Hea rohulõikur

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Lõikur
külaline

Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Lõikur »

Ei tea, kas see teema siia ehitustööriistade alla sobib, aga otsin korralikku rohulõikurit, millega annaks vajaduse korral 8 tundi päevas tööd teha. Ise kasutasin taolist riista viimati paarkümmend aastat tagasi, tänapäevastest pole aimugi. Vaja oleks hektar-paar ülekasvanud heina maha lasta ja võib-olla vahele suts võsa ka. Netist natuke otsisin ja esialgu jäi pilk pidama paarile Partnerile http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/ ... kur/b-407b ja http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/ ... bt-b-472-x ja Husqvarnale http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/rohuloikur/102. Üks jonsered tundus ka huvitav (CC2235), aga see natuke teisest hinnaklassist. Kas on kellelgi nimetatud riistadega või ka teistega häid või halbu kogemusi, hinna poolest võtaks muidugi Partneri, aga äkki tal kvaliteet hinnale vastav, see tähendab teistest kõvasti madalam? Tahaks, et asjal veidi võimsust ka oleks ja käsi päris süldiks ei väristaks.
Aitäh kõigile, kes vastata viitsivad!
Mina ise
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Mina ise »

Nojah, partner odavam muidugi siis, kui võimsust vaadata, Partner 477 Huski 323rII-st kirjade järgi kaks korda võimsam.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Mitte et midagi Partneri vastu oleks, aga ise vaataks Stihl poole. Omal on Partner, mingi väiksem, kodukasutaja isend. Käivitamisega on pidevalt probleeme, hooldus viga ei leia. Tuttaval on vanem ja teine mudel, sama moodi hädas.
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Minule jääb natukene arusaamatuks sinu eesmärk. Kui sinul on raha juba 6-8K kroonides välja käia masina eest siis unusta igasugused Partnerid ära! Päris 8h päevas lasta kannatavad vb ainult iga firma kõige kallimad mudelid kuna neil on selgelt üledimensiooneeritud detailid. Fakt on see,et kõik masinad kuluvad ning tahavad pideva töö juures kuluosade vahetust kuid peamine vahe ongi selles kui kallid on varuosad ja tarvikud ning töökeerukus.

Ühesõnaga mina soovitaks kui hinnatakse ökonoomsust,madalat mürataset ning mugavust ja vibratsiooni vähesust siis Stihl FS310. 1.4kw 4 taktiline mootor,mis on lausa nurruv kass kräunuvate 2 taktiliste kõrval. Kui FS310 jaoks raha pole siis odavam alternatiiv on FS90.

Parim ning ühtlasi ka kalleim riistapuud on Stihl fs 450,mis on heavy duty tööriist. Kuigi tegu on võimsa ja vägagi töökindla masinaga siis võib temaga 8h töötamist väsitada kuna võimsust tähendab ka rohkem pingutust masina kontrollimisel. Niisama rohu laskmiseks on ta siiski natukene overpowered :D
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Lõikur
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Lõikur »

Aitäh vastajatele!Juba kaks on soovitanud Stihli, see vist peaks küll midagi tähendama...See FS310 tundub päris tubli asi olevat.
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Lõikur kirjutas:Aitäh vastajatele!Juba kaks on soovitanud Stihli, see vist peaks küll midagi tähendama...See FS310 tundub päris tubli asi olevat.
Fs90-310 on kõik tegelikult samast seeriast. Ainukene vahe on mootori võimsus ja FS310nel on täiuslikum vibratsioonisummutus süsteem kus kasutatakse hästi elastseid kummipukse nagu FS450el. Asja peenusteni uurides leiame,et erinevad on veel väntvõllid ja karburaatorid,ülekande võllid jne kuid see ei oma suuremat tähtsust kuna need on lihtsalt vastavalt võimsusele vastavusse viidud.

