Murutraktori valik!

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Kuna kevad pole enam mägede taga, siis kuulaks arvamusi ja soovitusi murutraktori valikul. Mida peaks kindlalt silmas pidama ja mida võiks vältida?
Niita on vaja 4000+m2. Kas kogumiskastiga mudeliga on sügisel puulehed võimalik kokku koguda?
Kas 2000 ja pluss euro eest julgetakse midagi töökindlamat ja vastupidavamat soovitada?
Kas B&S mootor on soovituslik või kohustuslik?
Millised tootjad kasutavad veel B&S mootoreid?
Kõik kogemused oodatud!

Vikingil on uus odava otsa T4 seerja väljas, mida arvata MT 4097 SX
http://www.viking-garden.com/new-t4-ser ... ctors.aspx
http://www.viking-garden.com/VIKING-pro ... 097-S.aspx

Veel on selles hinnaklassi Stiga B&S mootoriga mudelid. Mida veel….
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

fanatic kirjutas: Mida peaks kindlalt silmas pidama ja mida võiks vältida?
Niita on vaja 4000+m2. Kas kogumiskastiga mudeliga on sügisel puulehed võimalik kokku koguda?
Kindlasti tasub vaadata, et oleks hüdroajamiga (nn automaatkäigukast).
Lehtede kogumisest. Kui kast oleks taga ja välajvise otse kasti, siis võibolla isegi toimiks. Olen näinud ja proovinud sellist, kus küljepealt läheb toru taha kasti. See on jama, ku lehed on natuke märjad, siis ummistab kohe ära.
Ise kasutan sügisel sedasi, et sõidan koguaeg ühes suunas ja puhun lehti aia ääre poole edasi. Kui vaal parajalt suur, siis rehaga kärusse ja minema.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Kindlasti soovitaks jälgida, et niitelaius oleks 137 cm, 107 jääb lahjaks aega kulub rohkem. Kas niidad seda platsi samuti nagu tavalist muru või lase ülekasvada ja siis niidad iga paari kuu tagant. Kui on peal palju puid ja põõsaid siis peaksid vaatama traktorit millel on 0 raadius pööramine. Kogumiskasti ei soovita asjad ei toimi ilusti. Ise hakin sügisesed puulehed traktoriga mitmeid kordi ülesõites huumuseks ja ei pea neid koristama.
Minu soovitused on http://www.stokker.ee/aiatehnika-ja--to ... p:1328200/ http://www.youtube.com/watch?v=jcSx5vbuLus
http://www.stokker.ee/aiatehnika-ja--to ... p:1456130/ http://www.youtube.com/watch?v=7n-kAjx7tQo
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Veikko kirjutas:Kindlasti soovitaks jälgida, et niitelaius oleks 137 cm, 107 jääb lahjaks aega kulub rohkem. Kas niidad seda platsi samuti nagu tavalist muru või lase ülekasvada ja siis niidad iga paari kuu tagant. Kui on peal palju puid ja põõsaid siis peaksid vaatama traktorit millel on 0 raadius pööramine. Kogumiskasti ei soovita asjad ei toimi ilusti. Ise hakin sügisesed puulehed traktoriga mitmeid kordi ülesõites huumuseks ja ei pea neid koristama.
Minu soovitused on http://www.stokker.ee/aiatehnika-ja--to ... p:1328200/ http://www.youtube.com/watch?v=jcSx5vbuLus
http://www.stokker.ee/aiatehnika-ja--to ... p:1456130/ http://www.youtube.com/watch?v=7n-kAjx7tQo
Nojaa, mis viga 4500 euro eest murutraktorit valida. :) selle raha eest saab juba päris profi masina, aga katsu sa 2000 euro eest hea valik teha?
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

