Boiled linseed oil

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

peenis kirjutas: 16 Jaan 2018, 21:29
Külaline kirjutas: 16 Jaan 2018, 21:18
Peenis kirjutas: 16 Jaan 2018, 19:10 Kui sind see nii väga huvitaks see teema siis googelda ,kindlasti leiad kümneid tuhandeid teemasi, miks ja milleks kasutatakse linaseemne õli puitvarrega tööriistadel.
Kui huvitaks, küll siis otsiks, aga miks peab õlitatud kirvevarre omamiseks kõigepealt ostma lakitud kirvevarre, selle lakist puhastama ja seejärel alles õlitama, vot see jääb mulle arusaamatuks, nagu ka fgh-le. Kilplase geenid? :scratch: ;)

Urmas
No kui sulle arusaamatuks see jääb, siis ilmselgelt on sul kilplase geenid.
Müüdavad kirved on koos varrega, mitte ei osteta kirvepea ja vars eraldi.
Sellegipoolest oleks ju lihtsam osta uus vars ilma igasuguse töötluseta selleasemel, et hakata lakki eemaldama ja siis uuesti töötlema seda kirvega originaalis kaasa tulnud vart. Kui just tegemist poleks minu enda vanaema poolt voolitud ja lakitud-värvitud varrega siis läheks küll lihtsama vastupanu teed ja paneks päris uue varre.
Torutööd Tartus 56 932 898
Peenis
külaline

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Peenis »

pikk88 kirjutas: 17 Jaan 2018, 08:59
peenis kirjutas: 16 Jaan 2018, 21:29
Külaline kirjutas: 16 Jaan 2018, 21:18
Peenis kirjutas: 16 Jaan 2018, 19:10 Kui sind see nii väga huvitaks see teema siis googelda ,kindlasti leiad kümneid tuhandeid teemasi, miks ja milleks kasutatakse linaseemne õli puitvarrega tööriistadel.
Kui huvitaks, küll siis otsiks, aga miks peab õlitatud kirvevarre omamiseks kõigepealt ostma lakitud kirvevarre, selle lakist puhastama ja seejärel alles õlitama, vot see jääb mulle arusaamatuks, nagu ka fgh-le. Kilplase geenid? :scratch: ;)

Urmas
No kui sulle arusaamatuks see jääb, siis ilmselgelt on sul kilplase geenid.
Müüdavad kirved on koos varrega, mitte ei osteta kirvepea ja vars eraldi.
Sellegipoolest oleks ju lihtsam osta uus vars ilma igasuguse töötluseta selleasemel, et hakata lakki eemaldama ja siis uuesti töötlema seda kirvega originaalis kaasa tulnud vart. Kui just tegemist poleks minu enda vanaema poolt voolitud ja lakitud-värvitud varrega siis läheks küll lihtsama vastupanu teed ja paneks päris uue varre.
Mis otsast on uue varre lisamine kergem ??? Uue varre lisamine võib võtta tunde ,et asi korralikult ära teha.
Laki livimine ja õlitamine võtab 5 minutit. Minu isiklikud kirved on hikkoripuu vartega, mida Eestis saada ei ole.
Ja kindlasti ei ole saada vart, mis sobituks kirvepeaga ilma suure hulga puidu eemaldamiseta.

Nii hooldan mina oma tööriistu ja nii hooldasid ka vanad tegijad oma kirvevarsi.
Sa võid ju väita ka ,et kõik on lollid ,et niimoodi käituvad aga noh 90% teadja meestest niimoodi toimivad.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Boiled linseed oil

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Peenis kirjutas: 17 Jaan 2018, 19:02 Mis otsast on uue varre lisamine kergem ??? Uue varre lisamine võib võtta tunde ,et asi korralikult ära teha.
Laki livimine ja õlitamine võtab 5 minutit.
Äkki lisad five minute video laki eemaldamisest? Teema algatajal oleks sellest palju kasu.
Peenis kirjutas: 17 Jaan 2018, 19:02 Minu isiklikud kirved on hikkoripuu vartega, mida Eestis saada ei ole.
Hikkoripuust kirvevars? Jah, aga miks seda soovitada kui Eestis neid saada ei ole. Äkki paneks mõned viited?
Peenis kirjutas: 17 Jaan 2018, 19:02 Ja kindlasti ei ole saada vart, mis sobituks kirvepeaga ilma suure hulga puidu eemaldamiseta.
No ega ei peagi ostma vart, mis kohe alguses tundub kirvepea jaoks liiga suur. Pliidi ees puude lõhkumise kirvetera jaoks pole mõtet osta pakkude raiumise jaoks mõeldud kirvevart. Ja eemaldada varrest SUURT HULKA kuulub sinna blondiinide liialduste valdkonda.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta