Üldhariv vaatamine

Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Üldhariv vaatamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Jäi silma et ka Põhja-Ameerikas ei ole insenerid ja arhitektid just ühte jalga astumas. Eramuehituses pidi enam vähem olema aga äripindadega pudru ja kapsad.
"Onu" räägib asjast päris lahedalt. :)
d_BaIhq8Avk
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Üldhariv vaatamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Killukesi ka teisest loengust. D_IrtDR3p0c
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Üldhariv vaatamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Konstruktsioonide ventileerimine, veeauru liikumine, jne. Ld8pzIu45F8
Käsn
külaline

Re: Üldhariv vaatamine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Teoorias asi tore, aga praktikas ma kardan, et ei ole kõige mugavam kinnitada peno sellele vee, auru ja õhutõkkekihile, misiganes materjalist see siis ka ei oleks. Kindlam on ikka otse betoonseina külge vahu või seguga peno panna. Samuti betoonpõrandate puhul oli ette nähtud see õhu , auru ja veetõkkekiht soojustuse peale , kuid kuidas seda praktikas teha, on omaette küsimus ning ma kardan, et see pole nii lihtne. Paberi peal on muidugi hea mugav näidata, et siin see kiht ja seal see kiht, kuid näidaku konkreetselt ette, mis materjalid ning kuidas ülekatte liited tihendatakse jne. Samuti lõpus kiitis taevani mingit hoonet, et igavesti vastupidav ja ülimalt soojapidav, kuid silma järgi seal vaevalt 5 cm peno oli.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Üldhariv vaatamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Sa ikka tead mina tähendab sõna "üldhariv"?
Kui mõte et maailmas on ka teistsuguse kliimaga piirkondi ning "peno vahuga betoonile" ei ole ainus toimiv lahendus on kaelamurdev siis ei tasu taolisi klippe vaadata tõesti.
Antud "onu" on just praktiliste lahenduste poolest suht tuntud omas maailmajaos.
Käsn
külaline

Re: Üldhariv vaatamine

Lugemata postitus Postitas Käsn »

rokikas kirjutas: 23 Okt 2018, 07:14 Sa ikka tead mina tähendab sõna "üldhariv"?
Kui mõte et maailmas on ka teistsuguse kliimaga piirkondi ning "peno vahuga betoonile" ei ole ainus toimiv lahendus on kaelamurdev siis ei tasu taolisi klippe vaadata tõesti.
Antud "onu" on just praktiliste lahenduste poolest suht tuntud omas maailmajaos.
Ma olen onuga nõus , et "perfect wall"-i poole oleks mõistlik püüelda ning ise teen ka järgmise puitkarkassi samal põhimõttel, kuid ma ei näe mõtet meie kliimas seda veekindlat jne kihti sinna soojustuse ja seina vahele tekitama hakata. Ma tõmban 5x10 puitkarkassile osb peale ja kleebin sinna otse 20 cm peno peale ning seestpoolt panen 10 cm peno karkassi vahele. Sisetunne ütleb, et mul ei saa tekkida mingit jama niiskusega.Kui mul on 20 cm peno väljaspoolt peal , mida kaitseb veel omakorda tuulutusvahega laudvooder, siis kuidas peaks vesi üldse jõudma sinna soojustuse sisse.
Ma olen tegelikult selle onu juttu siin foorumis ka varem esile toonud, näiteks vinüülist tapeedi ohtlikkuse kohta, kui niiskus liigub väljast sissepole, kuid see naerdi siin välja.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Üldhariv vaatamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

"Taevast langev" vesi ei ole probleemiks meil, toast õue trügiv on.
Vasta