Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
MaarjaEhitab
külaline

Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas MaarjaEhitab »

Otsime aktiivselt maja.
Üks hetke lemmik Maja on seisnud kindlalt üle 20 aasta tühjana. Ma isegi ei tea veel mis seisus see on.
Välisel vaatlusel vundament ajab tükke, kas seda on võimalik ilma lammutamata parandada?

Naisena olen ma sellel alal veel võhik, aga me kõik oleme alustanud...
olen tänulik kes kaasa arutleb :)
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas ifffff »

20 aastat seisnud majal võib pudisev vundament olla üks väiksematest muredest.
Vaarang
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas Vaarang »

Ilma piltideta on üsna raske kaasa arutleda.
makrokukruskoop
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas makrokukruskoop »

Kas Maarja ostab ära ja ehitab pärast foorumiküsimuste põhjal?
Kui maja polnud tühjaks jäämise eel selleks ette valmistatud, milles julgeks kahelda, siis on täiesti ettevaatamatu osta maja ainult mõne pimesi küsimuse või pildi pealt. See polnud palve veidi nõu saada, see nõuab väga teadlikku kohapeal üle vaatamist, ka katsumist. Või igaks juhuks valmisolekut veel maja või mitme jao raha asjasse panna. Seda raha tahaks paljud ehitajad ja nõuandjad ja on valmis lubama mida iganes.
Sellise aja järel ei saagi enam kindlalt midagi väita, lihtsalt peab riskireserv olema.

Võiks ju tasuta lohutada, et kui ikka metsloomad pole sisse kolinud ja puid majast välja kasvamas ei paista, pole midagi ületamatut ;)
Hästi palju pilte võiks tõesti ka siia küsida. Hea vaadata, kuidas näeb välja 20 a tühjalt seisnud müügiobjekt. Kui loodus just sisse pole kolinud...
MaarjaEhitab
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas MaarjaEhitab »

Kahjuks olen ma siia pildi lisamises jube koba.
Aitäh, aga targutamine ei aita mind edasi :roll:
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Ära osta seda.
Külaline
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas Külaline »

MaarjaEhitab kirjutas:Kahjuks olen ma siia pildi lisamises jube koba.
Aitäh, aga targutamine ei aita mind edasi :roll:
Siia saab panna ka ainult lingid, kui laadida pildid kuskil pildiportaalidesse, mingid nagi, fotoalbum, flickr...
Kui inimene ehitamisest ega kinnisvarast mitte midagi ei tea, kuidas kavatsetakse üldse vahet teha, mis on targutamine, mis mitte?
mkubi ütles selles mõttes kuldsed sõnad.
Voltamper
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kogu minu lugupidamise juures, kui sa soovid vastuseid, mis ei oleks sinu jaoks "targutamine" tuleks kõigepealt oma küsimus üle vaadata. Pildid, seest ja väljast ning ehitisregistri number oleks absoluutselt miinimum, et midagi üldse asjast arvata. Samas pole seegi piisav, et mingit lõplikku järeldust teha. On nähtud küll kinnisvara, mis pildi peal tundub täitsa viisakas, aga kohale minnes saad aru, et tegelikult tuleks maja maha lammutada. Ja on ka vastupidiseid olukordi, kus pildil on näha küll kosmeetilised vead, aga tegelikult on maja ise tugev ja korralik.
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

On ju tunda, et inimene on endale sihi võtnud ja otsib nüüd kinnitust, et kõik ei olegi nii hull, kui ümberringi teised räägivad. Usu, mitte faktiküsimus.

20a tühjana ja kütmata ning teadmata ehitusaastaga.. Loodetavasti siis rüüstamata? Vee ja kanalisatsioonitorud võivad puruks olla, olenevalt katuse seisukorrast konstruktsioonid mädad/vettinud/hallitavad, küte -- ahi? -- võib olla nii või naa, vundament oleneb materjalist ja ehitusest jne jne.