2 k eest peaks saama Stiga Tornado HST (või mis iganes tähed), millel lõike laius 107, korralik võimas mootor ning hüdrostaatiline kast. 137 lõike laius ei ole vast 4000 juures veel näitaja... ise ei ole puudust tundnud.
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Mul teemaalgatajaga sama mure. Oleks vaja murutraktorit. Ei jõua enam käsiniidukite taga olla. Umbes 3000-3500m2 niitmine käib veidi üle jõu. Meil olemas 2 lükatavat niidukit ja ühel on eriti lai korpus aga korpusel on see mure, et maru madal ja tahab iga väiksema künka taha kinni jääda ja teisel niidukil kere läbi ja mootor tossab jubedalt. Niiet pikka pidu enam ei ole.
Ma olen murutraktorit soovinud osta juba 2 hooaega. Nüüd siis plaan 3. hooajaks. Aga siiani on jäänud ikka selle taha, et niivõrd kallid ja selle raha raha eest saab enamasti mõne manuaalkasti või 1 teraga masina või siis on tootjafirma sellise nimega et...
Ja teine asi, minu puhul on probleemiks transport. Nimelt pean kuidagi saama selle murutraktori viia teise maja juurde. Kuigi maja ei ole kaugel, aga murutraktoriga vist ei tohi sõidutee peal vist kärutada? Ja kõnniteele sellega ka ei roni. Suht narr ju iga nädalavahetus sellega edasi-tagasi kärutada? Et asi lihtsam oleks, tähendab see mulle tegelikult lisaks ka mingi auto järelhaagise ostmist, mis paneb murutraktori hinnale vähemalt +750 eur juurde. Niiet heal juhul 3k suurune laks. :shock:

Kui niidukite kohta infot otsisin, leidsin kõige pikemad teemad Auto24-s. Panen need lingid ka siia. Päris hea lugemismaterjal.

1. http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php? ... =0&start=0
2. http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php? ... =0&start=0

Oma nõueteks oli see, et oleks
* automaatkast ja see, mille liigutamine toimuks jalgpedaaliga-väga mugav ja hea ümber põõsaste ja muude objektide rahulikult keerutada. Vajadusel saab ka naispere hakkama ning lapsed (10+). Manuaalkastid suht äkilised-hüppavad kohe koha pealt minema ja teine asi-osadel ei saa käike sõidu ajal vahetada. Viimast oleks vaja.
* vist peaks olema 17+ hj mootor. Ja pigem B&S, sellele on ka tulevikus juppe saada.
* niidulaius vähemalt 105 cm
* 2 lõiketera
* vähemalt 2 ratast niidukorpuse all. 4 oleks ideaalne.
* pesuotsik niidukorpusel
* pristega õlitus. Ei soovinud paiskõlitust. Esimene parem, kui aias on palju kaldeid nagu mul. Ainukesena võib hommikul niiske muruga olla probleemiks see, et tagarattad kraabivad künka peal. Aga noh, nelivedu ehk raider jääb vaid unistuseks hetkel.
* vaja ka niita tagurpidi, niiet peaks seda võimaldama või olema lihtne ligipääs, et vajalik julla vahelt eemaldada. Täpselt samamoodi saab enamikele murutraktoritele vunki juurde panna. Neil on lihtsalt piirajad peal selle EL müra pärast.
* vahest vaja vara või hilja niita, niiet võiks ka tuled küljes olla.

Kui on see pedaaliga juhtimine ja suured pinnad, siis oleneb masinast, aga enamasti väsib jalg ära. Ja seda eriti, kui on näiteks 200+m pikk sirge niita. Sellisel juhul oleks hea variant see püsikiiruse hoidikuga masin. Saab jalg vähemalt puhata.

Mulle on siiani kõige parema mulje jätnud need Club Cadet masinad. Aga nad on päris kallid ikka. Korralikumad jäävad sinna 2200-2500 juurde juba.
Neid hea tankida ning kütusepaaki on ka näha, palju paagis on. Vist võitsid ka läinud aastal Tehnikamaailma testi ära. Teisena olen vaadanud Husqvarna masinaid. Vist see LTH154 mudel. Ning samuti ka MTD. Tuttav ostis küll kasutatuna Stiga ja ma ei tea, kevadel hakkab tal minema 2. hooaeg. Aga tal on mingi 6000m2 niita ja elab maal. Ja täitsa töötab masin.

