Karkassi ülemine vöö

Külaline
külaline

Karkassi ülemine vöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,
Käsil hoone ehitamine, aga tekkis küsimus kas karkassi ülemisel vööl kasutada topelt prussi 50x200 lappi üksteise peal või peab ühe tappima seinapostide sisse vertikaalselt. Seinad siis maas mooduliten valmis teha ja vaja püsti lükata. Peale fermid ja plekkatus. Seina tuleb üks 2,5 m ava kuha peab niikuinii tappima. Aga jah küsimus tekkis just ülemise vööga, olen näinud tehtavat mõlemat moodi
Tänan ette
Raul
Külaline
külaline

Re: Karkassi ülemine vöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mul tehti samuti moodulitest ja lükati ülesse. selle peale naelutati pruss mis sidus moodulid terviklikuks. MIngit tappimist küll ei toimunud. akende kohtadesse ka ei tapitud, mul muidugi kitsamad aknad ka. Loodan et ehitajad teadsid mida teevad.

laur
Paul_
külaline

Re: Karkassi ülemine vöö

Lugemata postitus Postitas Paul_ »

Kõik sõltub koormustest, ei ole ühte õiget lahendust. Puusalt tulistades võib öelda, et kui karkassipostid jäävad täpselt fermide alla, võid jätta ülemised vööd lapiti. Kui aga fermid on kes-teab-kus, oleks turvalisem jätta üks vöö vertikaalselt.

Paul.
Külaline
külaline

Re: Karkassi ülemine vöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Koormus agu ikka ferm 65 kilo, roov, plekk ja lumi ning tuul,Postid on 600 sammuga ja fermid 900. Ehk siis mõistlikum üks vertikaalselt? Eks see tappimine suht nüri töö, aga peab vist tegema, et hiljem ei kahetseks
Tänudega
Raul
Külaline
külaline

Re: Karkassi ülemine vöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui tapid, siis tõmba hunnik karkassi poste kokku pitskruviga või muul moel ja lõika korraga tapp, siis saab kiirelt ja efektiivselt
Külaline
külaline

Re: Karkassi ülemine vöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui postid on 600 ja ferm 900 sammuga siis iga teine ferm peaks posti otsas olema. kas need mis posti otsas ei istu vajutavad topelt prussi 50x200 läbi, hästi ei usu, aga kindluse mõttes võib muidugi tapid teha. selle 2,5 meetrise ava kohale tee kindlasti tapp.
Külaline
külaline

Re: Karkassi ülemine vöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ise lõikasin hamba igale postile järkamissaega, tegin kiirel "raketise", mis hoidis prussi täpselt seal kuhu maani lõiget oli vaja. Algul sai igale tehtud ühtepidi lõige, pärast teistpidi. Läks suhteliselt kiiresti 100m2 maja ~ 2tundi.
Vasta