6m sille

gecko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Aug 2011, 19:09

6m sille

Lugemata postitus Postitas gecko »

Tere,

Kas siin oleks kaasamõtlejaid, kuidas lahendada 6 m silde probleem, millele toetub 2. koruse puitpõranda talad (75x200) ja teise korruse sein. See sama sillus peab toetuma omakorda garaazi ukse sillusele, panen pildi ka juurde. Pildil joonistasin probleemsed silded kollaseks.
Olen Aeroci poole juba pöördunud. Nemad soovitavad lasta selle silluse projekteerida ning nemad projekteerimist ei paku.
Nende arvates sobiks selline variant, kui see sillus valada betoonivööga kokku -> saavutada paksem raudbetoon sillus.
Olemas on eelprojekt, mis silluste projekti ei hõlma. Olen küsinud üle 10 firma käest, kas nad silluseid projekteerivad ja oma probleemi ära seletanud, kuid siiani pole keegi vastanud ja kes on vastanud siis neil pole sellise asja jaoks aega.

Kavas oli ise sillused valmis teha kasutades Aeroc U plokke.
Mind huvitab eelkõige garaazi ukse sillus ja see sillus mis jookseb pikki garaazi (mööda B telge), et toestada teist korrust.
Nii palju kui ma siin arvutanud olen siis garaazi sillus toetub 2200mm kõrgusel olevale plokimüürile, vajadusel võib toetada ka 2000mm kõrgusel olevale plokimüürile. Ilmselt peab sellise pikkusega sillus olema 400mm kõrge, seega sillus lõpeb 2600mm kõrgusel.
Samas on vaja see pikki garaazi jooksev sillus ka kuidagi ära lahendada, nii et ma saaksin 2800mm peal vaheseina talad toetada sellele.
Ise mõtlesin, et äkki peab siin lähenema asjale nii, et pikki garaazi jooksev 6 m sillus tuleks äkki ära siduda betoonivööga (võibolla ka garaazi ukse sillusega). Aerocist öeldi, et selline lahendus peaks sobima küll, aga see osa tuleks lasta projekteerida, et hiljem kandevõimega probleeme ei tekiks.

Aeroci enda silluste kandevõime on 25 kN/m kohta.

Teiseks variandiks oleks 200 HEB Garaaži ukse silluseks panna ja risti siis selle peale veel tiba üle 6 m 200 HEB tala.

PS: seinad 375 Aeroc

Oodatud on igasugused mõtted ja soovitused.
email: taavi.tarien@gmail.com.
telefon: 56682108

Tänan

Pilt
Viimati muutis gecko, 25 Veebr 2015, 19:03, muudetud 3 korda kokku.
tala
külaline

Re: 6m sille

Lugemata postitus Postitas tala »

Kui HEB tala vaja, leiad siit.
viewtopic.php?f=30&t=49767
jäta kontakt
külaline

Re: 6m sille

Lugemata postitus Postitas jäta kontakt »

Jäta siia kontakt ja usun, et ülehomseks on probleem lahendatud.
gecko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Aug 2011, 19:09

Re: 6m sille

Lugemata postitus Postitas gecko »

Lisasin kontakti alg postitusse.
muki
külaline

Re: 6m sille

Lugemata postitus Postitas muki »

Kuidas sa probleemi lahendasid?
gecko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 21 Aug 2011, 19:09

Re: 6m sille

Lugemata postitus Postitas gecko »

Lasin projekteerida HEA talad, ehitasin garaazi ukse veits kitsamaks, et pikem tala toetaks ikkagi seinale ja sai garaazi keskele laotud tugipost
Vasta