Teise asjana vaatasin muidugi korralikke iseliikuvaid muruniidukeid. Aga head, on juba ise seal 600+ eur juures. Päris hea ja mugav niiduk oli John Deere toodang. Millel oli isegi eraldi õlifilter küljes, tugev raam, 1 kangiga kõrguse regulleerimine, muutuv iseliikuv nii, kuis käepidet ise kallutad, pesuotsik ja kallimal versioonil käis ka võtmest käima. Aga too juba kaalub 45 kg ja maksab pea 750 eur. Ütleme nii, et juba pea 1/3 traktori hinnast....
Peab neid jälle mõtlema ja kaaluma ennem kui hooaeg peale hakkab ja masinate hinnad veelgi kõrgemale tõusevad. Vb peab järelmaksu peale vaatama, sest kohe välja osta on ikka päris valus laks. Ja nii suure summa puhul paned järelmaksuga lõpuks +1000 eur magama ikkagi. Aga eks selle traktoriga ole, et kui lõpuks olemas on, siis tahad igast lisavarustust, nagu näiteks käru või lehekoguja või talveks siis sahk, ketid ja rattaraskused. Sellisega on päris mõnus auto sissesõitu kergest lumest puhastada-ikkagi kiirem kui labidaga, aga siiski palju aeglasem, kui päris traktor välja ajada.

Aa, ja niipalju kui läinud hooajal uurisin, siis praktiliselt kõik murutraktorid on ühe vitsaga löödud, kasutavad sarnaseid osasid ja mõndasid konkurente pannakse isegi samas firmas kokku.
Külaline
külaline

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

vaata partnerite mudelivalikut. ise sain kevadel p12597h alla 1300euro uuena poest. nüüd on nad ilmselt kallimad. 2 aastat kasutatud kuskil 4500m2 niitmisel. ainuke viga oli see et niidukorpuse värv kaob juba esimesel hooajal. olen proovinud ka manuaalkastiga ja ei jätnud head muljet. kohaltminek liiga äkiline, ümber puu sõites pead seisma jääma ja käiku vahetama. sobib ainult suurte heinamaade niitmiseks. peale traktori ostu käsiniikukiga niitmine ei tule enam kõne alla, mugavuse vahe on kordades.
poes vaadates kõik traktorid alla 2000eur on üsna samasugused-roolilõtk meeletu,raam plekist jne
Külaline
külaline

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anduke88 kirjutas:...* vahest vaja vara või hilja niita, niiet võiks ka tuled küljes olla...
Suvel on pime aeg keskmiselt kella 23-st õhtul kuni 05-ni hommikul ja sel ajavahemikul võiks ikka natuke endale ja naabritele ka halastada. :)
Urmas
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Külaline kirjutas: Suvel on pime aeg keskmiselt kella 23-st õhtul kuni 05-ni hommikul ja sel ajavahemikul võiks ikka natuke endale ja naabritele ka halastada. :)
Urmas
Nujah, aga ega siis päris südasuvel ju ka ainult ei niida. Vahest lased ju pea oktoobrini välja. Ning alati ei ole võimalus südapäeval niita.
Ja teine asi, kui antud trakorit kasutada talvel näiteks lume lükkamiseks-mine välja kuna tahad, ikka pime 8) Talvel taskulambivalgel lund lükata on ka natukene narr.
Igatahes vähemalt hea, kui midagigi murutraktoril küljes on, sest masin maksab ikka päris palju. Aga noh, see selleks...
Kuigi jah, vaatasin, et hetkel on müügis ka seal 1100-1300€ maksvad uued masinad, aga neist vist töölooma pole mõtet loota... :grin: Varsti juba lagunenud...
Külaline
külaline

