kOHIN radiaatorites

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
hädaline
külaline

kOHIN radiaatorites

Lugemata postitus Postitas hädaline »

Mure selles ,et radiaatosid kohisevad.Olen õhutanud palju kordi kuid ei midagi.Küttesõsteem on kinnine ja pumbaga.
Kasutaja avatar
Pildistaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 31 Jaan 2005, 17:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Pildistaja »

Kas probleem on vaid mõnes radiaatoris või kogu süsteemis?

Põhjuseks on tõenäoliselt, et vesi voolab torustikus/radiaatorites liiga kiiresti.
Seda võib tekitada mingi kohttakistus või üldiselt liiga peenike torustik.
Kui radiaatoritel on termostaadid, siis nende eelseaded võivad olla liiga väikesed.

Kui tsirkupumbal on olemas astmed, siis äkki piisab, kui madalamasse astmesse lülitada. Pump võib ka olla liiga võimas (liiga suure vooluhulgaga).
Kõige olulisem on silmale nähtamatu...
hädaline
külaline

Lugemata postitus Postitas hädaline »

Kohin on kogu süsteemis.pump on kõige nõrgemas astmes.Radiaatoritel on regulaatorid ees.Kas siin süsteemi rõhk mängib rolli.
Volly
külaline

Lugemata postitus Postitas Volly »

Siis on kusagil õhk sees, kas on mõni toru vajunud, või on ehitaja "näpuka" teinud, et õhk ei tule torustikust täielikult välja.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Pildistaja vastas sulle juba õieti ära. Lase pädeval spetsialistil ikkagi pumba sobivus ja asukoht üle kontrollida. Aga teinekord ärge hoidke kokku toru läbimõõdu pealt. Ka pumba kavitatsiooni ei viitsi keegi kontrollida.
katsetaja
külaline

Re: kOHIN radiaatorites

Lugemata postitus Postitas katsetaja »

hädaline kirjutas:Mure selles ,et radiaatosid kohisevad.Olen õhutanud palju kordi kuid ei midagi.Küttesõsteem on kinnine ja pumbaga.
Sain kohinast lahti kui keerasin 3-T kraanist majja sissetuleva vee temperatuuri ca 10 °C jahedamaks ja radiaatorite termostaadid lahtipoole.
xil
külaline

Lugemata postitus Postitas xil »

Lülita pump välja ja kuula, kas kohiseb edasi.
Ma panin süsteemi ehitades radikatele jämedamad torud, kui katlamehed soovitasid. Hinnalisa minimaalne aga süsteem töötab edukalt ka ilma tsirkulatsioonipumbata, loomuliku tsirkulatsiooniga. Igaks petteks panin pumba ka, kuigi pole siiani vaja läinud. Kui pump tööle panna on tõesti radika kõrval olles vaikset suminat kuulda.
Vasta