Paneelmajas vaheseina eemaldamine

Micro1
külaline

Paneelmajas vaheseina eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Micro1 »

Tere

Elan paneelmajas mis asub Pärnus Papiniidu 35. Korter asub 4 korrusel ning ei paikne keskel. Peal on veel üks korter.
Sooviks elutoa ja köögi vahelise seina kas siis eemaldada täielikult või teha paraja suurusega auk. Sein ise ~130mm lai ja suhteliselt "pehme". Puuriga puurides vajub puur läbi. Paneelid selle kohal jooksevad risti.
Pildil näha sein millest jutt.
https://imageshack.com/a/img922/866/lOqkTx.jpg

Kui teeks ava oleks "joonis" järgmine:
https://imageshack.com/a/img923/5536/nfZpJw.jpg
Selle ava kohta ka küsimus, kui tegemist pole kandva seinaga, siis kas sillus on vajalik?

Nüüd minu küsimus. Kas, kes ja kuidas teeb selgeks, et tegemist on kandva seinaga?
Kui tegemist ei ole kandva seinaga, kas siis volitatud inimene saab selle kohase allkirjastatud paberi vormistada? Muidugi mingi summa eest.

Ühistult on tegutsemisluba olemas, kui edastan neile asjakohased seletused volitatud inimese poolt.

Olen uurinud linnavalitsusest ja sealt konkreetseid vastuseid pole saanud. Nii palju kui tuttavatega olen rääkinud, siis öeldakse, et tegemist pole kandva seinaga.
Kui tegu on kandva seinaga, siis vaja projekt, seda ei taheta teha ja kui tehakse, siis suure raha eest.

Seega oleks tänulik kui keegi oskaks mind selles küsimuses aidata.


Ette tänades
Risto
Külaline
külaline

Re: Paneelmajas vaheseina eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Terve mõistus ütleb, et see ei ole kandev sein. Isegi 130mm paksusele betoonseinale oleks keeruline paneele toetada, toetuspinda napib. Sul on seal 6m paneelid ja see pehme on mingi kergbetoon. Sul oleks vaja leida maja ehitusprojekt või tüüpprojekt, mille alusel see maja ehitati. Seal peaks joonistel ja seletuskirjades sulle vajalik info olemas olema.
Külaline
külaline

Re: Paneelmajas vaheseina eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ilmselt on kipsist sein , otsi välja tüüpprojekt arhiivist ja lase suvalises inseneri/arhitektibüroos teha 150 euro eest uus joonis ilma vaheseinteta ja võta KÜ -st allkiri alla ja tee töö ära.
Vasta