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anduke88 kirjutas:... Vahest lased ju pea oktoobrini välja ...
Oktoobris ja muru muudkui vohab? Meil on sutsu teine kliimavöönd! :)
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Külaline kirjutas:
anduke88 kirjutas:... Vahest lased ju pea oktoobrini välja ...
Oktoobris ja muru muudkui vohab? Meil on sutsu teine kliimavöönd! :)
2012 aastal oli oktoobris väga suur murukasv, niitsin 19 kuupäeval viimast korda. Tavaliselt septembri viimastel päevadel hakkab talvepuhkus.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Partnerist, minu kogemustel, hoia eemale. Oli mingi Flymo, Partneriga vahe ainult plastiku värvis. Ei jõudnud enam remontida, ostsin Stiga. 3 suve seni ja rahul.
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Partner on täielik saast. Murutraktor kestab tavaliselt vast 12-15 aastat ja rohkemgi sellepärast tulebki ta kohe kvaliteetsem osta. Maja jõutakse 300000 - 400000 euri ehitada ja siis ei leita 3000 euri murutraktori jaoks.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Läheb küll grammike teemast mööda, aga ikkagi tegu seadmega muru niitmiseks.

Igatahes, kas kellegil on kogemusi, kuidas peavad vastu John Deere muruniidukid? Igatahes John Deere murutraktoritel oli küll korralik hinnalipik ja ka masinad ise tundusid väga kvaliteetsed. Käisin nv Stokkeris, ja hakkas silma muruniiduk John Deere JM46
LINK: http://www.stokker.ee/aiatehnika-ja--to ... p:1099942/
Andmete poolest poleks viga, sest iseliikuv, 56 cm lai, 4 taktiline 3,3 kw B&S mootor, võtmega käivitus, tsentraalne niidukõrguse regulleerimine. Näppisin ka antud niidukit, silma paistis õlifilter, aku, võtmega käivitus, väga huvitav veosüsteemi rakendus-tundus olevat parem ja isegi mugavam käe all kui näiteks husqvarna muruniidukitel.
Kahjuks müüja väga selle kohta ei rääkinud midagi, ikka kiitis nagu alati.
Kas on kellegil reaalseid kogemusi või infot antud masina kohta, et kuidas vastu peab, kas on kvaliteetne, kuidas veosüsteem vastu peab, kas kere peab vastu jne.

Kui võtta luubi alla iseliikuv ja võtmega käivituv (või siis masin, mis käib imelihtsalt käima, sest vahest peab käima tõmbama käe probleemiga naisterahvas) muruniiduk, lisana hindaksin multšimist ja tsentraalselt niidukõrguse regulleerimist ning vastupidavust, siis mis firmasid ning mudeleid üldse võiks vaadata? Paneks masinale vast 750 eur piiriks.

Sest asi selles, et mõtlesin, et kuna krundid on mul pea 2000 + ~1500 m2 (suured kalded), siis äkki oleks siiski kasulikum osta niiduk, mitte murutraktor. Point selles, et muruniiduki saan transportimiseks visata auto pagassi aga murutraktorit ei viska ja see nõuab ka autohaagise ostu.
Ehk siis muruniiduk 750 EUR VS murutraktor 2500 EUR + haagis 750 EUR.

Muidugi, traktoriga saaks palju kiiremini ja mugavamalt, kuid jällegi see transport teisele krundile. Muruniiduiga oleks lihtsam just transpordi pool, lisaks maksab ka tunduvalt vähem, kuid see-eest peab tunduvalt rohkem murukasvu perioodil muruniiduki taga ikkagi edasi higistama.

Kuidas üldse on see iseliikuv niiduk? On sellest reaalselt muru sees ka kasu? Kui kiiresti see siiski edasi liigub? Kas pigem nii, et mina siiski lükkan niidukit või juba nii, et ise jooksen niiduki taga ehk nö niiduk veab juba mind kaasa?
Kuidas mõjub seal 3500m2 muruniidukile, kui need krundid üksteise järel ära niita? Või siis, kui jätta vahe sisse?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1605
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 12 korda
Kontakt:

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Veikko »

1500-2000 m2 käsiniidukiga on ikka väga raske ja mina isiklikult ei soovita. 3500 m2 aastas niita siis on niidukk vast 5-6 aastaga õhtal ka. Sõltub kuidas sa niidad palju. Ma niidan keskmiselt 12 korda hooajal aprill-oktoober. Nii et korruta oma pind 12 x 3500 = 42000 m2 miinimum. Deer on kvaliteetne kaup. Iseliikuv on väga hea ja ei väsita suuri platse niites. Loomulikult ei tohi muru liiga kõrgeks lasta neil on mootorid lahjad.
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

õigel murutraktoril peab saama õllede kuuspakki toetada nii, et see maha ei pudeneks. ülejäänud on rutiini talumise teema.
Kasutaja avatar
anduke88
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 27 Sept 2008, 14:16
Asukoht: TARTU
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas anduke88 »

Veikko kirjutas:1500-2000 m2 käsiniidukiga on ikka väga raske ja mina isiklikult ei soovita. 3500 m2 aastas niita siis on niidukk vast 5-6 aastaga õhtal ka. Sõltub kuidas sa niidad palju. Ma niidan keskmiselt 12 korda hooajal aprill-oktoober. Nii et korruta oma pind 12 x 3500 = 42000 m2 miinimum. Deer on kvaliteetne kaup. Iseliikuv on väga hea ja ei väsita suuri platse niites. Loomulikult ei tohi muru liiga kõrgeks lasta neil on mootorid lahjad.
Oleneb hooaja pikkusest. Kuna meil suht madal ja kena muru ehk nö ilus aia muru, siis tähendab tervel hooajal igal nädalavahetusel niitmist. Oleneb hooaja pikkusest ja see, kas on vihmane või väga kuiv periood. Vahel vihmaste ilmade korral, kui muru kasvab eriti kiiresti, tuleb niita isegi 2x nädalas.
Niiet aastas pakuks, et 20 korda vähemalt. Niiet 70 000m2 aastas. Kui nii panna, siis tõesti karm number. Kõige hullem ongi see traktori + autokäru rahaline väljaminek-tohutult suur. Aga eks ta olegi, et kui kulutus on tehtud ja asi olemas ja toimib nagu vaja-oled väljamineku peale siiski rahul. Mul siiski pigem kalduks asi põka poole. Huvitav, millal seda oleks kõige mõistlikum rahakotti silmas pidades osta? Hooaja lõpus? Talvel? Praegu, ennem uut hooaega? Mul kisub valikuks vist CC ja Husqvarna vahel.
Murutraktor hakkab ennast ära tasuma vist juba üle 2000m2 suurustelt platsidelt?
Meil oleneb niitjast. Kui mina ise niidan, jõuan ühe krundi koheselt ära ja teine tuleb samamoodi järgi. Kui naispere või lapsed vahest niidavad, siis on niitmistel ka vahet. Mõnikord isegi tunde, teinekord päevi. Iga nädal läheb niitmiseks ikka paar tundi. Samas hea lisatrenn, kuid väga väsitav ja tüütu ettevõtmine.

Kõige huvitavam ongi see, et kogu selle valu on vastu pidanud üks B&S niiduk, kestnud juba 10 aastat ja nüüd hakkab mootor väsima. Isegi keret on miljonist kohast kokku tagasi keevitatud. Aga hetkel veel peab :)
flekstrade
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 22 Okt 2012, 12:44

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas flekstrade »

Mina julgen ka soovitada MTD toodangut odavamate murutraktorite hinnaklassis. Kiidan küll väga Cub Cadeti, aga need ikka pigem profimasinad mis mõeldud päevast päeva niitmiseks ja tihtipeale ei pruugi investeering ära tasuda.
MTD kuulub CC-ga ühte gruppi, niiet kodukasutajale on MTD igat mõistlik valik.

