"Naljakad" naabrid

Siin arutletakse naljakate juhtumite üle ehitusvaldkonnas
Mähis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 07 Aug 2013, 04:36

"Naljakad" naabrid

Lugemata postitus Postitas Mähis »

Mida peale hakata naabritega korrusmajas kelle mõtlemine käib ei tea mis suunas..

Elan korrusmaja ülemisel korrusel ja alumine naaber ei lase kanalisatsiooni töid normaalselt teha kuna minu wc kanali püstak läbib tema wc ja läheb majast välja tema wc põranda alt..
hetkel olen ilma veeta NII KÖÖGIS VANNITOAS ja wc-ta ligi 2 kuud toru purunemise tõttu ja nina alt tõmmatakse uks kinni kui lähed näiteks täna..ja veetoru vahetamise ajal käib naaber iga 5min järel uksele koputamas, et kunas maja vee lahti keerad, tema tahab seda teha ja toda ja midagi keeta ja selgitades, et vana toru on vana ja ei kannata keerata sinna peale keeret ja on vaja tuua uus toru maja alt keldrist üles kus trass asub iga põrand valatud armeeritud betoon paksusega 40cm teha uued läbiviigud ja toru alt üles ja kraan ette korteris ja kogu töö kestis 6h sellest enamus kulus puurimisele..
Samas kui ette teatamata läheb ära vool 6-7h mingi rikke töttu ja sellega ka vesi kuna pumbajaam on sama elektriliini peal ja boiler veest tyhjaks jookseb ja lubi suitseb nii, et üleval korrusel suitsuandurid tööle hakkavvad ei ole probleemi...
Korstnapühkija on must röövel nende arvates, kes küsib palju raha mitte millegi eest ja pliitide ja ahjude vahelt tuleb nii tuli ka suits neil eluruumidesse ja neid avasid siis täidetakse sanitaarsilikooniga
Tänaseks on kuni krundi piirini siis toodud üldine kanalisatsioonitrass ja hetkel sooviks wc-st kuni kanali trassini töid teha aga maja sisest püstakut ei saa teha.
See püstak on nõuka ajast, maja ehitamise algusest saadik nii olnud majas ja millised õigused naabril on mul töid piirata ja kas ma pean juristi palkama selleks, et probleemi lahendada..
Too sama naaber on jälle maja üldise veetrassi küljes mille vee üldine mõõtja on jälle minu nimel ja kõigil teistel ei ole veel veemõõtjaid ja üks vana inimene nuriseb, et tema maksab kuus 18 kandi vee eest maja üldise veemõõtja järgi.. Maja kõrvalhoonetes kasutab elektrit mille elektriarvesti on jällegi minu nimel ja sentigi raha see tegelane ei anna ja pealegi on 2 korda ööseks mingi elektriseadme unustanud järele ja kõrvalhooned 2-l korral põlema ajanud sellega..
Maja ise on 4 korteriga ja ühistu kui selline puudub..

Maja ülemine korrus kuulub ühele perele ja alumistele naabritele sai räägitud, et maja katus vajab vahetamist ja sellele vastati just täpselt nii, "Ega meil katust ei ole"
Ühele naabrile ütlesin, et kõigile veemõõtjad sisse ja asi olgu korrektne too vastas
"Aa ma ei elagi siin sisuliselt ja mul enamus aega uks kinni"

Minu wc püstaku liitumispunkt asub üldisest vallale kuuluvast uuest kanalisatsiooni trassist 20m kaugusel ja kui see trass vamis tuli too sama naaber emale ukse taha ja pakkus, et mehed ühendavad maja ka ära ja küsis 2000 eur selle eest.
Ema helistas ja palusin viisakalt neil selle jutu peale sinna samusesse minna

