Maja fibo või puitsõrestik?

kk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Okt 2005, 09:47

Maja fibo või puitsõrestik?

Lugemata postitus Postitas kk »

Plaanis ehitada 140m2 1kordne maja ja tahaks teada, et kuidas on puitsõrestiku ja fiboplokkidest seinte plusside ja miinustega?

Kumb on tavaliselt kallim? Milline on meie kliimas nendele hea soojustus (kui paksult) Kuna kivimaja kütmine peaks olema kulukam siis kuidas on fibo ja puitsõrestiku põhjal ehitatud seinte kütteerinevustega?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Puitsõrestik on odavam ja lihtsam ehitada, kuid tal on teatud muud probleemid (siseviimistlusmaterjalide valik, kandevõime) teinekord.
kaharvaja
külaline

Lugemata postitus Postitas kaharvaja »

Mis mõttes siseviimistlusmaterjali valik?(olen võhik) :D

Puit:
+ odavam
+kütta parem
+Neid ikka ehitatakse ju järelikult ei saa puit nii halb olla või siis ehitatakse puidust ainult müügiks :?:
+Ilmselt ka kiirem valmimine
- Kandevõime (kas 1 kordsel majal on ka see probleem?)


Kivi:
+Kivist


Kuigi see foorum tundub väheaktiivne olevat loodan selgitusi.
Päikest.
kk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Okt 2005, 09:47

Lugemata postitus Postitas kk »

Vaatasin hinna poole pealt ja materjal nagu eriti midagi maksma ei lähegi, kui võrrelda pakkumistega, mida olen saanud lihtsa soojustatud majakarbi peale.

Näiteks Kastelli pakkus mingi aeg tagasi 142m2 1 kordse soojustatud karbi (ilma vundamendita, katuseta ja siseviimistluseta) hinnaga u 700 000 EEK.

Mul on maja projekt enda tehtud. Üks arhitekt vaatab selle üle, vormistab ja paneb allkirja alla. Kas tõesti ei saa ise (siiski palgatud töömeestega) Fibost oma karpi märkimisväärselt odavamalt püsti, kui näiteks see 700 000 Kastelli karp?
Taastaja
külaline

Lugemata postitus Postitas Taastaja »

Kõike võib ju saada, aga väga palju oleneb arukast projektist, siis töömeeste töökogemusest ja mida palka tahavad? Kõik paraku ei oska ehitada, aga palka oskavad küll küsida. Eks alustaja saab hea elukooli ja usu mind, pärast poole kergem elus läbi lüüa.
Julgustav jutt küll polnud, aga ise pead toime tulema, midagi pole teha.
kk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Okt 2005, 09:47

Lugemata postitus Postitas kk »

Kui Sa hindadest midagi ei tea rääkida siis pean seda kommentaari suht mõttetuks. Küsimus oli , et ehk keegi teab. Seda tean ma ise ka, et ehitamine ei ole just liiga lihtne ja peavalu tuleb kõvasti. Aga maja on vaja püsti saada.
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

palka korralik brigaad "vabaehitajäid" peale ja veendu et vähemalt üks nendest oskab projekti lugeda, saad odavamalt.
fibo panek minu andmetel oli kuni 20 eek tükk (ise ei pane)
enne vundamenti valamist (õigem ja mugavam valada kohe koos põrandatega) veendu et kõik kommunikatsioonid on paigas.
Alati on alternatiivlahendus!
Imre
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Okt 2005, 21:52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Imre »

Uuri ka Loodesystemi projekte,seal nii kallid küll majakarbid pole.
Hauss Ehituses samuti
Väga harva saadaval.
ins
külaline

Lugemata postitus Postitas ins »

numan kirjutas:palka korralik brigaad "vabaehitajäid" peale ja veendu et vähemalt üks nendest oskab projekti lugeda, saad odavamalt.
fibo panek minu andmetel oli kuni 20 eek tükk (ise ei pane)
enne vundamenti valamist (õigem ja mugavam valada kohe koos põrandatega) veendu et kõik kommunikatsioonid on paigas.
Ma pole nüüd eile sündinud, kuid vundamendi valamist koos põrandatega pean küll lauslolluseks :?
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

ins kirjutas: vundamendi valamist koos põrandatega pean küll lauslolluseks :?
rootsis tegime terve küla sellistel vundamendidel ja 2kordsed kivimajad peale...
Alati on alternatiivlahendus!
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

rootsis tegime terve küla sellistel vundamendidel ja 2kordsed kivimajad peale...[/quote]

Et vundamenti ja põrandat korraga valada tuleb enne teha keerukas raketis ja väga korralik armeering. Peale raketise ehitust tuleb ju kuidagi liiv/killustik seal vahel (kandvad siseseinad tahavad ju ikka ka vundamenti alla, seega muutub olukord hoone perimeetri sees üsna kirjuks) ära ka tihendada.
Mõistlikum on ikka käia traditsioonilisemat rada, r/b vundameni taldmik valada, sinna peale laduda columbia-kivist, vert.armatuur siduda taldmikuga ja täis betoneerida, soovitud kõrgusega vundamendi sein, seejärel tihendada soovitud kõrguseni liiv/killustik, soojustada, hüdroisoleerida, r/b plaat peale valada (plaat jätta kindlasti ujuvaks).
Vasta