Ühesõnaga tean pmts kõike(remont,hooldus,varuosad) nendest masinatest nii,et tulista aga....
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Lõikur
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Lõikur »

Aitäh kirjutamast! Peab ütlema, et see Stihl hakkab ikka rohkem ja rohkem huvitama. Paar küsimust tekkis veel küll: ei tea, kas FS90-ga kannatab väikest võsa ka võtta? Peamiselt oleks aparaati vaja rohu lõikamiseks, aga vahel võib-olla metsaradasid ka puhastada. Rahakott päris puuga seljas pole, nii et kui odavam asi ka asja eest on, ei hakkakski vast priiskama. Ja kas Stihli lõiketerade alla saab ka panna sellise torbiku nagu Husqvarnal, mis ei lase teral vastu maad minna? :confused:
Lõikur
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Lõikur »

Ise küsin, ise vastan. Vahtisin netist videosid, seal paistis, et see jublakas on tera all täitsa olemas, ja vist metallist(?), mitte plastmassist nagu Huskidel.
miku125
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas miku125 »

miks sa arvad et huqvarnal palstist rohutera? endal 323r igati rahul niitnud nii heina kui väiksemat võsa. Erinevate teradega muidugi.
kaal ja vibratsiooni summutus põhiline mis teeb pikalt töötamise mugavaks, siin ei saa odavamad masinad ligilähedalegi
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Puravik »

1. Kindlasti kannatab võsa lõigata koos väiksemate puudega! Võimsusest puudu ei jää kui oled kogenud lõikaja. Peamine probleem peitub nimelt selles,et kui lõikad puud siis puu hakkab saeketast kinni pigistama või siis tekib tagasilöök,mis viskab masina otsa käest ära! Kui on palju jämedamaid puid,mis on siiski liiga peenikesed,et mootorsaega vehkima minna siis võta sõber appi kes toki vms kaikaga hoiab neid kuskile poole kaldus ,et saeketta tee kinni ei jookseks. Väga ebamugav on nö ühekäega masinat kontrollida ja teisega lükata endale peale kukkuvaid puid/suurt võsa kõrvale!

Peamine asi on hoida saeketas terav ning vähemalt poole gaasiga lõigata kuna alla selle on pöörded liiga madalad,mis paneb siduri libisema ning teeb lõikamise ebameeldivaks kuna vibratsioon on suurem ja peenev võsa pigem kaldub kõrvale või takerdub ketta vahele!

Sügavalt soovitan osta juurde võsaketta kaitse kuna trimmpea kaitsega on väga ebamugav töötada ning see jääb igale poole kinni võsa vahele. Trimmpea kaitse on tunduvalt suurem kui ketta diameeter. Ilma kaitseta võivad jällegi peenikesed oksad/võsa end ümber ketta kinni kerida ja pöörlev saeketas puudutades miskit võib jällegi visata masinat suvalises suunas!! Ohtlik!
Spetsiaalse võsaketta kaitsme pead eraldi juurde ostma,aga see investeering on oma raha väärt!

Üldiselt peab inimene ise ära proovima võsalõikuse kuna palju täpsemalt peab jälgima,mis ketta kohaga lõikad erinevalt trimmpeast millega lihtsalt vehid :D .

2. See torbik on tegelikult terasest stantsitud kaussja kujuga detail,mis samaaegselt ei lase kettal päris maapinda puudutada ning ühtlasi kaitseb ka kinnituspolti/mutrit kulumise eest! Ma nüüd peast ei oska öelda kas uue masinaga saab kaasa või mitte aga tegelikult käib “torbiku” alla veel nö suur nuutidega seib ka. Ilma selleta venitad torbiku kõveraks kuna see annab teatava distantsi. Läks veidi keeruliseks aga kiire käik poodi ja müüjad juba saavad aru mida sul täpselt vaja on.
3. Et jah FS90 on täitsa hea tööriist kui natukene masinat hoida ja kasutada VÄHEMALT Stihl HP Super õli ning käia kord aastas hoolduses kus reguleeritakse klapivahesid ning kontrollitakse paari muud asja!
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Lõikur
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Lõikur »