Ei hakka siin mingit müügijuttu tegema, aga kui kedagi huvitavad head MTD murutraktorid kodukasutajale ja soovib rohkem infot, siis võib julgelt ühendust võtta.

Meie pakutavad MTD traktorid leiad siit
http://www.flekstrade.ee/aiatehnika-ja- ... l?limit=16

Valikus nii BS kui MTD enda mootoreid.

Foorumlastele pakun paremat hinda!
Transport üle Eesti tasuta
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Olen toimetanud kahe erineva murutraktoriga nüüd juba üle 10 aasta. Iseenesele nuhtluseks olen niidetavaks pinnaks teinud umbes 1,5 ha. Esimese eksemplari tõin põhjanaabrite juurest kasutatud riista. Sellega see maatükk niidetavaks sai tehtud. Varem oli seda maad niidetud vist päris kaua enne kolhooside kokkuvajumist. Seega mättaid ja pinna ebatasusi parasjagu, sinna juurde veel ka juurikaid mis kännujuurimisest puutumatuks olid jäänud. Arvestades, et tegu oli riistaga, millel suhteliselt raske lapsepõlv seljataga. Põhjanaaber arvas, et kui ühe suve niidetud saan siis on selle masina resurss täiega ammendunud. Tegelikult tuksub see masin tänase päevani aga mitte minu majapidamises. Minu käes oli ta 6 aatat ja pean ütlema ega need aastad raskest lapsepõlvest oluliselt ei erinenud. Tegu siis Husqvarna 1985 toodetud mudeliga, millel peal viie käiguline manuaalkast ja võimu kümne hobujõu jagu. Ühesõnaga klassika. Mudelinumbrit ei ei oska küll öelda. Aga tegu tõsise rootsi rauaga. Kogemus igati positiivne. Muidugi aegajalt tuli käed õliseks teha. Keret keevitasin paar korda, nõrk koht on seal kus astmelaud tagumiseks rattakoopaks üle läheb. Seega kardan, et riistad, milledel kere kahest tükis ja poltühendus jus sellel kohal pikalt ei kesta. Muid väiksemaid toimetusi sinna juurde. Mõned elektri mured, steki laagrid ja muud nipet näpet. Riistast, suurema pinna ja mättase maa jaoks jaoks on 10 hp vähe mis vähe. Minumeelest alla 15 hp pole mõtet narrima hakata. manuaalkast ei seganud. Seda võibolla hästi sissetöötanud rihmarataste pärast, mis liikumahakkamist ilma rihma lõdvaks laskmata ei seganud. Kuna pinna suurus röövis nädalast juba peaaegu päeva niitmistööde läbiviimiseks, sai hakatud midagi kabedamat otsima. Otsingute tulemusena sai niisugune masssin koju tiritud http://www.stokker.ee/aiatehnika-ja--to ... p:1251778/ Lisatud tootenäidis on küll järgmine mudel. Mudelinumber x165. Minu oma on x140. Peale mudelinumbri on erinevus mingites pisividinates ja mootor on ka 1 hp lahjemaks läinud. Esimene niitmisaasta oli ikka päris lõbus. Tööaeg vähenes poole võrra. Aga paraku mis liigub see kulub. Sügiseks komplekt terasid otsas. Riista talvekorterisse panekul tundus rooliga midagi valesti olevat. Terad lugesin kulumaterjaliks aga rooliprobleemi uurides selgus, et jänkionud on kasutanud päris lahedat konstruid. Raud vastu rauda ja ei mingit määrimist. Liiv, mille terad üles keeravad, teeb kulumise päris lõbusaks. Hooaegade vahel said sinna puksid installitud ja kevadel läks töö jälle käima. Vastu sügist läks asi jälle imelikuks. Lammutamisel selgus, ameerika onud on kõvad konstruktorid tõesti, rattad veeresid käändtelje peal teras puksidel. OK, tunnistan, et ei olnud määrimisega kõige täpsem aga niisuguse lahenduse peale ei oleks tulnud ka joogine CCCP konstruktor. Raud vastu rauda ja ilma tihendita liivatormis. Kiirel käel toroplasist puksid treitud ja jälle tööle. Steki laagreid vahetades selgus, konstruktorid olid ka siin osanud oma pädevust näidata. Määrdekanal läks kahe KINNISE laagri vahele. Seega vaatamata määrimiskatsetele ei jõudnud laagrisse miskit. Õnneks ei kasva pöidlad peopesas, on võimalus ja oskused ka mõnda tööpinki kasutada. Aga inimesel, kes ainult kirjatööga tegeleb ja massinaremondist ja metallitööst tuhkagi ei tea, see massin ei ole teile. Kahjuks ei ole kogemust teiste tootjate riistadega, kas need on ka ühekordseks kasutuseks - ei tea. Kas Husqvarna kvaliteet on jäänud samaks kui 85. aasta toodetel peavad kommima uuemate riistade omanikud. Minu vana tuksub siiani, läheb nupust käima ja veab lisaks niitmisele veel ka käru.
Aga eks vanasti oligi rohi rohelisem ja mõnedele pöörlevatele asjadele pandi laagrid külge mida ka määrida sai.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10922
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Õhuke kirjutas:... aga niisuguse lahenduse peale ei oleks tulnud ka joogine CCCP konstruktor...
Hruštšovi (?) "dogonim i obgonim" ei olnudki sellisel juhul väga vale väide või mis? :scratch: :)
Õhuke
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 05 Sept 2008, 21:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Õhuke »

Selle riista konstruktorist oli keskmine Nikita Sergeejevici aegne keskmiselt vintis CCCP konstruktor ikka mitme ringiga ees.
Diletant ehituses aga ehitan....
...ainult endale
jeff.....
külaline

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas jeff..... »

Minul sama mure.....paari tuhande eest vaja leida traktor mis on kasutatav. Mõningad ebamugavused olen nõus üle elama kuid sooviks pika tööeaga masinat sest kuna mu isiklik sõiduauto maksab umbes sama vähe siis niipea uut traktorit lubada ei saa.

Kuna pole ühtegi murutraktorit omanud siis esimene küsimus seoses käigukastiga, kas mehhaaniline ehk siis vist rihmaga on väga ebamugav ja põõsaste ümber niites tülikas? Küsin seetõttu, et sõiduautode maailmas olen automaat käigukaste vältinud ja ühes sellega ka muresid käigukastidega :D või on automaat käigukastiga (Õli veoga) traktorid siiski töökindlad? Saab neid ka talvel kasutada? Kas selles hinnaklassis üldse on neid automaatkastiga asju?

Mis oleksid firmad mida kindlasti vältida ja mis oleksid firmad keda juba nime põhjal usaldada?

Aitähh
Külaline
külaline

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui juba 4000 eurosed traktorid on ilma laagriteta ja lagunevad, siis tundub üsna hullumeelsus sellist raha välja käia.
Mida arvata sellest pakkumisest http://www.reginett.ee/kevadine-eripakkumine 4000 euro eest saab tervelt kolm traktorit? Või teeb veel keegi nii odavaid pakkumisi?
jeff01
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 257
Liitunud: 22 Nov 2007, 19:22
On tänatud: 1 kord

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas jeff01 »

Kas see on odavaim hüdrokastiga raider: http://www.mcculloch.com/ee/products/fr ... m125-97fh/#

Kas sellest firmast üldse on midagi teada? kas sellele ka miskeid varuosi saada on?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4245
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Murutraktori valik!

Lugemata postitus Postitas Hiid »

jeff01 kirjutas: Kas sellest firmast üldse on midagi teada? kas sellele ka miskeid varuosi saada on?
Veel natuke aega tagasi kutsuti neid PARTNER, mis omakorda oli/on Husqvarna.
Usutavasti peaks juppe ikka olema. Odavad need paraku ei ole, nagu kõikidel teistelgi....
Vasta