Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 21 Aug 2018, 00:09 Tere!

Ma mõtlen, et kui ehitaja pakub oma lahenduse, kuidas võiks ehitada, kas Ta siis vastutust ei võta ?
Võtab-võtab, aga see vastutus on selline, et vaidluste korral kohtus võidab tema, sest Ehitusseadustik nõuab igatsugu ümber ehituste puhul projekti. Tehtu paari pilti vaadates, see ei ole teps mitte tapeedi vahetus, mille puhul projekti ei pea esitama. Ehitaja ehitab vastavalt EhS §7,8 ja 10. https://www.riigiteataja.ee/akt/105032015001 On veel mõningaid, aga ei viitsi täpsustada, jäägu see juristide pärusmaaks. Jah, tegelikult oleks ehitajal olnud kohustus projekti puudumisel mitte vastu võtta või alustada sinu objekti, kuid sellega on jälle nii või naa.
Ja kui sa kavatsed hakata rahadega nihverdama, siis selleks on Võlaõigusseadus, mille mõningate paragrahvidega võiksid tutvuda. Näiteks §8,9,11 jne. https://www.riigiteataja.ee/akt/961235
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Külaline kirjutas: 21 Aug 2018, 05:59
Uudishimulik123 kirjutas: 21 Aug 2018, 00:09 Tere!

Ma mõtlen, et kui ehitaja pakub oma lahenduse, kuidas võiks ehitada, kas Ta siis vastutust ei võta ?
Võtab-võtab, aga see vastutus on selline, et vaidluste korral kohtus võidab tema, sest Ehitusseadustik nõuab igatsugu ümber ehituste puhul projekti. Tehtu paari pilti vaadates, see ei ole teps mitte tapeedi vahetus, mille puhul projekti ei pea esitama. Ehitaja ehitab vastavalt EhS §7,8 ja 10. https://www.riigiteataja.ee/akt/105032015001 On veel mõningaid, aga ei viitsi täpsustada, jäägu see juristide pärusmaaks. Jah, tegelikult oleks ehitajal olnud kohustus projekti puudumisel mitte vastu võtta või alustada sinu objekti, kuid sellega on jälle nii või naa.
Ja kui sa kavatsed hakata rahadega nihverdama, siis selleks on Võlaõigusseadus, mille mõningate paragrahvidega võiksid tutvuda. Näiteks §8,9,11 jne. https://www.riigiteataja.ee/akt/961235


Tere!


Ei hakka midagi nihverdama! Aga tahan teada saada kindlasti seda, palju töömehed raha saavad ning seeläbi siis palju firmajuht kasumit teenib endale. :)

Eesmärk on teha nii, et töölised saaksid rohkem raha, mitte niisama "õhu" eest maksta ei tahaks.


Kas keegi mõnda viga ei näe seni tehtus ? Või kas keegi oleks miskit teistmoodi teinud ?

Lisan tänaseks tehtud:


https://www.dropbox.com/sh/9t97xndlgpbn ... rgZa?dl=0´


Uuemad pildid allpool!

Muide, ma professionaalsest huvist küsiks ka seda, kas paberi kaudu (ehitaja otsustas ikkagi paberi panna- täpsemalt siis nimetus on materjalil kattepaber) on soojakadu suurem kui aurutõkkemembraani kaudu ?

Tervemaja OÜ-ga kontakteerusin ka. https://www.tervemaja.ee/shop/aurutokke ... lo-15x50m/

Kasutatav roheline teip on miski Gerband 586 http://www.eltete.ee/wp-content/uploads ... Tk-EST.pdf , ostetud ESPAKist nagu aru saan.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas pole siis aru saanud sellest, et ehitaja palga ja omaniku kasumi vahele mahub veel päris palju kulusid? Ja kui räägime omaniku kasumist, siis peaks omaniku palga ka kõigepealt maha arvestama, sest palk pole kasum. :wave:
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

seen kirjutas: 20 Aug 2018, 20:48 "isa soovitusel"

Tere!

