telliskiviahi ei lähe soojaks, mis on valesti?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
liisu
külaline

telliskiviahi ei lähe soojaks, mis on valesti?

Lugemata postitus Postitas liisu »

uus telliskiviahi, peale kütmist lähevad kivid ainult leigeks, sooja ei kusagilt. kas see on normaalne? milles viga võib olla?? palun aidake!!!!
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Võibolla on sul kaks siibrit, nii nimetatud suve-ja talvesiiber. Suvesiibrit avades lased soojuse otse korstnasse. Kui ei siis on arvatavasti tegu olnud kehva pottsepaga, või ei julge sa kütta.
Müürimees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 08 Juun 2005, 07:56
Asukoht: Kuremäe

Lugemata postitus Postitas Müürimees »

kui suur ahi on ja palju sa kütad???
on on nii
Müürimees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 08 Juun 2005, 07:56
Asukoht: Kuremäe

Lugemata postitus Postitas Müürimees »

asi võib ka nii olla nagu jaan kirjutas (siibrites) .kui on tegemist kaminahjuga, siis see võib kindlasti olla kahest kohast korstnaga ühendatud. võib ka olla ainult üks siiber, mis sulgeb ahju ülemises osas oleva lõõri. oleks tulnud pottsepalt küsida kuidas sooja saab :wink:
on on nii
liisu
külaline

ahjujama

Lugemata postitus Postitas liisu »

ahjul on üks siiber ja on korstnaga ühest kohas ühendatud. kütan korra päevas ja siis ikka südamest, ahju panen puid täis, ahi on parajalt suur, mitte väike. see ahi ei soojene ühtlaselt, ülevalt pole pole leigegi , keskelt lähevad kivid ainult kuumemeks. talv tuleb ja mul mure suur.
liisu
külaline

Lugemata postitus Postitas liisu »

ei ole kamina-ahi
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Ülemises teemas sain juba ennem aru,et köetud ilmselt ikka on,sest vähese kütmisega kivid ei paisu ega liigu nii palju.Soojaks läheb ilmselt siis koldelagi ja see lõõr mille kaudu kuumus sealt väljub.Eestis pidi ringi liikuma teatud "pottsepad" kes teevad kolde ja kesta väliselt enam-vähem korralikult,aga lõõre ei viitsi teha.Loobivad lihtsalt kiva täis,kui sedagi.Mõni aeg tagasi komistas isegi Tõnis Mägi sellise meistri otsa.Vend olla olnud vist Otepäält.
Liisu ma ei väida midagi kindlat lihtsalt kõhutunne ütleb nii,mis ei pruugi tõsi olla.
Iga ehitus on norm iseendale.
Müürimees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 08 Juun 2005, 07:56
Asukoht: Kuremäe

Lugemata postitus Postitas Müürimees »

tuleksin vaatama aga elad nii kaugel. tulnuks ikka meister kellegi soovituste järgi valida, siis selliseid äpardusi ette ei tuleks.lahendus kuidas pragudest lahti saaks on mitmeid aga ,et ahi soojeneks normaalselt on ainult üks- tuleb uus teha. võta selle vennaga ühendust ja las tuleb ja parandab oma vead. kui sul on pilte selle ahju kohta, või veel tegemise, siis sooviksin neile pilgu peale visata.
on on nii
raivo
külaline

Küsimus

Lugemata postitus Postitas raivo »

Kas küsisid meistrilt midagi ahju sissekütmisest?Ehk oled oma ahju juba seest segamini kütnud?
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Äkki mõni tark teeb mulle ka selgeks,kuidas käib AHJU seest segamini
kütmine?Kohe mitte ei saa aru,millest mõni mees räägib!Edu!
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Üks tähelepanek on.Kindlalt küll ei julge väita ehk mängib rolli ka ahjude vanus,kuid niipalju neid ka köetud ei ole.Pean silmas meie maakirikutes olevaid küttekoldeid.Nii palju,kui mina neid uurinud olen(oma 50 ahju kindlasti) on enamusel koldelaed alla kukkunud.Viimastel aegadel on neid massiliselt juba välja lõhutud - uus aega toob moodsamaid võimalusi.Lagunemise põhjus on minu arust selles,et korra või kaks kuus mil seal üritused toimuvad köetakse jääkülm kolle valusa tulega kiiresti kuumaks ja kiviahju suure massi tõttu tekivad kuumusega paisuva sisemuse ja külma väliskihi vahel erinevad pinged,mis lükkab ahju laiali.
Inimesed kes külastavad maakodusi keset külma talve võiks ehk ka sellest järeldused teha.
Iga ehitus on norm iseendale.
teadja
külaline

Lugemata postitus Postitas teadja »

Ei no jah,sellest ma saan aru,et aeg teeb oma töö ja harva valu andmine
ka kasuks ei tule.Siin oli juttu aga vastvalminud ahjust.Kuda seda nii
ehitada,et segi on võimalik kütta?Edu!
liisu
külaline

Lugemata postitus Postitas liisu »

tänud kõigile,kes nõuga katsuvad aidata. ahju pole veel segi kütnud, kuigi ilge tahtmine on, sest selle asemel, et minu tuba soojaks kütta, kütab see ahi hoopis minu närve...
Teadmatu
külaline

Lugemata postitus Postitas Teadmatu »

Leia meister, kes ahju pealt lahti võtaks. Läheb küll midagi maksma,kuid arvan, et kasu rohkem kui siinsetest targutustest.
Vasta