Aurutõke metallkarkassile

ferdinand
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 22 Mai 2007, 23:25
Asukoht: Tallinn

Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas ferdinand »

Puitkarkassile kinnitatakse klambritega, selle peale tuulutusliist.
Kuidas tehniliselt paigaldada aurutõkkepaber (või kile) metallkarkassile? Või oleks hoopis mõistlikum metallkarkassi vältida?
Kruvi keeraja
külaline

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Korraliku kahepoolse teibiga näiteks. Näiteks orcon line, kindlasti teistel tootjatel ka midagi pakkuda
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ferdinand kirjutas: 17 Nov 2017, 21:15 Puitkarkassile kinnitatakse klambritega,selle peale tuulutusliist.
Kuidas tehniliselt paigaldada aurutõkkepaber (või kile) metallkarkassile? Või oleks hoopis mõistlikum metallkarkassi vältida?
Kas ma olen loll või esitab ferdinand küsimuse valesti? Aurtõke paigaldatakse minu teada siseseintele, aga kus asub siseseintel tuulutusliist?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Näiteks saunas võib tuulutusliist olla!

Riputad paari teibitükiga või sõber hoiab kuni ühe kruviga mõne keskmise liistu paika kruvid.
Külaline
külaline

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas: 18 Nov 2017, 10:22 Näiteks saunas võib tuulutusliist olla!

Riputad paari teibitükiga või sõber hoiab kuni ühe kruviga mõne keskmise liistu paika kruvid.
Seda`nd küll, aga kahjuks on ferdinand otsustanud vaikida sellest, kuhu konkreetselt ta tuulutusliistu või aurutõkke olemasolu vajalikuks/mittevajalikuks peab. :scratch:

Urmas
Külaline
külaline

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 18 Nov 2017, 00:38 Kas ma olen loll ?
Väga hea küsimus!
Sinu kurvastuseks pean ma nentima, et vastus on jaatav.
Külaline
külaline

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 18 Nov 2017, 10:54
Urmas kirjutas: 18 Nov 2017, 00:38 Kas ma olen loll ?
Väga hea küsimus!
Sinu kurvastuseks pean ma nentima, et vastus on jaatav.
Pidid sina olema nüüd nii otsekohene!? Sa "tapsid" mind siinses foorumis ja see jääb sinu südametunnistusele! Oleks võinud olla vähe viisakam ja vastata mulle poliitikute moodi: "Tänan küsimast! Hea küsimus! Paluks järgmine!" :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ferdinand ei ole spetsialist ja seepärast ta siinsete kõrgest seisusest kodanike käest abi küsib. Ferdinandi põhiküsimus oli selles, et siseseina karkassi ja kipsplaadi vahele peaks ju mingi vahe jääma. Kuidas seda metallkarkassi puhul teha?
Külaline
külaline

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See küll ilmselt ebatüüpiline lahendus, aga metallkarkassile saab samuti puidust distantsliistud peale kruvida.
See oleks isegi soovitav, sest kipsi otse aurutõkkele kruvides agustub aurutõke sõelapõhjaks.
Külaline
külaline

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga milline on tüüpiline lahendus välisseina puhul. Tahtsin kasutada metallkarkassi, kuna seda ilmselt lihtsam ja täpsem monteerida. Aurutõke ju ilmselgelt vältimatu, nagu ma aru saan, siis kipsi vahetult vastu aurutõket panna ei saa?
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Aurutõke metallkarkassile

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Aurutõke pannakse ikka alusseinale ja siis met. karkass, kuna seda ei pea seina külge kruvima, vaid läheb alumise ja ülemise vöö vahele.
Vasta