Ei olnud "isa soovitusel". Mina soovisin üldse teist ehitajat. See minu leitud ehitaja oleks sama asja teinud ca 4-5000 EUR soodsamalt!

Olen üllatunud, et ka eraisikutele tehes saab sellist kasumit võtta 1 objekti eest nagu meilt võetakse praegu. Vau!

Ma ei imesta, et firmajuht neil sõidab ca 100 000+ EUR autoga. :)

Mõtlesin, et nii suuri kasumeid saab võtta ainult suurtelt ehitusettevõtetelt, kes ehitavad uusi kortermaju.

Aga ok, las jääda. Vähemasti saab autole miskit uut osta mees vms teha.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Muideks, mina mõtlen, et kui mina oleksin ehitaja olnud sel toal, oleksin palganud alguses paar kogenud ehitusinseneri ka, kellega kooskõlas parimad ehituslikud lahendused leida! Siis oleks süda kõigil rahul! :)
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Aga jah, maksud ikka ulme Eestis, tegelikult. Et maksta 2000 EUR neto igale töömehele 1-kuu eest, on tööandja kulu 3469,92 EUR.

Arvan, et omanik maksab min. palga ametlikult ja ülejäänud sularahas. Mis oleks töötegijate suhtes ka austusväärne minu arvates.

Tööriistad meestel korralikud.

Minu arvates teevad kole palju pause.

Ma ise ka tegelikult ehitustööline, aga mulle vanemad seda tööd ei usaldanud veel, kuigi ehituslikud lahendused uurisin kõik järgi ise. Vestlesin ka mitmete ehitajatega, st käisid ka kohapeal. Ca 1-kuu tegin nn tasuta tööd.

Aga läks, kuidas läks.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 21 Aug 2018, 22:07 Kas keegi mõnda viga ei näe seni tehtus ? Või kas keegi oleks miskit teistmoodi teinud ?
Hind on puhtalt kokkuleppe küsimus ja ka tööde kvaliteet on EW -s kokkuleppe küsimus, garantii osas tuleb muideks saavutada ka veel eraldi kokkulepe. Eks ise teate millele kulutate, sest tulemus on hetkel selline nagu ikka: toodi materjalid, kulutati ära. Katuse osa tasub jälgida kõige enam, muud asjad isegi , kui valesti paigaldatud seal tapvaid probleeme ei tekita.

Ja ausalt tegid taustatööd? Tuuletõke paigaldatud vahuga, teip otse tuuletõkkel jne :) Ehitust saab koolis õppida.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tere!

Mina rääkisin ehitajale oma ehituslikud lahendused. Osasid kasutati, osasid mitte. See, et tuuletõke paigaldati vahuga pidi olema OK. Vahuks on SOUDAL Flexifoam. Helistasin ja küsisin SOUDAL-ist, vaadati pilte ja kinnitati, et on OK. Teip otse tuuletõkkel? Mis seal valesti on ?

Minule ehitaja ütles, et Ta on oma lahendustes kindel ja et varem ka vist nii tehtud.


See, et plekksepp pani sarikate vahele valge aurutõkkepaberi, ma ei teagi. Ta on nn tunnistusega plekksepp. Ehk siis koolis nii õpetati ja on siiski õige? Kuigi ehitaja arvas, et vist ei ole OK. Mis Teie avate, kas see on OK või võtame seestpoolt selle maha siiski või teeme augud sisse ?


Või mõtled õues seda tuuletõket? Seal see vaht lihtsalt tuuletõkke nurgas minu arust. Mina seda ei teinud. Tehti koostöös plekksepaga. See teip väga tugev, 25 EUR oli rull minu arust, jäi väga tugevasti kinni. :)
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 21 Aug 2018, 22:07 Aga tahan teada saada kindlasti seda, palju töömehed raha saavad ning seeläbi siis palju firmajuht kasumit teenib endale. :)

Eesmärk on teha nii, et töölised saaksid rohkem raha, mitte niisama "õhu" eest maksta ei tahaks.
Nende eesmärkide saavutamiseks pöördu EV Valitsuse või Maksuameti poole. Firma poolt makstud tööjõumaksud on avalikud ja uuri/tuleta sealtkaudu, kui suudad. Ülejäänu kuulub ärisaladuste alla. Ära hakka Robin Hoodi mängima!
Uudishimulik123 kirjutas: 21 Aug 2018, 22:54 Ei olnud "isa soovitusel". Mina soovisin üldse teist ehitajat. See minu leitud ehitaja oleks sama asja teinud ca 4-5000 EUR soodsamalt!
Avalikusta juba, kes selle remondi eest maksab? Sina või isa? Hädaldad sina, aga süü ajad isa ja firma kaela.
Uudishimulik123 kirjutas: 21 Aug 2018, 23:21 Mina rääkisin ehitajale oma ehituslikud lahendused. Osasid kasutati, osasid mitte. See, et tuuletõke paigaldati vahuga pidi olema OK. Vahuks on SOUDAL Flexifoam. Helistasin ja küsisin SOUDAL-ist, vaadati pilte ja kinnitati, et on OK. Teip otse tuuletõkkel? Mis seal valesti on ?

Minule ehitaja ütles, et Ta on oma lahendustes kindel ja et varem ka vist nii tehtud.
Miks sa ei tellinud korralikku projekti, kus oleks kõik üksipulgi ära näidatud, et mida-kuidas-millega jne? Kogu see teema oleks sellisel juhul olnud olemata.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tere,

Ei hakka kuhugi pöörduma. :)

See töömeeste suhtes aus, kui nad teavad, mis selle toa hind meile on! Mina arvan, et töömehed ei tea, palju see maksma läheb. Või öeldakse ehitajatele seda, st see miski hea tava ?

Ehituse eest maksavad isa ja ema. Oh issand, mina ei süüdista kedagi, otsin vaid professionaalseid arvamusi. Siiani ei ole neid mitte kuskilt saanud siin foorumis, kahjuks. Vist peab midagi vastu andma. Pildigalerii minu arust heaks vastutasuks, st näete ka, kuidas teeb professionaalne ehitaja!

Projekti ei tellinud kuna arvasime, arvame, et valitud ehitaja ise peab nõu inseneride ja konstruktoritega.


:)
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui sa viid oma muruniiduki või kella remonti, siis võid eeldada, et spetsialist ise peab teadma, kuidas see korda teha.
Ehitus valdkonnas on asjad teisiti. Laua taga istub üks spetsialist, kes koostab joonised. Teine spetsialist on objektil, kes peab oskama neid jooniseid lugeda ja nende järgi ehitada. Tänaste seaduste järgi jooniste (projekti) koostamise õigust igalühel ei ole. Peab olema vastav kutsetunnistus, MTR registreering jne. Projekteerimise ja ehitamise tegevusalade registreeringuid, mida üks või teine ettevõtja üldse teha tohib (ehk mida tellijad ettevõtjalt üldse saavad eeldada) saab kontrollida MKM MTR kodulehelt.
On võimalik projekteerimis-ehitamistöövõtt ja ehitamistöövõtt. Need ehitajad, kel puuduvad projekteerimise (konstruktiivse, arhitektuurse või eriosade alal) tohivad ainult projekti alusel ehitada. Projekteerimis-ehitamistöövõttu pakkuvad ettevõtted peavad omama ka projekteerimise alaseid registreeringuid.
Kui ettevõte teenib kasumit, siis see on edukas ettevõte. Ühe objekti raames kasumi teenimine ei tähenda veel aasta lõikes kasumlikkust, kuna teistel objektidel võib tulla kahjum.
Kui tööd tellitakse ilma projektita või pealiskaudse projekti alusel, siis peabki ehitusettevõtja pakkumuse hinna võimalikult soolase tegema. Asi selles, et eelarve tuleb koostada n.ö. kohvipaksu pealt ja riskid on suured.
Ehitusvaldkond on seaduste poole pealt probleemne ja keeruline. Juba ainuüksi see, kui keegi midagi tööd teostab, tähendab, et juba on võimalik leida §. Samuti saab leida selle tellijale. Ka selle teema algatajale. Ja selleks ei pea olema jurist. Kui ka nendest riskidest tulenevad võimalikud kahjud rahaks arvata, siis tõenäoliselt ülaltoodu tehtu hind on pigem madal.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 22 Aug 2018, 00:24arvasime, arvame, et valitud ehitaja ise peab nõu inseneride ja konstruktoritega
Selle peale annab ikka tulla :banghead:
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pole töömehe asi mis töö maksab. Temal on oma diil tehtud selle inimesega kes talle maksab.
üldine loogika
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas üldine loogika »