Hing kisub küll Stihli poole, neljataktiline on ikka tüki maad pehmema häälega ka. Nüüd polegi muud, kui lähen tüütan veel natuke poes müüjaid, äkki keegi teeb pakkumise, millele võimatu ei öelda :) Suvel postitan, mis aparaadi sain ja kuidas funktsib (eks see sõltub muidugi suuresti kasutajast). Aitäh!
mitseam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 14 Mai 2011, 11:55

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas mitseam »

Mina tarvitan Makita/Dolmari ülevalt poolt teist masinat. Olen täitsa rahul. Kolmnurkteradega saand randmejämedusi puid läbi rammida. 3mm jõhv kannatab kah päris palju välja. Mina seda masinat veel ära lõhkuda pole suutnud. Kuigi kasutamine on olnud karmilt sihipärane ja alati mitte kõige heaperemehelium.
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Minul on Stihliga kehv kogemus. Ei mäleta enam marki, ostsin Stokkerist ja müüjalt nõutasin samasugust riista nagu Lõikur teema alguses. Natuke võsa ja palju rohtu. Müüja pakkus mudeli välja ja kuna hind ja riista välimus sobisid siis võtsin ära. Võsa kettad ja kaitsed sain kohe kaasa. Muidugi ei hoiatatud, et konstruktsioonis on jõuülekandeks tross. See jutt mida Puravik ajab on Stihli puhul täiesti õige. Kui võsa tahad võtta peab teine mees võsa tokiga looka painutama. Kiilumise jutt ka jumala õige, peale kolmandat kiilumist keeras selle ajami trossi otsa maha. Uus maksis sinna 300 krooni kanti. Peale kolmanda trossi purunemist loobusin. Stihli müüsin poole hinnaga sõbrale, kes sellega siiamaani suvilas põõsaaluseid niidab. 4 taktilist Stihli ei oska kiita ega laita, pole proovinud. Minu oma niitis lühikest rohtu suht talutavalt pikema keris ümber pea ja ainult pinises kuni lahti harutasid. Võsaketta kaitse mida Puravik eespool mainib on ka suht kobakas ja töös ebamugav. Nüüd on juba mitu head aastat ülemise otsa Dolmar ainus mille pärast ennast kirun on see, et ei võtnud kõige kangemat, sellel on ka kettsae lisamise võimalus. Rohuniitmisest pole mõtet rääkida, seda lihtsalt niidad. Põhiline, et võssa minnes ei ole vaja tokiga sõpra kaasa võtta, saab üksinda hakkama.
Puravik sa oled vist Stokkeri müügimees, mulle pakuti koos trimmeriga et töötab ainult originaal bensiiniga, sina pakud originaalõli..........
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Ummm sul on natukene segane jutt. Mina rääkisin spetsiaalsest võsaketta kaitsmest mis on tunduvalt väiksem ja tehtud alumiiniumist mitte pole lai plastik kate nagu trimmpea puhul. Kuidas sellega on ebamugav töötada? Ootan huviga sinu poolset seletust. Just ilma spets kaitseta on ebamugav. Samas ma pole 100 % kindel kas üldse painduva võlliga murutrimmerile on sellinne kaitse olemas kuna ametlikult pole need masinad mõeldud kettaga töötamiseks! Ärme aja segamini mingit FS38-45 ja FS90 juba! Hoopis teised loomad,teiste tööde jaoks.

Mis siin ikka vaielda kui masina kasutusjuhend ei näe ette võsaketast ja sa ikka aretad selle külge siis pole see masina süü et lagunema hakkab. Küllap mingi müügimees oli halvasti ettevalmistatud ja seetõttu levis vale info.

Sinu bensiini jutt jäi ka arusaamatuks. Mis sa sellega öelda tahtsid? Õli koha pealt jällegi keegi ei sunni sind midagi kasutama,kalla või vana mootoriõli bensuga segamini kui sind ajab vihale Stihli masinale Stihli õli panek. Tegelikult kõige õigem õli 4 taktilistele 4mixidele on täis sünt HP Ultra,mis hoiab mootori väga puhtana. See on aga enamustele inimestele liiga kallis ja siis hakatakse alternatiive otsima. Võin näiteks tuua,et igasuguse halva õliga tahmab sul mootor sees ära ja mitte vähe ning selle remont on sul kallim kui 15 L HP ultra õli! Millest jätkub sul pmts terveks eluks. Enam ma ei viitsi heietada õlide teemal,alles oli siin üks mootorsae teema kus sai asja lahatud.

Elame vabal maal ja võime teha mida tahame oma masinatega :)
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Külaline
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

-Minu oma niitis lühikest rohtu suht talutavalt pikema keris ümber pea ja ainult pinises kuni lahti harutasid-

Heinakõrs kipub jah kiiluma trimmipea või tiiviku taha. Proovisin asja lahendada lihtsa lisaga, kui olin edukas, siis riputan idee ka siia. Ootan millal heinakõrs kosub, et asja proovida.

Max
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Külaline kirjutas:-Minu oma niitis lühikest rohtu suht talutavalt pikema keris ümber pea ja ainult pinises kuni lahti harutasid-

Heinakõrs kipub jah kiiluma trimmipea või tiiviku taha. Proovisin asja lahendada lihtsa lisaga, kui olin edukas, siis riputan idee ka siia. Ootan millal heinakõrs kosub, et asja proovida.

Max
Lihtsalt huvi pärast küsin et ega asi ei või näiteks selles olla,et tamiil on liiga jäme või liiga pikk? Usun et nende väärtusega mängides peaks tulemus natukene muutuma.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Külaline
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei tea, ega platsil selle seadistuse peale eriti ei mõtle, zinn-zinn ja plats niidetud. Eelmine aasta sai kõrs veidi pikaks lastud ja kohe kiskus kinni kiiluma, haaras juba maha niidetud heina vahele. Eks need töövõtted ka vähe kärsitud, et saaks kaelast ära. Sealt see mõte tekkis, et seda kõrre vahelekerimist saaks vahest vältida (tuleb varsti). Vikati „jõhvilõikajal” poe seadistus, pea on Jet-Fit ja ega pikemat/jämedamat jõhvi annagi sinna pista.

