kuidas eemaldada kinnikuivanud maalriteipi välisustelt?

vanad postitused
õnnetu
külaline

kuidas eemaldada kinnikuivanud maalriteipi välisustelt?

Lugemata postitus Postitas õnnetu »

usinad töömehed teipisid mu maja välisuksed hoolega papi ja maalriteibiga kinni, et need sisetööde käigus viga ei saaks. nüüd hakkasin eile pappe maha võtma, aga oh häda, maalriteip on nii kivikõvaks kuivanud, et maha ei tule :cry: eriti hullusti on teibitud peaust, teised maja 3 ust on natuke "paremas" seisus....kuidas küll see jubedus eemaldada????? éhk mis sulataks seda kuivanud liimi? lahusti?
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Re: kuidas eemaldada kinnikuivanud maalriteipi välisustelt?

Lugemata postitus Postitas Jaan »

õnnetu kirjutas:usinad töömehed teipisid mu maja välisuksed hoolega papi ja maalriteibiga kinni, et need sisetööde käigus viga ei saaks. nüüd hakkasin eile pappe maha võtma, aga oh häda, maalriteip on nii kivikõvaks kuivanud, et maha ei tule :cry: eriti hullusti on teibitud peaust, teised maja 3 ust on natuke "paremas" seisus....kuidas küll see jubedus eemaldada????? éhk mis sulataks seda kuivanud liimi? lahusti?
Teibil on tõesti selline omadus, eriti kui pikemaks ajaks ja päikest saab, jääb väga kõvasti kinni. Proovi leotada ja varu kannatust. Samas on poes müügil tapeedi eemaldus vahendit, proovi sellega.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma üritaks tärpentiini-lakibensiiniga. Kui see ei mõju, siis atsetooniga.
Peaasi, et värvi sulatama ei hakkaks
Kasutaja avatar
Jaan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 440
Liitunud: 01 Veebr 2005, 22:15
Asukoht: Tartu
On tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas Jaan »

Tean nüüd kuidas väga edukalt tuleb kinnijäänud teip ära, nimelt autopoodides müüdava universaal õliga. Proovisin, kuigi algul ei uskunud ja tulemus oli lõpuks tõesti hea, kuna sain vana teibi edukalt lahti. Lase õli peale oota paar minutit ja nühi maha, tuleb koos teibiga.
Vasta