, aga pikema järjest kasutamise juures kippus aku kuumaks küll minema (näiteks siis, kui ahjupuid saagisin, metsas võsarisu võttes ei pannud tähele, aga seal olid saagimisel ka pikemad vahed ja saetav materjal pigem peenem). Kett käib tõesti kiiresti ja mõistliku jämedusega materjali ka saeb kiiresti - peal oli oregon 3/8 1.1mm kett, vist 90px vms, mis viskas päris korralikke suuri laaste, teritatakse ka 4mm viiliga. Arvata võib, et ekstra väikese võimsusega saagide jaoks välja töötatud. Proovisin ka stihli pmm3c ketti, minu meelest lõikas see pikkupidi materjali paremini - kui näiteks väikesi tappe teed. “Reklaamtekstiks” võib minu juttu pidada niipalju, et kõigile, kellel on vaja (näiteks suure sae kõrvale) väikest ja kerget, väiksemate tööde jaoks mõeldud saagi, julgen seda küll soovitada, eriti kui akud on juba olemas. Arvustusi lugesin enne ostmist muidugi ja kirjutasin pärast kasutamist ise ka, niimoodi on teistel ka julgem osta, ei näe põhjust küünalt vaka all hoida, kui tööriist on minu meelest väga kobe (aga jällegi, tuleb mõelda, kus seda kasutada, muidugi pole see sobilik metsa mahavõtmiseks) :hello:
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kui tahad pikikiudu saagida siis sellejaoks ju müügil teise teritusnurgaga pikisaagimise ketid.
Ise võtsin "suure" sae kõrvale (Stihl MS 260) Stihl MS 170ne. Väiksem vibratsioon ja kergem kaal on tagatud. Pole mingit jantimist pideva akude vahetamisega. Ja metsas käies ei anna see kergem kaal mulle isiklikult küll midagi juurde, et peaks selle tarbeks hakkama akusid kaasa vedama, et neid iga kümne minuti takka vahetada...
Torutööd Tartus 56 932 898
Tammekõnõ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 03 Nov 2010, 00:24
On tänanud: 4 korda

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas Tammekõnõ »

Jah, suuri metsatöid pisikese akusaega ikka ei tee, aga sellise väiksema pusserdamise jaoks - 5-10 cm toomingate väljavõtmine, sekka mõni nati suurem kuivanud saar ka - tundus ideaalne. Ilmselt siis päris saagimist ei olnud nii hirmus palju - osa laasimisi jms tegin kiiniga, siis veel igasugused hunnikutesse panekud ja muu -, sest aku järjest saagides arvatavasti eriti üle 10 minuti ei peaks. Youtubes leidsin video ka selle kohta, miskipärast ei õnnestunud linki panna, tuli justkui ikka mingi reklaam, nimi on “Makita duc254. How much to work with a 5Ah battery”. Metsas käisin paari tunni kaupa ja teine aku oli igaks juhuks kaasas, aga selleni tavaliselt väga ei jõudnud. Eks ta ongi, et igaühel on erinevad vajadused (ja jõud), minule meeldib küll suure saega ka mässata, aga pisike on nii kerge, et see teeb võimsuse ja töökiiruse tihtipeale tasa. Muidugi on pluss ka suhteliselt vaikne töö, klappe otseselt vaja vist pole.
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Mina lisan ka oma plusspunktid sellele ühekäe kergele Makita akusaele. See on see saag, mida olen otsinud ja vajanud. Eeskätt kasutan saekaatritöös pool-pind-pool-laud materjalidel pinna osa jooksvaks eemaldamiseks. Vahel kipub ka palkidel mõni oksatüügas lõikepeale ette jääma ja kiirem on fikseeritud palgil see oksatüügas eest ära lõigata kui palgi asendit muuta või klotse vahele panna.
See saag on kerge ja kiire ja ühekäe oma, mis jätab teise käe vabaks materjali hoidmiseks. Ning akusaele omaselt käivitub nupuvajutusega, pole vaja bensuka kombel iga natukese aja tagant käima tõmmata, mängides tooreklapi ja mootori soojendamisega.
See makita saag on hea ka okste saagimisel, nt redeli pealt.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas di20 »