Max
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Herr Puravik, kui jutt segane seletan üle. Ei tea mina ka kas kaitse oli spetsiaalne või mitte aga alumiiniumist ta tehtud oli. Ja ülalnimetet isendile hakkas külge ka. Seega julgen kahtlustada, et ta ikka oli selle isendi jaoks tehtud. Kahtlusi suurendab asjaolu, et müüdi ta mulle koos isendiga mitte ei aretanud mina teda sinna külge. Lisaks oli ka väide, et kannatab võsale pihta panna küll. Seega rakendades diletandi loogikat kipun kahtlustama et ülalmainit isend oli vaatamata oma konstruktsioonile siiski ka võsatööks ette nähtud.
Bensiini jutuga püüdsin sulle märku anda, et tõmbaksid oma müügikõnega tiba tagasi. Nimelt on teil komme pakkuda kaasa 2T mootoriga riistadele valmis segu, mis väidetavalt Saksamaal segatud hyper super bensiinist koos kosmose õliga. Väitega, et vaid ja ainult nimetet seguga käib mootor kauem kui pool aastat ei jookse tahmumise pärast kinni ja ei viska teisel päeval kepsu välja. Muidugi läheb meelest ära anda teada olluse hind, mis tunduvalt kallim jaama bensust isegi sünt õliga tehtud segust. Nüüd siis õlid ka teemaks. Tegelikult käivad need riistad rõõmsalt tavalise 95 ja 2T tavaõli seguga. Ja pikalt käivad, olen proovinud.
2T ja 4T õhkjahutusega mootorite õlidest võiks pikalt teematada aga vaevalt see kaasfoorumlasi siin teemas väga huvitab.
Minu soovitus trimmerihuvilistele: pigem dimensioneerige riist üle kui alla. Hilisem enda kirumine ei too kulutusi tagasi. Kui plaanis ka võssa minna siis kindlasti midagi seeriate ülemisest otsast. Rahaliselt teeb sama välja, ostad lahjema riista pead tokiga sõbra kaasa võtma ja riistalt säästetud raha läheb õlle peale ära. Ostad korraliku riista saad üksi hakkama.
Head trimmerdamist, hooaeg tundub kõva tulema.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Külaline
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õhuke kirjutas:...Bensiini jutuga püüdsin sulle märku anda, et tõmbaksid oma müügikõnega tiba tagasi. Nimelt on teil komme pakkuda kaasa 2T mootoriga riistadele valmis segu, mis väidetavalt Saksamaal segatud hyper super bensiinist koos kosmose õliga. Väitega, et vaid ja ainult nimetet seguga käib mootor kauem kui pool aastat ei jookse tahmumise pärast kinni ja ei viska teisel päeval kepsu välja. Muidugi läheb meelest ära anda teada olluse hind, mis tunduvalt kallim jaama bensust isegi sünt õliga tehtud segust. Nüüd siis õlid ka teemaks. Tegelikult käivad need riistad rõõmsalt tavalise 95 ja 2T tavaõli seguga. Ja pikalt käivad, olen proovinud...
Sellega on nii nagu on ja kindlasti saab spets õli pealt kokkuhoitud raha eest kasvõi suvepäeval niitmise ajaks või pärast rüüpamiseks hulgim õlut osta või mõneks muuks otstarbeks kasutada. On olnud kliente, kes minu soovitusel on ostnud väga head värvi (maksab keskmisest tunduvalt rohkem), aga värvimiseks kõige odavama värvirulli (teeb kah ju töö ära, ikkagi värvirull) ja kui ta on esimesd paar rullitõmmet seinale kandud, siis avastanud, et enamus rulli karvu ei ole enam mitte rulli, vaid seinapeal, hakatakse ennast selle kõige mõtetuma kokkuhoiu pärast kiruma. Kahjuks on siis juba hilja! Loodan, et said minu mõttele pihta! :)
Urmasr
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Loodad õigesti, tundub, et sain pihta mida öelda tahtsid ja selles situatsioonis on sinu toodud näitel kõva tõepõhi all. Ega muidu ei kinnitaks, kui poleks ise vastu hambaid saanud ja seinast karvu nokkinud :)
Õlivärgiga on paraku tiba teised lood. Maailmas on kokku kümmekond tõsist õlitootjat. Lisaks teist samapalju lisndite tootjaid. Lisndite all ei mõtle ma põrmugi neid topsikutes olevaoid olluseid mida igast Selverist autokaupade riiulist osta võid vaid neid olluseid mis õlist mootoriõli, transmisiooniõli või mis iganes õli teevad. Ülejäänud seltskond, kaasa arvatud suurem osa meie turul liikuvatest õlimarkidest on valatud ühest vaadist ja saanud oma kõlava nime ja "eriomadused" pakendaja juures.
Kui sul omalgi tahtmist ja resurssi on siis võid mõne mõne pakkija juures huvi äratada ja lasta omale teha näiteks 0,33 L hõbedases pakendis kuldsete kirjadega UrmasR nimelise õli ja seda pärast turustada väitega, et see on ainus õli millega töötavad 4T murutrimmerid. Ja hind loomulikult sama mis bensukas analoogi 1L pudelil. Karta on, et kogus peaks olema seal kuskil 100 tonni kandis aga asi see siis teha pole. :)
Loodan, et said minu mõttele pihta!
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Külaline
külaline

