Garaazi seinakate

Hanz
külaline

Garaazi seinakate

Lugemata postitus Postitas Hanz »

Millega kataksite majast eraldiseisva garaazi siseseinad: puitkarkass, soojustatud penoga ja seestpoolt on hetkel löödud tollise lauaga, aga millele on vahed sisse kuivanud. Ise mõtlesin, et äkki võiks kipsplaadiga üle teha, aga kuidas kips vastu peab, kui hoonet kogu aeg ei köeta. Või mis alternatiive veel oleks. Mõtlesin ka vineeri peale,kuna sellele on hea asju riputada, aga hind on ikka päris krõbe ja kui kipsi all on laudis, siis ei tohiks kinnitamistega niikuinii probleemi tekkida. Pinda ca 70 ruutu vaja katta umbkaudu.
Karisto
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Dets 2016, 20:15
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Garaazi seinakate

Lugemata postitus Postitas Karisto »

OSB näiteks.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Garaazi seinakate

Lugemata postitus Postitas Prill »

Üks variant on tsementkiud või tsementlaastplaat, neil kerge tulekindlus ka, mis garaažis võiks oluline olla, lõikamise, paigaldamise, asjade riputamisega sarnane vineeri või OSB-ga. Ainult kallivõitu, eriti kipsplaadiga võrreldes.
Hanz
külaline

Re: Garaazi seinakate

Lugemata postitus Postitas Hanz »

Tõstaks korra teemat. Kipun kipsi poole kalduma, kuna kips ikka ahvatlevalt odav on. Vaatasin, et on olemas erikõva kips. Tundub, et selline võiks ju garaazi seina sobida küll. Et kas keegi on kasutanud seda erikõvat kipsi?
Alternatiivina kaalun OSB-d, kuid nagu varem mainisin, siis kuna tolline laud on nagunii all, siis ei tohiks kipsi tugevusega probleemi tekkida.
Vineeri ma juba välistasin , hind on ikkagi liiga krõbe.
Kui kellelgi on veel mõnda head ideed, mida võiks garaazi seinale panna, siis andke teada. Ma ise siseviimistluse koha pealt ehituskauge inimene ja varemalt kipsplaati nagu natuke pelgasin tänu ehitusbuumijärgsetele negatiivse varjundiga juttudele küprok ja villmajadest. Kuid kui lähemalt hakata vaatama, siis kips tundub suht mõistlik materjal: odav, ei sisalda mürgiseid aineid ( erinevalt osb-st, mis pidi formaldehüüdi sisaldama) ja pärast viimistlemist näeb hea välja.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Garaazi seinakate

Lugemata postitus Postitas anryo »

Mul on garaaž kipsplaadiga viimistletud (või noh, õigem oleks öelda viimistleMATA) - ilus see küll ei ole, kui kruvipeade read jooksevad ja kipsiplaatide vahed on näha. OSB oleks kindlasti visuaalselt ilusam. Ja millegi seinale kinnitamine on ka tüütu, sest peab tüübleid kasutama kogu aeg. Aga noh, seda ka pole nagu mõtet teha, et pahteldaks/värviks kogu garaaži üle.
Ühesõnaga, kui rahakott kannatab, siis kips ei oleks mu esimene valik puhtalt visuaalse ja hiljem asjade seinale kinnitamise seisukohast.
Vineeri osas hoia silma peal Vineerimaailma laojääkidel. Seal on tihti väga soodsaid pakkumisi: https://www.vineerimaailm.ee/outlet
Vasta