Firma Nutool

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Tere, tahaksin nõu küsida firma Nutooli kohta. Plaanis oleks osta 230-ne relakas, mis maksab k-rautas umbes 1000 kroooni? Kas keegi oskab õelda, kas tegemist on hea, normaalse või halva firmaga? Oodatud oleksid ka oma kogemused.
Aitäh! :)
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Äkki keegi teab?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei oska öelda relaka kohta, aga mingid lauatööpingid, miiusaed jms,onküll parajagu robustse väljanägemisega ega tekita soovi neid omandada.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Neid pinke ma ei ole tähele pannud. Vaatan, et iseenesest krautas müüakse neid nutooli kaupu päris palju( relakad, drellid, lihvijad, höövel, plaadilõikur, käiad, puurpink jne...) Iseenesest krauta peaks ju enam-vähem siuke kvaliteetpood olema. Aga just see hind paneb mind mõtlema, et metabo, makita, bosch nende 230-sed relakad on ikka üle 2000, 2500. Aga praegusel ajal ei tahaks nii palju raha raisata:P See relakas näeb küll suhteliselt hea ka välja. Võimsust on ka tal.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Hiid »

notoolsist ma ei tea midagi, aga kord sai võetud händimännist 700eest suur rellakas, millega sai tööd teha kümne 12mm. armatuur-raua jägu. Siis andis reduktor otsad. Viisin tagasi....
Soovitan soojalt eemale hoida. Vaata soodukaid, igas kuus on mõnes poes korrektne pill alla 2k.
See kvaliteetpoe jutt tõmbab küll suu muigele, ka ilma õlleta.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere!
See Sul ainus mõistlik lause, et 230mm rellakate letihinnad on ca 2000.- kuni 3000.-! Mu meelest ei saa 1000.- isegi korralikku pardlit!
Kui Sul seda rellakat koju riiulile seisma vaja siis on ta ehk isegi kõva sõna, tahad Sa temaga tööd teha e. leiba teenida
siis võib see olla küll raisatud raha. Neid näiteid, mida Hiid oma händimänni rellaka kohta tõi, neid näiteid võib nende odavate riistade kohta tuua kuhjaga ja kindlasti on mõnel mehel mõni X riist ka pidama jäänud! Omal isiklikult üks ja ainus kurb kogemus händimänni mingi 400.- naelapüssiga (ka koonerdasin), kaks korda vahetasin teda päeva jooksul ringi siis loobusin. Sidusin siis talle pika nööri külge ja nüüd loobin kajakaid, kui väga "irvitama" hakkavad! Kuradi POWERFUL vahend - Soovitan :thumbsup: !
Andres
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Hiid kirjutas:notoolsist ma ei tea midagi, aga kord sai võetud händimännist 700eest suur rellakas, millega sai tööd teha kümne 12mm. armatuur-raua jägu. Siis andis reduktor otsad. Viisin tagasi....
Ammustel aegadel oli kiirelt ja ainult üheks tööks käia vaja, aga rahadega oli kitsas, läksin Handymanni, ostsin odavaima 300 eek maksva "relaka", tööd sai teha mõned korrad, siis oli suits väljas ja külm, läksin poodi, panin letile, võtsin riiulist teise UUE samasuguse ja olin õnnelik täpselt paar päeva, kuniks reduktor otsad andis. läksin poodi panin, võtsin, maksin 100 juurde ja sain juba suurema-võimsama.
Ja seekord läks mööda 4 aastat kodukasutust ja ehitust, enne kui sinna masinasse tehases sissepnadud suitsu lõpuks välja saime. Kirves eraldas juhtme ja lapsed said pikaks ajaks mänguasja. 400 eeku eest täpselt parajas koguses tööriista. Kui vaadata kõrvalt, kuidas professionaalses kasutuses saavad suurte nimedega ja ühe nulli võrra pikemate hindadega tööriistad sama ajaga otsa, siis mõneks korraks kodus kasutada on parasjagu.

ps. nüüd on metabo juba mitu aastat, kestab küll, 3 a. lubati garantiid ja maksis koos soodukaga mitte palju enam kui teemaks olev.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Teine variant oleks ka, kasutada osta.ee-d ja osta sealt vähe kasutatud mõni korralikuma firma oma. Seal müüakse küll neid üpris odavalt, olen tähele pannud metabosi ja dewalte 230-sedid hind mingi 1000 krooni. Mõned on isegi kasutamata. Muidugi ostes peaks vist kindel olema, et sa seda talle päev pärast kättesaamist tagasi ei saada.
Ise elan Saaremaal, kus ehituspoode on üsna vähe.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mõned aastad tagasi käisid ehitustel Läti numbritega autod, milles mustlasverd mehed sees ja pakkusid tutikaid Metabo ja Bosh akutrelle, relakaid, lööktrelle jms, luuletades mingi legendi, et miks need neil on. Suhteliselt hästi olid järgi tehtud ja kes ikka ei orienteerunud tööriistades ning nende iseärasuste pisikestes nüanssides, selle pettis ka ära. Miks ma seda igaks juhuks rääkisin- ikka selleks, et uute,poole hinnaga asjade suhtes on tavaliselt kaks võimalust: kas on varastatud või võltsing, kuigi võib esineda ka teisi põhjusi. Kui aega on, siis võiksid kiigata pandimajade poole (ma ei tea, kas Saaremaal neid on), sest nendel ka igasugust väljaostmata kraami müügil odavamalt kui poes ja igasuguste väga ärahooratud tööriistade vastu nad reeglina raha ei anna.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Nojah see on ka muidugi võimalus, et need on võltsid, kui odavamad on. Saaremaal vist erilisi pandimaju pole, 1 vist on aga seal ma arvan pole midagi. Kas poole hinnaga ostetud asjade puhul sobib ka näiteks see kui on ostutsekk ja garantiikaart?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui ainult kodukasutuseks (ei plaani sellega päevast päeva leiba teenida) siis teeksin nii nagu kasutaja "hulgus" kirjutas.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Nojah oleks vaja kodukasutuseks. Aga samas sellised odavamad on jah sellised et teed 1 korra kuus tööd. Mul oleks vaja tihemini ja ma tahaks ka, et ta ikka mõnda aega töötaks, et ma ei peaks teada 10 korda ümber vahetama. Ja samas nende odavatega võib igas-jamasid olla(harjad läbi iga natukese aja tagant jne..) Aga kas Nutool ikka on selline? Võib-olla ta ei olegi kõige hullem ?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kevva9 kirjutas: Aga kas Nutool ikka on selline? Võib-olla ta ei olegi kõige hullem ?
Hästi ei taha uskuda et 1000 krooni maksvas riistas sama vastupidavad materjalid kui 3000 krooni maksvas. Samuti koostekvaliteet jätab soovida tavaliselt.
Eks nende odavvidinatega peab ka õnne olema. Mõni kestab vägagi pikalt aga mõni kooleb esimesel käivitusel.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Nojah, eks ta nii ole ka. Mõni ostab veel odavamalt kestab aastaid, samas teine ostab kvaliteetse firma oma 3000 krooniga, järgmine päev on poest tagasi sellega.
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Kevva9 kirjutas:Nojah oleks vaja kodukasutuseks. Aga samas sellised odavamad on jah sellised et teed 1 korra kuus tööd. Mul oleks vaja tihemini ja ma tahaks ka, et ta ikka mõnda aega töötaks, et ma ei peaks teada 10 korda ümber vahetama. Ja samas nende odavatega võib igas-jamasid olla(harjad läbi iga natukese aja tagant jne..) Aga kas Nutool ikka on selline? Võib-olla ta ei olegi kõige hullem ?
Kui mul oli valida kas 3(4)00 v. 1400, siis ei olnud kõhklusi, kui aga on valida 1000eek (ja 2a "pretensioonide esitamise aeg", v. 1400 eek (ja 3 aastat garantiid), siis pikalt ei mõtleks.
psychofox
külaline

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas psychofox »

Olen omanud 3 nutooli tööriista - akutrell, 125mm relakas ja suur 230mm relakas. ca 500 eeku maksnud akutrell on end kodukasutuses igati tagasi teeninud, tänaseks küll aku läbi ja padrun ka kahtlane. 125mm relakast sain ruttu jagu, mähis kärssas sisse. Suur relakas on ka veel töökorras, samas pole see suuremat vatti ka saanud, lühemad otsad ja väikese koormusega.
Kokkuvõtvalt, kodus kannatab kasutada hädapärast, lihtsalt ei tohi riistal täiega seljas elada.
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Aitäh Sulle psychofox, Sinu postitusest on palju abi. Muidugi ei tohiks riistal seljas elada. Ja tuleks ka hoolt kanda nende eest.
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Expert »

Endal Nutools-i kogemus puudub,samas kogemus odavate riistadega on olemas.Aastaid tagasi kui autosse sisse murti :evil: ja pool tööriistaparki tuuri pandi sai ka ostetud odavaid asju (objekt pooleli ja raha hetkel eriti polnud) Tallinnas Esmetast (Punasel tänaval).Kauplesid nemad sellise kaubamärgiga nagu Topex (Poola kooste).Muude asjade hulgas sai ostetud ka suur relakas,see kestis 5 aastat intensiivset kasutust enne kui otsad andis (siis ka oma lolluse tõttu,ilmselt oleks veel käinud).Kogu 5 aasta jooksul sai ainult korra harjad vahetatud(needki olid ostes kaasas),maksis see relakas 475 krooni.Viisaastaku peale ära amortiseerida pole paha - 95 eeku per aasta.
Samas löökdrell Topex üle 6 kuu ei kestnud... :blackeye:
Nii nende odavate ja ilmselt ka kallite asjadega juba kord on - kuidas juhtub,mõni riist kestab mõni mitte.
Pöidlad pihku ja poodi :good:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: Firma Nutool

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Mul on ka muidu omal horse poweri lööktrell, see ka puha odav ja kirutav firma. Ma olen neid kirumiskommentaare netis siin sadu lugenud, aga mul on küll kõik 5 +, 3 aastat olen sellega teinud(rohkem kasutan muidu nõukaaegset"puurvasarat"). Võib- olla mul vedas, olin just see 100 õnnelik võib-olla, kelle masin töötab korralikult.
Vasta