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sain küll ja ka nii võib olla, aga siiani olen lähtunud oma heast usust või lihtsameelsusest :) , et need on ikka erinevad tooted.
Urmasr
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Õhuke kirjutas:Herr Puravik, kui jutt segane seletan üle. Ei tea mina ka kas kaitse oli spetsiaalne või mitte aga alumiiniumist ta tehtud oli. Ja ülalnimetet isendile hakkas külge ka. Seega julgen kahtlustada, et ta ikka oli selle isendi jaoks tehtud. Kahtlusi suurendab asjaolu, et müüdi ta mulle koos isendiga mitte ei aretanud mina teda sinna külge. Lisaks oli ka väide, et kannatab võsale pihta panna küll. Seega rakendades diletandi loogikat kipun kahtlustama et ülalmainit isend oli vaatamata oma konstruktsioonile siiski ka võsatööks ette nähtud.
Bensiini jutuga püüdsin sulle märku anda, et tõmbaksid oma müügikõnega tiba tagasi. Nimelt on teil komme pakkuda kaasa 2T mootoriga riistadele valmis segu, mis väidetavalt Saksamaal segatud hyper super bensiinist koos kosmose õliga. Väitega, et vaid ja ainult nimetet seguga käib mootor kauem kui pool aastat ei jookse tahmumise pärast kinni ja ei viska teisel päeval kepsu välja. Muidugi läheb meelest ära anda teada olluse hind, mis tunduvalt kallim jaama bensust isegi sünt õliga tehtud segust. Nüüd siis õlid ka teemaks. Tegelikult käivad need riistad rõõmsalt tavalise 95 ja 2T tavaõli seguga. Ja pikalt käivad, olen proovinud.
2T ja 4T õhkjahutusega mootorite õlidest võiks pikalt teematada aga vaevalt see kaasfoorumlasi siin teemas väga huvitab.
Minu soovitus trimmerihuvilistele: pigem dimensioneerige riist üle kui alla. Hilisem enda kirumine ei too kulutusi tagasi. Kui plaanis ka võssa minna siis kindlasti midagi seeriate ülemisest otsast. Rahaliselt teeb sama välja, ostad lahjema riista pead tokiga sõbra kaasa võtma ja riistalt säästetud raha läheb õlle peale ära. Ostad korraliku riista saad üksi hakkama.
Head trimmerdamist, hooaeg tundub kõva tulema.
Esiteks palju õnne siis tundmatu tööriistaga.

Teiseks igasugune „mulle Stokkeri poes räägiti“ jutt hoia parem endale kuna minul pole sellega mitte mingit pistmist. Otse loomulikult kui tahad ennast niiväga väljendada siis on sul selleks võimalus olemas,aga ära loodagi mingit tagasisidet. Asju firmadega klaaritakse ikka kohapeal mitte läbi foorumi!

Kolmandaks oled sa ise üldse kunagi pikka võsa ja noori puid lõiganud? Eriti meeldiv ei ole just nii,et puud vajuvad sulle endale peale,mis sest et alt on nad läbi lõigatud. Ja üldiselt inimene kes pole ennem võsalõikusega kokku puutunud siis see pole nii lihtne nagu trimmeradmine et ainult vehi,nii et minu soovitus oli igati asjalik.

Neljandaks pole keegi siin foorumis väitnudki,et tavabensiini ei ole võimalik töötada. Mina rääkisin terve aeg 2T/4T õlist.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Puravik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 10 Mai 2011, 23:35
On tänatud: 2 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Puravik »

