Aeroc Element plokkidest vannitoa vahesein?

Külaline
külaline

Aeroc Element plokkidest vannitoa vahesein?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere

vannituppa vaja tekitada mõned vaheseinad (torukapp, dussinurga eraldussein) ning suurele (väga raskele) valamule jalad.
Algselt plaanisin Tycroci plaati kasutada aga kuna selle paksu plaadi hind on piisavalt kole, siis otsin alternatiive. Lisaks ei saa ma kasutada võimalust põrandasse kinnitusi puurida kuna põrandakütte torustiku ja elektrikaablite asukoht on teadmata.
Jäi silma Aeroc Element 50mm paksune vaheseina plokk. Liimiks kokku, kasutaks vuugilaaste tugevdamisel, pärast pahtel, hüdro ja plaat peale? Kui tugev dushi vaheseina konstruktsiooni sellest saab? Kui suurem mehemürakas vastu toetab, küljeli ei vaju? Põrandale ja otsaseina saan vaid liimida, lakke kinnitada pole kuhugi.
Külaline
külaline

Re: Aeroc Element plokkidest vannitoa vahesein?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Tere

vannituppa vaja tekitada mõned vaheseinad (torukapp, dussinurga eraldussein) ning suurele (väga raskele) valamule jalad.
Algselt plaanisin Tycroci plaati kasutada aga kuna selle paksu plaadi hind on piisavalt kole, siis otsin alternatiive. Lisaks ei saa ma kasutada võimalust põrandasse kinnitusi puurida kuna põrandakütte torustiku ja elektrikaablite asukoht on teadmata.
Jäi silma Aeroc Element 50mm paksune vaheseina plokk. Liimiks kokku, kasutaks vuugilaaste tugevdamisel, pärast pahtel, hüdro ja plaat peale? Kui tugev dushi vaheseina konstruktsiooni sellest saab? Kui suurem mehemürakas vastu toetab, küljeli ei vaju? Põrandale ja otsaseina saan vaid liimida, lakke kinnitada pole kuhugi.
kui kannatab pane 75 , 50 -sse tulevikus midagi kinnitada võib problemaatiline olla.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Aeroc Element plokkidest vannitoa vahesein?

Lugemata postitus Postitas keemik »

See, et lakke ei saa kinnitada, muudab veidi murelikuks. Ise olen mõne elemendi ladunud (100 mm) korstna ja puitseina vahele. Kinnitasin spetsiaalse vahuga, jäi tugev küll, aga mul igast küljest fikseeritud ka vahuga.
Külaline
külaline

Re: Aeroc Element plokkidest vannitoa vahesein?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See vahesein ei püsi püsti, eriti 50mmst. 75mm on parem aga ka see suht vähe tarvis, et eriti ülemine vaba nurk ära murda.

Kodukootud meetodil väga palju lahendusi pole - paigalda kaks rida plokke, puuri pika puuriga 10mm auk ülemise rea plokkidest läbi alumistesse, suru plokiliimi sisse ja proovi 8mm sarrusega armeerida, nii iga reaga kuni laeni välja. Avatud külje võid armeerida 3mm aluumiiniumist kantrauaga, kruvides selle iga plokirea kruvide külge. Nii saada endale monoliitse seina aga kõige nõrgem koht on sel juhul ühendus põrandaga - enam ei murdu halva õnne korral keset seina vaid tuleb lahti põranda küljest..

Btw, ega see tycroc ega muu xps seal ka ei püsi, kui just sisse mingit kandekonstruid mis seinale kinnitatud, ei genereeri.
Vasta