Vöö kinnitamine fibosse

Külaline
külaline

Vöö kinnitamine fibosse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.

Paluksin head nõuannet, kuidas kinnitada 50x150 vööpruss fibo seina külge, mida katab 150mm peno?
Vööpruss 9m pikk, sinna külge tuleb omakorda prussikingadega kinnitatavad sarikad.

Suured tänud ette!
Külaline
külaline

Re: Vöö kinnitamine fibosse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei ole võimalik sulle nõu anda. See üks sõlm ei ole asi omaette. See peab sobima kogu katusekonstruktsiooniga. Äkki peaksid alustama armeeritud betoonvöö valamisest fibo peale...
Külaline
külaline

Re: Vöö kinnitamine fibosse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegemist siis elumaja külge ehitatava autovarjualuse katusega.
Üks külg toetuks maja seinale ning teine postvundamendile.
Midagi fibo seinale juurde valada ei ole võimalik.
Käsn
külaline

Re: Vöö kinnitamine fibosse

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Tegemist siis elumaja külge ehitatava autovarjualuse katusega.
Üks külg toetuks maja seinale ning teine postvundamendile.
Midagi fibo seinale juurde valada ei ole võimalik.
Kas ma saan õigesti aru, et sa tahksid seina külge kinnitada prussi ja pärast selle prussi külge panna prussikingad ? Seinaks siis fibo , mille peal veel 150 mm penot. Pealt krohvitud ka?

Ütlen kohe ausalt ära, et minu jaoks selline lahendus on porr. Omale ei teeks. Omale teeks ma nii, et see vööpruss saaks altpoolt toestatud 5x10 prussidega, ehk siis ikkagi oleks vaja maja seina juurde valada väike lint - või postvundamendikene. See variant, mida ise pakud, ma autot sinna alla küll ei julgeks ajada.
Ja üldse, selline asi nagu prussiking on minujaoks kõlbulik ainult vekseldamiseks.
Külaline
külaline

Re: Vöö kinnitamine fibosse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas probleemseks kohaks on vöö ning fibo vahel olev peno?
Teisel pool maja on terrass ehitatud samuti ühe küljega maja külge.
Seal lastud vööpruss küll vundamendi külge, kus peno õhemalt ning 200mm fibokruvi läbi ulatus.
Kui lõigata välja seinast peno 150x150 ning kinnitada asemele 150x150 pruss (või 50x150 3tk) fibokruvidega? Kas selliselt oleks asi mõeldavam?
Või paigaldada keemilisega keermelatid fibosse ning vöö sinna otsa?
nojah
külaline

Re: Vöö kinnitamine fibosse

Lugemata postitus Postitas nojah »

Külaline kirjutas: 16 Jaan 2018, 20:57 Kas probleemseks kohaks on vöö ning fibo vahel olev peno?
Teisel pool maja on terrass ehitatud samuti ühe küljega maja külge.
Seal lastud vööpruss küll vundamendi külge, kus peno õhemalt ning 200mm fibokruvi läbi ulatus.
Kui lõigata välja seinast peno 150x150 ning kinnitada asemele 150x150 pruss (või 50x150 3tk) fibokruvidega? Kas selliselt oleks asi mõeldavam?
Või paigaldada keemilisega keermelatid fibosse ning vöö sinna otsa?
Jah, võib-olla tõesti tee nii aga võid ka iga sarika eraldi seinakülge lasta ja siis kõva villaga või penoga uuesti katta ning üle krohvida.
150x150 prussi pead siis läbi seina poltidega panema.
Minu meelest võiks miinimum olla 100X150mm.Talad, mis katusele paned pead sildumise järgi valima, olenevalt toetuspunktide kaugusest.
Külaline
külaline

Re: Vöö kinnitamine fibosse

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui peno ei ole veel pandud, siis metallnurgad paigaldada fibo külge ja peno nende peale, et ainult vajalikud kinnitused jäävad välja ja sarikad nende nurkade külge
Vasta