veotähik

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
konksuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Apr 2011, 15:52
On tänanud: 1 kord

veotähik

Lugemata postitus Postitas konksuke »

Küsimus siis selline et mul endal mootorsaag husqvarna 346 xp, ja oleks aeg tal vahetada veotähikut.Veotähik on tal ühestükis ja hammasratta kujuline. Kas seda asjandust saab ka ise kodus vahetada välja uuema vastu või peab selle jaoks minema spets teenindusse? Teadagi teeninduses sellised teenused pole just odavad ja veotähiku vahetus ei tohiks ka ju teoreetiliselt keerukas olla.

Ette tänades.
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: veotähik

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Kui paljudel saemeestel on veotähik loetud kuluvosaks ja kotis tagavaraks kaasas, et vajadusel metsas ringi vahetada, siis ei tohiks selle vahetus ka H-l väga keeruline olla?
Stihlil vaja stopperseib eemaldada ja tähik maha tõsta.
205d
külaline

Re: veotähik

Lugemata postitus Postitas 205d »

Mina lasin vahetada teeninduses veotähiku( pandi uuema tüübi oma), lati, keti, küünla jms pudi-padi ning minu arust mingit müstilist tööraha selle eest küll ei kasseeritud. Oskaja mehe käes on see ju mõne minuti töö. Mainiks niipalju veel lisaks, et olles nüüd harjunud stihliga, siis husqule keti peale panek võttis mul päris palju aega ja närvirakke.
konksuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Apr 2011, 15:52
On tänanud: 1 kord

Re: veotähik

Lugemata postitus Postitas konksuke »

205d........kui palju sul teeninduses vahetamine maksma läks
205d
külaline

Re: veotähik

Lugemata postitus Postitas 205d »

Kahjuks ma enam täpselt tööraha osa ei mäleta, aga arve oli uue lati, tähiku, plaadi, küünla ja pöörete reguleerimise eest midagi 60 euri kanti. Mäletan, et pabistasin samuti tööraha pärast ja küsisin seal enne remonti andmist mitu korda üle, et palju küünla vahetamine maksab, palju plaadi vahetamine jne jne. Igal juhul suudeti mind vist kuidagi maha rahustada, nii et riskisin sae sinna tegemisse jätta. Minu soovitus on , et sa küsi kindlasti üle, palju selle tähiku vahetamine maksab ja kui ikka väga metsik kirves näkku visatakse, siis ütle neile, et ostad selle tähiku kuskilt mujalt ja paigaldad ise.
konksuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Apr 2011, 15:52
On tänanud: 1 kord

Re: veotähik

Lugemata postitus Postitas konksuke »

205........ma sain teada et tähiku vahetamine 5 euri samas ju ise oleks parem teha sest nii õpib ju uusi kogemusi
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: veotähik

Lugemata postitus Postitas Puravik »

1. Husqvarnal pead sa siduri eemaldama ,et tähik kätte saada. Erinevalt Stihlist kus tõesti võta üks rõngas stopper eest ära. Siduri eemaldamiseks Husqul on mitu meetodit : a) kasutad kolvistopperit b) kasutad suruõhu mutrikeerajat. Vastasel korral hakkad sul mootor lihtsalt ringi käima.

2. Oe. Kas nii poleks kõige lihtsam,et esmalt võtate hinnapakkumise ja siis alles lasete töö ära teha? Teine asi on see,et küünla vahetus on sellinne töö mille võib ka müüja sul otse letis ära teha,sama kehtib keti ja lati kohta. Otse loomulikult kui sul on näiteks saag väga must ning saepuruga koos siis ei taha keegi oma letti määrima hakata ning töö pigem suunatakse koos puhastusega töökotta,mille eest maksad ka rohkem.

http://www.youtube.com/watch?v=aAtqBtAb ... re=related asjalik video Husqu kohta.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
konksuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 12 Apr 2011, 15:52
On tänanud: 1 kord

Re: veotähik

Lugemata postitus Postitas konksuke »

puravik................oskad sa öelda mis süsteemiga se ketiõli reguleerimine toimib .Ise võtsin lahti ja vaatsin et se kruvi mida reguleerid kas pluss poolele või miinus poolele se on vastu seda õlipumba võlli .sry ei tea kas se võll nüüd õige sõna.................aga ei saa sellest kruvi tööpõhimõttest aru et mida ta siis seal täpselt teeb kui keerata teda pluss või miinus poolele.
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: veotähik

Lugemata postitus Postitas Puravik »

konksuke kirjutas:puravik................oskad sa öelda mis süsteemiga se ketiõli reguleerimine toimib .Ise võtsin lahti ja vaatsin et se kruvi mida reguleerid kas pluss poolele või miinus poolele se on vastu seda õlipumba võlli .sry ei tea kas se võll nüüd õige sõna.................aga ei saa sellest kruvi tööpõhimõttest aru et mida ta siis seal täpselt teeb kui keerata teda pluss või miinus poolele.
Ma pole just Husqu spetsialist,aga need kruvid õlipumpade all mõjutavad kui palju õli hakkab kett saama. Kruviga muudad pumbakolvi käiku. Ehk siis + poole pöörates tuleb rohkem ja - poole pöörates annab vähem õli. Päris kinni ei saa keerata seda. Kui sul ketiõlitus puudub või väga nõrk siis viga mujal kui kruvi asendis.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: veotähik

Lugemata postitus Postitas Scott »

Kuidas inglise keeles veotähikut nimetatakse?

Otsin Gardena akukettsaele uut veotähikut, põhjuseks üks peenike pajuoks, mis keti vahele jäädes selle kinni poos ja tähiku hammasratta vöö sai kahjustada. http://www.gardena-ersatzteile.ch/Ersat ... n/8865.jpg pildil 8865-00.900.11 koodiga osa.


Ja ehk oskab keegi öelda, kes Gardena hooldusega tegeleb? On vist Huqvarnaga sama kontsern?

Aitäh
Vasta