Boiled linseed oil

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
Õli
külaline

Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Õli »

Tervist.
kust saaks eestist osta Boiled linseed oili ( keedetud linaseemneõli ).
Pilt

Põhimõtteliselt tegemist linaseemneõliga millele lisatud kemikaale ,et kiirendada kuivamist.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas keemik »

Eesti keeli värnits. On igas suuremas ehituspoes saadaval, tavaliselt samas riiulis tõrvaõlide, linaõli jms. Sellele ei ole minu teada Eestis lisatud katalüsaatoreid (mangaani vms), et kiirendada polümerisatsiooni. Eestis müüdavatest linaõlivärvidest (mille vedeldi ja krunt värnits on), on minu teadmisel vaid Allbäcki värvidesse lisatud mangaani. Uula omadesse ei tohiks olla. Allbäck on veidi kallim, aga minu arvates kõvasti kvaliteetsem.

Mainin veel seda, et linaõli keedetakse (tehakse värnitsaks) just selle pärast, et paremini kuivaks, ei pea otseselt midagi juurde lisama. Samas, Allbäck värv kuivab 24 h, Uula oma ca 2 korda kaugem sarnastes tingimustes.
Õli
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Õli »

keemik kirjutas: 30 Dets 2017, 20:22 Eesti keeli värnits. On igas suuremas ehituspoes saadaval, tavaliselt samas riiulis tõrvaõlide, linaõli jms. Sellele ei ole minu teada Eestis lisatud katalüsaatoreid (mangaani vms), et kiirendada polümerisatsiooni. Eestis müüdavatest linaõlivärvidest (mille vedeldi ja krunt värnits on), on minu teadmisel vaid Allbäcki värvidesse lisatud mangaani. Uula omadesse ei tohiks olla. Allbäck on veidi kallim, aga minu arvates kõvasti kvaliteetsem.

Mainin veel seda, et linaõli keedetakse (tehakse värnitsaks) just selle pärast, et paremini kuivaks, ei pea otseselt midagi juurde lisama. Samas, Allbäck värv kuivab 24 h, Uula oma ca 2 korda kaugem sarnastes tingimustes.
Suured tänud vastuse eest.

Aga imelik asi on see ,et Värnits inglise keeles on Varnish. Endal oli plaanis seda boiled linseed oili kasutada kirvevarre töötluseks. Videosi vaadates on parim vedelik selle jaoks just pealkirjas mainitud õli. Aga videodes ka mainitakse ,et eemaldada tuleb tehases kirvevarrele kantud 'varnish', kuna see takistab boiled linseed oilil imendumast puitu.

Varnish is a transparent, hard, protective finish or film that is primarily used in wood finishing but also for other materials.

Tundub ,et 'varnish' on rohkem nagu lakk.



Olen lihtsalt millestki valesti aru saanud :/?
Külaline
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õli kirjutas: 30 Dets 2017, 21:29 Olen lihtsalt millestki valesti aru saanud :/?
jah , varnish ongi tõlkes lakk
Õli
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Õli »

Külaline kirjutas: 30 Dets 2017, 23:03
Õli kirjutas: 30 Dets 2017, 21:29 Olen lihtsalt millestki valesti aru saanud :/?
jah , varnish ongi tõlkes lakk
Aga kirjuta googlisse Varnish otsingusse. Annab paremal nurgas vastseks Värnits....:D

Mind fuck.
Külaline
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õli kirjutas: 30 Dets 2017, 23:57 Mind fuck.
no, aga vaata sõnaraamatust ka googlel on translate.google.com olemas

varnish
lakk

lacquer, varnish, mane, lacker
lakikiht

daub, coat, paint, varnish
lakkima

lacquer, varnish, lacker
võõpama

dabble, whitewash, paint, varnish
lakiga katma
Õli
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Õli »

keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ilmselt kõige lähem sellele, mis sul esimeses postituses mainitud. Kui mitte sama.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Milleks üldse tehasekirve vart, mis juba töödeldud on vaja sellest puhastada ja siis uuesti mingi värnitsaga mökerdada. Saaks veel aru ise tehtud varrega.
Õli
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Õli »

Küülaline kirjutas: 31 Dets 2017, 17:11 Milleks üldse tehasekirve vart, mis juba töödeldud on vaja sellest puhastada ja siis uuesti mingi värnitsaga mökerdada. Saaks veel aru ise tehtud varrega.
Kuna tehasest tulevad nad lakituna, esiteks on nad suhteliselt libedad ning teiseks tekitavad kätele ville.