Nii ta on. Ei ole mõtet töömehel pead segi ajada. Millised summad on tema tööandja poolt tehtud hinnapakkumistes - see info ei aita teda mitte kuidagi. Pigem segab. Samamoodi ei aita sind teadmine - kui palju üks või teine mees palka saab. Su isa ei ostnud meeste käest töötunde, ta ostis firmalt teenuse. (Sa võid muidugi uurida miks ta just selle pakkumise valis. Äkki käis kõigi pakkujate eelmisi objekte vaatamas?)

Täpselt samamoodi ei aitaks sind mitte kuidagi see kui sa teaksid millise hinnaga Makita tehas oma akutrelle maaletoojatele müüb.

Küllap juhtub töömeeste sekka ka võimekaid organiseerijaid kes ühel päeval ise ettevõtjaks hakkavad (ehk siis hakkavad oma senisele tööandjale konkurentideks.) Aga paljud neist ettevõtjana püsima jäävad? Ettevõtja elu ei ole nii lilleline nagu auto järgi võiks oletada. Sa ei tea kunagi kui palju kalli auto kasutajal tasumata võlgu võib kaelas olla ja millal ning mil moel need sisse nõutakse... Karma is a bitch.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Tere!

Kokkuvõttes, mina arvan, et ausus on õige, st töömehed peavad teadma, mis objekt maksab, et nad saaksid oma järeldused teha. :)

Nii aus. :)


Ei, isa ei käinud objekte vaatamas. Ei, oleme ehitajaga, st selle ehitusfirma omanikuga väga rahul, aga lihtsalt hinna poolest on ta meile siiski kallis. Aga maksame ära selle ära, ei ole kahju maksta, lootes, et raha teeb ta õnnelikuks ja rahulikuks ja et ta saaks hiljem ehk vähem küsida, ehituse suurfirmadelt aga võtku, mis võtta annab! :) Nemad niigi rikkad ja võimsad!
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Täitsa müstiline teema püstituse poolest, kus jookseb korraga kaks teemat, üks on ehitusmaksumus ja teine kasutatud ehitusvõtted-materjalid. Kui ehitusvõetete-materjalide kohapealt võivad ka asjatundjad-eksperdid vihaselt vaielda, mida ka siinses foorumis lugeda võib, siis see ehitusmaksumuse teema on ikkagi müstika - ise küsisite hinnapakkumised, valiti kalleim ja nüüd poole ehituse peal on suur probleem, et mehed teenivad liiga palju ehitusfirma omanik sõidab liiga hea autoga. Et ostan poest kõige kallima saia ja poole saia järamise pealt ajab saia maksumus hinge täis, pagarid saavad liiga palju palka ja pagarifirma omanik on pursui. Ma lihtsalt ei saa aru sellest maksumuse üle virisemise teemast - kuhu sellega välja tahetakse jõuda, või kuhu selle aruteluga üldse saab välja jõuda.
Nõrgalt jookseb teemast läbi ka kolmas motiiv, kus teemaalgatajal võib olla ka natuke isiklik mure, et tegutseb nagu ka noore ehitajana või midagi sarnast ja nüüd ilmnes, et kolleegid, kes remonti tegema võeti teenivad tagasiarvutuste järgi nagu paar korda rohkem kui noorsand ise samas ametis - võib tõepoolest ebaõiglane tunduda, kui kolleegid-konkurendid sama ala peal suudavad enam töö eest tasku pista :)
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

