metallkarkassil kipsvahesein

pärisvana
külaline

metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas pärisvana »

Imelihtne küsimus - (66mm metallkarkass 400mm sammuga, ühekordne kips) Kummalt poolt alustatakse kipsi paigaldust ? Ehk on arusaadav kui karkass on näiteks E kujuline siis kas a) -->E või b) E<-- Gyproci paigaldusjuhises on -->E, mingis kodusaate videos sama aga youtubi kümnekonnas videos vastupidi E<--
Külaline
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See on sama nagu leitud koerajunniga, mida võid ühest otsast või teisest otsast nuusutada, aga lõhn on sama. Võid alustada vasakult või paremalt, vahet pole, kas seina poolt vaadata või seina ristlõike suhtes vaadata. Peamine nüanss on, et seinte erinavatel pooltel vuugid ei kattuks!

Urmas
Külaline
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 06 Okt 2017, 18:55 Peamine nüanss on, et seinte erinavatel pooltel vuugid ei kattuks!

Urmas
Lugesin enda kirjutatut uuesti ja ehk jäi segaseks, aga mõte on see, et sama posti küljes ei tohi olla vuugid mõlemal pool seina.

Urmas
pärisvana
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas pärisvana »

Krt kas tõesti oli nii halvasti küsimus esitatud, et nii tobeda vastuse sain :-) või on vastaja ... Proovin siis teisiti, copi -> paste juhendist "Alati kinnitatakse plaat kõigepealt
karkassiposti avatud serva poolt" Nüüd vaata algset küsimust ja süvene.
pärisvana
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas pärisvana »

Teoorias on justnagu ükskõik aga praktikas pisiasjades päris ükskõik ei ole. (karkassi hoidmine plaadiääre kruvimisel, tasapinna astme tekkimise oht ühel või teisel juhul)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pärisvana kirjutas: 06 Okt 2017, 19:17 Krt kas tõesti oli nii halvasti küsimus esitatud, et nii tobeda vastuse sain :-) või on vastaja ...
Kahtlustan, et küsimus on ikka väga segaselt püstitatud.
pärisvana kirjutas: 06 Okt 2017, 19:17 Proovin siis teisiti, copi -> paste juhendist "Alati kinnitatakse plaat kõigepealt
karkassiposti avatud serva poolt"
Mis sulle sellest juhendist jäi aru saamatuks?
pärisvana kirjutas: 06 Okt 2017, 19:17 Nüüd vaata algset küsimust ja süvene.
Lugesin uuesti, aga ikka ei saanud aru, mis sulle muret valmistab?
pärisvana kirjutas: 06 Okt 2017, 18:08 Imelihtne küsimus - (66mm metallkarkass 400mm sammuga, ühekordne kips) Kummalt poolt alustatakse kipsi paigaldust ? ... mingis kodusaate videos sama aga youtubi kümnekonnas videos vastupidi E<--

Et mingis kodusaates tehti teistmoodi? Äkki selles saates eirati paigaldusjuhendit, mis siis? Võtadki valesti tegemise eeskujuks?
pärisvana kirjutas: 06 Okt 2017, 19:24 Teoorias on justnagu ükskõik aga praktikas pisiasjades päris ükskõik ei ole. (karkassi hoidmine plaadiääre kruvimisel, tasapinna astme tekkimise oht ühel või teisel juhul)
Ei saa aru sellest astme tekkimisest? Millisel ühel või teisel juhul. Antud juhul tekib aste ainult sinul, minul ei ole tekkinud astet.
Poleks nagu kah väga vähe kipsplaati seina/lakke kruvinud, aga astmeid ei ole täheldanud.
Plaati hakkad fikseerima ülemise või alumise vöö servast ja lähed edasi ning ei paindu see avatud serv kuhugi. Karkassitangide või neetides võiks posti enne fikseerida kui kardad, et serv hakkab painduma. Ja trell kruvide keeramiseks peab hea olema.

Tarkus tuleb tasapisi, lollus ludinal. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pärisvana
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas pärisvana »

Juhendist saan aru ja kirjutasin, et kodusaates tehti samamoodi, ei eiratud juhendit. Kümnekonnas youtube videod on vastupidi ja see vatupidi juhendile on mu meelest mugavam.
"Millisel ühel või teisel juhul ?" - kaks juhust on - vasakult paremale ja paremalt vasakule
Ma ei ole kirjutanud, et minul tekib aste. (kellelgi mu kõrval kellelgi tekib) Ka mul pole üle 20 aasta ja tuhandete ruutudega seda probleemi olnud.
Posti neetimist sai viimati kasutatud ... oi kui ammu aastaid tagasi, ei mäletagi. Antud juhul ei puutu posti kinnitus üldse asjasse.
Vahel kasutan HEAD trelli (hea otsikuga), enamasti hilti salvega akukruvikeerajat. Ka see ei puutu asjasse. Pigem see kuidas trelli kasutada, jõuga kerega surudes nii, et sen kaardus. (mina nii ei suru :-) )


Lugemisoskus tuleb ludinal, arusaamine tasapisi :-)
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas rundll »

vahest harva on kuulda olnud küll, et on mingi üli väike võimalus et astmed võivad tekkida. Tavaliselt ei teki. Võta nüüd kinni?
Külaline
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rundll kirjutas: 07 Okt 2017, 08:53 vahest harva on kuulda olnud küll, et on mingi üli väike võimalus et astmed võivad tekkida. Tavaliselt ei teki. Võta nüüd kinni?
Kui on tekkinud, siis on see olnud kipsplaatide praak, kus üks külg on olnud õhem ja teine paksem. Mõõdetud! Kui nii on olnud, saab ka vältida astmeid kui panna õhemad küljed omavahel ja paksemad küljed omavahel kokku.

Urmas
pärisvana
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas pärisvana »

rundll kirjutas: 07 Okt 2017, 08:53 vahest harva on kuulda olnud küll, et on mingi üli väike võimalus et astmed võivad tekkida. Tavaliselt ei teki. Võta nüüd kinni?
Justnimelt, pole minagi seda varem selliselt märganud. Aga seekord kohati isegi 2-3mm Midagi on töövõtetes valesti aga seni pole täpselt aru saanud. Üks arvatav põhjus on vist liig tugev surve trellile kruvimisel. Aga kas ka see kummalt poolt alustada võib põhjuseks olla seda arvamust tahtsin kuulda. Eestikeelse juhendi järgi tundub vea tekkimine suurma tõenäosusega, valelt poolt alustades saab sõrmedega äärmise posti servast kinni hoides selle tihedalt sirgelt vastu posti tõmmata ja siis järgmise tahviga mitte liig kõvasti surudes püüda astet vältida.
pärisvana
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas pärisvana »

Külaline kirjutas: 07 Okt 2017, 09:31
rundll kirjutas: 07 Okt 2017, 08:53 vahest harva on kuulda olnud küll, et on mingi üli väike võimalus et astmed võivad tekkida. Tavaliselt ei teki. Võta nüüd kinni?
Kui on tekkinud, siis on see olnud kipsplaatide praak, kus üks külg on olnud õhem ja teine paksem. Mõõdetud! Kui nii on olnud, saab ka vältida astmeid kui panna õhemad küljed omavahel ja paksemad küljed omavahel kokku.

Urmas
Õigus, sellist asja võib olla küll ja selle vältimise moodus on õige ja arusaadav. Aga see aste oleks vaevu mill, seekord kuni 3mm raudselt.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pärisvana kirjutas: 07 Okt 2017, 09:36 Õigus, sellist asja võib olla küll ja selle vältimise moodus on õige ja arusaadav. Aga see aste oleks vaevu mill, seekord kuni 3mm raudselt.
Midagi on sul paigaldamisel totaalselt valesti. :scratch:
Kas järgmist plaati hakkasid kinnitama ikka juba seinas oleva plaadi poolt? Kui hakata kõigepealt kinnitama nn lahtise serva poolt, siis ei pruugi plaat hästi vahele mahtuda isegi mitte surudes ja võibki tekkida aste.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pärisvana
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas pärisvana »