Ju on seal veel mingeid põhjusi, kuna terve Ameerika niimoodi käitub.
Külaline
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õli kirjutas: 31 Dets 2017, 19:21 Kuna tehasest tulevad nad lakituna, esiteks on nad suhteliselt libedad ning teiseks tekitavad kätele ville.

Ju on seal veel mingeid põhjusi, kuna terve Ameerika niimoodi käitub.
Võib-olla sulle on see uudis, aga ise tean, et planeedi Maa kõik progressiivsemad professionaalsed ja hobikirvevarre käeshoidjad kasutavad puid lõhkudes töökindaid ning nende kasuatamise efekt rahalises mõttes on ikka tunduvalt soodsam kui mässata kirvevarrelt lakikihi mahavõtmise mingi õliga ületegemisega.
Sinu idee nimetus on "igavus"! Mine parem rahvatantsu ja mõnel laadal pakub see rohkem silmailu. Muide, rahvatantsust ei lähe käed villi!

Urmas
xDD
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas xDD »

Külaline kirjutas: 01 Jaan 2018, 11:46
Õli kirjutas: 31 Dets 2017, 19:21 Kuna tehasest tulevad nad lakituna, esiteks on nad suhteliselt libedad ning teiseks tekitavad kätele ville.

Ju on seal veel mingeid põhjusi, kuna terve Ameerika niimoodi käitub.
Võib-olla sulle on see uudis, aga ise tean, et planeedi Maa kõik progressiivsemad professionaalsed ja hobikirvevarre käeshoidjad kasutavad puid lõhkudes töökindaid ning nende kasuatamise efekt rahalises mõttes on ikka tunduvalt soodsam kui mässata kirvevarrelt lakikihi mahavõtmise mingi õliga ületegemisega.
Sinu idee nimetus on "igavus"! Mine parem rahvatantsu ja mõnel laadal pakub see rohkem silmailu. Muide, rahvatantsust ei lähe käed villi!

Urmas
Ma isegi ei hakka vaidlema inimesega, kes ilmselgelt antud teemat ei valda.
Pane see kinnas omale noka otsa ja mine naudi oma rahvatantsu.
Külaline
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oli mul vaja kord sepikojas haamrit kasutada.
Mitte ühtegi löögiriista kuskil näha pole.
Tuleb sepp. Küsin siis, et kas ta alati peidab haamrid ära, et kas kardab vargaid või.
Sepp juhatas mu toobri juurde kus kõik haamrid ligunesid vees.
Niiske puitvars olevat pehmem ja ei põruta käsi, pealegi olla kuiv puust vars rabe.
Võibolla ka õli aitab hoida varre vintskemana, sest kuis metsamees veeämbrit, kirveleotuseks kaasas veab.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 01 Jaan 2018, 23:18 Niiske puitvars olevat pehmem ja ei põruta käsi, pealegi olla kuiv puust vars rabe.
Võibolla ka õli aitab hoida varre vintskemana, sest kuis metsamees veeämbrit, kirveleotuseks kaasas veab.
ping
:hello:
Ise saan aru, et õli nagu peletaks igatsugu niiskuse puidust eemale? :scratch:

Urmas
Õli
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Õli »

Maailma parim käsitsi sepistatud kirveste tootja Grändfors bruks leotab ka kirve varsi linaseemne õlis.
Fakt on see ,et iga kirve asjatundja maailmas soovitab linaseemne õli.