üldine loogika kirjutas: 22 Aug 2018, 15:02 Ettevõtja elu ei ole nii lilleline nagu auto järgi võiks oletada. Sa ei tea kunagi kui palju kalli auto kasutajal tasumata võlgu võib kaelas olla ja millal ning mil moel need sisse nõutakse... Karma is a bitch.
Kui inimene soetab omale liiga kalli auto, mille ülalpidamine talle üle jõu käib, näitab, et tema majandusliku mõtlemisega pole kõik korras.
:hello:
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Kas keegi ehituslikust vaatenurgast ka miskit öelda oskab, st kas meil kõik õigesti tehtud ?
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 22 Aug 2018, 17:30 Kas keegi ehituslikust vaatenurgast ka miskit öelda oskab, st kas meil kõik õigesti tehtud ?
"Toodi materjalid, kulutati ära. Katuse osa tasub jälgida kõige enam, muud asjad mis valesti paigaldatud seal tapvaid probleeme ei tekita"

Kokkuvõtvalt on sul juhus kus ei ole eelnevalt kokku lepitud kvaliteeti ja sellest tulenevalt ei ole õigus ka seda nõuda. Kokku on lepitud hind ja ükskõik mis tulemuse saavutamisel on teoreetiline kohustus see maksta. Kui lepingus on ka garantii nõue, siis mina võtaks peale üleandmist need pildid, palkaks kohtu poolt tunnustatud ehitusekspertiisi, laseks kõik lahti võtta ja korralikult teha nö 17000 eest nõukas olematu projekti järgimist vähemalt materjalide paigaldamise osas, et need vastaks materjali paigalduse juhistele.


Elu õpetab, aga EE -s kuskilt ehitusteenust tellida ilma ise spetsialist olemata või spetsialistist järelvalvet palkamata oled juba eos ostnud "toodi materjalid, paigaldasime kuidas oskasime" lahenduse. Arusaamatuks jääb see teema muidugi , et milleks see tekitati. Kuniks tehakse ilma projekti ja kokkulepeteta nii nagu ehitusmees oskab teha , siis ei ole mõtet ka oodata, et tehakse midagi nii nagu oleks õige või vale ja küsida arvamust kas teisiti oleks parem , sest õmber seda keegi niiehknaa ei tee.

Hinna osas võid jagada alati summa ruutmeetritega läbi ja vaadata kas ehitad uut või renoveerid vana või kuidas see suhtestub sinu piirkonnas müüdava kinnisvara keskmise turuhinnaga.
Külaline
külaline

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Uudishimulik123 kirjutas: 22 Aug 2018, 16:13 Kokkuvõttes, mina arvan, et ausus on õige, st töömehed peavad teadma, mis objekt maksab, et nad saaksid oma järeldused teha.
Naljatila, töölised oleks ammu oma järeldused teinud kui peremees neile vähe maksaks.
Uudishimulik123 kirjutas: 22 Aug 2018, 16:13 ... ehituse suurfirmadelt aga võtku, mis võtta annab! :) Nemad niigi rikkad ja võimsad!
Kes sa oled? Lenini reinkarnatsioon, et sellised kommunistile omased mõtted?

Urmas
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Mina mõtlen, et tavainimeste vastu võiks olla austus, et niisama ei võetaks raha, kui ma saan teada, et töölised ei saagi 2000 EUR neto selle toa eest, siis muidugi küsin ehitusfirma omanikult, millega on nii suur nn kasum, alates 5000 EUR, meie puhul põhjendatud?

Praegu saan aru, et variant on, et ettevõtja võtab kasumit ka märksa rohkem kui 5000 EUR meie pealt.