Urmas kirjutas: 07 Okt 2017, 19:29
pärisvana kirjutas: 07 Okt 2017, 09:36 Õigus, sellist asja võib olla küll ja selle vältimise moodus on õige ja arusaadav. Aga see aste oleks vaevu mill, seekord kuni 3mm raudselt.
Midagi on sul paigaldamisel totaalselt valesti. :scratch:
Kas järgmist plaati hakkasid kinnitama ikka juba seinas oleva plaadi poolt? Kui hakata kõigepealt kinnitama nn lahtise serva poolt, siis ei pruugi plaat hästi vahele mahtuda isegi mitte surudes ja võibki tekkida aste.
Loe mis ma juba kella 7 aeg kirjutasin. (igaksjuhuks teen copi ->paste "Ma ei ole kirjutanud, et minul tekib aste. (kellelgi mu kõrval kellelgi tekib)"
Eks ma püüan tuleval nädalal peale passida mismoodi see paigaldus seal täpsemalt käib.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pärisvana kirjutas: 07 Okt 2017, 21:12 Loe mis ma juba kella 7 aeg kirjutasin. (igaksjuhuks teen copi ->paste "Ma ei ole kirjutanud, et minul tekib aste. (kellelgi mu kõrval kellelgi tekib)"
Ok, lugesin. Minu viga, ju jäi see postitus vahele, aga nüüd seda lugedes tekkis konkreetselt sinule küsimus.
pärisvana kirjutas: 07 Okt 2017, 07:09 Ka mul pole üle 20 aasta ja tuhandete ruutudega seda probleemi olnud.
Ja pole selle aja ja tuhandete m2-te jooksul õppinud ära tundma paigaldusvigasid, et nüüd tekib küsimusi teemal "kuidas on õige kinnitada kipslplaati metallkarkassi külge"? :scratch: :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Kiilun enda küsimuse siia vahele - kuidas kinnita/ millega liimida karkass betoonpõrandale kui seal on põrandakütte torud aga ei tea kus nad täpselt on?
Kas oleks kindlam kasutada "alumises vöös" hoopis puitprussi - puit peak pareminei liimitav olema kui teras? Kuiv siseruum.
Naine tahab garderoobi ja ma mõtlesin et teen selle talle :-)
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas renxx »

Torudel peaks ca 70mm betooni peal olema, mis see kõige väiksem betoonikruvi on, 25mm ? Puurile teibiga piiraja peale märkida, ei tohiks torudeni kuidagi jõuda.

Kui aga siiski ei julge sedasi, siis ise olen võõd kinnitanud betooni külge ka vaid montaazivahuga, pind puhtaks ja jääb kinni küll.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Maaks kirjutas: 06 Nov 2017, 16:36 Kiilun enda küsimuse siia vahele - kuidas kinnita/ millega liimida karkass betoonpõrandale kui seal on põrandakütte torud aga ei tea kus nad täpselt on?
Olen kasutanud nii montaaživahtu kui ka montaažiliimi. Põrand peab tolmust puhas olema.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üks võimalus on põrandaküttetorud soojuskaameraga või infrapuna termomeetriga välja peilida. Infrapunaga täitsa saab kätte küll - Paned külma põranda küttesse ja üsna varsti tunneb isegi palja jalaga kus on toru, kus pole, termomeetril näed liikudes, et temperatuur natuke tõuseb ja siis hakkab langema. Üldiselt on jah, põrandaküttel 5 cm betooni peal, kuid ma kasutaksin ikkagi täiendavat tõenäolisema toru asukoha välistamist. Vööl pole ju väga palju kohti vaja kinnitamiseks. Liimi kasutaksin ka igal juhul.
Külaline
külaline

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 07 Okt 2017, 19:29 Midagi on sul paigaldamisel totaalselt valesti. :scratch:
Kas järgmist plaati hakkasid kinnitama ikka juba seinas oleva plaadi poolt? Kui hakata kõigepealt kinnitama nn lahtise serva poolt, siis ei pruugi plaat hästi vahele mahtuda isegi mitte surudes ja võibki tekkida aste.
Võõba ummil on kipsipaigaldus koolitus läbimata, muidu ei puhuks siin sellist paska!
Just nimelt alustatakse lahtise serva poolt ja seda kõigest paari kruviga, kui alustada juba seinas oleva plaadi poolt, siis esimese kruvi paigaldamisel deformeeruks kipsiplaadi serv, mis tõukab terve plaadi juba paigas olevast plaadist loetud mm. eemale. nagu ei olekski suur probleem mingil väiksel rosolje objektil aga kui pikemal seinal, juba kümme ja enam plaati liigub järjest nihkesse, siis läheb lappama ja tuleb karkassi nihutada.
Lahtine serv fikseeritakse paari kruviga, lõplikult kinnitatakse kui uus plaat on juba kõrval.
Elementaarsed võtted, mida omandatakse käigult, aga ühelt slummi võõbalt oleks seda palju tahta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: metallkarkassil kipsvahesein

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 08 Nov 2017, 23:31 Võõba ummil on kipsipaigaldus koolitus läbimata, muidu ei puhuks siin sellist paska! ...
:) No on sul alles järjekindlust ja tahtmist! :) :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta