Ära lähtu normidest!

Siin arutletakse naljakate juhtumite üle ehitusvaldkonnas
Külaline
külaline

Ära lähtu normidest!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tsiteerin:
"1. Ära lähtu normidest, vaid tellija soovist!
Olen projekteerinud 15 aastat ja kogemus on õpetanud, et ära lähtu normidest, vaid oluline on see, et tellija peab saama hoone vastavalt vajaduse."
Tegu aasta 2014 ehitusinseneriga ...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6080
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Ära lähtu normidest!

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Millisest teosest see tsitaat pärit on?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ära lähtu normidest!

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

"Olen projekteerinud 15 ... "

Ma ei saa isegi aru mida see lause peaks tähendama. Viimane sõna ajab juhtme veel eriti tihedalt keerdu. Et kas ta peab saama hoone vastavalt vajadusele või tekivad tal vajadused alles peale hoone valmimist.
Külaline
külaline

Re: Ära lähtu normidest!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline tsiteeris poolikult.
"1. Ära lähtu normidest, vaid tellija soovist
Olen projekteerinud 15 aastat ja kogemus on õpetanud, et ära lähtu normidest, vaid oluline on see, et tellija peab saama hoone vastavalt vajaduse. Oli kogemus, kus tegime üht tootmishoonet ja müratase projekteerisime kõigi kehtivate normide järgi, ent tellija soovis oluliselt madalamat mürataset. See õpetas, et tellija soovid ei pruugi alati vastata standarditele ning lähteülesanne ja hoone protsessid tuleb teha võimalikult maksimaalselt selgeks."
http://www.ehitusuudised.ee/uudised/201 ... -3-omadust
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ära lähtu normidest!

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Aga mis seal naljakat on ? Ma olen küll ja veel nikerdanud igasugu normidele vastavate tubade ventilatsiooniga, sest reaalselt on seal sitt olla. Kusjuures ma ei tea kuskohast need normid tekivad või kelle ajupeeretuse tulemusena neid kehtestatakse aga aegajalt tahaks küll need autorid põlema panna.
Külaline
külaline

Re: Ära lähtu normidest!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser,
minu eriala normides on autorite grupp tavaliselt kuskil teisel kolmandal lehel ära toodud. Nõustun teiega, et ka minu eriala normide autorid ei hiilga just erilise ajumahuga.

Kui inimene on 15a projekteerinud siis tema sõnavaras (avalikkusele suunatud) ei tohiks küll sisalduda mingiski varjundis seos: ära järgi normi! Kui projekteerija on ise nii loll, et ei suuda tellija soovidest (mis on normidest rangemad) aru saada siis tuleks harilik pooleks murda ja mujale erialale tööle minna. Sama asi kehtib ka vastupidi.
Külaline
külaline

Re: Ära lähtu normidest!

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Naljanurgas on seda teemat tõesti sobiv arutada. Aga antud teema nali kuulub rohkem musta huumori valda. Eesti normide järgi saab ehitada Nif-Nif majasid. Kui ei ole kurja hunti (vesi, vihm, rahe, tuul, päike, lumi, temperatuurikõikumine jm), siis püsib ilusti ka Nif-Nif maja. Tark tellija kas tellib euroopalike normide järgi või usaldab projekteerijat, kes oskab projekteerida Naf-Naf maju ja ei tee copypastet vastavalt "ehitustavale". Aga neid tarku tellijaid ja projekteerijaid on vähe. Lisaks peab protsessis osalema ka ehitaja ja järelvalve, kelledest enamus ei oska targa projekteerija soovi ellu rakendada. Lugupidamisega. Alar Piirfled
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Ära lähtu normidest!

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas:Tere. Naljanurgas on seda teemat tõesti sobiv arutada. Aga antud teema nali kuulub rohkem musta huumori valda. Eesti normide järgi saab ehitada Nif-Nif majasid. ......
...või usaldab projekteerijat, kes oskab projekteerida Naf-Naf maju
Kui seda lugu http://arhiiv.err.ee/guid/2010051219375 ... 0D0F102983 kuulata "ehitaja kõrvaga" siis õigel teel olid ju kõik põrsakesed. Õigemini oleksid olnud kui nad oleksid teinud koostööd ja oma ideed ühte hoonesse kokku pannud. Kivimaja millel väljas puitkarkass (oksad) ja soojustus (õled) vahel on ju päris mõistlik lahendus! ;)
Sama loo "euroversioon" http://www.lastekas.ee/index.php?go=web&id=25 :blink:

Selle muinasjutu moraal on vist see et kui teed kõvasti tööd ja investeerid aega ja raha millegi ehitamiseks siis vältimatult tulevad lõpuks "suvitajatest" sugulased "selga elama" ! :this:
tänu
külaline

Re: Ära lähtu normidest!

Lugemata postitus Postitas tänu »

Tere. Naljanurgas on seda teemat tõesti sobiv arutada. Aga antud teema nali kuulub rohkem musta huumori valda. Eesti normide järgi saab ehitada Nif-Nif majasid. Kui ei ole kurja hunti (vesi, vihm, rahe, tuul, päike, lumi, temperatuurikõikumine jm), siis püsib ilusti ka Nif-Nif maja. Tark tellija kas tellib euroopalike normide järgi või usaldab projekteerijat, kes oskab projekteerida Naf-Naf maju ja ei tee copypastet vastavalt "ehitustavale". Aga neid tarku tellijaid ja projekteerijaid on vähe. Lisaks peab protsessis osalema ka ehitaja ja järelvalve, kelledest enamus ei oska targa projekteerija soovi ellu rakendada. Lugupidamisega. Alar Piirfled

Tervitused A Priifieldile Rootsi ehitajatelt. Ootame sinu legendaarseid komme suure huviga! Keep up the good work!
Vasta