Maarja -- nimeta seda targutamiseks kui tahad, aga seda EI SAA foorumis lahendada. Leia kas tasuta või tasuline teenusepakkuja, keda sa usaldad ja lase sellel kohapeal üle vaadata. Aga esmane vastus on sama, mida mkubi ütles.


P.S su küsimus on umbes sama, et tahaks osta 20a seisnud auto, rehvid on tühjad, kas neid saab täis pumbata?
MaarjaEhitab
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas MaarjaEhitab »

Olen teist innustatuna veidi infot kogunud.
Maja on peale 1940ndaid toodud sinna kus ta praegu asub.
20 aastat kindlasti tühjana seisnud. Vett sees ei ole. Vald on vedanud torud krundini.
Loodus sees ei kasva.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tasub ikka osta, kui odavalt saab ja asukoht hea - maani maha ja uus sama koha peale.
MaarjaEhitab
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas MaarjaEhitab »

Asukoht on väga hea. Krunt on 1970m2.
Ma endiselt mõtlen taastamisele. Uuel aastal saame sisse ka piiluda :)
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Võib arvata, et uue ehitamine ei lähe kallimaks kui vana ümbertegemine. Eriti veel, kui ostetud ja emotsionaalne side puudub.
Ise sai 16 a tagasi õnneks tehtud õige otsus ja ei hakanud vanale juurde ehitama vaid maha ja uus.
range
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas range »

Jah, kui majal katus läbi ei ole lasknud, siis iseenesest tühjana seismine ei tee suurt kahju. Ja kui on ilus ja omanäoline maja, tasub ikka taastada.
Külaline
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mitte ükski julgustus ega hirmutamine mingi konkreetse ehitise ja krundi kohta pole tõsiseltvõetav, pole muud kui oletav arvamus, kuni pole korralikult kohapeal üle vaadatud, mitte piilutud. Vaadatud, kratsitud, koputatud, pildistatud, uuritud, nuusutatud, urgitsetud, seest, väljast, lähedalt, eemalt,... Kui lubatakse, mõni laud kuskilt võimalikult viisakalt ja ettevaatlikult lahti, et näha alla, taha, vahele, sisse. Seni on iga arvamus arvaja kogemuse ja tunde pealt, mitte selle objekti kohta. Selle ostuhuvilise võimaluste ja soovide järgi.
See pole arvajate kodu, ajakava ega raha. Nõuküsija ja kommentaatorite motiivid on erinevad, kui sekka satub neid, kes seda või mis iganes tööd tahaks, on neil motiiv innustada ostma, näidata lootusrikkamalt ja see tööraha saada. Kes tahab teha mingit osa, see võib ka pääseda vastutusest, kui pärast tervikut arvestades ilmneb mingi probleem. Sama siin vastustega, sest tahetakse suure asja otsustamiseks väikest nõu sisuliselt ilma algandmeteta. Teadmata, kes on vastajad. Vastajad ei tea, mille kohta vastavad. Selgus, et küsijagi veel ei tea.
Mängige paberil võimalused läbi, ka mustemad stsenaariumid, saab võtta hinnapakkumisi. Erinevaid ja mitmeid!
Kui aga kavatsete hakata sellise teadmistepagasi juures ise.. :hello: Uudishimulike rõõmuks võiks siis teemast saada blogi, fotodega :write:
MaarjaEhitab
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas MaarjaEhitab »

Aitäh viimasele vastajale !
See on hea idee mõni laud seinalt kiskuda ja veidi aimu saada.
Katus on majal peal olnud. Viimane paar aastat ehk on katusealuse külgmine aken katki. Kui sisse saab ju siis selgub kas ja kuidas seemõjutanud on.
Ehk keegi oskab soovitada kedagi, kes oskab nõu anda ja vajadusel kohale tulla vaatama, hetkel veel Läänemaal.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Maarjaehitab!