Täna rehkendasin, et pipelife välis toru 160mm 6m maksab 15 eur ja neid läheb vaja 4tk ja ühte põlve trass on püstakuga suhtes 90 kraadi ja vaja keerata laugema nurga alla ummistuse vältimiseks ja püstakuga 160/110 liitmiseks ühte muhvi ja kopatööd oleks maksimaalselt 3h hinnaga 25 eur tund ja sain töö maksumuseks kokku ca 250eur.
Liitumine üldise trassiga on tasuta ei ole liitumistasu kui sellist
Siis mingi spetsialist tuli väitma, et oma krundil tehtavatel ehitustöödel sisuliselt kruvi keeramisest naela löömiseni peab olema sertifitseeritud ehitaja küll aga elektriliine ja mingeid sidekaableid paigaldatakse krundil ilma igasuguse kooskõlastuseta ja kaevatakse puruks maja enda kommunikatsioonid nii, et sadevesi jookseb keldrisse ja kevadel oli 1.6m vett keldripõrandast
MIS PAGAN PÄRIS TOIMUB?
Siis on suur maatükk niita muru ja iga kord kulub 6h nobedalt niites ja ca 10 eur eest bensiini ja sel suvel niitnud 12 korda kokku kevadest.

Läksin naabri juurde ja ütlesin viisakalt, et niita sa ei viitsi ja tööd teha kuigi sul on ka 1 osa maad siin sinu nimel, et anna siis bensiini raha saatis p..., et tema ei ole töid tellinud ja tal savi
Talvised lume tõrjed hoovis mitte ühte senti kasvõi traktorile kütteraha..aga hommikul kui tuisanud oli tulid ukse taha, et miks teed lükkamata on nemad kaevavad ja mida iganes tule appi

Kuskil on piir huumori ja tõsiste probleemide vahel ja kahjuks siin foorumis sellist murenurka ei leia ja kas kellegil on sarnaseid juhtumeid oma naabritega ja kogemusi..

Siis tegelased grillivad ja grillist järele jäänbud söed tuhk visatakse kuuseheki alla hoia hinge kinni, et põlema ei läheks ja tundub, et tuhk või söed ei sobi kuusele sellises koguses ja enamus hekki on kuivanud..

Siis naaber teeb ilupõõsaste noortele võrsetele rountapiga piiramistöid nii, et kogu põõsas on kärbunud aga tee peale kus läbikasvanud umbrohi kas kakub välja käsitsi või kaevab selle asemel, et seda ilupõõsast mürgitaa võiks selle mürgiga ju teha seda milleks see ettenähtud on.

Jääb mulje, et naabritel ei ole muud midagi teha kui meelega lagastada ja igal pool kus midagi tehakse olgu see värske värv vms momentaalselt täis pa..andada näitena värskelt värvitud maja välisuks, töö oli just valmis 10 min ja naaber avastas, et nüüd on vaja muru niita ja just selle ukse juures sedasi, et kogu muru lendaks traadiga üles seotud ava kaudu just sinna ukse peale..
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: "Naljakad" naabrid

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tean, mida sa tunned. Või noh, mitte päriselt. Meil on ka neli korterit, kuidagi ikka oleme saanud asjad aetud ja maja olukorra paremuse poole, kuid see eeldab seda, et keegi peab pidevalt asju ajama ja toimetama ja vähemalt üks tugevam (vaimselt ja soovitatavalt ka füüsiliselt) naaber oleks veel ühisel nõul sinuga. Siis saab ka ülejäänutega ühisele meelele.

On ka ilmselt juriidilisi võimalusi, aga neid ma pole kasutanud.
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: "Naljakad" naabrid

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

Mähis kirjutas: Kuskil on piir huumori ja tõsiste probleemide vahel ja kahjuks siin foorumis sellist murenurka ei leia ja kas kellegil on sarnaseid juhtumeid oma naabritega ja kogemusi..
see on jah pigem "must huumor", ning tõepoolest sellise huumori nurka meil ei ole. Tunne iseenesest on tuttav ;)
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: "Naljakad" naabrid

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Maja ühiste tööde osas - arvatavasti on kommunikatsioonid, nagu ka kanali püstak ühisomad. Kui üle 50% nõus, saad nö seadusliku jõuga. Muus osas - tean mida sa tunned :) Oma osa sain "kolhoosis" müüdud, enam kolhoosi esimeest ei mängi, rajan oma kolhoosi :))
soss-sepp
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 27 Sept 2013, 23:28
Asukoht: Pole
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 5 korda

Re: "Naljakad" naabrid

Lugemata postitus Postitas soss-sepp »

Läbi aegade on Eestis olnud võimatu leida häid naabreid või üürnikuid. Jah, "võimalik vaid Eestimaal".
8)
kui ei tõmba, siis ei tõmba ja kõik.
Vasta