kunn24 kirjutas: 12 Mai 2019, 11:29 Reklaamtekst ? , tublisti paned. Kui testitulemusi tähele viiitsisid panna, siis just M-le heideti ette aku väikest mahtuvust. Aku energiahulk on U x I x t ja tavaliselt väljendatatakse ühikutes Wh. See annab realse võrdlustulemuse eirneva pingega akudele, kuigi Ah number võib olla sama või suurem.
Keti liiga kiire ringiajamine võib tähendada, et palju auru läheb keti käitamisele ehk kehva kasutegurit. Kunagi oli mul Boschi elektriline kettsaag, mille reklaamlauseks oli keti kiire käitamine (suurendatud joonkiirus). Realses elus tähendas see saeplaatide kiiret vahetamist otslaagri kinnijooksmise tõttu. Kuna see saag oli ka muus mõttes rämps, siis paari plaadi vahetuse järel selle maine teekond lõppes.
M Li akudele alguses heiteti ette aku kontrolleris elemetide taskaalustamise puudumist. See tähendab teadlikult aku lühikest eluiga või nõuab väga täpset elementide valmistmist. Mul puudub info, kas nüüd on lisatud?
Ja teine oluline Li akude tootjapoolne sigatsemine on, et aku vähesel balansist väljaminekul või pikemal seismisel isetühjenemise tagajärjel aku blokeeritakse lõplikult. Kas sellel ka nii on? Kui ja, siis pole seda episoodiliseks kasutamiseks mõtet võtta.
Esiteks mina neid põhjamaade ajakirjade teste enam ammu väga tõsiselt ei võta. Alguses võtsin aga lõpuks sain aru, et testi tulemust määras rohkem see milline kingiks saadud jope või nokats rohkem meeldis, kui tööriist ise. aga see selleks.
Olen nüüd teist aastat kasutanud Ryobi 36V akusaagi ja saega võiks vabalt ka metsa teha kui see aku vastupeaks. Algul pidasin Makita 2 aku lahendust paremaks aga peale mõningast kasutust sain aru miks Ryobi on läinud 36v aku teed. Akudele on sisse ehitatud väga hea kaitsemehhanism. Tavalist kaks 18V akut küpsetaks sellise kasutuse peal ilmselt väga kiiresti ära.
Paberite järgi võib lõigata kuni 25cm jämedust puitu. Praktikas olen lõiganud ka jämedamat 35 ja rohkem. Peamaine probleem ongi see, et see 1,1 kett lõikab väga kiiresti ja tekib väga suur jõud, mitte mootorile vaid akule. Ja langetanud ka jämedamaid puid. Aku koormab veel üle kui lõigata pidevalt jämedat puud juppideks. Samas saaks sellega lõigata ka jämedamat puud kui ketti natuke tuunida. Veits kaotab lõikekiiruses aga ei koorma akut üle ja saab tööd jätkata.
Põhimõtteliselt lõikasin maha ja jupitasin selle saega 3/4 eelmisel talvel tehtud küttepuudest, mida ei ole vähe.
Akudest niipalju, et mul on üks 5ah ja 4ah aku ja kui tööd vaheldada mahavõtmise ja laasimisega siis saab kevadtalvepäeval arvestades selle pikkust tööd teha hommikust kuni lõunani. Vahepeal paned esimese aku laadima. Lõunal teise. Peale lõunat on esimene täis ja alustad tööd ja kui tühi on juba teine täis ja töö rohkem ei seisa.
Aku peab rohkem vastu kui kettsae paaki vaja täita. Ka koguseliselt on aku kergem kui kettsaag sama ajaga kütust võtab. Seda enam, et saag ilma akuta ei kaalu peaaegu mitte midagi. Ei mingit haisu, räiget müra, käimatõmbamist jne. Tõsi aku kaitsemehhanism võib viivitada sae käivitumist mis ajab vahest närvi. Eelmine aasta oli üks vahepealse temperatuuriga ilm ja mul äial oli kolm bensiini kettsaagi kaasas mis mingi õhuniiskuse temperatuuri koosmõjul lakkasid töötamast. Putitas neid pool päeva ja tõmbas käima. Ma pidevalt saagisin ja saagisin.
Kokkuvõtteks metsamehe saeks on saag veel kaugel. Samas on see tehnoloogia alles algusjärgus. Asi ei jää mootori vaid aku taha aga iseenesest on sisepõlemismootor varsti ajalugu.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas di20 »

Valikus oli veel testis olev GeenWorks aga esiteks on sellel sael ja akudel Tööriistamarketis ca 100.-€ juurdehindlus. Teiseks olid kõik netis olevad reviewd suhteliselt negatiivsed.
Teise valikuna oli EGO ei mäleta miks valikust langes aga üks põhjus oli see, et mul oli üks Ryobi aku juba olemas ja netis on antud saag suhteliselt kiidetud.
Siis on veel Stihl ja Husq aga ma ei näinud põhjust rohkem maksta. Tehniliselt tunduvad sarnased võimalik, et on kvaliteetsemad aga ikkagi oli mul aku juba olemas.
Paranormaalne
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 29 Okt 2019, 13:11

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas Paranormaalne »

Soovid Ego, Husqvarna, Makita, Hitachi kettsaagi.
Helista mulle: 5185891
Garantiiga kasutamata kaup mõistliku hinnaga. Tarne üle eesti.
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Akukettsaag

Lugemata postitus Postitas Scott »

Tammekõnõ kirjutas: 12 Mai 2019, 10:19 Ah kuidas aeg lendab. :D
Teema alguses mainitud ja ostetud Gardena akusaag jätkuvalt kasutuses, alles eile õhtul saagisin köögis sületäie Ardi toodud ahjupuid pliidile parajaks.

Selle aja jooksul on Hiinast uus aku, mis on kauem vastu pidanud kui originaal, kolm ketti ja tähiku hammasratas on samuti uus - plastist hammasratta hambad käiab mootor maha, kui kett kinni juhtub jääma. Kui teisel rattal nii juhtus, tegin naeltest metallhambad asemele ja töötab rõõmsalt edasi.

Õlipaagi torukinnituse pidin ka poldist uue tegema, originaalne plasttihend murenes ja hakkas õliloiku tekitama.
Vasta