Mõni oss võiks natuke uurimistööd teha, enne kui paska hakkab tootma.
Külaline
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 02 Jaan 2018, 04:40
Külaline kirjutas: 01 Jaan 2018, 23:18 Niiske puitvars olevat pehmem ja ei põruta käsi, pealegi olla kuiv puust vars rabe.
Võibolla ka õli aitab hoida varre vintskemana, sest kuis metsamees veeämbrit, kirveleotuseks kaasas veab.
ping
:hello:
Ise saan aru, et õli nagu peletaks igatsugu niiskuse puidust eemale? :scratch:

Urmas
Õli tõrjub vee välja ja imendub puitu, muutes puidu omadusi.
Gaz AiAi vända saaled olid ka õlis immutatud puidust ja vanasti saeraamide liugurid.
ping
:hello:
range
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas range »

Värnits ongi keedetud linaõli. Kui soovid kuivamist kiirendada, lisa sikatiivi. Paremaks imendumiseks lahjenda männivaigu tärpentiiniga ja kata mitu korda, kuni puidu küllastumiseni.
Õli
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Õli »

Suured tänud neile, kes aitasid.
Tellisin Amello Naturaalse värnitsa.
http://amello.ee/tooted/naturaalne-varnits/
Volts1
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Volts1 »

Kas see amello toodang on ilma sikatiivideta? Looduslik?
kruvi keeraja
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

Volts1 kirjutas: 02 Jaan 2018, 19:51 Kas see amello toodang on ilma sikatiivideta? Looduslik?
jah
Külaline
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

http://amello.ee/wp-content/uploads/201 ... t_2015.pdf

Kas ikka toodab. Turustab küll.

Kui õlitada plaanitav pind on eelnevalt viimistletud, tuleb maha võtta natuke rohkem, kui silmaga arvaks, sest ka imendunud on mingi osa, mis jääb õli imbumist segama.
fgh
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas fgh »

Töötlemata kivevarsi on igas talupoes, aianduspoes ja turul saada. Mis Te neist puhtaks kraabite ? Iseasi on kas poleks mõttekas korralikku kinnast kasutada ?
Peenis
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Peenis »

fgh kirjutas: 15 Jaan 2018, 23:47 Töötlemata kivevarsi on igas talupoes, aianduspoes ja turul saada. Mis Te neist puhtaks kraabite ? Iseasi on kas poleks mõttekas korralikku kinnast kasutada ?
Kui sind see nii väga huvitaks see teema siis googelda ,kindlasti leiad kümneid tuhandeid teemasi, miks ja milleks kasutatakse linaseemne õli puitvarrega tööriistadel.
Külaline
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Peenis kirjutas: 16 Jaan 2018, 19:10 Kui sind see nii väga huvitaks see teema siis googelda ,kindlasti leiad kümneid tuhandeid teemasi, miks ja milleks kasutatakse linaseemne õli puitvarrega tööriistadel.
Kui huvitaks, küll siis otsiks, aga miks peab õlitatud kirvevarre omamiseks kõigepealt ostma lakitud kirvevarre, selle lakist puhastama ja seejärel alles õlitama, vot see jääb mulle arusaamatuks, nagu ka fgh-le. Kilplase geenid? :scratch: ;)

Urmas
peenis
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas peenis »

Külaline kirjutas: 16 Jaan 2018, 21:18
Peenis kirjutas: 16 Jaan 2018, 19:10 Kui sind see nii väga huvitaks see teema siis googelda ,kindlasti leiad kümneid tuhandeid teemasi, miks ja milleks kasutatakse linaseemne õli puitvarrega tööriistadel.
Kui huvitaks, küll siis otsiks, aga miks peab õlitatud kirvevarre omamiseks kõigepealt ostma lakitud kirvevarre, selle lakist puhastama ja seejärel alles õlitama, vot see jääb mulle arusaamatuks, nagu ka fgh-le. Kilplase geenid? :scratch: ;)

Urmas
No kui sulle arusaamatuks see jääb, siis ilmselgelt on sul kilplase geenid.
Müüdavad kirved on koos varrega, mitte ei osteta kirvepea ja vars eraldi.
Vasta