Näiteks:

Maksab ametlikult 500 EUR bruto, kogukulu Temal seejuures isiku kohta 669 EUR. Oletame, et iga töötaja saab 1500 EUR kätte. See on siis 482 EUR neto palk + 1018 EUR nn "mustalt" isiku kohta. Seega, 3 x 669 + 3 x 1018 = 2007 + 3054 = 5061 EUR kulu töötajate palkade peale 1 kuu kohta.


17 160 töö raha - ca 2000 EUR maks. materjalid - 5061 EUR töötajate tasu = 10 099 EUR

Seega, on variant, et ehitusfirma omanik teenib nn kasumit meie pealt 10 099 EUR.

Kui see on tõsi, siis on asi kurb. :(
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Külaline kirjutas: 22 Aug 2018, 20:50
Uudishimulik123 kirjutas: 22 Aug 2018, 16:13 Kokkuvõttes, mina arvan, et ausus on õige, st töömehed peavad teadma, mis objekt maksab, et nad saaksid oma järeldused teha.
Naljatila, töölised oleks ammu oma järeldused teinud kui peremees neile vähe maksaks.
Uudishimulik123 kirjutas: 22 Aug 2018, 16:13 ... ehituse suurfirmadelt aga võtku, mis võtta annab! :) Nemad niigi rikkad ja võimsad!
Kes sa oled? Lenini reinkarnatsioon, et sellised kommunistile omased mõtted?

Urmas


Tere, Urmas!

1. Eks räägin töömeestega ja valgustan neid remondi maksumusest. Siis saan teada nagu aru saan. :)


2. Kas olete ehituse alal tegev professionaal?

Kas väidad vastupidist, et suurtel ehitusfirmadel on väikesed rahalised kasumid ? :)




Aitäh!
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Külaline kirjutas: 22 Aug 2018, 18:19
Uudishimulik123 kirjutas: 22 Aug 2018, 17:30 Kas keegi ehituslikust vaatenurgast ka miskit öelda oskab, st kas meil kõik õigesti tehtud ?
"Toodi materjalid, kulutati ära. Katuse osa tasub jälgida kõige enam, muud asjad mis valesti paigaldatud seal tapvaid probleeme ei tekita"

Kokkuvõtvalt on sul juhus kus ei ole eelnevalt kokku lepitud kvaliteeti ja sellest tulenevalt ei ole õigus ka seda nõuda. Kokku on lepitud hind ja ükskõik mis tulemuse saavutamisel on teoreetiline kohustus see maksta. Kui lepingus on ka garantii nõue, siis mina võtaks peale üleandmist need pildid, palkaks kohtu poolt tunnustatud ehitusekspertiisi, laseks kõik lahti võtta ja korralikult teha nö 17000 eest nõukas olematu projekti järgimist vähemalt materjalide paigaldamise osas, et need vastaks materjali paigalduse juhistele.


Elu õpetab, aga EE -s kuskilt ehitusteenust tellida ilma ise spetsialist olemata või spetsialistist järelvalvet palkamata oled juba eos ostnud "toodi materjalid, paigaldasime kuidas oskasime" lahenduse. Arusaamatuks jääb see teema muidugi , et milleks see tekitati. Kuniks tehakse ilma projekti ja kokkulepeteta nii nagu ehitusmees oskab teha , siis ei ole mõtet ka oodata, et tehakse midagi nii nagu oleks õige või vale ja küsida arvamust kas teisiti oleks parem , sest õmber seda keegi niiehknaa ei tee.

Hinna osas võid jagada alati summa ruutmeetritega läbi ja vaadata kas ehitad uut või renoveerid vana või kuidas see suhtestub sinu piirkonnas müüdava kinnisvara keskmise turuhinnaga.


Tere!

Mina mõtlen, et kui ehitaja väidab, et tema pakutud lahendus töötab, siis ta võtab ju vastutuse ka ?


Mina mõtlesin, et ta kutsub oma kuludega kohale paar inseneri-konstruktorit ja asi saab südamerahuga lahendatud kõigile osapooltele õnnelikult.

