Seina saleduse probleem

Külaline
külaline

Seina saleduse probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,
Äkki oskab siin foorumis keegi soovitada kuidas üle saada seina saleduse probleemist. Lühidalt - sein on liiga "õhuke" antud kõrguse ja pikkuse jaoks, saledus >30. Seina kõrgus 7000mm ja ploki laius 200mm. Laiema ploki peale minna ei tahaks, maksaks rohkem ning seina peale ei tule toetuma ka erilisi raskusi. Kas üheks lahenduseks võiks olla näiteks keskelt, ehk ca 3,5 meetri kõrguselt armeeritud betoonvöö vahele valada, mis katkestaks seina ning lisaks jäikust jne? Mis arvate?
Onu_Paul
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 15 Dets 2010, 01:25
On tänatud: 1 kord

Re: Seina saleduse probleem

Lugemata postitus Postitas Onu_Paul »

Arvuta välja kas kannatab. Palju see plokk sul koormust kannatab ja palju koormust tuleb. See vöö vist küll midagi väga ei päästa. lisab ainult kaalu
Külaline
külaline

Re: Seina saleduse probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Laiema ploki peale minna ei tahaks, maksaks rohkem ning seina peale ei tule toetuma ka erilisi raskusi.

Ok raskust ei tule, aga kas sein pealt saab siis piisavalt külgsuunaliselt seotud? Ka juba ladumise ajal võib(ja on juba juhuseid) tuulgi selle uppi lükata. :mrgreen:
Muud jäikust seinale annab ka ainult vuukidesse asetatud armatuur...
(aga pöördu ikka inseneri poole ka..)

taastaja
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Seina saleduse probleem

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

200mm plokist 7m kõrgust seina laduda ei tohi. Aastat kümme tagasi sai suurde tootmishoonesse kahe firma vaheliseks seinaks (siseruumi) laotud narva plokist (300mm) just 7m kõrgune sein ja konsultatsioonidel targematega selgus, et see kõrgus oli ka maksimum. Aasta kaks hiljem soovis tellija seinale kõrgust juurde kuid sellest sai järsult keeldutud. Mingi horisontaalvöö sellele seinale mingit lisatugevust ei anna, vuugid tuleb niikuinii korralikult armeerida.
Ainus lahendus oleks seinale postide sisse ladumine st sein 200-ne ja teatud vahemaade tagant näiteks 600*600 postid. Need arvud näitlikud, täpsed mõõdud peaks andma ehituskonstruktor.
Mõtlemiseks - nõukaaegsete normide järgi võeti arvutuslikuks tuulekoormuseks Tallinnas 55 kg/m2 (vabandan kui eksin mälu järgi pannes) ehk 7m seina jm kohta ligi 400kg, see lükkaks 200mm sileda seina kui kaardimajakese
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Külaline
külaline

Re: Seina saleduse probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Endal vist tegemist otsapidi sama küsimusega - sein on samamoodi 200mm plokist ning kõrgust pisut üle seitsme meetri, pikkust 7,5m. Samas aga selle seina otstes on siis omakorda põikseinad. Seega ühest küljest samamoodi saledus on suurem kui 30 kuid selle seina otstes olevad põikseinad ju peaks algse nn. saleda seina jäigaks tegema. Olen ma õigel teel või on siin samamoodi midagi viltu selle konstruktsiooniga?
Kasutaja avatar
xxl
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 11 Okt 2007, 22:43

Re: Seina saleduse probleem

Lugemata postitus Postitas xxl »

tuulekoormus tuleb ikka hoone asukohast ja tsoonist kus sein asub (nurkades suurem koormus), minimaalne mida aluseks võtta on 0,5kN/m2 le, see ka normatiivne mitte arvutuslik siis!
Buratinoks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Jaan 2016, 17:02

Re: Seina saleduse probleem

Lugemata postitus Postitas Buratinoks »

Kas narva plokist lapiti (300 mm) võib 6 m kõrget seina laduda ilma postideta? Pikk sein 30 meetrit.
Vasta