kas põrand kannab ahju?

põrandad, põrandatööd
karola
külaline

kas põrand kannab ahju?

Lugemata postitus Postitas karola »

2. korruse korter. Alumisel korrusel kaks korterit kokku ehitatud, vaheseinu lõhutud. Üleval on näha, et põrand on vajunud - ilmselt ka eelmise ahju ajal. Meie ostsime juba lõhutud ahjuga korteri, peale oli löödud uus põrand, midagi paigatud metall-latiga. Pottsepp püstitas kõhkluse, kas põrand ikka kannab ahju ja rääkis versioonidest, kuidas vene ajal põrandat ahju all tugevdati. Kust leian sellise spetsialisti, kes mulle ütleb, kas kannab ja mida teha?
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Soovitan kindlasti see põrand avada tulevase ahju alt, siis on näha kuidas seal seisukord ja kandetalade paigutus on. Soovitan ka kaasata alumist naabrit, et saada infot tema lammutustest, vaevalt ta soovib kui te koos uue ahjuga tema korterisse sajate. Peale põranda avamist peaks kutsuma kohale mõne ehitusspetsialisti kes hindaks olukorda ja annaks nõu edasisel toimimisel.
karola
külaline

Lugemata postitus Postitas karola »

Armas ehitusguru Jaan - just see mu mure ju oligi: KUST ma leian selle spetsi, kelle hinnangut usaldada võiks? Ajalehekuulutusest ma sellist meest küll ei julge otsida. Suguvõssa-sõpruskonda pole saatus ehitusspetse toonud, sellepärast hädas olengi. Kusjuures kui ma TEAKSIN, mida ette võtta, siis ma ehk veel tihkaksin end ajalehes pakkuvat ehitajat võtta. Hinnangu andmiseks tahaksin aga väga tõsiseltvõetava spetsi arvamust kuulda - just sellepärast, et mitte ei tahaks end ühel hetkel koos ahjuga naabrite juurest leida.
Kust ma leian sellise asjatundja?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

küsi kasvõi kohalikust omavalitsusest,seal olemas ka ehitusega tegelejad
karola
külaline

Lugemata postitus Postitas karola »

Kohalik omavalitsus oleks antud juhul Tartu linnavalitsus. Ma pole küll leidnud linnavalitsuse koosseisudest ametimeest, kelle tööülesannete hulka kuuluks erakorteri omaniku tellimusel kohale tulla ja vaadata, kas ja mida mu põrand seal kannab. Või ei oska ma õigest kohast otsida?
Pealegi: mis seal salata, ma usaldaksin igapäevaselt praktilise ehitustööga tegelevat spetsialisti siiski rohkem kui paberimajandusega tegelevat linnaametnikku.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

igapäevaselt praktilise ehitustöö või ehitusjärelvalvega tegelev isik nõustab reeglina ka omavalitsusi,kui pole loodud vastavat ametikohta.suuremates linnades peaks ka see ametikoht loodud olema,vallad hoiavad mõnikord ka kambapeale ühte niisugust ametikohta või tellivad ja nendel on ülevaade olemas.arvan küll, et saate sealt vähemalt infot.
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Proovi kohale meelitada umbes kolm erinevat lehekuulutuse ehitusmeest, kui muud ei saa siis erinevaid arvamusi kindlasti saad. Asjaliku ja vaba ehitusspetsi on tänu suurele ehitusbuumile raske soovitada ja leida.
Vasta