Täpselt senikaua kuni sa ise kavatsed olla anonüümik ja kavatsed oodata positiivseid vastsuseid oma kõhklustele-küsimustele, ei saa sa siit foorumist mitte ühtegi tõsiselt võetavat vastust!!!! Maja ei osteta ega ehitata foorumi soovituste põhjal! Jah, tegelikult saab küll osta-ehitada, aga selleks peab kõigepealt ise piisavalt tark olema ja/või ehitusest midagigi taipama, et hiljem probleemidega silmitsi ei seisaks. Kui hiljem tekivad probleemid, siis see välistab eelmise lause esimese poole(olla tark ehituse alal). Kahjuks sinu puhul see vist ei kehti, sest tark inimene pöördub kõigepealt spetsialisti poole, mitte ei kirjuta anonüümsena anonüümsesse foorumisse umbmäärase seisukorrga umbmäärasest materjalist maja kohta, mis on üks ihalusobjektist. Minu poolt lihtsalt otsekohene arvamus ja ilma ilustamata. Ei viitsi anonüümikuna "keelt kõrva" ajada! :)
Millegipärast mulle tundub, et sinu kohta kehtib Maalehest loetud kaks mõttetera: "Inimesed ei oota vastuseid, mis ei vasta ootustele." (A.Ülviste) ja veel üks "Järeldusi teeb see, kes ei oska ennetada." (A.Ülviste)
MaarjaEhitab kirjutas:Otsime aktiivselt maja.
Mingi fixidee teostamisel/ks aktiivsus(kiirustamine) ei ole alati tervitatav nähtus! Edasi mõtle ise!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas Külaline »

MaarjaEhitab kirjutas:kedagi, kes oskab nõu anda ja vajadusel kohale tulla vaatama, hetkel veel Läänemaal.
Iga palgatava inimese taust kontrollida. Et ei piirdu vaid "pikaajalise ja rikkaliku kogemuse" tutvustusega, mida oskab iga loll või ka algajam või edasijõudum isehakanu ette laulda koos mõnede piltidega, mis ei pruugi üldse tema enda tööd olla või pole aru saada, mis, kas ja kuidas ta õieti asjaga seotud on olnud.
Eestis olla vastava ettevalmistusega spetsialistidega läbisegi nime poolest ehitaja on täpselt sama lihtne ja isegi vastava profiettevalmistuseta karistamatu, kui kirjutada oma kasutajanimeks "ehitab". Sest palkajad ja nõuküsijad on pimesi usaldavad. Kui tellija võtab liigse riski, on tegijatel jälle pidu, sest ega küll hättasattuja maksab veel, kus ta enam pääseb.

Loodust objekti kallal on kindlasti sellise aja peale. Iga loodus ei hakka oskamatule vaatajale silma, kui tegu pole just tuppa tunginud põtrade ega kuusepuude kaliibriga. Hallitus, vetikad, puidukahjurid, näriliste hööveldamisega segamatult tekitatud peidupaigad, kus haisvat ja arenevat kraami küll.
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Palun veidi nõu - ei suuda otsustada

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

vaaranguis kirjutas:Ja kui on ilus ja omanäoline maja, tasub ikka taastada.
See on hea presumptsioon, ma ühes sellises ilusas ja omanäolises majas hetkel veel viimaseid kuid elan. Ehitatud 1947, põhiplaan tüüpiline "võid elada ise, võid loomad kampa võtta, saab kõike ja samas mitte midagi". Alustasin suure hurraaga kaasajastamisega, õnneks lõpetasid remondi keerulised omandisuhted, ehk ise olin loll, et oma lähisugulastega kohe kõike paberile ei pannud.

Aga kolm aastat ja kümned tuhanded hiljem võin lubada, et järgmine, kes tuleb taastamisvajadusest sonima, leiab enda kraaniumi suunas lendavat ilusa ja omanäolise puussepahaamri.
Vasta