Kergmaja, puitsõrestik, postvundament!

intsmees
külaline

Kergmaja, puitsõrestik, postvundament!

Lugemata postitus Postitas intsmees »

Tere! Hakkan ehitama sellist konstruktsiooni. Postid umbes 1 m eetri sügavusele 50 cm maast välja, 120-150 mm betoon, paar sarrust ka sisse. Nende peale 300x300 talad(milline võiks olla postide samm, pinnas hea kuiv, savivaba), risti 150mm 400 sammuga pruss. Vahele minimaalselt 300 mm eps. Seinad on keskmiselt 2,7 m. Ühele poole kaldu lamekatus(vb sõnastasin valesti.)Katuslagi oleks 200 mm 500 sammuga pruss ja vehele min 250 eps või vill? Seinad 150 mm pruss vahele 200 mm epsi. Eps ulatuks 50 mm prussidest üle , need vahed tihendaks vahuga ära v liimiks vahuga 50 mm ribad, kui nüüd sellest aru saate. Tekib välja ühtlane epsi pind , mille saan üle krohvida, või laudis? Põrandasse küttetoru, peale saepuru plaat v põranda kips?(eritugevusega kips). Kütma hakkan pellet keskkütte kaminaga ,pluss õhksoojuspump.
Teema ei ole püstitatud mõttega hakata arutlema postvundamendi mõtekuse üle. Tean et vundamendi ehitamine võtab liiga palju aega, mida mul pole. Postvundamenti olen teinud, läheb kiiresti. Ei plaani maja ehitada 100 aastaks!
Kuidas lahendada katuslae konstr.Nt 200 mm talad, vahele soojustus, katuse aluskate, tõste distants, roov, plekk, või on kellelgi mingi parem lahendus pakkuda? Katuse kalle on 500 mm 7 m peale , lauge.

Teema ei ole püstitatud mõttega hakata arutlema postvundamendi mõtekuse ja muu sellise üle. Tean et vundamendi ehitamine võtab liiga palju aega, mida mul pole. Postvundamenti olen teinud, läheb kiiresti. Ei plaani maja ehitada 100 aastaks!

Tegemist oleks mitte põhielamispinnaga vaid pigem suvilaga, kus saab ka talvel viibida, kartes liigsuuri kütte arveid!
Vasta