Õhuke kirjutas:Loodad õigesti, tundub, et sain pihta mida öelda tahtsid ja selles situatsioonis on sinu toodud näitel kõva tõepõhi all. Ega muidu ei kinnitaks, kui poleks ise vastu hambaid saanud ja seinast karvu nokkinud :)
Õlivärgiga on paraku tiba teised lood. Maailmas on kokku kümmekond tõsist õlitootjat. Lisaks teist samapalju lisndite tootjaid. Lisndite all ei mõtle ma põrmugi neid topsikutes olevaoid olluseid mida igast Selverist autokaupade riiulist osta võid vaid neid olluseid mis õlist mootoriõli, transmisiooniõli või mis iganes õli teevad. Ülejäänud seltskond, kaasa arvatud suurem osa meie turul liikuvatest õlimarkidest on valatud ühest vaadist ja saanud oma kõlava nime ja "eriomadused" pakendaja juures.
Kui sul omalgi tahtmist ja resurssi on siis võid mõne mõne pakkija juures huvi äratada ja lasta omale teha näiteks 0,33 L hõbedases pakendis kuldsete kirjadega UrmasR nimelise õli ja seda pärast turustada väitega, et see on ainus õli millega töötavad 4T murutrimmerid. Ja hind loomulikult sama mis bensukas analoogi 1L pudelil. Karta on, et kogus peaks olema seal kuskil 100 tonni kandis aga asi see siis teha pole. :)
Loodan, et said minu mõttele pihta!
Kas su jutul on mõte ka? Tahad soovitada mõnda paremat/odavamat õli või lihtsalt räägid laia ja ümmargust juttu.
Väikemootorid(diisel ja bensiin) müük ja pinnasetihendajate remont Tallinnas .
KITO tõsteseadmed www.estmotor.ee
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Veidi ka oma kogemustest. Viisteist aastat kasutusel Stihli FS 280, väga rahul (eks iga..kiidab oma..) Võsalõikamisel mingit kinnikiilumise erilisi probleeme pole täheldanud kuni 16cm "vana võsa" saab maha, pöörded peavad muidugi üleval olema ja ketas ka teritatud.
Trimmipeaga töötamisest. Ei saa aru neist jõhvi pikkuse ja kinnikiilumise juttudest. Kui jõhv lühike, kerge kops töötava trimmipeaga vastu maad ja jõhv pikem, kui liiga pikk, siis kaitse lõikab ise parajaks, kiilumist pole täheldanud va sünt nöörijupid.
Kõrgema rohu, heina ja esimese aasta võsa niitmisest on isiklik kogemus selline, et see kolmeharuline tera tööks eriti ei kõlba, rapsib ja pritsib liiga palju. Tunduvalt parem on selline kaheksa lõikehambaga saeketast meenutav tera.
On kogemus ka väikese stihli trimmeriga, numbrit ei mäleta, selline kõvera varrega. Töötamisel meeletu vibra, pärast paarikümne minutilist töötamist käed nagu vatis, surisevad, midagi ei runne, jube. Õnneks sai maha müüdud.
Üks pisike puudus on mu võsalõikajal sünnist saati ka. Nimelt tuleb külm masin nö käima joosta st 7-8 kiiret järjestikust tõmmet nagu oleks segu "ära vajunud". Sama on mul muide ka stihli 025 mootorsaega.
Bensiin 98, õli 2T firma, piinlik tunnistada - hoolduses pole kummagi riistaga kunagi käinud
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Hea rohulõikur

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Külaline kirjutas:Sain küll ja ka nii võib olla, aga siiani olen lähtunud oma heast usust või lihtsameelsusest :) , et need on ikka erinevad tooted.
Urmasr
Eks nad olegi erinevad, välimuselt. Sisu ikka mõne õlitootja tavatoodangust.
Aga see selleks. Õli on ainult üks kulukomponent. Parem pange kirja, kes millise tamiiliga kõige parema tulemuse on saavutanud, sesmõttes, et lõikab kenasti ja kestab ka. Ei pea kogu aeg uut juurde toksima. Sellest on Lõikuril ka ehk tulevikus kasu. Oleme tema teema siin natuke läbuks ajanud.
Minu masinas on praegu Oregoni Duoline, sellel on mingi traadimoodi asi sees kestab päris kenasti. Lõikamise poolest ei ole kõige parem. Paremini lõikavad need 5 ja 4 kandilised aga need kardavad aiavõrku nagu vanapagan viirukit.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Vasta