Mina imestasin, miks ta ei kutsu, vaid ise mõtles välja oma lahenduse.

Vastutus- minu arust ütles ta, et tema mingit vastutust ei võta lahenduste eest. :)

Kummaline. :)
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Prill kirjutas: 22 Aug 2018, 17:20 Täitsa müstiline teema püstituse poolest, kus jookseb korraga kaks teemat, üks on ehitusmaksumus ja teine kasutatud ehitusvõtted-materjalid. Kui ehitusvõetete-materjalide kohapealt võivad ka asjatundjad-eksperdid vihaselt vaielda, mida ka siinses foorumis lugeda võib, siis see ehitusmaksumuse teema on ikkagi müstika - ise küsisite hinnapakkumised, valiti kalleim ja nüüd poole ehituse peal on suur probleem, et mehed teenivad liiga palju ehitusfirma omanik sõidab liiga hea autoga. Et ostan poest kõige kallima saia ja poole saia järamise pealt ajab saia maksumus hinge täis, pagarid saavad liiga palju palka ja pagarifirma omanik on pursui. Ma lihtsalt ei saa aru sellest maksumuse üle virisemise teemast - kuhu sellega välja tahetakse jõuda, või kuhu selle aruteluga üldse saab välja jõuda.
Nõrgalt jookseb teemast läbi ka kolmas motiiv, kus teemaalgatajal võib olla ka natuke isiklik mure, et tegutseb nagu ka noore ehitajana või midagi sarnast ja nüüd ilmnes, et kolleegid, kes remonti tegema võeti teenivad tagasiarvutuste järgi nagu paar korda rohkem kui noorsand ise samas ametis - võib tõepoolest ebaõiglane tunduda, kui kolleegid-konkurendid sama ala peal suudavad enam töö eest tasku pista :)

Tere!

Probleem on selles, et mina oma uurimistöö tulemusega olen jõudmas avastuseni, kus võin avastada, et ehitusfirma omanik võib teenid meie pealt ca 5000-10 099 EUR! Mind teeb see väga kurvaks, kui see tõsi on, et nii suurt raha võetakse vahel eraisikute pealt!

Ootan sobivat hetke, siis küsin töötajatelt, mis selle pisikese 30 m2 toa remondi hinna nii suureks teeb. :)

Usun, et ka nemad tahavad teada, mis sellise toa remont maksma läheb. Sest siis saavad ka nemad oma järelduse teha, kuidas firma omanik neid raha osas kohtleb. :)

Mina arvan, et see on hea, et uurin ja puurin seda teemat, nii ehitusfirma töötajate kui ka hiljem siis omaniku käest.
Uudishimulik123
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 17 Juun 2018, 23:54
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda

Re: Ehitaja poolt tehtud toa remont- mis arvate, kas tehtu oma hinda väärt ?

Lugemata postitus Postitas Uudishimulik123 »

Külaline kirjutas: 21 Aug 2018, 23:13
Uudishimulik123 kirjutas: 21 Aug 2018, 22:07 Kas keegi mõnda viga ei näe seni tehtus ? Või kas keegi oleks miskit teistmoodi teinud ?
Hind on puhtalt kokkuleppe küsimus ja ka tööde kvaliteet on EW -s kokkuleppe küsimus, garantii osas tuleb muideks saavutada ka veel eraldi kokkulepe. Eks ise teate millele kulutate, sest tulemus on hetkel selline nagu ikka: toodi materjalid, kulutati ära. Katuse osa tasub jälgida kõige enam, muud asjad isegi , kui valesti paigaldatud seal tapvaid probleeme ei tekita.

Ja ausalt tegid taustatööd? Tuuletõke paigaldatud vahuga, teip otse tuuletõkkel jne :) Ehitust saab koolis õppida.


Tere!

Saan aru, et kuna meil eraldi lepingut ei ole, siis garantiid ei anta või hinnapakkumisega nõustumine ongi saan aru, et leping ikkagi ning garantii selle osa nagu aru saan ?


Aitäh!
Vasta