Kas vahesein destrueerida või mitte

seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Kas vahesein destrueerida või mitte

Lugemata postitus Postitas seen »

Mul on au taaskord tüüpküsimus esitada: kas mittekandvat vaheseina võib julge südamega lammutada?

4-kordne telliskivimaja Tallinna kesklinnas on ehitatud 1962.a. ja arhiivist sain teada nii palju, et "välisseinad on ehitatud silikaattellistest kahe kivi paksustena" ja "seinad on laotud puhta vuugiga". Minu korter asub 1. korrusel, tähistan plaanil ristiga seina, mida sooviksin eemaldada:

Pilt

Paljud teised elanikud on kapitaalremondi käigus nimetatud köögi ja elutoa vahelise vaheseina eemaldanud ja minuteada pole veel probleeme tekkinud. Mind muudab aga ettevaatlikuks asjaolu, et asun esimesel korrusel.. Teisalt asub minu all veel kelder ja seal pole ühtegi vaheseina:

Pilt

Mis teie arvate? Aitäh!
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Kas vahesein destrueerida või mitte

Lugemata postitus Postitas admin »

No, kui keldris sellel kohal ühtegi toestavat elementi ei ole, siis lammuta julgelt, nagunii ei toeta see midagi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kas vahesein destrueerida või mitte

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Täpselt samasuguses korteris (nn hruštšovka) eemaldatud nii köögi sein kui ka tubade vaheline sein ja koridori ning toa vaheline sein koos seinakapiga juba 10 a tagasi. Mäletan, et olid vist puitseinad isegi.
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Re: Kas vahesein destrueerida või mitte

Lugemata postitus Postitas seen »

Kas on võimalik, et keldrikorruse ja esimese korruse vaheline põrand on oluliselt paksem, kui teiste korruste vahel olevad paneelid (ma ei tea kas korruste vahel on paneelid) ja seetõttu pole keldrikorrusel vaheseinu vaja, küll aga ülemistel korrustel?
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kas vahesein destrueerida või mitte

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ühtegi paneeli ei panda kandma ometi paneeliga samas suunas olevale mingile peenikesele-õhukesele seinale, nagu need on. Mingit ohtu ei ole, kirjutasin ju, et 10 a tagasi juba maha võetud need seinad. Samuti Tallinna kesklinnas.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kas vahesein destrueerida või mitte

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Antud korterteri tüübil on kandvateks seinteks ainult korteri vahelised seinad
Vasta